Lietotājvārds
Parole
Ja algu nevar pielikt, kompetenču ieviešana ia jātliek! Varbūt tad skolotājos vienreiz sāks ieklausīties!
bekars un oi 20.03.2019. 20:50:09
Ja mēs darītu tikai to, par ko maksā, tad gan, mīļie vecāki, tie, kas nesaprot, beidzot saprastu, kas notiek IZM sistēmā un skolās. Tiek rīkoti konkursi, erudīcijas spēles, stundām sēdi un sazvanies ar SAVU mobilo, lai noorganizētu ekskursiju klasei. Jā, arī dodies un pārrunām ar savu audzēkni pie vadības, ja audzēknim radušās problēmas ar disciplīnas ievērošanu.u.tttt
Skolotāji, vai kādam no Jums ir iepriekšējā samaksu reformā Šadurska apsolītā slodze 21+9?
Ak vai! Vai tad ierēdņi vēl sēž pēc darba dienas beigām? Kā raksta kolēģe: tā arī ir, ka uz tualeti nezini kā paspēt aiziet, jo 10 minūtēs jāaizskrien uz nākošo stundu, piem., citā korpusā. Sākumskolā- 1.klasē jāpalīdz bērņukam savākt mantas. Kāds kaut ko pajautā, kaut garāmskrienot jāatbild. Dežūrdienas skolas gaiteņos. Sapulces, arī visādas atskaites! Nav kad parunāt ar kolēģi!
Jā! Paldies tiem vecākiem, kas saprot to, kas notiek skolās (daudzu reformu stulbumu, lai tautu padarītu par aitu baru, lielās ES naudas aizplūšanu mistiskos IZM projektos, IZM darboņu nekompetenci daudzos jautājumos, skolotāju noslodzi un mazās algas u.tml.) un ar sirdi un dvēseli tiešām atbalsta skolotājus. IR TĀDI! Paldies viņiem!
Ar skolotaju darba algu ir tik labi, ka nav nekādas konkurences uz darba vietām.
Jā, padarboties ar savu atvasi vakaros - par daudz prasīts. Vai vecāks zina, ko un kā atvase dara stundās? Visbiežāk tieši šīs atvases, kurām "neko nav iemācījis skolotājs", ir tās, kuras ne pašas grib mācīties, ne citiem ļauj - traucē uz nebēdu, un tad skolā ielido vecāki, lai prasītu no skolotājiem. Un nereti kritizē uz nebēdu skolotājus savu atvašu klātbūtnē, kas arī nosaka attieksmi pret citiem. Bērni ir vecāku spoguļi - būtu labi to atcerēties, pirms kritizēt.
Jā ir skolotāji ar lielo burtu, kuri vāc savu klasi kā cāļus, un nežēlo lieku minūti, nejautājot, kas par to samaksās. Bet ir tādi diemžēl,kuri visu dara ķeksīša pēc... un man kā vecākam, vakaros kopā ar bērnu, jāmācās, jādara tas, ko vajadzēja skolā izdariīt. Un ja kas, ir daudzas profesijas, kur tiešām gan fiziski... grūti strādā visu dienu,saņem daudz mazāk un neviens neatļaujas iet piketos! Nevajag 8 stundas spēlēt teātri klases priekšā- vajag iemācīt katru dienu, ko bērnu dzīvei noderīgu! Nevis ērto bla, bla, bla... liekvārdību un darbību imitāciju.
