Lietotājvārds
Parole
ar pieredzi 18.02.2019. 14:58:50
... prioritātes savai dzīvei vajag noteikt! Un darbu mājās nenest!
Jā, es nonoliedzu, ka man vajag psihoterapeitu! Vajag! :) Vēl - ne jau katrai stundai gatavojos 3 stundas, bet dažreiz sanāk. Labi, ka ir paralēlsklases, tad tā gatavošanās arī ir nosacīti mazāka. Kaut gan liek gatavošanos pa klasēm difirencēt, jo ne visas klases ir vienādas. Bišķiņ gan utopija mūsdienās pie mazas darba samaksas un līdz ar to no tā izrietošā darba slodze. Vēl - es nesagrābos slodzes, to skolās, kurās ir svarīga kvalitāte, nemaz nevar izdarīt. Tas ir vienkārši kadru trūkms. Protams, nostrādā gada sākumā arī naudas faktors, liekas, ka spēks tam visam gan jau pietiks. Vēl - es nemaz no IKVD stundās nebaidos, es baidos no visādām fiksajām iekšējām komisijām, kuras katru brīdi var ienākt tavā stundā un vērot tavu darbu. Un tad visādas kasīšanās par it kā visu kritēriju neievērošanu. Un tad nemitīgas aptaujas vecākiem un skolēniem. Un tad kādam ne tā pateicis, un tad neinteresantas stundas un tad nemāk iemācīt, kādam uzbļauts... Labi, es te saliku visu kopā, bet tā ir prestižas skolas ierindas skolotāja ikdiena... Te vēl un vēl var rakstīt... Viss, beidzu! Vairāk neļerkstu... :)
Dabūt var šādi 710X1,5=1065 EUR par 30 stundām (to pieļauj darba samaksas noteikumi). Tā kā strādāt var 40 stundas, tad 40/30X1065=1420 EUR. Ja vēl ir piemaksa par PDDK, tad var būt pat 1500 EUR un, ja strādā valsts ģimnāzijā, tad vēl 10% var piepelnīt. Tā ir teorija, praksē šādu izcilnieku ir maz, bet gadās.
Nesaprotu, kā vispār ir iespējams skolā dabūt 1300 uz papīra? Kaut kāda nereāla summa.
Izskatās, ka tev vajag psihoterapeita palīdzību. Pati raksti, ka sagrābies maksimālo iespējamo slodzi gada sākumā un tad kauc, ka netiec galā. Nu paskaki, ka strādāsi tikai 1,0 likmi un punkts. Ja jau tevi ir jālūdzās jo nav kas strādā, tad nedomāju, ka administrācija tevi var zākāt uz katra soļa. Par to, ka 1 stundai jāgatavojas 3 stundas un katru vakaru kontroldarbi jālabo - būtu nu paklušējusi un nekladzinājusi - ar tādām pasakām tu vari baidīt cilvēkus kuri no skolas vides stāv ļoti tālu!!! Kas tec katrā stundā piesakās IKVD inspektors novērot?! :))))
Un vēl tie uzbraucieni, ka bērns uz olimpiādi ir aizbraucis, bet vietu nav dabūjis... Manā vietā dabūšot citu, kas to bērnu līdz valstij un varbūt līdz pasaules līmenim dabūšot. Man esot jālabojas... KAD? KUR? CIKOS? Kas manus bērnus samīļos? Nodzīta māte? Vislabākie un nopelniem bagātie učuki ir pirmspensijas (lieli bērni), vecmeitas, vīrieši (kuru bērnus pieskata māte, ja tādi ir) un daži jaunie, kuri nehaltūrē un nefilozofē... Ja ir ģimene un bērni, tad tas ir vājprāts! Labi, man uz papīra ir 1300, bet ko tas maksā manai veselībai un nervu sistēmai. Var jau nestrādāt tik lielu slodzi, bet 1.septembrī lūdzas, jo nav jau kas strādā... Piedāvājiet, lūdzu, apzinīgai sievietei un darboholiķei citu darbu!
Pasniedzēj! Jā, skolā ir elle, jo visu samaksāt nevar! Ja es novadu 8 kontakststundas (tieši tā - 8, no 8.10 - 14.30), tad seko intensīvs darbs konsultācijās, tad jau ir apm. 16.00. Un tas ir nepārtraukts, saspringts, intensīvs darbs - runājot, kontaktējoties, motivējot). Tad pēc bērniem uz b/d, tad māja un mājas darbi un tad ap 20.30 sākas otrs darba cēliens - kontroldarbu labošana un gatavošanās mācību stundām. Dažkārt, lai sagatavotoes 1 stundai, vajadzīgas 3 stundas, kamēr pieejamo informāciju izanalizē, sasturkturizē, noformē, pārdomā, un varbūt vēl Wordā un PowerPointā saliek... Dažām stundām nesagatvojos, jo vienkārši - ir 2 vai pat 3 naktī. No rīta atkal sākas tas pats... Un vēl pa vidu visādas sabiedriskās aktivitātes, papīru kalni, no to visu pa brīvdienām. Kas samaksās? Neviens! Jo neviens darba devējs par virstundām nemitīgi dubultā nemaksās. Es reāli katru diennakti 12 stundas pavadu veltītu darbam, ja ne vēl vairāk... Esmu sev nozvērējusies, ka meklēju citu darbu! Es vairs neturu, nojūgšos... Un vēl admin komentāri...
Vienkārši jāslēdz ciet, it īpaši Gulbenes ģimnāzija. Ne bērnu, ne skolotāju, ne kvalitātes - viss raustās nāves agonijā jau vairākus gadus. Slēgt ciet citas skolas, lai piepildītu ģimnāziju un domes kasi - pretīgi.Vai nu arī jānomaina direktore, savādāk tur pat sākumskolas posms ilgi nenoturēsies, neskatoties uz to, ka šajā posmā ir daudz bērnu.
