Lietotājvārds
Parole
Es nesaprotu - noveduši cilvēkus un tagad liek šeit rakstus par to, ka skolotāja alga ir mazāka nekā vidējā valstī, ņirgājas, vai?
Tiešām nožēlojami ka valstī cilvēks ar augstāko izglītību un en- tajiem kursiem katru gadu nav pelnījis nopelnīt cilvēkam cienīgu atalgojumu par savu darbu. Mums visu laiku jāpierāda ka esam kompetenti, gudri varoši - par ko? 16.05.2019. 20:41:52
Tā lūk.... Šis ir mans pēdējais gads kā skolotājam skolā. Esmu pietiekoši gudrs un apķērīgs - strādāšu citu darbu un saņemšu citu algu. Esi sveika brīvība!
Strādāju valsts iestādē gandrīz 10 gadus, no 9.00 līdz 18.00 bez pusdienas laika, arī sestdienās, svētdienās, Lieldienās, 1. maijā un 4. u.t.t.Bez pirmssvētku un vēl visādām dienām , kad normāli cilvēki atpūšās... Pa šo laiku vienu reizi pielika 15 latus. Tagad nesaņemu pat Latgales ,,vidējo".
Un pedagogiem algas ir tik pat lielas kā apkopējām. Drīkst uzzināt kam vidēja alga ir 948 eiro?
Ka var tracināt tautu! Nezinu, mana reālā alga ir pa divām darbavietām 470 eur par slodzi uz rokas. Cik tas man ir vidējā? Pēc maniem aprēķiniem varētu beigt vienkārši ņirgāties.
Jautājums - kāpēc pedagogiem tā alga ir stirpi zemāka par vidējo valstī un tas skaitās normāli ar augstāko izglītību un regulāriem kvalifikācijas celšanās kursiem un akreditācijām?
Lai pedagogs nopelnītu to valstī vidējo, viņam pasniegt mācību priekšmetu ir jāskraida pa divām un pat pa trim skolām. Bet direktori vēlas, lai pedagogs strādātu tikai vienā darba vietā, nespējot nodrošināt pat 400 uz rokām mēnesī. Par to var izdzīvot?! Un ar pedagogiem, kas strādā tikai vienā darba vietā, vieglāk manipulēt, baidot ar atlaišanu. Labi, ka ir alternatīvie peļņas avoti, dzīvē nepazudīšu. Faktiski žēl kolēģus, kas trīc un dreb par katru stundu, cenšas nenokaitināt administrāciju, bet uz darbu nāk ar saviem mājās gatavotiem ēdieniem kārbiņās, jo pat visa mēneša garumā skolas ēdnīcā (kur cenas ir zemas) nevar atļauties paēst.
Ušakova padomnieki vien vidējo algu paaugstina krietni
Hm, varētu vēl pieminēt dažas darbavietas kaut kur laukos vai kādreizējās rajonu pilsētās kur minēto vidējo algu regulāri maksātu par labi izdarītu darbu... Pagaidām nav izdevies tādas atrast. Rīga, protams, ir pavisam cita zeme, pilnīgi atšķirīga no Latvijas.
interesanti 10.05.2019. 13:06:27
Uz vārdiem strādāt vajag tā it kā saņemtu 200% vairāk, bet maksā par 200 eiro mazāk nekā vidējā alga.
Paskatījos darba piedāvājumus fizikas skolotājiem. "Darba pienākumi : Īstenot izglītības programmu konkrētajā mācību priekšmetā atbilstoši Valsts izglītības standartam. Prasības kandidātiem : Izglītība un tālākizglītība atbilstoši 11.09.2018.g. Ministru Kabineta noteikumiem Nr. 569 "Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību" Piedāvājums : No 750 EUR par vienu darba likmi "
vidējā alga ieskaitot valsts kalpu algu?
Skolotāja vidējā alga par slodzi?
Ok ok, tik neaizmirstiet,ka degviela jau maksā kosmosu, veikalā pārtikas cenas uz urrā, apkure bija šoziem stipri dārgāka utt.
