Lietotājvārds
Parole
Ļ.cien.Kariņa kungs! Ļoti daudz naudas ir iedalīts valsts budžetā iekšlietu sistēmai.Reāli tā nedarbojas!Darba rezultātu nav!Ir tikai cietušie,kas tiek pakļauti vēl lielākām ciešanām,ja par huligānismu u.c. pārkāpumiem uzraksta iesniegumu VP vai PP!Vienmēr jaunās formās tērptajiem un modernos auto sēdošajiem darboņiem ir ar ko aizbildināties,ja ir bijis neprofesionāls pusautomātisks darbs.Likums jau nav priekš visiem!Tikai priekš tiem,kas savu nekompetenci un stulbslinknejēgdarbu vēlas iebīdīt solīduma rāmjos.Lai skaistāka bilde un var turpināt tālāk relaksēties darbavietā tāpat kā iepriekš!Darba samaksa pēc 2 gadu koledžas absolvēšanas ir no 700 -1050 utt. .Nav slikti,vai ne!Te būtu labs "avots",kur pasmelt naudu labu skolotāju darba samaksai. Sliktos desās!
atbildot "vecāks" un līdzīgajiem 08.03.2019. 09:30:56
un būs vēl sliktāk, skolotāji kļūs gudrāki un necentīsies "gudro"vecāku "gudrajiem" bērniem iemācīt vismaz minimumu, bet tik pieskatīs! Mācīs privātskolniekus!
Lielā apetīte 08.03.2019. 07:51:01
Vairāk kā 20 gadus skolotāji jau nav tie, kas saņem normālas ES līmeņa algas.To saņem IZM birokrātiskais aparāts.Un ne jau skolotājs ir vainīgs jau 20 gadus, ka IZM nevar izdarīt to, ko citi ir izdarijuši 3-5 gados, viņi to nesepēj kopš 1991.gada.Tātad vairāk kā 20 gadus....Acīmredzams ka tas ir izdevīgi un ne jau skolotājiem.
Pasniedzējs 08.03.2019. 00:08:54
Vēl viens Trollis no Izglītības ministrijas uzdodas par vecāku. Gan jau, ka pats savus bērnus var atļauties laist privātskolā "Patnis" vai kaut kādā elitārā Starptautiskajā skolā un tāpēc ir ieinteresēts visu izglītības sistēmu Latvijā sačakarēt pilnībā.
Ko tie skolotaji raud par tam algam lai nopelna godigi un tad prasa godigu samaksu.
Atbilde VECĀKAM 07.03.2019. 18:28:14
VECĀKS:"Nevajag algu pielikumu skolotājiem! Lielākai daļai bērnu ir privātskolotāji. Skolās strādā ne pārāk gudri skolotāji." NEPIEKRĪTU! 1) Nez, kas tad pamatā ir tie labie un gudrie privātskolotāji? Tie paši skolotāji jau vien ir. Es nezinu nevienu labu privātskolotāju, kurš nebūtu vai nu izbijis skolotājs (tagad pensionārs), vai skolā mācošs skolotājs. 2) Piekrītu, ka skolās dažviet strādā ne pārāk savā jomā zinoši skolotāji, bet to šī neadekvātā samaksa ir paveikusi, jo nav jau nekāda konkursa uz pedagoga vietu gandrīz nekur. 3) Nesākšu nemaz par pārslogotību un tālāk izrietošām sekām... Īsi sakot, kamēr nemaksās adekvāti, tā arī kaut kā strādās. Kamēr nebūs cēlies pedagoga profesijas prestižs, tikmēr jebkurš ar īsto papīrīti (ko nav grūti dabūt) ar jebkādu attieksmi varēs skolā strādāt. Kamēr nemaksās adekvāti, bieži vien loģiski domājošs un spēcīgs cilvēks ar laiku izvēlēsies labāk apmaksātu darbu.
Pasniedzējs 07.03.2019. 18:13:48
Es domāju, ka likvidējot un apvienojot mazās lauku skoliņas, nevar daudz ietaupīt, jo skolotāji šajās skoliņās strādā gandrīz par velti, ēkas, kurās notiek mācības, vēlāk nevar pārtaisīt par naktsklubiem, lielveikaliem vai spēļu namiem ar milzīgiem ienākumiem, turklāt par tādām ēkām nevar daudz ieņemt naudas - nedz tās izīrējot nedz arī pārdodot. Ja kaut kādas naudas izglītības budžetā griež, tad svarīgi ir griezt no treknā gala - no valsts ierēdņu gala.
