Lietotājvārds
Parole
Kā tas ir - nedarīt par ko nemaksā? 21.02.2019. 11:58:34
Kātad ar vecāku sapulcēm? Kuras vienmēr ir ap 18:00-20:00? Eskursijām? IKDIENAS audzināšanas darbu, kuru neapmaksā utt.utt. To nevar nedarīt, tad skaitīsies,ka nepildi savus darba pienākumus. Kad kur cikos- kuru tas interesē?
Cilvēka bērns 20.02.2019. 15:26:44
"Piemēram, joprojām valstī nav aprēķinu, cik skolas tiks optimizētas, kādi ir aprēķini, kas tiks iegūts?" Baisi. Tas nozīmē, ka iespējami arī zaudējumi. Pēc tam meklēs, kā segt šos zaudējumus. Zaudējumu apjoma noteikšanai būs vajadzīga kartēja komisija... Tālāk atkal optimizācijas optimizācija... U popa bila sobaka, on ee ljubil...
Naudu tērēs Uzvaras parka labiekārtošanā. ,,Tā ir mūsu nākotne..."
Interesanta teorija par to, ka nesamazinot skolu skaitu (optimizācija nenotiek), vainīgi ir skolotāji. Un tad nu novada vienā stūrī optimizācija veiksmīgi notikusi, bet citā diez ko nevedas, vainīgi visi un sēdiet uz mazo algu. Varbūt tiem deputātiem, kuri visu darba laiku Saeimā ne reizi nepiedalās debatēs, tikai nobalso pēc īkšķa mājiena, arī var samazināt atalgojumu
Es nezinu, ka ar algas pacelšanu, bet man vēl nav atgriezts tas, kas ir atņemts. Sākumā jāatgriež to un pēc tām jārunā par algas palielināšanu!!!!
Neteikšu, ka es arī sāku pagurt, bet nepatīk tas, ka visu laiku tiekam baroti ar solījumiem, kuri pēc tam neizpildās. Pēdējo 10 gadu griezumā. 2008. gadā treknajos gados bija sistēma, ka skolotājam bija "cieta" alga + kādas piemaksas un tad pelnījām normāli. Pēc tam ar krīzi nogriez uz 200 latiem. Tad ieviesa pirmo modeli "nauda seko skolēnam", bet pirms kādiem 3 gadiem otro modeli "nauda seko skolēnam", kurš tika slavēts kā optimāls, bet patiesībā ir sliktāks, jo papildus darbu apmaksa ir samazinājusies. Pirmajā modelī konsultācijas bija kā atsevišķa pozīcija, vēl kāds no darbiem, labošana rakstāmajos priekšmetos arī bija nodalīta, gatavošanās arī. Tagad it kā kaut kādas stundas paredzētas, lai skolotājs pats šajos darbos iekļautos, bet - nožēlojami maz. Domāju, ka vajag modeli pilnveidot, konstanti nosakot nemainīgu stundu skaitu jomās, kuras nav atkarīgas no skolēnu skaita klasē un skolā: gatavošanās, apspriedes, konsultācijas. Un diferencētu maksu par darbu labošanu atkarībā no priekšmeta un skolēnu skaita.
Skolotājai, kura sāk pagurt. 20.02.2019. 00:36:35
Mainiet darbu, man liekas! Man ir 5 kontaktstundas vairāk un 200 eiro vairāk uz rokas. Un zinu,ka manā skolā nav lielākā likme Rīgā. Ne tuvu nav..
skolotājai no Pārdaugavas 19.02.2019. 23:31:21
Nu nedariet taču tos visus neapmaksātos darbus! Katram ir jādara tikai tas, par ko samaksā algu, darba devējs nav tiesīgs prasīt strādāt par velti! Atmetiet taču vienreiz to savu fanātismu un misijas apziņu!
Skolotāja, kas sāk pagurt 19.02.2019. 17:53:06
Es vairs nesaprotu, kas uzskatāms par 1 slodzi. Man ir 20 kontaktstundas, katrā klasē apmēram 30 skolēni. Pēdējos mēnešus dzīvoju darbā, pārbaudes darbus vien labodama. Ja par šo darbu saņemu tikai 500€ neto (iepriekšējā darbā par 200 vairāk.. un tā ir milzīga atšķirība), tad... vairs nezinu, ko darīt, ko nedarīt. Stundām jāgatavojas, labojamie darbi krājas "štāpeļiem", konsultācijas līdz vēliem vakariem. Nu nevaru 120 pārspriedumus izlabot ātri. Tas prasa daudz laika, laika, ko nozogu ģimenei. Gribas zināt, cik saņem citi kolēģi par līdzīgu slodzi (stundu skaits, skolēnu skaits, priekšmets).
