Lietotājvārds
Parole
Nu doma nav slikta.... 17.05.2019. 21:04:12
taču manuprāt tādēļ nav jāveido jauns priekšmets, bet jāpilnveido jau esošais. Sporta stundās taču var iekļaut kā apgūstamo mācību vielu kaut kur starp futbola un basketbola iemaņu apmācīšanu veltīt laiku arī pašaizsardzībai. Sporta skolotāji - saturieties!
GALIIGS SVIESTS! KAD REIz LATVIJAA SAAKS DARIIT KAUT KO LIETDERIIGU
Kur Loğika Pazuda 29.04.2019. 20:53:55
Un kā tieši valsts nodrošinās to ka šādas prasmes netiks izmantotas skolēnu starpā, un ka citiem (fiziski vājākiem cilvēkiem) neradīsies sajūta, ka ja piebakstīs šitam, viņam netiks salausti seši kauli, šī ir vecā runa par to ja dažiem ir automāti, un tie apdraud citus, vai visiem dot automātus, vai censties viņiem atņemt.
To , protams, varētu tiem bērniem, kuri grib,kā pulciņu skolā pēc stundām, ja skola (valsts) apmaksātu speciālista darbu, īpaši jaunākā posma skolēniem.
Varbūt tās pašaizsardzības mācības vajag pašiem skolotājiem? Redzot kādi mums bērni aug...
kāda vēl pašaizsardzība 28.04.2019. 20:51:10
... ja pat vnk uz sportu neiet, slimi...? Bet, ja dikti kaut ko gribās iebāzt stundu sarakstā, lūdzu: a) kaligrāfija (nu labi, glītrakstīšana) - nevar tos karākuļus nemaz izlasīt b) retorika - runāt nemāk, un kopā ar to... c) uzvedības etiķete d) balles dejas - vismaz stāja būs e) ... labi, pietiks... sapņot nav kaitīgi... jeb ir???
entry fragger 26.04.2019. 21:28:11
Visi kas saka ka sākumā jāmāca uzvesties šajos komentāros. TAS NAV IESPĒJAMS To dara jau no 1. kl. un vai tas strādā? neviens neklausās jo darīt sliktu ir patīkami dēļ cilvēku psihaloģijas Un tas ka paskaidros bēnam kas ir slikts viņam palīdzēs pret pedofīliem,dzērājiem un l0hiem uz ielas? nu ne tak.
entry fragger 26.04.2019. 21:19:10
tad tā būs otrā nepieciešamā stunda kas palīdzēs dzīvē pirmā ir sports
Definējot šādas apmācības nepieciešamību skolā (es domāju-izglītības programmā ne interešu izglītības lauciņā) tiek radīts bīstams precedents. Proti-skaļi paziņots, ka pasule ir ļauna un ka pret ļaunumu var cīnīties tikai ar ļaunumu un jācīnās ir visiem un ar vienādiem paņēmieniem. Un tad ir tikai viens solis līdz atjēgai, ka vienkāršāk ir, nevis sevi mocīt treniņos, apgūstot kādu pašaizsardzības skolu, bet nēsāt kabatā šaujamo. Un tālab, manuprāt, ir jābūt kādam universālākam līdzeklim. Cilvēkos (bērnos, skolēnos) ir jāveido "iekšējs atskaites līmenis" par to, kas labs, kas slikts, jo, ja tāds nav-rodas staļini un hitleri. Un šāds līmenis ir Dievs un katrā no mums instalētā daļa no Viņa-sirdapziņa.
Domāju, ka pašaizsardzība ir laba lieta, ja tajā ietilpst laba fiziskā sagatavotība un garīgā audzināšana, bet lūdzu pēc skolas brīvajā laikā, pie laba , izglītota trenera. (Nedari otram to ko pats negribi ,lai dara tev! ) Rādām bērniem labu priekšzīmi un nemoralizējam, šajos laikos biežāk vajadzīga aizsardzība pašiem no sevis. Sākam ar sevi, it kā jau nodrāzts , bet jauks teiciens! Lai veicās!!!
Vai vispirms tomēr nebūtu jāiemāca, kā uzvesties? Un ka bērniem pastāv ne tikai tiesības, kuras tie pārāk jau labi pārzina, bet arī pienākumi? Un ka nedrīkst nesodīti citiem darīt pāri, būt nekaunīgiem un agresīviem? Ticiet man, tad arī atkritīs nepieciešamība apmācīt pašaizsardzībai!
prātiņ nāc mājās, spēju iedomāties, ka bērni un jaunieši sāks viens uz otru trenēties...kendama būs pupu mizas salīdzinot ar tiešo kontaktu, tirliņi, resnīši atrausies viennozīmīgi. UN kur vēl aresīvie bērni un jaunieši... Apsveicu skolotājus ar jaunām "ziepēm"!
Kādreiz bija militārās apmācības stundas, kur arī es tiku apmācīta, kāpēc to nevar tagad ieviest, un nevajadzēs nekādus kursus
Vai tad to nenodrošinās Valsts aizsardzības mācība, kas vidusskolā būs obligāta?
Sporta skolotājiem būtu jānodrošina obligātie kursi, kurus vadītu speciālisti, papildus jāiegādājas inventārs (matrači), jāizstrādā metodiskie ieteikumi, varbūt pat mācību grāmata vai vismaz brošūra jāizdod ... tas atkal prasīs līdzekļus, un gan jau kāds ierēdnis sarēķinās, cik tūkstošus (miljonus?) šis pasākums prasīs. Bet, kad skolotājs-parastais iepīkstas, ka alga zemāka nekā pārdevējam vai krāvējam veikalā, tad čuššš... valstij NAV NAUDAS! Un punkts.
nu, ja kādam tas bērns nekāds, lai sūta uz boksu, sambo, džudo, karatē, utt.!
Ko es jau šobrīd mācu- kā slaucīt telpas, kā sakārtot savas lietas, kā apliet puķes, kā nomazgāt savu galdu, kā uzvesties sabiedriskajā un citā transportā, kā pāriet ielu, kā grābt lapas, kā turēt rokā grābekli, satiskmes noteikumus, higiēnu, kā tīrīt zobus, kā veselīgi ēst, kā lietot nazi un dakšiņu, kā sveicināties.... un tā ir tikai viena maza daļa. Tiešām piekrītu- ir lietas, kas tomēr jāiemācās ģimenē un skolā tikai ikdienas gaitās jānostiprina. Bet tiešām- tagad visu, pilnīgi visu grib prasīt no skolas. Ziniet- piegriezies!
par visu jāatbild skolai, viss ir jāiemāca skolai, t.i.,skolotājiem................Kautkā jocīgi - jauna valdība, jauns "grāvis" un atbildība nekāda , bet skolotājs atbild burtiski par visu un saņem nedekvātu atalgojumu
state tutti bene? 26.04.2019. 07:11:56
Skola pārvēršas par izklaižu vietu - katrs mācās, ko grib ( pašaizsardzību, manikīŗu, pedikīru, utml.) Lai iemācās kārtīgāk viens otram iesist, skolotāji varēs par to atbildēt pilnā apmērā, ka nepieskatīja.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.