Lietotājvārds
Parole
diskabardis 20.04.2020. 14:33:51
Nav uzreiz jasaka ka visur skolotaja. Man bija loti laba skolotaja kas pasniedza vizualo makslu. Man saja prieksmeta bija labi vertejumi. Jaieklausas ko skolotaja saka. Nevis skatities ara pa logu. Tad ari bus labs vertejums.
Par vizuālo mākslu. 15.05.2019. 14:27:54
Nu, ne visiem skolotājiem ir kritēriji... Un, ja skolēns atnāk uz lielo skolu (pēc 4.klases), un visur 8-10, bet vizuālajā 6 balles... Pie tam, ja tas ir mākslas skolas audzēknis, kam māksla patīk.
Es vizuālo mākslu mācu jau 30 gadus. Cik mana pieredze rāda, ja skolniekam ir labas sekmes eksaktajos mācību priekšmetos, nekad nav problēmu arī ar vizuālo mākslu, jo arī šajā mācību priekšmetā ir nepieciešama loģiskā domāšana... Arī vizuālajā mākslā ir vērtēšanas kritēriji. Cits jautājums, ir dažu skolēnu un vecāku nihilistiskā attieksme pret radošajiem mācību priekšmetiem, ar saukli " Mums tas nekur dzīvē nenoderēs!"
tekis labaks, vidusskola nevienam nevajadziga, jaraksta useless zpd. butu stipendija varetu uz portland uzlkt
par koriem 2 12.05.2019. 23:34:55
Pretimnākšanas process pārsvarā domāts skolu vadību līmenī. Vieglākais jau pateikt, ka neej uz kori, tautu dejām, u.tml. Ja tā teiks vecāki, tad.... Bet, ja otrādi, bērns varbūt padomās. Ieguvējs jau būs skolēns, jo Dziesmu svētki bija, ir un būs neaizmirstams emocionāls pārdzīvojums, piedzīvojums, kas ilgi paliek atmiņā.
hm par koriem 12.05.2019. 21:46:58
Kad diskutē par dziesmu svētkiem, tad saka, ka ar varu nevienu nespiežot. Nu, tad ar tiem, kam patīk, kas grib, ar tiem arī jāstrādā.
Augsta līmeņa kori nav tikai viduvējās skolās, kā izsakās.
Attiecībā uz koriem gan ir krīze. Skolās koru paliek arvien mazāk un mazāk (un ne tikaim skolēnu skaita samazināšanās dēļ). Jaunie pedagogi vairs negrib tā teikt, "plēsties" pēc mācību stundām ar desmitiem bērnu no dažādām klasēs, jo daudzās skolās nav pretimnākšanas šim procesam. Ar pāris stundām nedēļā (pat 1-2, ko iedod) sagatavot milzīgo Dziesmu svētku repertuāru - pāri 20 vai 30 dziesmām un ar godu piedalīties koru skatē. Jā, ir entuziasti gan skolotāji, gan skolēni, kuri to dara, bet koru skaits iet ma-zu-mā. Vieglāk jau darboties ar ansamblīti, kur nāk tikai tie, kas grib nevis ņemties ar kori dziedot divbalsīgi vai trīsbalsīgi.
sporti RULLĒ 12.05.2019. 19:44:45
Sporti pie mums rullē! Sacensības bezmaz vai katru nedēļu! Sporta skolas arī spiež ārā pēdējo sulu uz sasniegumiem. Sporta stundas skolā, vēl Sporto klase, vēl Sporta skola. Tāpēc jau nav ne laika, ne patikas, ne arī spēka bērniem papildus sēdēt eksaktajos priekšmetos. Tā, lūk!