Atbilde Naudas avots 07.03.2019. 17:58:28
Nepiekrītu “Naudas avots” par to, ka vecākos referentus, viņu vietniekus un vietnieku vietniekus vajadzētu aizsūtīt uz skolu trūkstošo skolotāju vietā, jo izglītības un zinātnes ministrijā strādājošie darbinieki ir ar ļoti vājām zināšanām jebkādos skolas priekšmetos un bieži vien par referentiem kļuvuši tādēļ, ka nav varējuši kļūt par labiem skolotājiem dēļ personīgajām īpašībām, piemēram – dēļ nevēlēšanās visu laiku papildus mācīties. Te es domāju nevēlēšanos nopietni mācīties. Vai arī dēļ kāda talanta vai radošuma trūkuma. Piemēram, Dace Namsone, kad mācījos 1.ģimāzijā, mācīja ķīmiju ļoti viduvēji. Tatjana Koķe, kad studēju pie viņas Pedagoģijas un psiholoģijas institūtā, savas nodarbības vadīja daudz neinteresantāk kā Ausma Špona. Ina Druviete, kad mācījos pie viņas par valodu politiku LU Moderno valodu fakultātē, savu lekciju kursu arī vadīja bez lielas aizrautības – paralēli ministres darbam – lekciju vidū bija jāatbild uz telefona zvaniem, vienreiz lekcija nenotika, turklāt studentiem (kādiem 100 cilvēkiem) par to nebija nekas paziņots. Diemžēl par ierēdņiem pie mums strādā cilvēki - viduvējības, ja ne sliktāk. Viņus vajag visus aizsūtīt piespiedu kārtā pārkvalificēties kādā citā daudz noderīgākā arodā. Varbūt viņi var būt labi braukšanas instruktori – arī tiem ir jārāda virzīšanās uz priekšu virziens un jākomandē apmācāmie, ja tie kaut ko nodara mazliet greizi.
ilzuk! Ja labas algas, nāciet uz skolu strādāt! Varēsiet labi nopelnīt!!! Kāpēc trūkst skolotāju? Pedagoģijas augstskolās daudz studentu. Kur viņi paliek? Ja būtu labas algas, skolotāju netrūktu. Būtu, no kā izvēlēties. Tā teikt, strādātu labākie kadri. IZM, valdībā gan strādā profesionāļi, ja izglītības sistēma nolaista līdz kliņķim.
Ko tur meklēt? Ap izglītības kantoriem samazināt darbinieku skaitu uz pusi, skolotāju algas mierīgi varēs trīskāršot, ne tikai palielināt
Pārmaiņas jāveic valsts līmenī dažādās jomās, protams arī izglītībā, nevis jāmeklē līdzekļi tikai izglītībā. Malacis ministrs, nost liekās skolas, skolotājus! Vai izglītība valstij nav vajadzīga? Algu ministriem atbilstoši iedzīvotāju skaitam valstī. Kāpēc tas attiecas tikai uz skolotājiem?
Tuvojas kompetencēs balstīta mācību satura ieviešanas laiks. Kurš un kā samaksās skolotājiem par laiku, gatavojoties šīm stundām, kuras atšķirsies no ierastā?
Kad pašiem šiškām jāpalielina algas, pamatojoties uz kādiem tur likumiem un MK noteikumiem, tad nav neviena pīkstiena, ka naudas trūktu. Kad algas jāpalielina pedagogiem, jo tas ierakstīts Izglītības likumā un MK noteikumos (tātad nav nekādi vienkārši "iepriekšējās valdības solījumi"), tad naudas nav. Sanāk, ka Kariņš ar savu bandu, nepalielinot pedagogu algas, grasās veikt likumpārkāpumu jeb noziegumu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, tādējādi kļūstot par likumpārkāpēju jeb noziedznieku. Vai te darbs nebūtu tiesībsargājošajām iestādēm?
