Lietotājvārds
Parole
Pētniece - ha 09.04.2019. 10:30:06
Tad nu gan pētījums. Ja tā labi padomā, tad tādu pētījumu var veikt 3 skolēni vienā dienā ātri pāršķirstot arhīvus un tās dažas avīzes, kuros vispār par izglītību raksta. Visticamāk tālāk par Delfiem un E -klasi tā arī netika. Nepētīja tak ,,Skolas vārdu"
skolotājām... 07.04.2019. 21:00:55
neēsam jāraksta ar ee - "neesam"...
Žurnālisti tik raksta un pētītāji tik pēta par mūsu nodokļu naudu.Pilnīgi nevajadzīgs pētījums, jau tāpat visiem zinăms, ka skolotāju prestižs nav nekāds. Mums pilnīgi vienalga, vai tas ir 21% vai 31% Kārtējā vējā izmestā nauda. Tā nu mēs tērejam " valstiskā līmenī" it visur.
Tagad sabiedrības uzmanība vērsta Ušakovam, kurš kriminālus "..ūdus" sataisījis aizies uz Eiroparlamentu kā ar galvu uz leju kritušais ministrs Sha..dur..s...kis...kis. Un balsosim arī! Pedagogi lai taisa mutes ciet visu priekšā (jo nedrīkst runāt pretim nevienam!) un rukā! Vai brauc prom no Latvijas, kuras vadītāji tik ļoti "rūpējas" par savu tautu.
juhūū vai otrādi 07.04.2019. 13:05:13
Šādus pētījumus un līdzīgas darbības "izsviež" tāpēc, lai novērstu sabiedrības uzmanību no galvenā - pedagogu zemajām algām, salīdzinot ar darba lielo apjomu, ko pieprasa no pedagoga. Ko aplklusa LIZDA! Vai tik ilgi gatavo pieprasījumu Eiropas instancēm par to, ka Latvijā nepilda likumu par solīto algu pielikumu jeb visticamāk aizgāja pagrīdē, lai pamostos septembrī un "darbotos"?
Gan jau visiem ir zināms lēmums - pazemināt izglītības prasības pedagogiem turpmāko 5 gadu laikā - varēs klasē doties jebkuras nozares cilvēks, kas apliecinās, ka 5 gadu laikā apgūs konkrētu stundu skaitu pedagoģijā...Vai būs konkurss?
skolotājas 05.04.2019. 22:22:58
Mēs- skolotājas neēsam nevienam bērnam skolā ELKI, jo meitenes ģērbjās daudz labāk par mums, jo nevaram atļauties...... Un vēl- bērniem patīk arī jaunas, skaistas, ļoti moderni ģērbtas skolotājas, bet vairums no mums jau nav tik jaunas............
atbildei u.c. 05.04.2019. 19:04:56
Mums par stundas aizvietošanu maksā 1.40 uz rokas. Nopietni, par virsstundām?? Kad šo pastāstīju savai ārstei, viņa pārjautāja : 'tā ir piemaksa par virsstundām?" Nē - tā ir samaksa par virsstundām. Vai tiešām uz skolotājiem vispār neattiecas vairākas Darba likuma normas? Vai arī mēs zinām - mācību pārzine saka - nu redz, tas skolotājs ilgo slimo, tev jāaizvieto, bet naudiņas nav, tu taču idejas vārdā aizvietosi?? Citas jomas priekšmetu, brīvajā laikā, kad varēji gatavot savas stundas. Un saņem 1.40 pie algas. Izcili??
Конкурс и престиж был при проклятых оккуптах, а при свободной независимой и демократичной Латвии учителей опустили ниже плинтуса.
"kad Latvijā topošajiem skolotājiem būs konkurss – četri pretendenti uz vienu studiju vietu?" Atbilde: tad, kad skolotāja alga būs tāda pati, kā Somijā, t.i., sākot no 5000 UR un uz augšu. Somijā, piemēram, studiju laikā studenti-skolotāji, kas aizvieto kādu saslimušu skolotāju nopelna ne mazāk kā 1200 EUR.
1978.gadā Liepājas valsts pedagoģiskajā institūtā , lai mācītos par latviešu valodas un literatūras skolotāju , bija konkurss 4 pretendenti uz 1 vietu, pirmsskolas programmā vēl lielāks. Tāpēc jau arī pieredzējušie skolotāji zina ko, kā un kāpēc māca, bet jaunie (liela daļa) pat gramatiski pareizi rakstīt un runāt nemāk. Prestižu veido arī profesijas ,,nesēju '' kompetence.
Pilnīgas un galīgas muļķības! Te tik skaistus, iedvesmojošus rakstus raksta jaunie pedagogi... tikai pēc gada vai pāris viņi jau būs prom no skolas, daudz izdevīgākā "robā"...
Tāravas Anniņa 05.04.2019. 12:55:09
Nu gan sasmīdinājāt. Beztiesīgākas un noniecinātākas profesijas Latvijā nav. Paldies IZM un medijiem, kas aktīvi veido sabiedrisko domu šajā virzienā.
I.M. - par komentāru "kad Latvijā topošajiem skolotājiem būs konkurss ..." 05.04.2019. 12:46:01
spēcīgi! - "Tikai tad, kad arī Latvijā topošajiem skolotājiem būs konkurss – četri pretendenti uz vienu studiju vietu, mēs iegūsim rezultātus nevis ierēdņu atskaites vai pasūtījuma rakstu virsrakstus"
Kā var būt prestiža profesija, kurā atalgojums ir neadekvāti zems, bet prasības kosmiskas? Kāds elks var būt skolotāja, nav jau sporta vai estrādes zvaigzne
Viena ceturtā daļa no visiem rakstiem par skolotājiem ir pozitīva. 25%! Nu kāda tēla uzlabošanās, kādas muļķības var gvelzt..
vai 1.aprīļa joks? 05.04.2019. 11:57:23
Raksta oriģināls publicēts DELFI "Cālī" 1.aprīlī.... Vai nav zīmīgi?
kāds konkurss 05.04.2019. 11:55:29
Mūsu skola jau 7 mēnešus nevar dabūt skolotāju vienā no pamatpriekšmetiem, aizvieto vakanci katrs, kurš to var izdarīt. Skolotāju trūkums, tāpat kā ārstu trūkums grauj visu sistēmu. Kurš zina, kāpēc neviens pat nepiesakās? - jo prasības augstas, algas ne.
kad Latvijā topošajiem skolotājiem būs konkurss – četri pretendenti uz vienu studiju vietu? 05.04.2019. 11:52:23
Prestižākās profesiju jomas Somijā: 1. vietā – psiholoģija; 2. vietā – pedagoģija; 3. vietā – medicīna. Lai iestātos pedagoģijas augstskolā, jāiztur konkurss – četri pretendenti uz vienu studiju vietu. Prestižu nodrošina ļoti rūpīga studentu un pēc tam jauno skolotāju atlase, pārdomāta pedagogu izglītība mūža garumā, adekvāts atalgojums un ļoti atbalstoša valsts politika. Izglītības politika ir balstīta vienotās vērtībās. Tikai tad, kad arī Latvijā topošajiem skolotājiem būs konkurss – četri pretendenti uz vienu studiju vietu, mēs iegūsim rezultātus nevis ierēdņu atskaites vai pasūtījuma rakstu virsrakstus
Mūsdienu skolēnam skolotājs bez materiālām ekstrām nekad nebūs elks!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.