Gribu piekrist tiem, kuri saka, ka skolotājs jau tās reformas neīsteno un nav par tām atbildīgs! Kāpēc mums jācieš? Tad samaziniet tām pašvaldībām, kuras, pēc Kariņa skandinātā, nav paveikušas neko reformēšanas ziņā, samaziniet to pašvaldību deputātiem aldziņas uz tādām, kā ir skolotājam, kas ir drusku 500 pāri uz rokas, un varbūt tad ar reformām ies raitāk. Bet ja vēl mazliet nopietnāk - skolas tik slēdz un slēdz, bet naudas kā nepietiek, tā nepietiek. Nu nestrādā tas tā, kā izskatās, ka slēdzot skolas, pēkšņi radīsies lieki miljoni. Smiekli nāk par to, ka iegrūst naudu tur, kur nevajag - ir miljonu, miljoni (kaut vai Rīgas satiksme, OIK, 2.5% aizsardzības budžets u.t.t.) bet atrast 9 miljonus, no kuriem daļa tāpat iet atpakaļ nodokļos valstij - tas nez kāpēc kā nav, tā nav iespējams.
Ieteikums- uzturēt lietojamā stāvoklī slēgto skolu ēkas, jo pēc gadiem pieciem būs vajadzīgas jaunas palīgskolas/ speciālās skolas/ vai sauciet-cik-skaistos-vārdos-gribiet skolas. Tad no lielajām (30+) pamatskolas klasēm kādai 1/10 daļai (labākajā gadījumā) izglītojamo būs atkal jāpārceļas...
Man viena kolēģe reiz jautāja, vai skolas ir pilnas ar bāreņiem, ja jau uz teātra izrādēm, muzejiem, ekskursijās ar bērniem brauc skolotāji. Labi, ja būtu gados jauni, bet te 50. un 60. gadīgas tantītes sitas pa atrakciju parkiem, raujas ZZ čempionātos, pat uzvaktē slēpotājus, slidotājus, iet pārgājienos... Bet vecāki pīkst, ka laika nav. Un bieži tas ir krietni pēc 22 vakarā ...
Tas, ka skolotāju algas tiks palielinātas, kad tiks īstenotas reformas izglītības sistēmā līdzinās - Jānim būs lielāka alga, ja Pēteris, kuram jau ir laba alga, beidzot izdarīs savu darbu. No skolotājiem reforma nav atkarīga, bet tie, kam tas jādara, nav ieinteresēti to pabeigt - kā Rīga - nekad nebūs gatava. Par tukšajiem skolu gaiteņiem trijos - mīts, ko ir ērti uzturēt, lai noniecinātu skolotāja profesiju. Pat, ja notiek brīnums un izdodas iziet no skolas tik agri, skolotāja darbs ar to nebeidzas. Seko gatavošanās stundām, ko daudzi dara mājās, jo skolā katram skolotājam nav savas darba vietas, seko atbildēšana uz vecāku telefona zvaniem reizēm līdz vēlam vakaram un tad vēl vecāku e-pasta vēstules, kas reizēm ir tikai laiku tērējošs atribūts, kur katrs var kaut ko uzrakstīt, ja nav ko darīt. Reti kurš vecāks ir spējīgs uzrakstīt saturīgu vēstuli, pēc būtības, lai kaut ko risinātu - pārsvarā ir no sērijas "kaut kas ienāca prātā, uzreiz uzrakstīju"
kariņa kungam 20.03.2019. 14:36:50
kariņa kungammmm minimālo algu !
Kontakt un nekontakt... Vecāk, kurš aktieris nonstopā var 8 stundas būt uz skatuves, tad nākamajā dienā atkal 8 stundas ne tikai spēlēt izrādi, bet izglītot skatītājus? Pēc tam, kad mājās atelsies no publiskas uzstāšanās (ko skatītāji redz), sākt labot mājasdarbus un gatavoties jaunai izrādei (ko skatītāji- vecāki neredz) un par savām izrādēm mēnesī uz rokas saņemt tos 500 eiro!??? Vecāk, tu bieži vien netiec galā un nevari piespiest visas dienas garumā izdarīt kaut ko savam 1, 2, 3 bērniem, bet skolotājam tā publika ir 20-30 bērni uz 40 minūtēm, tad nāk nākamie .... 10 minūšu starpbrīdis, kurā savākt piederumus, palīdzēt kādam, kurš aizkavējies, atbildēt uz jautājumiem, - zini reizēm pat uz tualeti nevar aiziet... Bet tu, vecāk, jau to neredzi. Redzēsi tad, kad skolotāji sāks pa īstam streiku, kā tas bija Lietuvā. Šaubos gan, vai pirmspensijas skolotājas uz to sadūšosies, bet viņas jau nav mūžīgas - tūlīt vairs nebūs kam skolā strādāt
Visi baigi strādā... Kontaktstundas, nekontakt, tādi koeficenti un šādi.... visu samudžināt līdz aplamumam,lai izskatās baigi nopietni. Redzams... daudzi imitē, ka strādā. Kurš skolotājs ir skolā no 8 līdz 17?! Un tiešām strādā! Jau uz 3 pēcpusdienā skola kā izslaucīta!
