Lietotājvārds
Parole
Tātad - mazākā daļa tomēr vēlas NEGATĪVUS skolotājus BEZ jebkāda humora.
Vienkārši nteresanti, vai deputāti un ministri un tml. pētnieki un reformatori būtu pozitīvi un smaidītu, ja viņiem maksātu skolotāju algu 710 uz papīra?
9. klases skolniece 09.05.2019. 00:03:36
Es, piemēram, uzskatu, ka visas iepriekšminētās īpašības skolotājā, protams, ir nenoliedzams pluss, taču vairāk no saviem skolotājiem vēlos saņemt zināšanas par priekšmetu, kurā tie specializējas, ne labus jokus. Turklāt, pārspīlēta un samākslota pozitivitāte padarīs Jūs tikai par vēl lielākiem izsmiekla objektiem necienīgu skolēnu acīs, ticiet man!
Nav sliktu bērnu, ir slikti vecāki... Skola bērnus nerada. Uzskaitiet tās lietas, ko jāmāca vecākiem.
Kam pieder teiciens:"Nav sliktu bērnu, ir slikti skolotāji!" ))))
ESam no reālistes! 08.05.2019. 11:03:07
Nāc strādāt uz mūsu skolu, an jau pelnīsi 900, tikai uz vakanci vēl neesi pieteicies, žēl...
Ja pats būsi pozitīvs un smaidīgs,tad arī skolotāji tādi būs.Diemžēl, pēdējā laikā pedagogiem ir maz par ko smaidīt.Bērni izlaisti,neaudzināti.
Vai tad mēs visi to nevēlamies? Kāpēc tad ir tik maz tādu cilvēku mūsu sabiedrībā?
bemols un oi 08.05.2019. 00:18:43
Skola bija, ir un būs sabiedrības spogulis. Mūsdienu sabiedrības lielākā daļa diemžēl paliek par greizajiem spoguļiem, ja runā par vērtībām klasiskā izpratnē. Visi ir mācījušies skolās. Ne jau skolotāji ienīst skolēnus! Kāda sabiedrība, tāda skola! Tos, kuri domā, ka skolotāji ir slikti, aicinu nākt uz skolu pastrādāt kaut vai par tehnisko personālu, ja nav pedagoga izglītības. Redzēs skolas ikdienu no iekšpuses un attieksmi no mazajām personībām!
Vajag vēl vienu pētījumu! - Kā vairot pozitīvu attieksmi un humora izjūtu sabiedrībā nenovērtētas profesijas pārstāvim?
Kas tas par pētījumi, aptaujājot 350 skolēnus, tikpat labi "pētnieki" varēja aptaujāt savus 2 bērnus un iegūt šādu pat rezultātu.
Vecskolotāja 07.05.2019. 11:08:40
Hm, kur raksta "Ja nepatīk - ejiet prom un atbrīvojiet vietu tādiem, kas IR pedagogi vai vēlas par tādiem kļūt, kas grib aizraut un pasniegt priekšmetu interesanti. " Pēc pirmās algas saņemšanas , jaunais skolotājs saprot, ka pedagoga aicinājumam jāatmet ar roku, jo ir tik daudz vilinājumu, kur prasa samaksu, un tik daudz vietu, kur maksās vismaz 1.5 reizi vairāk par mazākām galvas sāpēm, un darbā būs vairāk humora
Es arī gribu 900 eiro uz rokas.
skolotāji vēlas skolēnus, kuri saprot humoru, zina tam vietu, laiku un mēru....
Izlasot šeit skolotāju ievietotos komentārus, rodas sajūta, ka skolotāji bērnus ienīst. Visur ir vainīgi bērni un viņu vecāki. Tāda sajūta, ka pārējās profesijās viss ir pasakaini un super viegli!
No skolotājiem skolēni grib, viņu vecāki grib, pārvalde pieprasa, valdība liek ... ja daudz grib, bet par zemu samaksu, kaut kā nav motivācijas un gribēšanas, pat nejūtu pienākumu diži darīt.
ar humoru un labu atalgojumu 06.05.2019. 23:37:30
vares redzēt lielāko daļu skolotājus ar labu humoru tad, kad būs pienācīgs darba atalgojums ( t.skaitā samaksa par 1-2dienu ekskursijām, dežūrēm audzēkņu vakaros/ pasākumos, rakstu darbu labošanu, neskaitāmu atskaišu veidošanu, dalību sanāsksmēs, vecāku sapulcēs) , ka arī cieņu no vecāku/ bērnu/ sabiedrības puses pret SKOLOTĀJIEM!