>>>%$;učenīte 16.02.2019. 01:26:42
Nu vai vienreiz nepietiks "kaukt kā k***i uz vientuļas laivas"??? Vieni un tie paši teksti - es gatavojos, es strādāju līdz bezspēkām, gatavoju opimpiādēm, sadod pa galvu, nedabū kvalitātes piemaksu.... Nu nepatīk tik ļoti - iesaki ko TIEŠI IR JĀDARA, LAI KĻŪTU LABĀK UN EJ UZ ARODA BIEDRU LĪDERU PUSI!!!!!!!
Pasniedzējs 15.02.2019. 22:41:20
Pēc učenītes teiktā izklausās, ka darbs skolā ir īsta elle. Nesaprotu, kā skolotāji tādu darba vidi var izturēt. Manā izpratnē ir jābūt noteiktai stundas likmei. Un visas skolotāja nostrādātās stundas ir jāuzskaita un jāapmaksā, arī tās, kuras ir virsstundas. Tas nav normāli, ja skolotājiem tā jāziedojas skolu labā. Latvijā taču ir darba likums. Starp skolotāju un skolu ir noslēgts algota darbinieka līgums nevis brīvprātīgā darba līgums. Un ja skolotājām tik ļoti gribās ziedoties bērnu nākotnes labā, lai ziedojas savas ģimenes bērnu labā vai savu mazbērnu labā.
Kā var vienlaicīgi pieprasīt konkrētu skolēnu skaitu un augstus rezultātus, ņemot vērā, ka kopējais skolēnu skaits Latvijā krītas. Saprotu, ka nevar vid.izglītības iestāde pastāvēt, ja klasē +- 10 skolēnu, bet, ja līdz kritērijam pietrūkst 2 skolēnu- par to atņemt Valsts ğimnāzijas statusu- tā ir bezkaunība un absolūta situācijas neizpratne.
100% piekrītu "učenītei'! Man tagad tieši tāda situācija - skolēns nenāk skolā visu novembri, pusdecembri un janvāra sākumā pamācās 2 konsultācijās, bet izrādās ir tikai "3" ( matemātika 9.klase ar veciem robiem ). Skolēns paziņo: " kāda jēga mācīties? " un uz stundām vairs neiet... Varat minēt, kurš ir vainīgs? Protams, ka skolotājs! Administrācija draud! Tas, ka esi darbarūķis ar 30 gadu darba stāžu un labiem rezultātiem iepriekšējos gados, tas viss ātri šādos brīžos aizmirstas! Ja gribi būt labs administrācijas acīs, liec "4"... Cik tālu mēs iesim?
Kā var jaukt kvantitātes (skolēnu skaits) rādītāju ar kvalitātes (eksāmenu rezultāti)! Domāju, ka skolēnu skaits vidusskolas posmā ir mazāk "kritisks"rādītājs kā centralizēto eksāmenu rezultātu rādītājs. Tātad daudz mazāk atbilstošas ģimnāzijas statusam ir 2 skolas - Viļakas un Krāslavas Valsts ģimnāzijas....
Ir nosauktas visas. 3 par vienu kritēriju, ceturtā par citu: Gulbenes novada valsts ģimnāzija (1), Jūrmalas Valsts ģimnāzija (2) un Viļakas Valsts ģimnāzija (3) - atkārtoti neizpilda noteikumos par ģimnāzijas un valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanas un anulēšanas kārtību un kritērijiem noteikto minimālā skolēnu skaitu kritēriju. Viļakas Valsts ģimnāzija 2018.gadā nav izpildījusi arī skolēnu rezultātu valsts centralizētajos eksāmenos kritēriju. Šo pašu kritēriju, taču jau atkārtoti, neizpilda arī Krāslavas Valsts ģimnāzija (4).
Kāpēc nav nosaukta arī 4.valsts ģimnāzija,kurai vaŗ atņemt statusu? Ja reiz publicē rakstu,tad jānoskaidro viss līdz galam.
"učenīte" visu aprakstīja pareizi. Atliek cerēt, ka jaunā ministre pazīst drēbi, jo pretējā gadījumā, viss paliks pa vecam.
Krāslaviete 15.02.2019. 12:17:56
Krāslavas skolai noteikti vajadzētu ņemt statusu nost (vai atteikties pašiem), jo nav ko nīkuļot. Lai ir Krāslavas 1.vidusskola, kā bija daudzus gadus! Nebūs papildus stress ne skolotājiem, ne skolēniem, dzenoties pēc tiem procentiem. P. S. Novada vadībai vajadzētu izvērtēt arī skolas vadības pēdējo gadu darbību.
Reģionālajām valsts ģimnāzijām vajadzīgi skolēni, jo vajadzīga nauda. Un tad ņem visus kas nāk, jo nav jau no kā atlasīt. Un tad no skolotājirm tiek smelts pēdējais spēks, lai viņi no tiek skolēniem izspiež no vēlamo eksāmena rezultātu. Brīžam tas skolotājs pat bez maksas individuālās konsultācijas ņem tam bērnam, lai kaut kādā līmenī to visu iebāztu galvā. Bet administrācija tās mokas nemaz negrib redzēt, viņi vēl tam skolotājam sadod pa galvu, ka nav olimpiāžu rezultāti un nav stundas ar kompetencēm pienācīgi sagatavotas.... Un tas bērns vēl beigās nedabūs to līmeni un tas učuks tad vēl nedabūn kvalitātes piemaksu... Ui, riņķa dancis....

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.