LIZDA vadītāja Ilze Vanaga ir politiski angažēta persona un organizē opozīcijā palikušo oligarhu PR kampaņu. No biogrāfijas wikipedia: Politikā iesaistījusies pirms 2005. gada Latvijas pašvaldību vēlēšanām, kad Jelgavas domes vēlēšanās nesekmīgi kandidēja no "Latvijas Ceļa" saraksta.[7] Tāpat arī 2009. gada Jelgavas domes vēlēšanās netika ievēlēta, kandidējot no LPP/LC saraksta.[8] 2011. gadā pievienojusies Zatlera Reformu partijai. No šīs partijas saraksta kandidēja 11. Saeimas ārkārtas vēlēšanās, kur arī tika ievēlēta Zemgales vēlēšanu apgabalā.[9] Pēc ievēlēšanas Saeimā kļuva arī par Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentāro sekretāri.
Reformas un reformatori 20.03.2019. 12:42:25
Apnikusi demagoģija, ka skolotāju algas tiks palielinātas, kad tiks īstenotas reformas izglītības sistēmā. Skolotāji reformas neīsteno! Skolotāji cīnās ar reformatoru veikto reformu sekām!!! Ja reiz reformatori nespēj/nemāk/nav ieinteresēti veikt loģiskas un jēgpilnas reformas, steidzami jāoptimizē Ministrijas un ministri. Kamēr ministriem nevajadzēs savu darbu padarīt līdz galam, līdz redzamam rezultātam, nekas nemainīsies. Ja ministrs savu darbu nav bijis spējīgs veikt, viņa politiķa karjerai jābūt galā uz visiem laikiem, nevis jāvirzās tālāk Eiropas varas gaiteņos.
Ja prasības nebūs normālas, adekvātas skolotāju ieguldītajam darbam - VISMAZ VIDĒJĀ ALGA VALSTĪ PAR SLODZI TĀ KĀ TĀ BIJA PLĀNOTA - 21+9, tad nekādam piketam , streikam jēgas nav.
>>...Paldies Ingai Vanagai par neatlaidību, ko tagad redzu! ...>> . . . . . . Un ko Tu, Grēta, tagad redzi? NEATLAIDĪBU, lai pieliktu skolotājiem pie uz rokas saņemamās aptuveni 500 eiro lielās algas vēl 20 - 25 eiro?????????????? To un vēl vairāk septembrī jau būs apēdusi inflācija!!! Un kādu neatlaidību Tu, Grēta, pieredzēji no Vanagas tad, kad Šadurskis ar cinisku smīnu visiem Latvijas skolotājiem samazināja algu, deklarēdams to kā algu pielikumu, bet Vanaga pat muti neatvēra, lai aizstāvētu skolotāju tiesības????????? Tev, Grēta, ir tās apsolītās 9 gatavošanās stundas uz 21 kontaktstundu????????? Te vispār var atsaukties kaut viens Latvijas skolotājs, kuram ir bijis algas pielikums pēc Šadurska reformas???????? Vanaga, ko??????