Jābūt taču kaut kādai pēctecībai? Vieni pieņēma, bet nākamie nepilda. Mēs nevaram pildīt jau pieņemtos lēmumus, kā to saprast. Man kā pirmsskolas skolotājai ir tik maza alga, ka ar diviem bērniem nevar pat minimālo atvieglojumu nodoklim piemērot. Vai tas ir normāli, ka strādājot ar papīriem un pieņemot lēmumus, kurus nākamā valdība nepilda, var saņemt tūkstošus. Bet skolotājs ar milzu atbildību un pārpildītām grupām un klasēm saņem pārpalikumus?
Naudas avots 07.03.2019. 07:22:35
Ja jau sistēmā, tad kaut kādu naudu varētu sameklēt, reorganizējot IZM un dažas uzpūstās skolu valdes. Vecākos referentus, viņu vietniekus un vietnieku vietniekus vajadzētu aizsūtīt uz skolu trūkstošo skolotāju vietā, arī pārējiem darboņiem algas samazināt par 40%, kaut kas jau sanāktu un "izglītības sistēmā" algas būtu atrastas.
Латвия потратит еще 720 млн евро на вертолеты и бронетранспортеры. Учителям-медикам пламенный привет от Вашингтона ! КУК по прежнему разводит папуасов ...шёл 21й век...
А может, лучше сравнивать с кредитом и тёплым морем миллионы, тратящиеся на покупку оружия?! Уровень з/плат учителей - это вопрос достойной жизни людей морально ответственной профессии, а вооружение - игрушки наших правящих, которые прекрасно понимают, что никто на Латвию нападать не собирается, а болтовня про угрозу - это для безмозглых лохов!
Kariņa kungs, tas būtu tas pats, kas pateikt kāda lielveikala pārdevējiem, ka alga tiks palielināta tikai tad, kad visi produkti veikalā būs labas kvalitātes. Atcerieties, ka produktu iepirkšanu veic menedžeri nevis pārdevēji! Tātad nevis skolotājiem ir jācieš, bet ministrijas ierēdņiem jeb citiem lēmējiem būtu jācieš par nespēju atrast līdzekļus solītajiem grafikam. Tieši lēmējiem būtu jāsavelk jostas nevis skolotājiem. Ministrijām un departamentiem jāizskata savi izdevumi, prezentāciju izdevumi, kancelejas izdevumi, algas, piemaksas, transporta atmaksas un prēmijas, jāsamazina darbinieku skaits, iespējams jācer uz algas palielinājumu tikai pēc rezultātu sasniegšanas! Kāpēc ierēdņiem nevarētu pateikt, ka viņi saņems algas palielinājumu tikai nākamgad nevis automātiski katru gadu?
Pasniedzēja atbilde 06.03.2019. 23:02:52
Es neticu, ka VECĀKS ir ieinteresēts savu bērnu vazāt apkārt pa vairākiem privātskolotājiem un atbalsta šādu sistēmu. Tā jebkuram vecākam ir dārga, nerentabla, ar sarežģītu loģistiku gados jaunāku bērnu vadāšanā apkārt pa Rīgu sistēma. Un arī finansiāli jebkurš vecāks būtu priecīgs, ja viņam nebūtu jāmaksā skolotājam ārpus skolas, ja skolas skolotājs par savām konsultācijām būtu tik labi atalgots, ka būtu motivēts skolēnam visu paskaidrot pamatīgi, centīgi un pēc labākās sirdsapziņas. Cilvēks ar vārdu VECĀKS noteikti ir naudiska labuma guvējs šajā situācijā - kāds, kas pelna ar visu to haosu izglītībā, ar līderības projektiem, izglītības semināriem, kompetenču teoriju vai vēl kādām muļķībām. Kad reiz visus šos gaisa jaucējus un projektu rakstītājus beidzot likvidēs, pašu izglītības un zinātnes ministriju ieskaitot? Viņi tā arī piesavinās lielu daļu izglītības budžeta, rausdami valsts naudu savu projektu līdzfinansējumiem. Ja Izglītības un zinātnes ministriju ar visiem projektu bīdītājiem likvidētu, tad skolotājiem algas atrastos.
Jūs paši varat skolot savu bērnu mājās! Kāpēc jāved uz skolu, kur strādā, kā izteicāties, "ne pārāk gudri skolotāji". Apšaubu, ka tiešām nav labu skolotāju! Domāju, ka ir daudz labu skolotāju, kurus neviens nenovērtē, jo ir ļoti moderni visus likt pār vienu kārti! Diez vai Jūsu bērni tā domā. Starp citu, bērni bieži izsakās labi par skolotājiem, ja vien vecāki 'neieborē' viņiem pretējo!
