Lietotājvārds
Parole
Pasniedzējs 12.03.2019. 13:27:02
Nu nezinu... Savām lekcijām flomāsterus es vienmēr pērku pati, jo koledža piegādā tādus, ka tie 8 stundu laikā izrakstās, turklāt nenormāli grūti tīrās nost no tāfeles - tāpēc pēc tāfeles mazgāšanas ar spirtu man ļoti "rauj ciet " elpvadus un "velk" uz astmu. Japānā ražotie flomāsteri, ko pērku pati, daudz labāk strādā. Līdzīgi ir ar tāfeles krītiņiem. Un savu disertāciju es uzrakstīju uz par savu naudu līzingā pirkta datora, izstrādāju to mājās ar pirātiskām datorprogrammām, un arī šobrīd es katru nedēļu datorā lejuplādēju matemātikas grāmatu pirātiskās versijas (nevis pērku tās internetā par 200 eiro vai savācu vienīgo eksemplāru no LU bibliotēkas, lai nevienam citam netiek...). Kad man vajadzēs kārtējo softu uz datora, lai taisītu eksperimentus ar mākslīgo neironu tīkliem, es personīgi aiziešu ciemos pie Vējoņa un palūgšu, lai viņš man ar savu VISA karti par 1000 eiro to softu nopērk.
"Izglītības jomai tiek novirzīts pietiekami daudz līdzekļu" - meli, dārgo prezident. Ļīdzekļu nepietiek ne tuvu. Un ne tikai par algām ir runa, skolām nav vajadzīgā aprīkojuma un citu līdzekļu mūsdienīgas izglītības īstenošanai. Nevajag, lūdzu, spriest pēc sevis. Arī Jums nepietiek izglitības, lai varētu ieņemt šo godpilno amatu...
Privātskolotāju būšana norāda vien uz to, ka skolu optimizācija ir vardarbība pret bērniem un ka 30 skolēnu kolektīvā bērns nespēj labi uztvert. Viņam ir vairāk vajadzīgs skolotāja uzmanības. Uzmanību grib VISI bērni. Cilvēki nemācās vienādi.
>>>Ha, ha... 08.03.2019. 07:30:23
Kāpēc lai es noveltos "no beņķa", ja jūsu komentārā nav neviena argumenta? Gribat, lai sabiedrība uzķeras uz jūsu izspļautā žultsakmens? Un, ja domājat, ka skolotājs ar karoti lej bērniem smadzenēs zināšanas un prasmes (kā tas pēc komentāra izklausās), velti gaidāt izcilu rezultātu. Nebūs. Tā tās lietas nenotiek.
Pasniedzējs - labojums 07.03.2019. 19:18:47
Es laboju iepriekš rakstīto - summa minētajā dokumentā ir no 100 līdz 200 tūkstošiem un gadā tas būtu ap vienu miljonu.
Pasniedzējs 07.03.2019. 19:13:16
Par dokumentu vekvekvek[punkts]izm.gov.lv/images/atalgojums/Alga_012019.pdf varu pateikt, ka tas satur algu sarakstu apmēram miljona apmērā, kas sarēķināts vienam mēnesim. Šajā algu sarakstā ir cilvēki, kuru mēneša ienākumi sasniedz gada ienākumus man kā koledžas augstākās matemātikas pasniedzējam. Respektīvi, ierēdņi saņem algā 10 reizes lielāku samaksu kā augstākās matemātikas pasniedzējs koledžā. Un tad tagad jautājums - kāpēc mēs brīnāmies, ka Latvijā trūkst labu matemātikas un fizikas skolotāju un pasniedzēju? Skolotāji jau tāpat ģērbjas "second hand" lupatās desmitgadēm ilgi, desmitgadēm ilgi pērk "second hand" ziemas zābakus, ekonomē uz pārtiku utt., bet visādi ierēdņi kā lopi var atļauties neekonomēt vispār, var atļauties braukāt pa ārzemju konferencēm un tamlīdzīgi. Labi, tad es Jums, mīļie ierēdņi novēlu, ka tad, kad Latvijā nepareizu aprēķinu dēļ sāks jukt un brukt dažādas lietas, novēlu, lai Jums tā nobruktu dzīve, ka Jūs vēlētos, kaut šajā pasaulē vispār nebūtu ieradušies. Lai Jums tiek, lai tiek Jūsu bērniem, sievām, vīriem, mazbērniem un visiem pārējiem. Nekur Jūs no sevis savārītajām ziepēm ārā netiksiet, tepat vien Latvijā paliksiet un no sevis piespļautajiem traukiem ēdīsiet.
