Lietotājvārds
Parole
Rīgas Domei un Rīgas Bankai vajadzētu sākt sponsorēt skolas, piemēram Krimuldas Vidusskolu, tā ir viena no vissatīstītākajām skolām visā Baltijā!!!
63 skolotāju vakances (un tās tur ir limitētu laiku, skolas pēc 3-4 reizes jau vairs neatjauno, jo nav vērts, tāpat neviens nepiesakās)
izglitiba punkts riga punkts lv/lv/izglitiba/vakances/skolu-vakances
dr.biologam 23.03.2019. 17:14:03
RĪgā reāli trūkst. Mūsu skola jau gadu nevar atrast pāris skolotāju lielajos priekšmetos. Uz sludinājumiem NEVIENS nepiesakās. Nav runa par kādu tur CV izvērtēšanu. Ņemtu jebkuru, bet nepiesakās. Tāpēc esam spiesti aizvietot vakances pat ne savā priekšmetā. Tas jau redzams arī eskolas sludinājumos. Un ir daudzas par prestižas skolas, kuras ilgstoši meklē matemātikas, sākumskolas, svešvalodu skolotājus.
>>>lupai. Kur tev kundzīt, trūkst skolotāji???!!!! Pilsētās kolēģi ir gatavi rīkli viens otram pārplēst lai tikai tiktu amatā. Beidz te smirdēt ar demagoģiju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Šo bezjēdzīgo troļļošanu vajadzētu beigt! Kas saņem mazāk par skolotājiem - minimālo algu? Tie ir tādas Lupes, kuri 7 ziemas skolas solā pasēdējuši, nav vīžojuši mācīties! Skolotājam obligāta augstākā izglītība un kursi, kursi, kursi... Bezdarbnieku statistikā redzams - visvairāk bezdarbnieku ir bez izglītības, skolotājiem bezdarba nav, taisni otrādi - trūkst simtiem skolotāju, paskatāties sludinājumos. Arī mūsu skolā esam spiesti aizvietot vakances, strādāt kādas 8 stundas virs normas (klasē), plus vēl tās visas sagatavot. Mana darba nedēļa ir virs 50 stundām. Jā, varbūt kādreiz skolotājs ir noguris no lielās pārslodzes, kādu stundu neizveido pietiekami interesantu, lai visādi Lupju bērniņi stundu varētu uztvert kā izpriecu... Katrā ziņā, cien. Lupa, ja vien jums ir augstākā izglītība pedagoģijā, laipni lūdzam pastrādāt mūsu skolā un saņemt mūsu milzīgo algu. Ja ir pretenzijas, ka skolotāji protestē, citi - nē. Tad tā ir viņu problēma, ka neapvienojas un neprotestē.
Streiks, streiks un vēlreiz streiks, pietiks klanīties tiem asinssūcējiem
Skolotājiem nemaz tik slikta alga nav. Ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji citās profesijās saņem daudz mazāk, tāpēc nesarotu šo skolotāju klaigāšanu. Lielā daļā skolu skolotāju darbs ir zemā līmenī, vecie pedagogi negrib mainīties un attīstīties, turpina bērnus apmācīt pēc padomju laiku metodēm un pēc tam brīnās, kāpēc bērni stundās neklausās, trokšņo utt. Ja stundas tiktu pasniegtas kvalitatīvi un interesanti, uzvedību problēmu nebutu. Bērniem vienkārši ir garlaicīgi klausīties neinteresantā skolotāju vāvuļošanā! Zema alga ir tikai dziļo lauku skolu skolotājiem, bet pilsētu un pierigas skolotāji lai tur savas mutes ciet!
Pirmsskolas skolotājām likme ir 40h nedēļā. Kuras pavadi bez pārtraukumiem ar bērniem un alga uz papīra 710€.+katru dienu jāsagatavojas uz nodarbībām. Pēc jaunajām kompetencēm vēl apjomīgāks ir šis sagatavošanās process. Un nekādas piemaksas nevienam nav par šo darbu nav. Un katostrofāli trūkst tieši pirmsskolas skolotāju.
