Lietotājvārds
Parole
Palasot dažus komentārus šķiet, ka neesam pelnījuši pat pāris kapeiku pielikumu... Kur vēl cilvēki murgo, ka aizejot no darba paliks tukša vieta?!!!!! Jau tagad uz brīvu skolotāja vakanci piesakās 5 līdz 10 pretendenti. Un tad skolas administrācija izvēlas!!!!!!!!!!!
Again and again!Kur pazuda mūsu cienījamās ministres portrets? Vai devās uz Latgali? Jā. Kas ne spalvai, to nost!
pārgurusi no reformām un solījumiem 06.03.2019. 15:54:51
mans pedagoga darba stāžs 35 gadi, labi- šajā iekārtā 25 gadi ar plusiņu. Kādus tik solījumus neesmu dzirdējusi-vēlreiz jāpamācās maģistratūrā, tad pielīdzinām veco augstāko izglītību maģistra grādam, ik pa 3 gadiem izejam jaunus kvalifikācijas kursus (obligāti), esam pilotskola gan dzm - projektā, gan tagadējā kompetenču programmā, bet atkal jāklausās (šorīt Kariņa kungs)- ir jāsakārto sistēma, tad kaut ko varēs prasīt. Mēs taču visu laiku kaut ko sakārtojam, bet , ko darījušas visas valdības šajā laikā?.... Esmu piekususi, cerības zudušas. Šadurskis izdomāja, ka samazināt samaksu skolotājiem, bet nosaukt to par algas pielikumu...(680 eiro par slodzi-21 kontaktstunda , tagad 710-bet par 30 stundām).... Streikot arī vairs nav spēka....
2020. 1. janvārī nebūs jaunā budžeta.
Es par streiku un tikai un vienīgi CE dienās. Efekts būs tikai šādi rīkojoties. Citādi tukša lieta un arodbiedrība atrādīsies, ka kaut ko dara.
starpbrīdī 06.03.2019. 09:18:38
Vidējā algas likme Latvijas pamata un vidējās izglītības skolotājiem ir 776 eiro. 79 no 618 skolām vidējā slodze ir mazāka par 0.5. Tikai 13 no tām skolēnu skaits uz 1 skolotāju ir 5 un vairāk (reizēm tas ir mazāks par 2).Arī šādi var un vajag paskatīties uz pedagogu algām...
tikai skolotāja 06.03.2019. 09:00:05
Piemēram, Rīgas domē algas pieaugums notiek automātiski, atkarībā no vidējās algas valstī izmaiņām. Proti, ja pieaug vidējā alga, pieaug arī Rīgas domnieka alga. Kāpēc to pašu modeli nevar ar likumu iestrādāt skolotāju algu aprēķinā - piesaistot vidējai algai valstī un tās izmaiņām? (salīdzinājumam - pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem vidējā bruto darba alga 2018.gada trešajā ceturksnī Latvijā bija 1006 eiro)
Nesaprotu! Tagad, lai pieņemtu cilvēku darbā, sludinājumā obligāti jānorāda algas apmērs. Bet skolotājs parasti nostrādā līdz 10. oktobrim, kad uzzina savu šī gada algu. Tāpat mums skolā jāparakstās par konfidencialitāti (neizpaust citiem algu), bet jaunie, kas nāk, ar savu algu jau iepazīstināti publiski. Kā tas viss no likumu viedokļa?
Fa bemol minors juhū 05.03.2019. 23:12:36
Pikets 20.martā, centralizētie garām. Tad arī gada nobeigums. Atkal eksāmeni! Jūnijs. Pa galvu, pa kaklu laimīgi prom no skolas atvaļinājumā. Septembrī kārtējo reizi nezināsim, kāda būs alga. And again again! When its end? Never! Atkārtojuma zīme mūzikā! Ka tik kāds vēl nebūtu palicis parādā mūsu mīļotajai valstij!
juhūū vai otrādi 05.03.2019. 22:59:29
Ko dos pikets? Ar plakātiem pavēdināt Rīgas IZM apkārtnes sasmirdušo gaisu?
