Lietotājvārds
Parole
> HO,ho,ho 17.03.2019. 20:30:40 18.03.2019. 13:39:28
Nu, drusku nekorekti salīdzināt tik atšķirīgu darbu. Ārsts arī var nolasīt lekciju pilnai auditorijai, jo visi tur sēdošie ir klausītāji, bet vienlaicīgi visu auditoriju operēt, vai vienlaicīgi visiem klausīties sirdi, nekādi fiziski nav iespējams. Tomēr, es kā vecāks, jebkurā gadījumā, pirmajā vietā lieku veselību - ja bērni veseli, tad var gan skolu apmeklēt un mācīties, gan darīt visas citas lietas. Ja ir slims (nedod, Dievs, smagi slims), tad nevajag ne izglītību, neko... Līdz ar to veselības aprūpe ir prioritāte.
arī arī skolotājai 18.03.2019. 13:06:30
Ko var atsaukties uz MK noteikumiem?? - tie paredz 21+9 stundu slodzi. Praksē ir 29 + 1, vai drusku labāk. MK noteikumos ir algu celšanas grafiks, dzīvē to taisās ignorēt.
Mediķi, lūdzu neuztveriet tik personīgi, ja kāds pēc valsts darba arī nepieņem tai pašā kabinetā privātpraksē un pēc valsts darba nebrauc uz vēl nākamo veselības centru un tad vēl uz nākamo! Zinu, ka daudzi brauc! Un 1 pacientu, kurš pie tam nāk ne jau izbļaustīties un ālēties, pat speciāli kaitināt, tajās 20-30 minūtēs pieņemt ir pavisam kas cits kā vienam skolotājam strādāt ar 25 bērniem reizē 40 minūtes un būt atbildīgam, lai viņi arī iemācās, klausās, saprot un spēj atcerēties!!! . . . . . . . Nu ir atšķirība - stundā - 3-5 pacienti vai stundā 20-30 skolēni? !!!! Piekritīsiet? Un samaksas iespējas arī citas. Mana alga skolā uz rokas ne tuvu nesasniedz 500 eiro Diemžēl. Zinu, ka arī jaunajiem ārstiem, kuriem nav savu prakses vietu, iet ļoti smagi. Bet radiniece - ģimenes ārste lauku miestā tiešām gada deklarācijā norāda ieņēmumus tuvu 30 000 gadā....
arī skolotājai 17.03.2019. 19:03:01
Nepiekritīšu! Mūsu skolā skolas vadības viedoklis ir tāds, ka jebkurā nozīmētajā konsultāciju laikā ir jāpieņem JEBKURŠ skolēns. Un tas viss ir 40 minūšu ietvaros. Ja jūs paredzat katram noteiktu laiku, tad jājautā. cik ilgu laiku paredzat - 1 vai 2 minūtes? Tad tas, kurš pēdējais, jāgaida 38 minūtes, kamēr tiek paprasīt? Jeb Jums vairāk tiek tarificēts nekā mums? Un vēl mums ir prakse, ka skolēnus, kuriem nav labas zināšanas, ir obligāti jāiet uz konsultāciju, un tie arī pasaka, atnācu, jo audzinātāja lika, bet man nekādu jautājumu nav.
arī skolotāja 17.03.2019. 17:36:49
Ko var gausties par tām konsultācijām! Jaunumiem, likumiem, MK noteikumiem līdzi nesekojat? Konsultācijas ir jāplāno - konkrētiem bērniem konkrētā laikā, par konkrētu jautājumu, kas zināms skolēnam, skolotājam un arī vecākam! Tad nebūs situācijas, kad nabaga bērns aiziet pie skolotāja uz konsultāciju un nezin, ko prasīt, ko darīt. Un tad kā divi auni blenž viens uz otru - abpusēji - ko tu te atnāci un ko gribi no manis??? Tomēr, ir atšķirība - bērna attīstības līmenis un pretī - skolotāja izglītība un pieredze! Bērnam ir piedodami nezināt un nesaprast kaut ko, bet pieaugušajam gan nē - esi pedagogs, saplāno!
Tai skolotājai no mediķa. 16.03.2019. 21:42:02
Vai tad, Jums, inteliģentam cilvēkam, vēl līdz šim nav skaidra tā "kvotu lieta"? Iestāde nopelna no tā, cik nopelna ārsti. Ja kvotas ir ļoti mazas, tad ārsts pieņem tik, cik valsts apmaksā un pēc tam skrien uz kādu citu valsts vai privāto iestādi. Savukārt, iestāde cenšas piesaistīt vairāk pacientu, bet tam ir vajadzīgi ārsti. Iestāde negrib zaudēt ārstus. Tad nu iestāde uzliek savu maksu tām pašām darbībām, ko ārsts ir veicis iepriekš, tikai šoreiz valsts vietā maksā pacients pats. Un, ārsts turpina strādāt (neskrien prom uz citu darbavietu), un saņemt tādus pat procentus kā iepriekš (pārējais paliek iestādei). Otrs variants, ka ārsts tā nepiekrīt, bet piekrīt to otro darba daļu strādāt privātā kārtā, maksājot par īri, elektrību, aparatūras iznomāšanu, veidlapām, i-netu, utt., atkarībā no tā, ko viņa darbam vajag. Iestāde izrēķina, vai tai tāds variants der, un tad vienojas ar ārstu. Ir iestādes, kurās principā nedrīkst būt maksas pakalpojumi (piem., BRAC - bērnu redzes aizsardzības centrs), tādēļ tur valsts rindā jāgaida gadu vai vairāk, bet iespēju tikt ātrāk (kaut vai par maksu) vienkārši nav...Vecāki ļoti prasa tādu, bet nav!