Komentārs. VA. 22.03.2019. 13:51:10
Ja tu lasi, vai skaties ziņas tu redzi ka pie mums nauda ir tikai valsts pārvaldē strādājušiem un pamatā tie ir ierēdņi utt....Jau PSRS laikos bija milzīgs birokrātu aprarāts, kas apēda lielu daļu budžeta līdzekļu.Ar mūsu budžetu tas notiek tāpat.Skolotāji ir vien ano tām profesijām kurām ir 1000% nevis 100% tiesības prasīt normālas algas, ņemot vērā, ka 2008.gadā krizēs laikā tik bezkaunīgi tās tika samazinātas un pēc tam pa visu ES runājot cik mums ir gudri ekonomisti, kas izglāba Latviju no krīzes.Krīze ļāva samazināt algas un tās iesaldēt .......Taču paskataties, kas pie mums reāli saņem pāri 1000 eiro valsts pārvaldē...Ne jau skolotājs
Tikai viena maza nianse - 30 stundās, kas ir likme, nav iespējams izdarīt to, ko sabiedrība, skola (pašvaldība/IZM) gaida no skolotāja. Ja es labotu tik, cik man maksā, tad septembra darbus bērni saņemtu oktobrī, oktobra darbus - decembrī, novembra darbus martā utt. Cik varu sagatavot, ja stundas gatavošanai (ieskaitu paŗbaudes darba izveidošanu vismaz 2 varioantos utt.) man paredz mazāk par 5 minūtēm? Kādas kompetences, kāda sadarbība, kādi radošie uzdevumi - aizmirstiet. Tāpēc jau ir apmaksātas 30 stundas, prātā paturot vēl 10 visam citam. Ja strādāju apmaksātas 40 stundas, tad mana reālā darba nedēļa ir pāri par 50 stundām.
Strādājot Darba likumā noteikto 40 st. darba nedēļu, skolotājs saņem vismaz 960 € mēnesī, kas ir tuvu valsts vidējai algai, tāpēc nav ko gauzties par slikto dzīvi. Naudas valstī ir tik, cik ir, tāpēc nevajag izvirzīt nepamatotas prasības.
Latvijas izglītības sistēmai vairs nepalīdzēs reformas, te ir vajadzīga revolūcija. Iesaku sākt streikot katram pašam savā izglītības iestādē, beidzot darīt tos visus darbus ko skola uzliek. Iesaku nepiedalīties nekādos mākslīgi uzpūstos skolu pasākumos skolas slavināšanai. Vadība to jutīs un būs spiesta ko domāt. Neviens izglītības ministrijā no skolotāja to neprasa. Veltiet laiku vairāk savai ģimenei un atceraties, ka nav neviena cilvēku cienošāka profesija pasaulē par skolotāju.
iepriekšējais algas pielikums? 21.03.2019. 20:55:26
kad tāds bija? un vai pirms tiem kādiem 5 gadiem, kad pielika dažus eiro, skolotāju algas nebija tai pašā stāvoklī, kādā tās 2008. gada krīzē uz pusi apgrieza? Arodbiedrības nopelns? Tiešām nopelns? Man šķiet, ka ja tā papētītu, tad varētu drīzāk saskatīt arodbiedrības kaitniecisko darbību, lai algas tā arī būtu tai krīzes līmenī! Šis grafiks jau ir ņirgāšanās par skolotājiem!!!
pirmsskolas skolotāja 21.03.2019. 15:30:04
Nenoliksim arodbiedrību!!!! Arodbiedrība ir VIENĪGĀ, kura publiski cenšas aizstāvēt skolotājus. Kur ir iestāžu vadītāji, pašvaldību vadītāji? Ja nebūs arodbiedrības, kurš organizēs aizstāvību skolotājiem? Arī iepriekšējais algas pielikums ir arodbiedrības CĪŅA!
Par streiku, es kaut ko nesaprotu. Es domāju, ka tas ir tikai politiska spēle. Viss ir izlemts. Mums nav arodbiedrība, kura domā par pedagogiem; ir atšķirība starp skolas skolotāju un pirmsskolas skolotāju, nerunāšu par logopēdiem, kuriem bija palielināts darba laiks uz 1/3. Bet lai dabūt, ko gribam, nevajag gaidīt eksāmenus. Vajadzētu vienkārši pirmsskolas neņemt pretī nevienu bērnu. Es domāju, ka uzreiz tā nauda atradīsies!!! Ilgi nebūs jāgaida!!!