Bijušajam prezidentam Bērziņam pensija 6543 eiro mēnesī, omei 300, vidēji 3421 eiro, nu forši dzīvojam!!
Kāda jēga no vidējā rādītāja, ja daļai iedzīvotāju nesanāk pat iztikas minimums? Vidējais rādītājs pasaulei- redziet, cik mūsu valstī labi. Skatieties realitātei acīs,nodrošiniet normālas algas un pabalstus, nevis tērējiet līdzekļus, lai aprēķinātu vidējos rādītājus.
Manam bērnam ir 10 āboli, kaimiņam neviena. Vidēji katram ir 5 āboli. Abi bērni paēduši un laimīgi :)
juhūū vai otrādi 08.05.2019. 06:43:24
Psiholoģiski - pedagoģiski gājieni. Nu un tagad lai visi "cepās" par algām un aizmirst par streiku, ko solīja LIZDA. (maijā ne ziņas, ne miņas). "Cepās" skolās (naidojas savā starpā, kurš vairāk pelnījis, protams - tie, kuri ceļ skolu reitingus - CE pedagogi, pārējie lai klusē). Tā teikt, algu apmērs skolotāju kompetencēs. Vairāk nekā smieklīgi.
Statistika ļoti skaisti parāda aritmētisko vidējo, kad pieaug algas tiem, kuriem tās tā jau ir augstas. Pēc valsts "vidējās algas" var spriest vien to ka, tas neatspoguļo reālo situāciju valstī nekādā ziņā. Drīzāk vajadzētu pievērst uzmanību tam, kāda alga ir moda (kādu statistiski pēc summas saņem visvairāk cilvēku) un tad kaut ko spriest.
Latvijā ir ļoti liels birokrātiskais aparāts- dažāda līmeņa ierēdņi, viņu palīgi un padomnieki, ar nemitīgu algu pieaugumu-, tāpēc arī vidējā alga, pilnīgi likumsakarīgi, palielinās. Tie, kas tikuši pie siles, smeļ no tās, cik grib
entry fragger 07.05.2019. 19:21:07
min alga laikam nepaaugstinājās
Kur viņi tādas "vidējas" algas vispār ir redzējuši?! Te labi ja vēl tos 430 samaksās...
Super! Mēs esam zem vidējā. Tāda arī kvalitāte.
Kādas muļķības par minēto vidējo darba algu, papīrs jau pacieš visu. Zinu kā taisa tās vidējas algas, kuras VID uzspiež ar savu statistisko algu par profesijas grupu. Strādā visu mēnesi ar algu piem.430,- EUR, ieraksta atskaitē, ka strādājis 20 stundas.
Strauji tuvojas māc. gada noslēgums. Jau jūtams nogurums, bet darba vēl daudz. Un tad vēl šāda informācija, kas liek sajusties kā niecībai, diedelējot par 40 eur. pielikumu algai. Cien. e-klases portāla administrācija, varbūt pārdomājiet informāciju, ko publicējiet, un nedzeniet galīgi depresijā.
tikai statistika (oficiālie dati noCentrālās statistikas pārvaldes mājas lapas) 07.05.2019. 15:09:21
2018. gadā mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1004 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Salīdzinot ar 2017. gadu, vidējā alga palielinājās par 78 eiro jeb 8,4 %, un tā pieauga visās jomās. Vidējā darba samaksa pēc nodokļu nomaksas 742 eiro
Kādi atkal murgainie pētījumi? KUR TAD IR SKOLOTĀJU ALGAS!!!!!!!!!!
Mana darba alga ir samazinājusies, slodze - palielinājusies. Viss notiek!
Arī skolotāja... 07.05.2019. 13:39:25
Tiešām skumji, arī mana darba alga ir ļoti tālu no vidējās, par pilnu slodzi....
skolotāja neizpratnē... 07.05.2019. 13:30:16
Skumji, ka mana darba alga par pilnu slodzi ar pilnu 35 gadu darba stāžu nespēj sasniegt pat vidējo darba algu valstī... Vai nav nožēlojami?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.