>>>Jautājums 12.05.2019. 17:20:17 12.05.2019. 19:15:48
Latvija ir pilna ar skolām, kurās ir kori, folkloras pulciņi, teātra pulciņi un ... gaužām viduvējas( lai neteiktu - zemas) zināšanas akadēmiskajos mācību priekšmetos, it īpaši eksaktajā jomā. Varbūt, ka labi, ja vismaz dažās skolās akcents tiks likts uz to, kā Latvijā ir maz?
papildinājumam 12.05.2019. 19:10:29
Būsim precīzi - nav runa par PULCIŅIEM, bet profesionālās ievirzes skolām! Tā ir milzīga atšķirība. Skaidrs, ka bērns, kurš mācās mūzikas skolā, apgūst daudz daudz vairāk nekā mūzikas jomā tiek mācīts vispārizglītojošā skolā. Tieši tas pats ar mākslas skolu. Un, sportā vispār- jau tā ir slodze, jo sporta skolas audzēknis trenējas regulāri (dažs katru dienu), brīvdienās vēl sacensības... Tur vēl jāpadomā, vai slodze nav par lielu, bet nē - vēl sporta stundas vispārizglītojošā skolā, kas ir pilnīgi liekas. Vienīgais - ja sporta stundās ir teorijas kontroldarbi, tad tajos varētu prasīt vērtējumu.
papildinājums 12.05.2019. 17:24:31
Ja kāds regulāri apmeklē matemātikas novirziena pulciņus, varbūt matemātiku arī nost?! Būs taču par daudz! Apmeklē teātra pulciņu. Kāda drāmas stunda?
Ko neteiksi? Īsta paraugskola! Vai Mārupes skolā ir koris, folkloras kopa,vismaz vokālais ansamblis? Jeb tas viss intelektuāļiem ir lieki?
Apmeklē mūzikas, mākslas, sporta skolu, tad jau no 1.klases šos priekšmetus nost! Uz kurieni ejam?!
Ja apmeklē sporta skolu, atbīivosim arī no sporta!
Lasot komentārus, radās ideja. Ja bērns mācās mūzikas vai mākslas, vai sporta skolā, tad būtu taisnīgi viņu atbrīvot no attiecīgā priekšmeta vispārizglītojošajā skolā.
Nervozajiem mūzikas, mākslas un sporta skolotājiem. 12.05.2019. 13:05:34
Pavisam mierīgi - visus talanta priekšmetus var pilnvērtīgi mācīt līdz vidusskolas posmam. Nu, sportu gan vajag arī vidusskolā. Bet, skaitīt iekšā konkursā tos vērtējumus, lai tiktu ģimnāzijā, ir nekorekti. Es pilnīgi piekrītu Mārupes ģimnāzijas iestāšanās noteikumiem. Tie vismaz nodrošina godīgu attieksmi. Tie, kas ies uz Murjāņiem, tiem būs svarīgs sports. Tiem, kas ies uz mākslas vai mūzikas vidusskolu, attiecīgie prieksmeti būs galvenie. Mājturība tāpat attiecīgai izvēlei pēc pamatskolas.
Visa turpinājums 12.05.2019. 12:24:50
Sportu nost! Kāpēc vajag pūlēties skrienot, lecot, zināt par sportistiem, ... ja matemātikā izrēķinās skriešanas ātrumu no pun kta A uz punktu B. Mājturību nost! Ko tur knipelēs, ēst vārīs, ja pilna youtube, TV r ēsānas gatavošanas piemēriem,.... Recepti pareizi norakstš no Google - latv.val.mācās! Mūziku nost! Ieslēdzu mob.zema līmeņa mūziku un kaifoju, karaoke un dziedu līdzi, Mocarts lai paliek AUGSTĀKA intelektuāla līmeņa faniem! Mākslu nost! Ko iet uz izstādēm, ja neko nesaprotu no mākslas!......