Pasniedzējs atbild vecākam 06.03.2019. 22:06:13
Tad kad būs skolās normālas algas, tad arī visi tā sauktie privātskolotāji pieteiksies mācīt skolās. Bet tie skolotāji, kuri "ne pārāk gudri" aizies pensijā vai arī parādīs, ka patiesībā ir gudri, tikai nav motivēti strādāt un parādīt, ka ir gudri.
Nevajag algu pielikumu skolotājiem! Lielākai daļai bērnu ir privātskolotāji. Skolās strādā ne pārāk gudri skolotāji.
Pikets un pēc tam streiks eksāmenu laikā, Kariņ! Tad līdzekļi atradīsies 1 (vienas) stundas laikā!!!!!!!!
Sarunāsim tā, ka pamēģināsi iestāties matemātikas bakalaura studiju programmā, pēc pirmās neveiksmīgās sesijas pāriesi maksas grupā un samaksāsi 1000 eiro par 2.semestri, 1000 eiro par 3.semestri, 1000 eiro par ceturto semestri, 1000 eiro par 5.semestri, 1000 eiro par 6.semestri, 1000 eiro par 7.semestri, 1000 eiro par 8.semestri, uzrakstīsi savu bakalaura darbu matemātikā, aizstāvēsi visas tās teorēmas, kuras tajā darbā jāaizstāv, noprezentēsi ar sekmīgu atzīmi, tad vēl pieteiksies studēt pedagoģiju (pieņemsim, ka budžetā, jo pedagoģijai daudz prāta nevajag), tad smaidīgu seju 10 gadus nostrādāsi par matemātikas skolotāju RĪgā un pēc tam šo teikumu uzrakstīsi šajā diskusijā atkārtoti.
Pasniedzēja atbilde 06.03.2019. 21:00:21
Tiem, kas domā, ka augstskolu docētājiem ir skaistas algas gribu pateikt, ka man RTU 2010.gadā maksāja apmēram 20 latus lielu algu, nosakot slodzes koeficientu 0,02. Es novēlu turpmākajā nākotnē visiem augstskolu rektoriem ierakstīt savā līgumā šādu slodzes koeficientu un saņemt 2 procentus no īstās rektora algas. Vai, ja gadījumā, sagribas saņemt pilnu rektora algu, tad lasīt 50 mācību priekšmetus savā augstskolā vienlaicīgi, tā to slodzi godam arī ar darbu nopelnot. Es jau 27 (divdesmit septīto!) gadu studēju augstskolā, cerot, ka beidzot taču būs normālas algas un būs vērts iet uz skolu un strādāt pilnu slodzi vai arī būs vērts pieteikties darbā RTU un lasīt lekcijas pilnu slodzi, bet - ja es tā izdarītu, tad sava dzīvokļa īri Rīgas centrā es samaksāt nevarētu. Un pēkšņi vēl no manis prasa maksāt par zemes vērtību, uz kuras māja ir uzcelta - vai tad veikali, kas atrodas mājas pirmajos stāvos to vērtību samaksāt nevar? Un visādi OIK un citas jautras lietas... Un man, kā parastam ierindas cilvēkam, par visu to cirku ir jāmaksā.
skolotajiem tapat ir labas algas.
...jeb no tautas klasikas: slīcēju glābšana ir pašu slīcēju rokās!
Algu paaugstinājumu un prēmijas deputātiem un ministriem tikai tad, kad Latvija zels un plauks, ceļi sakārtoti, cilvēki neemigrē, dzimstība aug!
Kariņ, pedagogi nav vainīgi ka politiķi nepilda savu darbu. Arī jums, politiķiem, vajadzētu dzīvot ar minimālo algu, jo valsti esat noveduši līdz bankrotam. Pirms vēlēšanām solījāt "zelta kalnus", bet kā vienmēr, nonākot pie varas, visi solījumi izplēn gaisā. Cerams, ka sev arī algas samazināsiet, jo valstī ir krīze.
Interesanta vai pareizāk teikt bezatbildīga atbilde no Kariņa k-ga, jo ne jau ierindas pedagogiem jānodarbojas ar reformām, viņi veic savu ikdienas darbu ar skolēniem. Tāpēc jau Jūs Kariņa k-gs esat valdībai pie stūres, lai ar SAVU KOMANDU veiktu reformas. Tad jau jebkuras profesijas pārstāvjiem varēsiet atbildēt, ka algu neceļam, jo nav reformas. ĒRTA ATRUNA, atliek vēl pateikt, ka pie visa vainīga iepriekšējā valdība, ko tādās reizēs pieņemts teikt.