Atbilde Ha, ha 07.03.2019. 18:54:57
Cienījamā izglītības ierēdne no Jelgavas novada, kas "peld" naudā un bailēs trīc, ka skolotāji varētu jūs likvidēt, cienījamā dāma... Gribu Jums aizrādīt, ka Jūs ar saviem murgainajiem projektiem un atskaitēm vispār nekādā veidā neveiciniet izglītības sistēmas stāvokļa uzlabošanos Latvijā. Un Jūsu loģika, sakot, ka skolotāji sāks strādāt, ja tiem maksās vēl mazāk ir ļoti ačgārna. Un es Jūs apsveicu ar to, ka Jums nav matemātiskās domāšanas, ka Jūs pati visus savus matemātikas eksāmenus esat nokārtojusi uz "4" un ka tādēļ Jūs nevarat atrast normālu darbu un ieņemt normālu amatu - Jūs varat tikai bīdīt papīrus no vienas atvilknes otrā un ar to Jūsu "kvalifikācija" izbeidzas. Nokāpjiet no sava ofisa troņa un ejiet iegūt LU bakalaura grādu fizikā, jo fizikas skolotāju mums ļoti trūkst. Varbūt varēsiet sevi kaut kādā sakarīgākā veidā pierādīt kā rakstot skolotājus kūdījošus komentārus internetā.
Nav vajadzība celt skolotāju algu. Daudzi nav pelnījuši esošo algu. Ja klasē lielākai daļai bērnu ir privātskolotāji, tad labāk dodiet naudu bērnu vecākiem. Uztaisiet vecāku aptauju un Jūs novelsieties no beņķa, cik efektīvs ir skolotāju darbs skolā. It īpaši 6. klasēs. Sāciet ar Jelgavu! (Jelgavas 4. vidusskolu, Jelgavas 4. sākumskolu, Jelgavas 3. sākumskolu.)
Nu re, kur daļa tās naudas pazūd - vekvekvek[punkts]izm.gov.lv/images/atalgojums/Alga_012019.pdf
"Ir jāizvērtē katra ieguldītā eiro efektivitāte. Ja var efektīvāk kaut ko izdarīt, tad arī būs līdzekļi, ko izmantot algu paaugstināšanai," piebilda Valsts prezidents. Un lai veikt šo smalku darbu, ir jāiesaista IZM ierēdņu armiju, un katram jāsamaksā algu, kas lielāka par skolotāju algu. Un kad aprēķini būs veikti, ierēdņi sevi neapdalīs, un novērtēs sev iztērēto naudu kā efektīvi iztērēto, lai saņemt to arī turpmāk. Skolotājs IZM sistēmā nav prioritāte. Tā ir lielāka problēma. Birokrātiskais aparāts ir prioritātē.
Pasniedzējs 06.03.2019. 18:21:23
Es pilnībā piekrītu Vilibalds, ka lielākā daļa semināru un apmācību, kas saistītas ar izglītību, ir lieka līdzekļu izšķērdēšana. Kāpēc uz kaut kādiem semināriem ir jābūt klāt fiziski un jāīrē auditorijas, projektori, nauda kafijai? Es piedalījos "Online" lekciju kursos "LU Open Minded", kur visi lekciju materiāli tika atsūtīti uz manu e-pastu, kā rezultātā - tās daļas, kuras jau labi zināju, varēju nelasīt un uzreiz pildīt par tām kontroldarbu. Visus kontroldarbus izpildīju uz 10 un saņēmu sertifikātu par piedalīšanos. Visus video materiālus, arī uzfilmēto lekciju varēju skatīties sev izdevīgā laikā, interesantākās vietas varēju noskatīties divas vai trīs reizes un parādīt savai mammai. Bet izglītības ierēdņi laikam tik slikti pārzina tehnoloģijas, ka par dažādiem jaunumiem māk paziņot tikai "komunistiskās partijas kongresu" stilā. Un diskusijas... Diskusijas jau nav obligātas, ja beigās vienalga ministrija autoratīvā diktatūras stila manierē pasaka, kā jābūt.
...pietiekami daudz līdzekļu... Kāpēc mana skolotājas samaksa par likmi 710 eiro??? Vai prezidenta kungs (skolotājs pēc profesijas) grib un var dzīvot, saņemot tādu algu???
Tikai ne skolotāju algām, kuras ir zemākās Eiropas Savienības valstu vidū. Tad nu nav nekādu cerību par kvalitātes uzlabošanu vai kādu reformu reālu ieviešanu. Skolotāju ir nevis par daudz, bet to reāli trūkst, jo citās darba vietās šie speciālisti, kuri ieguvuši pedagoģisko izglītību, saņem daudz augstāku atalgojumu.
Izglītības jomai tiek novirzīts pietiekami daudz līdzekļu, iespējams ka tā arī ir, tikai jautājums, kur tie līdzekļi aizplūst ? Projektā skolas.lv cik miljonus ieguldīja? skolas ir -portāls nav. Cik aizplūda "kvalitātes pakāpēs"? Pakāpes ir, bet skandina, ka skolās nav kvalitatīva apmācība. Cik līdzekļu neaizplūst dažādu bezjēdzīgu kursu , semināru organizēšanai un to kafijas pauzēm (reizēm vienīgā jēdzīgā kursu daļa). Cik miljoni aizplūst nekompetentai kompetenču izglītības sagatavošanai? Un tā varētu turpināt...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.