Mēģināsim atcerēties atalgojuma programmu līdz 2014.gadam. Programmai bija noteikts, ka par vienu likmi bez piemaksām 2011.gadā skolotājs saņems - 586 latus, 2012.gadā - 695 latus, 2013.gadā - 824, bet 2014.gadā - 978 latus. Tagad pārvērtīsim eiro un pievienosim vel stundas, ko piespieda vēl strādāt. Es nesaprotu par kādu algas palielinājumu mēs vispār runājam??? Valdībai jāatdod 2014 gada algu, tikai tad var runāt par pielikumu. Tas nekas, ka tādas algas nēbij, bet par solīto arī kādreiz jāatbild!!!
Jautajums precizēšanai: Līdz kura gada maijam mums jāgaida? (p.s. jautājums ar ironiju, bet vispār jau ir skumji...)
absolūta bezjēdzība 21.03.2019. 12:45:34
ārvalstu prese, skatoties uz tiem daudzajiem "750", noteikti nodomāja, ka tik daudz Latvijas pedagogi vēlas saņemt par nedēļas darbu................. Tie, kas bijāt piketā - jums tiešām ir vēlēšanās un apziņa, ka par savu darbu esat pelnījuši uz gada otru pusi (oktobri) algu, kas var izrādīties jau vairs tikai puse no vidējā valsts atalgojuma?!? Pajautājiet pārdevējai veikalā, cik viņa saņem - diez vai zem 500. Un viņai neprasa izglītību, kursus, statusam atbilstošu apģērbu, apavus, izskatu un visu pārējo, ko prasa no skolotāja. Nekad nenovērtē sevi zemu! Jo citi tad tevi vērtēs vēl zemāk un drīz bradās ar kājām! Skolotāj, kāpēc tavs plakāts nebija vismaz vienlīdzīgs ar valsts vidējo algu? Uz pērnā gada novembri : Vidēja bruto darba alga Latvijā pieaugusi līdz 1006 eiro............ Skolotājiem 710............ (nesamaksājot par daudzajām papildstundām, ko skolotāji veic)......... Vanaga, kāpēc tu saņem 2500??????
Lai kariņš padzīvo uz 710 e uz"papīra" 21.03.2019. 11:10:49
Vēlam kariņam "baudīt" dzīves "ekstras" dzīvojot tā, kā dzīvo Latvijas pedagogi - 710 e "uz papīrā" !
Nauda atbild jautājumam 21.03.2019. 10:58:58
To ka nauda ir LV katram muļķim ir skaidrs.IZM apēd miljoniem ( Simtiem laika jau būs)Kas tik tur nav milzīgā ierēdņu armija, kursi, kacelejas, projekti un parbaudes institucijas utttt...... Viņiem nauda ir un vienmēr būs. Bet skolotājam vēl ir jāatbild par reformām, kuras ir IZM problēma.Bezkaunība un cinisms.UN pats bēdīgakais ir tas ka vini visi agrāk mācijās skolā........
я-сержу 21.03.2019. 09:40:49
лояльность государству не то же самое что принятие на 100 процентов всех действий правительства я не лояльна к реформам Шадурского например
Что же они подписывали заявления о лояльности государству ? Теперь государство их и имеет. Что хотели, то и получили. И на забастовку они не пойдут - попляшут и разойдутся.
Piekrītu uzrakstītajam viedoklim. Streiks- izlaiduma eksāmenu laikā, lai izjūt visa sabiedrība.