Pareizs virsraksts 06.05.2019. 22:53:49
Pētījums: Lielākā daļa *aptaujāto* skolēnu vēlas pozitīvus skolotājus ar labu humora izjūtu Man neviens nekādu anketu nav devis aizpildīt.
bekars un oi 06.05.2019. 17:35:22
un tādām muļķībām tērē laiku un naudu! Smaidi, un labi būs! Nuja. Mūsu valstī izglītības nozarē vien humors un nav, kas satīra!
80% šīs valsts skolotājiem arī tie jūsu 900 eiro šķiet kā Kosmoss, nepatverami daudz un nekad nesasniedzami...strādā, cik vēlies.Var jau būt, ka svešvalodnieki un matemātiķi lielpilsētas skolā var tādu darba apjomu dabūt. es, strādājot 2 skolās, diemžēl, nē...Brīvdienu arī nav(tas jau redzams, citādāki nesēdētu svētkos e-klasē, vai ne:))Dzīvoju īrētā dzīvoklī, no algas sanāk knapi galus savilkt kopā. Par ārzemju braucieniem vai izklaidēm pat nesapņoju.Domāju, kā izdzīvot un kas notiks, ja saslimšu...jo, ieslēdzoties slimības lapas nabaga grašiem, rēķinus apmaksāt un zāles nopirkt nesanāk. Tā arī dzīvoju.Skolā strādāju 30 gadus un esmu gan savus priekšmetus pārzinoša, gan spējīga iemācīt. Ir tikai viens bet-VALSTIJ TAS IR VIENALGA...
Neesmu no tiem, kas vaimanātu par mazu algu un sliktu darbu. Tāpēc jau arī 35 gadus strādāju par skolotāju, lai gan te daudzi bilst, ka jātinas projām, jādod vieta jaunajiem, bet, ko lai daru, ja man vēl līdz pensijai 10 gadi strādājami? Un par to vaidēšanu... Es, piemēram, ar savu slodzi saņemu ap 900 eiro uz rokas. Man ar to pietiek, lai paēstu, apģērbtos, palīdzētu mazbērniem, nesūdzos. Bet tieši jaunā paaudze vēlas vismaz 2000 eiras. Jo!!! Ar maniem 900 uz lepniem krogiem nestaigāsi, uz 5**** viesnīcām nebrauksi. Un tie, kas beidz, piemēram, valodniekus vai matemātiķus, atrod firmās darbu par 2000, tāpēc arī skolā jaunie neienāk, un neienāk vispār nekādi, RĪgas skolās vakances - vispār ir krahs, ka drīz nebūs, kas klasē ieveļas...
Vienmēr tiek rakstīts, ko vēlās skolēni, bet ko vēlās skolotāji? Ļoti daudzi skolēni tiešām ir pozitīvi, tad arī skolotājs var būt pozitīvs. Atliek būt vienam vai diviem, kuru garastavoklis un uzvedība ir neparadzemi , un skolotājs arī vairs nespēj būt pozitīvs Bet skolā strādā pamatā tie, kuriem darbs un skolēni patīk, un vietu jau varētu dot, tikai nav jauno, kas vēlētos nāk strādāt pie jaukajiem un pozitīvajiem skolēniem.
tad mokaties darbā, kas ir vienas vienīgas ciešanas un gaidat, lai sabiedrība novērtē šo " upuri"?
kopā savilkt 06.05.2019. 09:38:10
Piekrītu, ka 99% pētījumu ir neefektīva naudas tērēšana. Bet izkristalizējas kas cits! Lai par ko nebūtu raksts, daži skolotāji vienmēr atradīs kā paņaudēt par mazo algu, cik grūti, cik slikti ir bērni, cik grūts ir šis darbs. Tā ir - daudzi no jaunās paaudzes ir gudri un ir grūti dominēt pār saprātīgākiem. Ja nepatīk - ejiet prom un atbrīvojiet vietu tādiem, kas IR pedagogi vai vēlas par tādiem kļūt, kas grib aizraut un pasniegt priekšmetu interesanti. Jācer, ka reforma atsijās tos, kuriem vajadzētu realizēties satiksmes kontrolieru un parādu piedzinēju amatos, valstī iestāsies līdzsvars un harmonija, visi dziedās un dejos neskaitot kapeikas makos, bet pārvaldot kontus ofšoros!