absolūta bezjēdzība 20.03.2019. 12:07:12
taisīt piketu vai pat streiku šobrīd, kad skolotājiem netiek maksāts par daudzajām stundām, ko viņi strādā pēc darbalaika un tāpēc, lai pie 2/3 Latvijas vidējās algas viņi saņemtu klāt dažus grašus - BEZJĒDZĪBA, UZ KURU SKOLOTĀJI NEPARAKSTĀS! Ja alga netiek celta vismaz līdz valsts vidējai algai ar koeficientu1.5 un iespēju to katru gadu mainīt atkarībā no valsts vidējās algas maiņas, tad pasākumam NAV JĒGAS! Vanaga, neviens normāls skolotājs neatbalstīs tagadējās PAZEMOJOŠĀS PRASĪBAS, KURAS IZVIRZA PATI ARODBIEDRĪBA!!! Vanaga, kāpēc tava alga ir 2,5 tūkstoši, nevis 800 uz papīra kā skolotājiem skolās? Vanaga, Tev nav kauns visus šos gadus saņemt savu tūkstošos mērāmo algu un nedarīt praktiski neko? Šodienas pikets - ūdens liešana caurā mucā. Lai pieliktu pie niecīgajām skolotāju algām kaut kādus aptuveni 20-25 eiro????????????????? Kad septembrī cenas, pakalpojumi būs kāpuši krietni vairāk par šo pielikumu????? Tev tiešām nav kauns par šādām prasībām? Tu, Vanaga, taču zini, cik saņem citu ES valstu pedagogi?!!!!
Valdība melo! Par nodevēju Kaimiņu gan nosmējos, vērojot tiešraidi Delfos no piketa. Mēslu vabole! Kaut ko luncinājās pie skolotājiem, nožēlojams tips.
Klausoties visu atbildīgo amatpersonu tukšo retoriku ar solījumiem izdarīt to, ko vajadzēja jau sen, rodas iespaids, ka skolotāji sagribējuši savu algu dubultošanu, kaut ir runa par reāliem (uz rokas) apmēram 27 eiro mēnesī. Nozēlojami. Un tas viss ar neskaitāmiem nosacījuma palīgteikumiem: ja..., ja..., ja.... Uzreiz top skaidrs, cik viegli paziņot jebkurā brīdī: neizdevās, kā plānots, cik žēl. Ierosinu: nekādu reformu un kompetenču modeļu, kamēr nebūs reālas algas.
Paldies Ingai Vanagai par neatlaidību, ko tagad redzu! Nepadodies, mēs ar Tevi.
Iepriekš e-klasē bija ziņa, par palīdzību bērniem, par akciju, kura tiek rīkota, lai sniegtu atbalstu cīņā pret jebkura veida neiecietību jeb mobingu. Uzskatu, ka vajadzīgs uzticības tālrunis, uz kuru piezvanot skolotāji varētu paust savu viedokli par valdības mobingu . Tas jau kļūst ciniski - "Ja budžets pildīsies ..." Cien. valdības vīri, tā ir jūsu darba kvalitāte - panākt, lai budžets pildītos.
Gandrīz 30 gadus reformē un reformē, bet naudas kā nav tā nav. Kāpēc politiķiem ceļ algas neskatoties uz nekādām reformām? Viņiem par slikti veiktu (imitētu) darbu vispār vajadzētu sēdēt uz minimālās algas.
Visu laiku tiek runāts par skolotāju skaita samazinājumu, slēdzot pustukšas skolas. Bet!!! Kur paliek noteikumu izpilde par slodzi 21 + 9, kas būs obligāta kompetenču saturā? Kā tiks samazināts skolotāju skaits, ja tagad gandrīz visi ir spiesti strādāt citā proporcijā? Piemēram, man pašlaik ir 33 + 7 stundas, jo nav kas strādā jau tagad. Es arī labprāt strādātu 21 kontaktstundu, bet tad uz katriem 2 esošiem skolotājiem jāpieņem vēl viens.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.