Lietotājvārds
Parole
Šis bija domāts kārtējais gājiens pret provinču nelielajām skolām, taču kaut kā neparedzami pavērsās pret lielajām. Kad vairs nebūs klasē 30+, algas saruks un tad vairs nebūs "provinces pīkstiens" tukšumā, bet "vienots koris"- par darbu adekvātu samaksu! Gaidu to brīdi!
Tā mēs Latvijā dzīvojam! 11.03.2019. 12:57:33
Ir kāds sens indiāņu teiciens – „Ja tu atklāj, ka jāj ar beigtu zirgu, kāp no tā nost!” It kā jau viss skaidrs, tomēr der apzināties, ka ikdienā mēs to dažkārt neievērojam. Mēs cenšamies iestāstīt sev, ka ir vēl cerība. Mēs pātagojam beigto zirgu vēl stiprāk. Mēs sakām: „Es vienmēr esmu auļojis”. Mēs organizējam pasākumus beigtu zirgu atdzīvināšanai. Mēs stāstām paši sev, ka mūsu beigtais zirgs ir daudz labāks, ātrāks un lētāks. Mēs sēžam pie zirga un cenšamies to pierunāt nebūt beigtam. Mēs pērkam palīglīdzekļus, kas palīdz ātrāk auļot ar beigtiem zirgiem. Mēs salīdzinām beigto zirgu ar citu zirgu vidējiem darbības rādītājiem, pat neprasām no viņa augstākos iespējamos rezultātus. Mēs cenšamies uzzināt, kas beigtiem zirgiem garšo, lai motivētu savējo. Mēs mainām beigtu zirgu atpazīšanas kritērijus. Mēs meklējam jaunu vadītāju, kurš prot jāt pat ar beigtiem zirgiem. Mēs grupējam beigtos zirgus vienā vietā, cerot, ka kopā tie auļos ātrāk. Mēs nolīgstam beigtu zirgu speciālistus. Bet varbūt labāk – Nokāp no beigta zirga!
ka svarīgāk būtu rēķināt kubatūru klasē. Ja klases griesti ir 3.6 m vai pat vairāk (kā pirmskara celtajās skolās), tad gaisa tomēr ir vairāk, nekā mūsdienu ar piemērotajām klasēm, kur griesti 2.7, labi 3.10 un vēl platība neliela
Man šķiet, ka nevis jāpaplašina/jābūvē telpas, bet jāsamazina skolēnu skaits klasē, kas palielina telpu katram skolēnam.
Rīgā būtu jāveic gudrāka skolu reorganizācija, nekā dažkārt pašlaik. Lai gan ir 2 skaisti piemēri - Franču licejs un 64.vsk., ļoti pieprasītas skolas, kuras tagad strādā 2 ēkās un var uzņemt daudz lielāku gribētāju skaitu, šogad laikam līdzīgi būs ar Juglas vidusskolu. Jo! Vecāki izvēlas skolas ar labu reputāciju. Piemēram, skolā, kur es strādāju, skolēnu skaits par 20% pārsniedz telpās plānoto skolēnu skaitu, bet uzņem gandrīz visus, jo "nauda seko", bet pāris pieturu tālāk ir cita skola, kura ar grūtībām nokomplektē pa vienai klasītei. Un neies vecāki uz to, tikai tāpēc, ka vairāk gaisa. Rīgā ir jāiet uz to, ka prestižām skolām ir jādod vairākas ēkas, pustukšās skolas jāslēdz. Ietaupīsies vismaz administrācijas līdzekļi. Bet varbūt jau tieši direktori ir pret to un organizē vecākus.
Kas vēl nebūs! Ja PII ir normatīvi uz 1 bērnu,tad vismaz tādiem pašiem ir jābūt arī skolā!Nevis vispār nekā nav.Ja nav,tad arī problēmas nav! Čau-kakau!
A priekš kam ministrijai 6 stāvi! Kāpēc viņiem jāelpo? Daļu vajadzētu atlaist, pārējos salikt 3 istabās pa 12 katrā. Vai ne? Būtu baigais ietaupījums!!! Bet, ja nopietni - pašlaik tik meklē, ko varētu "nogriezt", lai nebūtu jāmaksā. Rīgā pamatā skolas, kas ir ar tradīcijām un labiem rezultātiem, ir vecās ēkās, kur klases ir tik lielas, cik ir. Var jau būt, ka doma ir aizdzīt skolēnus uz mikrorajonu pustukšajām, jaunajām skolām, kurās vējš svilpo?