Pasniedzēja atbilde 06.03.2019. 18:33:27
Nē, es mācu matemātiku privātstundās, un man tādā formā reāli to naudu "samet". Un manis aprakstītais projekts bija pavisam nopietni domāts. Tas, ka vecāki skrietu uz policiju sūdzēties par to, ka bērnus spiež ubagot, tad būtu jārisina kādā TV raidījumā diskusiju formā - spiež vai nespiež. Un kad bērns savam privātskolotājam to naudiņu dod - tad tā nav ubagošana - valdības - kura konstitūcijā ir apgalvojusi, ka Latvijā pamatskolas izglītība ir bezmaksas - valdības ubagošana no bērnu vecākiem.
Pasniedzējam 06.03.2019. 18:24:08
Jūs laikam LU lekcijas lasāt, ja jums šī diskusija un skolotāju prasības šķiet smieklīgas. Augstskolu docētājiem ir skaistas algas, bet mums vismaz 2x mazākas. Nekā smieklīga tur neredzu.
Pasniedzējs 06.03.2019. 18:05:37
Es ierosinu, ka katru dienu apmēram trīs skolnieki dežūrē uz koka soliņa pie skolas durvīm, turot rokā metāla bundžiņas ar sīknaudu tajās, tās grabinot un skandinot saukli : "Lūdzu ziedojiet mūsu skolas skolotājiem! Mīļie cilvēciņi, apžēlojaties par mums, nabaga bērniņiem un mūsu nākotni! Mēs negribam kļūt par bezdarbniekiem! Mīļie cilvēciņi, lūdzu ziedojiet!" Tā tiks saziedots papildus naudas fonds skolotājiem, uzlabosies sabiedrības nostāja pret bērniem; bērni, kas pabijuši šajā projektā, pēc šādas dziesmas skandināšanas, sāks apzinīgāk un ar lielāku interesi mācīties , no kā skolotājiem kļūs vieglāk mācīt klasi, turklāt par projektu varēs rakstīt interesantas zinātniskas atskaites un, piemēram, attīstīt līdzcietību pret Rumānijas iedzīvotājiem un citiem iedzīvotājiem no trūcīgajām valstīm.
Vajag samazināt Saeimas un citu dažādu birokrātisko "kantoru" skaitlisko sastāvu. ja reiz valsts iedzīvotāju skaits strauji sarūk, palikušajiem darbiniekiem maksāt mūsu valsts ekonomiskās attīstības līmenim atbilstošas algas, un esošā budžeta ietvaros būs daudz naudas citām nozarēm. tostarp pedagoģijai!
cietumu celšanai priekšroka!!! 06.03.2019. 16:32:22
un Rimševicam algai- 160 000 e arī priekšroka!
Skolotāju algas var celt izglītības budžeta ietvaros. Tas ir normāli. No citām jomām visi aizņemtos...gan daudzbērnu ģimenes, gan brūkošie ceļi...kāpēc tikai skolotājiem liekas, ka viņiem vajadzētu?
Cien. Kariņa vārdos par 3 naudas ieguves avotiem (arodb. teiktais) izskanēja , ka tā vajadzīga attīstībai , ne tērēšanai! Ak, nabaga skolotāji-lielie naudas tērētāji.Tas jau nekas, ka no jūsu darba atkarīga valsts nākotne.Bet ,kā teicis gudrs cilvēks-taupot naudu izglītībā, tērēs cietumiem.
"Reformai" diemžēl neredz nekādu materiālo segumu, lai vienu slodzi veidotu 50% kontaktstundas un 50%gatavošanās tām....
Ivo Dzērve 06.03.2019. 14:18:21
vajadzētu arī kādu atlaidi aliņam ,lai stikla pudeles ir lētākas bet bundžiņas dārgākas ,es gaidu ,man JĀTAUPA NAUDA!!!!!!!!!!!!!!!!
Viesturs Liepiņš 06.03.2019. 14:15:39
Vispār jau es piekrītu, bet tomēr man vajadzētu kādu atlaidi hektoram :)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.