A kā jums liekas, kur Latvijā var raut to algas pielikumu pedagogiem ja mums šeit ir tik daudz darbspējīgu cilvēku kuri dzīvo uz pabalstiem un daž ne dažādās patversmēs par ko arī mēs maksājam. Es garantēju, ja visi darbspējīgie cilvēki Latvijā strādātu tad Latviešiem ietu labāk nekā Latviešiem Anglijā. Protams, jā skolotāji ir pelnījuši krietni labāku atalgojumu bet zināt, problēma ir tajos cilvēkos, kurus Latvija izaudzina. Šie jaunie cilvēki, kuri ir tikuši uz bezmaksas studijām (par kurām mēs atkal maksājam visa tauta) aizbrauc prom!!! Latvijai vajadzētu sākt slēgt līgumus ar šiem bezmaksas studentiem ka tiem pēc skolas ir jānostrādā daži gadi pirms viņi var tiešām izvēlēties braukt prom vai izvēlēties citu karjeras ceļu. Problēma ir cilvēku domāšanā, ka no valsts tikai jāprasa, a kurš pateiks savam bērnam: "Mēs esam tie kas strādājam, mēs esam tie kas uzturam šo valsti. Ja strādāsi, tad valsts būs." Man sāp redzēt ka tie kas aizbrauc, pēc vairākiem gadiem saka: "Man pietrūkst Latvija, domāju pārvākties atpakaļ". Šādu cilvēku ir lielākā daļa no aizbraukušajiem, un ticiet man, savā ziņā viņi iegāž ekonomiku un tiešām darbs Latvijā netrūkst. Katru reizi kad skatos darba sludinājumus redzu vairāku darba piedāvājumus, kur viņi ir gatavi maksāt bruto 1000 un uz augšu. Deputāti no zila gaisa naudu neizraus, ja mēs nestrādāsim, ja mēs sūdzēsimies un pamudināsim cilvēkiem braukt prom un ja centīsimies dzīvot zaļi un pabalstiem.
я-сержу 21.03.2019. 08:34:21
Уважаемый Сержбвы также как и мы учителя живёте в этой стране и очевидно обладаете всеми демократическими правами Почему же вы не боретесь и не протестуете и до сих пор ничего не изменили в существующей в стране ситуации?Учителя- подневольные люди вложившие в эту профессию силы деньги жизнь и попавшие в ужасную ситуацию Их бьют и плакать не дают к тому же они подписали обязательство о лояльности государству А ваша фразочка что учитель может одним словом или словами делать людей идеальными является издевательством и учителя эти бессовестные глупости слышат уже давно А надо просто закрыть школы и не работать пока до общества не дойдёт но боюсь дойдёт слишком поздно
Jā, es ar abām rokām PAR STREIKU! Bet.... kāda jēga streikot septembrī??? Kam tas traucēs vai radīs neērtības? Mācību gads tikko sācies, tāpat lielākajā daļā skolu tas ir iepriekšējo gadu mācību vielas atkārtošanas laiks, tad, protams, ekskursiju dienas un sporta dienas ...Un ja vēl "pārapzinīgie" skolotāji, kā tas jau pieredzēts, pieņems lēmumu "bērnus pieskatīsim un pabarosim, tikai nenotiks mācību process", tad varēsi streikot dziedādami kaut visu rudeni!
Reāls skatījums 21.03.2019. 08:17:00
750 ir nožēlojama prasība, bet pat to nedod... Tikai un vienīgi streiks - Bet Vanaga jau to nepieļaus, tēlo aktivitāti, īstenībā slāpējot un cenšoties izpatikt cūkupurniem ! Bēdīgi un bezcerīgi. Vienīgā izeja, prom no skolas!
Уважаемые учителя до сих пор не поняли за 30 лет, что теперь дети и образование не являются приоритетом в этой стране ? Горько и грустно наблюдать как тысячи учителей вышли на пикет и требуют увеличить им зарплату на целых 40 евро (без учета вычета налогов). В тоже время огромная толпа чиновников в этой стране, ничего не делающих на благо Латвии, получает тысячные премии к своим тысячным зарплатам. Стоит сравнить только 2 цифры: 9 миллионов для повышения зарплат учителям и 720 миллионов на покупку военной техники 1950-70 годов, от которой не будет никакого толка в современной войне - это выброшенные деньги. Так что приоритет - это старая военная техника, а не Вы. Уважаемые учителя, Вы сами виноваты в сложившейся ситуации - сегодняшние правители - это Ваши ученики конца 1980-2000 годов. Какие ценности Вы им привили, то и получили. Все 30 лет Вы голосуете за одни и те же рожи на выборах, которые бегают по разным партиям. И каждый раз эти рожи Вам обещают, а потом плюют на Вас.