Apstākļi šobrīd ir grūti izturami. Atcels un nu varēs likumīgi dzīvot kā mucā: troksnis, bezgaiss utt. p.s. liela skola, kura iz pārpildīta
Nu kāpēc obligāti jāelpo? Skolā taču jāmācās, taču vajag kaut kā iespiest klasē uz vienu kvadrātmetru trīs skolēnus, lai var skolotājiem par kādu eiro pacelt algu, lai ierēdņus nevajadzētu samazināt (skat. šodienas balsojumu sēdē), lai skolotāji varētu realizēt grandiozo kompetenču modeli, kuru tad lai ierēdņi varētu pārbaudīt, utt. Iztiekam ar mazām algām? Iztiksim arī bez gaisa.
No latviešu filmas : Tēti, kas notika ar kaiju? Nosprāga! 07.03.2019. 17:37:15
Vai tad nesaprot! Nevis 26, bet gan otrādi - 34! Lasiet nākošos komentārus, cien.Kaija!
Kas izdevīgi to atceļam - algas, minimālo platību uz skolēnu, tad atceļam arī kompetences.
sporta stundās 07.03.2019. 16:45:50
zāle uz pusēm, katrā pa 25, dragājam !
Anna Moroz. 07.03.2019. 16:11:17
super
Nu lūk, lai optimizētu skolu tīlu, skolēni jāsaliek kā brētliņas konservu kārbā, bet higēnas normas to neļauj, jo skolas un to klašu ietilpība ir celta mazākam bērnu skaitam nekā to grib tagad tā saucamie reformatori. Saliekam visus reformatorus klasē, kur trūkst gaisa, kur skolotājs ar grūtībām var piekļūt pie katra skolēna un pirmajā solā sēdošais ir pusmetru no tāfeles, bet, ja atnāk visi uz stundu, tad vienam pietrūkst sols pie kā sēdēt un tad paskatīsiems, cik ilgi šo ideju autori tā izturēs!!!
Pat zoodārzos zvēriņiem ir veselīgas apdzīvotības normatīvi.. pārapdzīvotā akvārijā miermīlīgās zivtiņas nokož viena otru..
Šis nedaudz atgādina ainas no skolas. Darba izstrādes un nodošanas termiņš ir tik un tik, skolēni pēc "dedlaina" nāk un lūdz iespēju nodot vēlāk. Cienījamie skolotāji, pieturēsimies pie temiņu ievērošanas, jo citādi pilsoņi arī profesionālajā līmenī nerēķināsies ar termiņiem, jo būs pieraduši, ka visu var nedaudz vēlāk, ja mīļi palūdz. 5 gadi bija pārāk īss termiņš?
Kā dalīsim bērnus pilsētas skolā? Kuru atstāsim, kuru pārcelsim uz citu klasi?
Kā tad! Grib kvalitatīvu izglītību bezgaisa telpā. Smadzenes taču nespēj normāli funkcionēt skābekļa trūkuma dēļ! Vai par bērnu veselību tiešām neviens vairs nedomā?
Jā, tā turpinām. Man klasē ir 46 kvadrātmetri, kad atnāk klase, kurā ir 32 skolēni, pusaudžu vecumā (svīst), tad stundas 20.+ minūtēs darbs ir apgrūtināts, nav gaisa, logus atvērt nevar, jo skolēnu galdi ir pie paša loga (citādi nevar savietot). Un tagad turpināsim uzņemt 30+ bērnus, lai tik nauda seko, un mocīsim viņus un paši mocīsimies.
Loğisks visraksts, ja 2 skolas apvieno vienā.
Reizēm tiešām liekas, ka es esmu vienkārši gaļas gabals, nevis cilvēks. ATCELSIM normas par platību, lai var sastūķēt visus cilvēkbērnus vienā kastē. ATCELSIM lēmumus par algas palielinājumu, jo cilvēki pacietīsies. PRASĪSIM, lai visi skrien vilcienam pa priekšu, mācot pēc jaunajiem modeļiem, kuriem vēl tikai galviņa izlīdusi. Nē, es netaisos protestēt, bet, ko es domāju par tādu "valdīšanu", ir viegli saprotams. Sēdies, divi (kā senos laikos mēdza teikt)! Kādas ir mūsdienu prasības un kas ir laba izglītība, es zinu, un saviem skolēniem to neliegšu un mudināšu viņus iegūt visu labāko. Arī zupas virtuvju adreses apkaimē es zinu, kaut kā "davilkšu", kad tas laiks pienāks.
Nesaprotu, kas traucē? Gluži vienkārši - beidzot pilsētas skolās skolēni varēs normāli mācīties - kādi 26 klasē, ne 34!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.