Fa bemol minors 05.03.2019. 22:55:39
Mīļie kolēģi! Ja mēs klusēsim, neko reāli nedarot - nerīkojoties, tad uzliks ne tikai mīksto, bet arī pamatīgu cieto! Būtībā jau uzlikuši ar., nevaram ne pakustēties.
Pavisam drīz 60 + aizies pensijā, būs tik daudz brīvu vietu un naudas !Mazliet paciešamies, viss atrisināsies dabīgā ceļā !
Atbilde Gatim 05.03.2019. 18:11:06
Nezinu, cik Jums gadu, bet ieteiktu nākt uz skolu strādāt un risināt problēmas racionāli (kā saka). Ja ne par skolotāju, tad vismaz par tehnisko personālu, lai redzētu reāli samilzušo problēmsituāciju skolās nevis gudri spriedelētu.
juhūū vai otrādi 05.03.2019. 18:06:55
Piekrītu jā, lai Dievs dod saprātu skolotājiem streikot eksāmenu laikā,. bet...neaizmirstam, ka mums ir skolu vadības, kas nepieļaus šādu situāciju, sevišķi dzimtajā Latgalē, kur izteikta burta kalpība (jo redz - bezdarbs). Jā, tad varbūt sāktu ja ne domāt (jo skaidri redzams, ka tur - augšās, ar domāšanu pašvaki!) valdībā un IZM, tad vismaz kaut kas galvās sakustētos (kaut vai utis no pakasīšanas).
Streiks ir visdebīlākā protesta forma un arodbiedrības absolūta vājuma pazīme. Problēmas jārisina racionāli. Un visstulbākais ka šādi protestē skolotāji. Varbūt arī skolēni var protestēt pret sliktu skolotāju, nenākot uz skolu?
Šodien, ministriem apstiprinot jauno budžetu, skolotājiem uzlika pilnīgu mīksto. Pat ministre neaizstāv skolotājus. Naudas nav un nebūs. Visu noraksta uz reformām.
Ko mainīs pikets? Nu, pastāvēsim ar plakātiem rokās, cits citu paslavēsim par asprātīgiem tekstiņiem, elkoņos saķērušies, vienoti nodziedāsim "Bēdu, manu lielu bēdu" (tā jau reiz bija, ja nemaldos, 2008.gadā) un izklīdīsim ar apziņu, ka pilsoņa pienākims godam izpildīts, resp., esam AKTĪVI CĪNĪJUŠIES un PAUDUŠI ATTIEKSMI. Manuprāt, ir laiks reālam streikam - eksāmenu laikā. Nesakiet, ka cietīs bērni. Viņi jau cieš, jo viņus māca nabadzīgi, sadzīves likstu nomākti un pašcieņu zaudējuši pedagogi.
Lai Dievs dod saprātu un skolotāji streiko eksāmenu laikā, tad kāds beidzot varbūt sāks domāt valdībā un IZM.
Ja piekrist Kariņam, tad katra jaunā valdība, kura nāks, tā vilks svītru pāri iepriekš ne viegli panāktajam un izcīnītajam? Un katra nākamā valdība, katrs jaunais ministrs, likumu/solījumu pildīšanu sauks par tehnisku budžeta pieņemšanu ? Un pedagogiem algu jautājumā atkal sāksies viss no gala??? Tā jau tie likmju soļi ir izsmiekls - 30/40 eiro pie likmes...Tas jau nav katram pedagogam klāt pie algas kā fiksēta summa...tas ir par likmi....ja kādam samazinās stundu skaits, tad nav nekāda pieauguma vispār- alga paliek tā pati, kas bija, dod dievs lai ne mazāka, jo neesam tak pasargāti no nodokļu reformām. Varbūt skolotāji varētu nodokļus maksāt tad, kad ģimenes budžetā tam būs līdzekļi nevis tehniski pildīt nodokļu politiku?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.