Vai tikai skolotāji nebļaustās par daudz?Ko darīt tiem kam alga knapi 400 eur?
Šodien biju piketā. Manējie skatījās tiešraidi. Tiešām nezināju, ko atbildēt, kad mans vīrs jautāja: ,,Kāpēc prasījāt tikai 750? Un kāpēc piketā bijāt tik klusi?" 750 tiešām nekas nav, jo skolotājam arī ir bērni, kas grib ēst, ir jāstāv klases priekšā tādā izskatā, lai no skolēniem nebūtu kauns, tādēļ ne jau nošķiebtās kurpēs, lāpītās zeķēs un lētākajā Centrāltirgū pirktā kleitā, daudz sliktāk apģērbies nekā viņa skolēni. Vai to visu var atļauties ar smieklīgu neto algu, kas pat nesasniedz vidējo Latvijā?
Nenovērtēta profesija. 20.03.2019. 23:45:51
Esmu vīlusies arodbiedrībā! Alga skolotājam mazāka par citu profesiju pārstāvjiem,pārdevēja saņem lielāku algu....Kas tas ir 740 uz rokas reāli 600,no pedagoga prasa etiķete apģērbā,frizūrā..tas viss pa šo algu???samaksājot maksājumus ,sanāk vien knapināties,cenas ceļas....tik alga nevēlas tik strauji.2021 gada 1000 euro kad visam cena būs 10 reizes pieaugusi.Skolotājs citās valstīs ir prestiža profesija.Latvijā nenovērtēta,tagad jau trūkst pedagogu,pēc pāris gadiem izglītībā nebūs kas strādā .
Skolotājiem jāstreiko!Pietiek klausīties dižbāliņu vāvuļošanā!
Tad visai tautai jâiet piketét,nedomâju,ka skolotâjiem ir tik ļoti zemas algas.Ir cilvèki,kuri zem 400 eiro saņem un nebļaustâs.Kâpëc slédz skolas,sastumj bèrnus pârpildītâs klasés un brīnâs,ka daudzi netiek līdzi mâcību vielãm...kâpêc vecaakiem jâmeklê privâtskolotâji...Kâpéc skolâ skolotâjs nespéj;nevar,neprot bérnam pamâcīt,paskaidrot...???Visi tad ejam râties,jo es arī gribétu,lai man pieliek pie algas,lai vismaz sanjemtu 450 eur un lai pieliek arī bèrnu pabalstiem.
prasībām jābūt citām - algai - ne mazāk, kā tautsaimniecībā strādājošajiem un celt, atbilstoši tam, kā tiek celtas algas citās sfērās. Un otrkārt - atdot krīzes gados ieturētās summas. Kamēr netiek izvirzītas šādas prasības, arodbiedrības darbībai ir nulles vērtība.
Vanagai nepielec, ka ar piketu nekas nenotiks. Laika novilcināšana. Pienāks maijs, tad jau vasara un pedagogi visi atvaļinājumā. Streikot jau tagad vajag nevis gaidīt kaut ko mistisku no maija mēneša. Kartiņa valdībai nospļauties par latviešu tautu.
Labi teikts par skolu vadību - slīgst pašapmierinātībā un lepnībā par skolas sasniegumiem. Neiedziļinās, ko šie sasniegumi prasa no skolotājiem. Kāpēc nav?! Jums par to maksā! Par ko?!
Kā šodien runāja TV gludskūtais Bondars! Riebjas klausīties! Ar nicinājumu par mazām (tātad, lauku skolām, kur maz bērnu un daudz skolotāju. Viņam ir vienaldzīga Latvijas nākotne! ! Lai skolotāji veic reformas, u.tml., tad būs algas! Lai paskatās uz saviem grēkiem no malas!!!Nesen taisnojās par savām mahinācijām! Lai nāk uz skolu un izbauda IZM izreformēto (izdeformēto gribas teikt) skolas saldmi!
Skolotāji, vai kādam no Jums ir iepriekšējā samaksu reformā Šadurska apsolītā slodze 21+9?
Deputati jau nesed uz minimuma. Viniem pie vienas vietas cilveki.pa .t.v.rada ka galvu sakerusi gul.skol.nekas neatl ka riktigs str.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.