24+0 modelis
skolotāja no Pārdaugavas 19.02.2019. 13:15:45
Mums nevajag atalgojuma pieaugumu - mums vajag, lai 100% samaksā par padarīto darbu!!! Šobrīd vismaz mūsu skolā (nezinu, kā ir citās, tāpēc, lūdzu, rakstiet komentāros) par gatavošanos stundām, burtnīcu labošanu, mācību materiālu adaptēšanu integrētajiem bērniem ar speciālām vajadzībām, konsultācijām atpalicējiem un kavētājiem, gatavošanos olimpiādēm, sēdēšanu sapulcēs un tikšanos ar skolēnu vecākiem, dalību skolas projektos, gatavošanos pasākumiem u.c. mācību procesa plānošanai un pedagogu sadarbībai veicamos darbus apmaksā kā 1,5 stundas nedēļā, ja tev ir slodze - viss pārējais ir brīvprātīgo darbs, par kuru nemaksā. Cik ilgi tā turpināsies? LIZDA izliekas neredzam, ka skaļi reklamētais 21+9 modelis ir tikai skaistos vārdos no tribīnēm, reāli daudziem skolotājiem nav slodzes, tāpēc ir 20+0,5 vai 24+1,5 (20 un 24 - tās ir kontakta stundas klasē)
ir rezerves 19.02.2019. 13:02:48
Iepriekšējais ministru kabinets gada beigās dāsni izdāļāja "pārpalikušo" budžeta naudu dažādām draudzēm, sporta zāļu remontiem u.c. Izglītība nebija svarīga.... Daudzām budžeta iestādēm gada beigās ir pārpalikumi...Kur ir amatpersonu atbildība??
"Ministre: Pašvaldībām līdz septembrim jāiesniedz IZM savs redzējums par skolu tīkla attīstību". "Pedagogu algu paaugstināšanas grafika īstenošana varētu aizkavēties uz četriem mēnešiem". Divi rakstu virsraksti par vienu tēmu. Kuram no tiem ticēt ??????
sk - nesaprotu 19.02.2019. 12:12:43
Sapratu, ka "ministre domās" - un tikai? Patiesībā jau finansējumu, lai samaksātu skolotājiem, vajag vairāk nekā minēts daudz maz publicētajos aprēķinos. Jo - ir paredzēts, ka ieviešot kompetenču standartu, skolotājam maksās 21 + 9. Tagad jau par papildus darbiem mums samaksā tikai 1- 2 stundas. Un tai laikā ir jāsagatavo 30 stundas, jāizlabo 4x30 darbi. Cik sekundes paredzētas viena darba labošanai vai vienas stundas sagatavošanai? Kā tiks organizēta skolotāju sadarbība, plānojot kopīgās tēmas, to arī varēs veikt dažās sekundēs?
Neglīti... 19.02.2019. 11:46:53
Zemāko mēneša darba algas likmi pedagogiem no pašreizējiem 710 eiro 2019.gada septembrī bija plānots celt līdz 750 eiro, 2020.gada septembrī - līdz 790 eiro, 2021.gada septembrī - līdz 830 eiro un 2022.gada septembrī - līdz 900 eiro. Mēneša vidējā bruto darba samaksa privātajā sektorā bija 991 eiro, sabiedriskajā sektorā – 1035 eiro, bet vispārējās valdības sektorā, kurā ietilpst valsts un pašvaldību iestādes, kā arī valsts un pašvaldību kontrolētas un finansētas kapitālsabiedrības, vidējā darba samaksa pieauga līdz 984 eiro jeb par 9,2%. Skolotājiem vidējā darba samaksa ~900 eiro 2022.gadā, lai gan jau tagad valstī vidējā darba samaksa pēc tā saucamās statistikas ir 1000 eiro. Valsts vadošie darbinieki ir aizmirsuši vienu nieka lietu - cik liela atlīdzība jāsaņem pedagogiem (un ne tikai skolās) par vienu darba slodzi (% no valsts vidējās darba algas). Secinājums: attieksme no valsts un līdz ar to no sabiedrības pret strādājošiem izglītībā ir vnk zemiska. Jau gadiem. Ļoti neglīta rīcība jau no kuras valdības jau kuro reizi.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.