>>> hahahah no skolotājas 16.03.2019. 19:53:25
Tur jau tā lieta, ka ārsts pieņem nedaudzus pacientus par valsts naudu, kur kvotas ir ierobežotas, un rinda ir vairākus mēnešus. Un pēc tam - vai nu tajā pat kabinetā, vai "privātklīnikā" par 40 eiro. Un man visvairāk nav saprotams - nu labi, konsultācija varbūt varētu maksāt tik, ja speciālists vai privātklīnika par lielu naudu ir pirkusi kādas dārgas iekārtas izmeklēšanai. Bet - kā tiek sadalīti šie 40 eiro, ja ārsts pieņem VALSTS kabinetā ( tad jau baigo īri nemaksā) un nekādas aparatūras neizmanto, vienkārši paskatās manus papīrus, uzklausa sūdzības un paskatās kaklu vai paklausās sirdi, vai vispār tikai parunā...
>>>Ha, ha, ha 14.03.2019. 20:57:20 16.03.2019. 18:15:01
Nu, kurā VALSTS iestādē VALSTS ārsts saņem 20 - 40 eiro par 20 minūšu konsultāciju??? Jūs gribat teikt, ka valsts ārsts par darbu poliklīnikā saņem 100 eiro stundā? Tad jau dienā apmēram 600 eiro, un nedēļā 3000 un mēnesī 12000 eiro??? Tiešām VALSTS darbinieks???
Konsultācijas vispār ir atrakstīšanās. Mums konsultācijas matemātikā noteiktas 40 minūtes. Es mācu 4 dažāda vecuma klasēm, uz konsultāciju dažreiz atnāk pa 36 cilvēkiem dažiem nav kur apsēsties, katrs ar citu jautājumu. Esmu nosvīdusi, bet nedomāju, ka baigi palīdzējusi skolēniem. Ir tā "motivācija" no vecāku puses - redz, bērniņ, nesaprati stundā, aizej uz konsultāciju, pajautā! Patiesībā tas skolēns drīzāk sapratīs stundā, kur visi 30 - 32 bērni mācās vienu vielu.
Pasniedzējs 14.03.2019. 23:18:10
Es domāju, ka Latvijā drīz beigsies cilvēki, kas doktordarbu līmenī saprot matemātiku. Tad beigsies cilvēki, kas maģistra darbu līmenī saprot matemātiku. Pēc tam beigsies cilvēki, kas bakalaura darbu līmenī saprot matemātiku. Tad beigsies arī tie, kas saprot elementāro skolas matemātiku. Un tad mēs mācēsim skaitīt tikai līdz 20 - kā Āfrikas valstīs - jo vairāk pirkstu cilvēkam nav.
Un ārsts to 20-30 minūšu laikā tam vienam pacientam pat negarantēs, ka izārstēs viņa hronisko kaiti. . . . . . . . . . Toties skolotājam uz tām 20 minūtēm saskrien reizēm 20 skolēni (un tā ir būtiska atšķirība no pieauguša pacienta!!!), no dažādām klasēm, ar dažādiem jautājumiem, katram jāskaidro kas cits... Tad kā jūs iesakāt 20 minūtēs strādāt ar 20 dažādiem bērniem?? Un iemācīt tā, lai viņi labi saprastu!???? Un saņemt par tām 20 minūtēm cik????? . . . . . . . Pēc tam atnāks viena skolēna mamma (vai tētis) un sāks jums lasīt morāli, ka neprotat strādāt, ka neprotat iemācīt, ka tos ubaga grašus vispār neesat pelnījis, ka jūs pat par apkopēju nedrīkst darbā pieņemt; skolas vadība piebalsos vecākam, bet jūs nodurtu galvu uzklausīsiet to visu un pat nevarēsiet iepīkstēties.!!! SKOLOTĀJI LATVIJĀ IR NOLIKTI ZEMĀK PAR JEBKURU VISPRASTĀKO DARBU STRĀDNIEKU. IKVIENS VAR PAMĀCĪT UN UZLIET SAMAZGU SPAINI! CIK ILGI VĒL SKOLOTĀJS SAŅEMS PAR SAVU DARBU TIKAI 2/3 NO VALSTELES VIDĒJĀS ALGAS??
Viens ārsts parasti vairāk kā 20 minūtes konsultē tikai vienu vienīgu pacientu! Un par šo konsultāciju (kurā viņš pacientu neizglīto medicīniskos jautājumos un pacientam nebūs jāliek eksāmens!!!), ārsts saņem 20 - 40 eiro!!! Skolotāji, vai tiešām vērtējat sevi tik zemu???????????????????????!
20 minūtes konsultācijām matemātikā ! !!!
LIZDA tālāk par piketiem un dziedāšanu pie MK un Saeimas nav tikusi. Nemāk, vai nevēlas to darīt? Tāpt kā ar "it kā apmaksātajām" (tikai nezinu kurā skola????) gatavošanās stundām u.c. skolas pasākumiem - LIZDA izliekas neredzot, ka maksā tikai par kontakta stundām klasē. Nekas nemainīsies kamēr netiks pieteikts reāls streiks - kā to izdarīja lietuviešu skolotāji. Un ir rezultāti.
Paldies!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.