Gudrs vēl gudrāks 12.05.2019. 12:18:08
Varēs nepiedalīties, jo uz mākslas, mūzikas jautājumiem diez vai būs atbildes.
atbilde malacim 12.05.2019. 12:16:26
Malacs, byus kalacs! Kur tad paliek personību vispusīgā attīstība? Jeb tādu mūsdienās nevajag? Tā teikt, izglītosim šaurās pierītes! Klasiska māksla, mūzika (tulk.zelta, pirmšķirīgs) lai paliek arvien šaurākam, augsti intelektuāli izglītotam cilvēku lokam. Mūzika, mākslas izglītību atstāsim TV kanāliem, kas lielākā daļa popularizē nekvalitatīvu mūziku, mākslu un citi uz zema intelektuāla līmeņa patērētājiem tendēti pasākumi. Pētījumi !!Mūzika smadzenes attīsta vairāk nekā matemātika, sev.dziedāšana (kaut elementāri izvēdina plaušas!), mūzikas klausīšanās (veicina valodu apguvi), pat vienkāršu instrumentu spēle (sitaminstr.,ksilofoni,utml.) u.tt.
->vizuālā māksla 10.05.2019. 21:55:56
Arī radošos darbus var vērtēt pēc noteiktiem kritērijiem tā, ka neapdāvināts censonis (vienkārši saucot) ar centību noteikti var dabūt vismaz vērtējumu "ļoti labi"! Piemēram, ievērot pareizu kompozicionālu izkārtojumu lapā. Lietot uzdevuma nosacījumos paredzētās krāsas un tehniku. Uzzīmēt cilvēku pareizās proporcijās.Kur problēma novērtēt objektīvus kritērijus?!
vizuālā māksla 10.05.2019. 11:46:30
Cik ir tādas skolas, kur akcents vizuālajā mākslā ir uz teoriju? Cik kontroldarbu atzīmes par teoriju, un, cik zīmēto darbu vērtēšana (procentuāli)? Mūzikā vēl ir dzirdēts, ka teoriju vērtē gana daudz. Cik sporta stundās kontroldarbu par izciliem sportistiem, par pareizu uzturu, kaitīgo vielu ietekmi utt. ? Cik tādu ir? Un mājturībā?
Mākslā un mūzikā tieši tāpat vērtē apgūto vielu kā matemātikā! Gleznotāja vai komponista biogrāfija, stili un izcilāko darbu atpazīšana. Pamatkrāsu un toņkārtu lietošana. Atļaušos teikt, ka tas ir novecojis priekšstats, ka mākslā vērtē tikai smuku bildi un mūzikā- vai vai taisni nodziedāt!!
slikti krimuldas skola labaka
to malači! 09.05.2019. 19:28:57
Prasmīgs sporta skolotājs savās stundās iemāca rūpēties par savu ķermeni, sniedz zināšanas par uzturu, kaitīgo vielu postošo ietekmi utt.
----->malacim 09.05.2019. 15:23:02 09.05.2019. 16:58:09
Atbilde - nē, nav. Pat tāds, kas neko nesaprot, prasmīga skolotāja rokās ar darbu un centību, var apgūt matemātiku uz 8 (ja ne vairāk) ballēm. Bet, piemēram, sportā - garāks neizaugsi, lai kā censtos, ja tas nav paredzēts, mūzikā - jaunu balsi neiegūsi. Es gan vairāk gribētu akcentēt to, ka mūzikā, sportā, vizuālajā mākslā un mājturībā, daudzās skolās vērtējumi ir tikai subjektīvi, bet ne objektīvi (kā matemātikā u.c.). Un, ir daļa sporta skolotāju, kas objektivitāti saskata tikai rezultātos ciparos. Katrā ziņā prieks, ka Mārupes ģimnāzijā ir korekti skolotāji, kuri saprot, kas ir kas.
rakstam jābūt sadaļā "Apmaksāta reklāma"
Vai matemātika nav talanta priekšmets?!
Nevienā programmā nav mūzikas priekšmeta. Tas ir ļoti skumji.
Malači, ka sapratuši - sportam, mūzikai, vizuālajai mākslai un mājturībai (talanta priekšmetiem) nav nekāda sakara ar skolēna zināšanām, lai turpinātu mācības ģimnāzijās!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.