Lietotājvārds
Parole
Korī neskaitāmi mēģinājumi, lai iemācītos trīs balsis, panāktu skanējuma tīrību, ansambļa vienotību, u.tml. Dziesmu DAUDZ! Folklorā vieglāk. Taču...arī saka, ka daudz kopdziesmu, kopdeju, u,tml,, ja piedalās PEPT folkloras kustībā. Mūsdienu bērni lielākā daļa vairs vārdus nevar ātri iemācīties. Kādas tehnoloģijas! Lai muzicētu, dziedātu, nekādas tehnoloģijas nevajag!Jāatver tikai dvēsele, bet dvēselītes diemžēl mums "noēd' mūsdienu realitāte, arī pārlieku daudzās IT.
Ar koriem riktīgi iet uz grunti. Tas ir fakts! Cik skolās palicis koru? Tas lielākoties ir tikai un vienīgi mūzikas skolotāja entuziasms. Koris nav ne centralizētie eksāmeni, ne olimpiādes, ne ZPD un tamlīdzīgas lietas, kas ceļ skolu reitingus. Nav pat pulciņš, bet fakultatīvs. Vienlaicīgi ir citas, šodienas bērniem interesantākas lietas, kur var izskrieties, ņemties ar lego, robotiku, iegūt velotiesības, sporta skolas pulciņi u.c. Kur var koris konkurēt ar šo, ja korī tikai sēdi, dziedi, mācies savu balsi, lai kopā skanētu divbalsīgi, trīsbalsīgi! Protams, ir bērni, kas to grib! Taču ....tas ir ļoti, ļoti maz!!!
Vecais buks 08.04.2019. 08:24:17
Vai tad skolās vēl ir kori. Tā pulciņu līmeņa skolu koru būšana jau visu kordziedāšanu būs novedusi uz grunti. Es par to, lai kordziedāšanu pielīdzina mūzikas stundai.
diēzs no Latgales 04.04.2019. 22:29:12
Labi, ja ne koru kari, kā vienmēr saka.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.