Lietotājvārds
Parole
Mans Tēvs kapā apgrieztos, ja zinātu, ka Latvijas valstī valsts skolās mācības nenotiek valsts valodā..... Viņš beidza krievu ģimnāziju pirms Ulmaņlaika un speciāli vasarās brauca pie zemniekiem palīdzēt darbos un noslīpēt savu latviešu valodu un tika Latvijas Universitātē. Kauns par tagadējiem īdētājiem.
Tīri teorētiski ir ļoti skaisti, ja pamatizglītību un vidējo izglītību var iegūt par valsts līdzekļiem gan latviešu, gan krievu valodā. Tik pat skaista būtu iespēja to gūt angļu valodā. Jautājums ir viens - kas par šādu izglītības daudzveidību maksās? Jo lai realizētu pamatizglītību un vidusskolas izglītību vairākās valodās, tam ir vajadzīgs attiecīgs kvalificēts skolotāju kolektīvs - pedagogi, mācību grāmatas, jāizstrādā mācību saturs, jāapstiprina. Tas padara valsts pamatizglītības sistēmu dārgu, neekonomisku un šādas sistēmas turpmāka uzturēšana ir pretrunā mērķim integrēt krievu jauniešus sabiedrībā. Jo tieši pēdējajā gadā es beidzot dzirdu krievu jauniešus sveicināmies latviski, es ievēroju viņu centienus iemācīties latviešu valodu. Un tā ir ļoti pozitīva iezīme sabiedrībā. Latvijā par lētu samaksu var iegūt pamata izglītību un arī vidusskolas izglītību tālmācības pamatskolās un vidusskolās, no kurām dažas ir reģistrētas Latvijā, bet nav aizliegts mācīties arī tādās, kuras, piemēram, atrodas Anglijā un kurām apmācību valoda ir angļu. Es pazīstu jauniešus, kuri patreiz paralēli mācās divās vidusskolās - mazākumtautību (krievu valodas) vidusskolā, kura atrodas Rīgā, un tālmācības vidusskolā, kura atrodas Anglijā. Kad izvaicāju jaunieti, kāpēc uzņēmies tik lielu slodzi, jo vidējo izglītību pietiek pabeigt vienā valstī (nevis divās), jaunietis atbildēja, ka neesot izlēmis, vai studēt dosies uz Krieviju vai arī Angliju. Uzskatu, ka dokumentu kārtošanas barjera ir maksimāli jāsamazina, lai jauniešiem nebūtu jāmācās divās vidusskolās paralēli, būtu jādod viņiem skolā apgūt daudzas svešvalodas ļoti labā kvalitātē, lai varētu bez grūtībām studēt vairākās valodās. Bet Latvijas valsts apmaksātajai izglītībai ir noteikti jābūt latviešu valodā.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.