Un šādiem "pētījumiem" tiek tērēta nauda! Šādu pētījumu var veikt 5. klases skolēni sociālo zinību stundā! Vai tomēr nebūtu racionālāk to naudu, ko lieto šādiem apšaubāmas kvalitātes un vajadzības pētījumiem, ieguldīt skolu materiālās bāzes un citu svarīgāku jomu pilnveidei? Kuram no šī pētījuma labums? Vai kāds loloja domu, ka skolēniem varētu patikt "nīgrs, nekopts, despotisks skolotājs, kurš ne pārāk labi pārzina savu priekšmetu"?
Kas ar to pozitīvismu un humora izjūtu, skolēnuprāt, diez domāts? Vieglāk tikt pie kārota apmierinoša vērtējuma nesekmīga vietā?
cita skolotāja 04.05.2019. 10:32:28
Pirmajā stundā tas izdodas. Otrajā, trešajā arī vēl kaut cik. Pēc tam ar katru stundu pastiprinās doma: "Dod, Dievs, izturēt līdz dienas beigām, nepārkāpjot kāda izlaista bezkauņas "bērnu tiesības"!"
> Ļoti interesanta aptauja Var jau tā teikt "būtu jāsaņem ģimenē", bet realitāte ir tāda, ka liela daļa nesaņem...
Gibēt nav kaitīgi. 04.05.2019. 05:55:15
Visi kaut ko visu laiku grib no skolotājiem tikai algas normālas ES līmenī viņi negrib.Ne kauna ne goda.
Lielāka daļa skolotāju 03.05.2019. 19:40:28
Tiešām daļa skolotāju drīz meklēs jaunu darbu ārzemēs ,jo tādu attieksmi pret sevi reti kurā citā vietā var redzēt.....Tāpēc jau cilvēki brauc projām no bezkaunības, pazemojošām algām un cinisma, kas te ir tik lielā daudzumā.
Mēģinu atcerēties smaidīgus un mīļus skolotājus savā skolas laikā. Atceros skolotāju Agru Zaķi. Joprojām pasākumos klausos viņas jaukajā balsī un atceros kā viņa mūs mācīja 1. klasē. Mīļa skolotāja Slesare-Koluža. Pat uz vecāku sapulci patīkami aiziet. Valoda,žesti, tērpi, smaids. Žeikars visjaukākais skolotājs, prata sarunāties ar zēniem, risināt konfliktus pozitīvi.
Un atkal .... bērni grib ... vecāki grib .... bērni grib .... vecāki grib .... Kad beidzot kādu interesēs , ko skolotāji grib ?
Ļoti interesanta aptauja 03.05.2019. 17:48:00
Sanāk, ka vairākums skolēnu grib redzēt smaidīgu, pozitīvu, saprotošu skolotāju, kurš spēs vajadzīgajā brīdī pajokot, bet arī varēs viņus uzklausīt un iedvesmot. Mazāk skolēnu grib redzēt gudru un godīgu skolotāju, bet tādas īpašības kā zinošs, mūsdienīgi izglītots, vispusīgs, stingrs, aizrautīgs, apveltīts ar oratora talantu u. tml. - vispār nav minētas. Manuprāt, tas liecina par to, ka skolēni tiecās nevis uz akadēmiskiem sasniegumiem, bet uz emocionālu komfortu un atbalstu – lietām, kuras viņiem būtu jāsaņem ģimenē, bet viņi tās gaida no skolas un skolotāja. Būtu interesanti veikt līdzīgu aptauju arī vecāku vidū un salīdzināt rezultātus.
Kā skolotājs es gribētu redzēt dzīvespriecīgus, mācīties gribošus, atvērtus, zinātkārus, ar humora izjūtu apveltītus bērnus. Vai tā nav utopija?
Īpaši algas dienās nāk smiekli, viens humors, tā teikt!
Labs!
Humora izjūta katram atšķirīga. Ko darīt, ja skolēnam nepietiek tolerances pret skolotāja humora izjūtu vai viņam pašam klājas pagrūti ar humora uztveri??
Man brīnišķīgs ieteikums:Apmācīsim "klaunus" skolotājus!
Mūsu skolēni ir lieliski! Atliek cerēt, ka lielais demogrāfijas specālists ar 2000 eiro mēnešalgu Imants Parādnieks beidzot sāks risināt arī valstī samilzušo demogrāfijas problēmu, un viņu būs arī daudz !
Kā kāda kolēģe reiz teica:"Diez kāpēc man neienāk prasīt, lai dakteris mani ārstē interesanti..."

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.