Lietotājvārds
Parole
interesanti 28.05.2019. 22:10:10
Un kāpēc man rodas aizdomas ka, tiklīdz situācija uzlabosies, šos cilvēkus vienkārši izmetīs uz ielas... Cilvēki šiem menedžeriem no izglītības nav vērtība, ar tiem var mētāties kā grib. Vēl nesen visiem vajadzēja augstāko izglītību, pat audzinātājām bērnudārzā, tagad neko nevajag. Cilvēki ir ņēmuši kredītus, lai iegūtu šo izglītību, bet tagad tā nav vajadzīga?? Varbūt, pamēģināt vienkārši maksāt cilvēka cienīgu algu?
Ar varu nevienu strādāt skolā nepiespiedīs. Darba videi ir jābūt pievilcīgai un algai normālai, lai būtu vēlēšanās tur strādāt. Pašlaik vecie skolotāji tur strādā pēc inerces un gaida pensiju kā atpestīšanu. Ar katru gadu palielinās prasības , pie tam nejēdzīgas, palielinās papīru kalni, lai nu arī e-formātā, kāda strapība. Bērni nebūt nedzimst gudrāki, bet vecāki kļūst nekaunīgāki. Un tad jūs gaidāt jaunos, perspektīvos?
Ja būs noteikumi, ka obligāti pēc studiju beigšanas jānostrādā skolā noteikts laiks,tad neviens pat neies mācīties pedagoģiju.
Šī ideja nav peļam, taču... Katru gadu pedagoģijas fakultāti augstskolā beidz "n" skaits studentu par budžeta līdzekļiem. Izvirziet nosacījumu, ka pēc augstskolas beigšanas jaunajam speciālistam jānostrādā specialitātē 3 vai 5 gadi. Tad nebūs jādzēš ugunsgrēki.
Ugunsgrēku jau varbūt nodzēsīs, bet par vēlu - no izglītības sistēmas paliek tikai krāsmatas. Vienalga - jābūvē pa jaunam. Kad? Kas? Uz kādiem pamatiem?
Kļūda. Pat ļoti liela kļūda. Nepalīdzēs. Gluži otrādi, svilšana tikai palielināsies.
Vai šie speciālisti - pedagogi jau pirmajā darba gadā drīkstēs ķerties pie biezo mapīšu gatavošanas, lai pierādītu savu augsto kvalifikācijas pakāpi?
Diez kā būs ar perfektu pareizrakstību no malas pienākušajiem, atļauju strādāt skolā ieguvušajiem? Skolai šajā ziņā būtu jābūt etalonam, jo kur gan citur?
Vai tiešām augstas amatpersonas domā, ka skolotāji ir muļķi un neko nesaprot.... Un mūsdienu jaunieši ir vēl gudrāki. Viņi labi redz, cik skolotāji ir noguruši, un izdara savus secinājumus. Un aptaujās par nākotnes karjeru netiek izvēlēta skolotāja profesija.... Varam secināt, ka pagaidām vēl tā ir tikai problēmiņa, bet nākotnē tā būs problēma.... bet par to jau laikam domāsim tikai nākotnē....
Nu, pareizi - var raut stundu un pēc tam 3 gadus ārstēt komplikācijas. Bet, jāizrauj ātri - tur laba rezultāta galvenais nosacījums. 3 minūtēs jau gan nesanāks, jo anestēzija tik ātri neiedarbojas. Nesen rāva man zobu - vispirms ieeju kabinetā, kur māsiņa aizpilda dokumentu par saslimšanām, alerģijām utt., tad ārsts apskata (ja vajag, sūta uz rentgenu arī), tad izdara anestēzijas līdzekļu injekciju, tad vēl minūtes 10-15-20 jāsēž, jāgaida, kamēr zāles iedarbojas, un tikai tad izrauj (vēlams ātri!).
Zoba kārtīga raušana, laiks apmēram 3 minūtes, minimālā maksa 100 eiro, protams, varbūt var lētāk, bet vai rezultāts būs šāds...... nez vai
>Latgales pasniedzējs 24.05.2019. 12:00:43 24.05.2019. 14:12:13
Drusku gribu piebilst par zobārstu. Tur jau cenā iekšā ir materiāli, ja labo zobu, un tie maksā astronomiskas summas. Bet, ja runa par zoba raušanu, tad tā ir ķirurģiska darbība, kur vairāk vajadzētu maksāt par īsāku laiku (tā kā ugunsdzēsējiem - jāizdara maksimāli ātrāk, lai būtu labāks rezultāts).
Hesītī jūlijā algas pielikums 0,40 eiro par stundu uz rokas...
Latgales pasniedzējs 24.05.2019. 12:00:43
Riepu montētājs par stundas darbu no manis paņēma 20 EUR, frizieris par 20 min. darbu - 5 EUR, zobuārsts par 30 min. - 95 EUR, savukārt par 1,5 h garas lekcijas novadīšanu augstskolā es saņemu ~10 EUR! Par ko mēs vēl runājam!
Kur tad palikuši visi pedagoģisko fakultāšu studenti? Pedagogus taču sagatavo pietiekamos apmēros un ne vienā vien augstskolā... Kur viņi visi paliek, ka skolā nonāk tikai daži no kursa? Metamies jaunā grāvī tērēt līdzekļus, bet, varbūt, vajag tikt skaidrībā ar šo- skolotāji tiek sagatavoti pietiekami ilgi, pamatīgi un daudz, kāpēc viņu nav skolā. Ja arī atnāk- ātri ir prom...
Manuprāt rakstā minētais iespējamais variants ir pati sliktākā izvēle, kura neder ne varbūtējiem censoņiem, kuri pēc īsās programmas dažus gadus varbūt pastrādās skolā (ilgāk nemainīgos apstākļos, saprātīgs un pie pilnas saprašanas esošs cilvēks skolā neuzkavēsies, izņemot dažus naivus ideālistus), ne šobrīd vēl strādājošiem skolotājiem (iespējams papildus un lieks darbs, kas saistīts ar jaunu un ļoti zaļu kadru ienākšanu), ne skolniekiem (diez vai mācības uzlabosies), ne arī valstij kopumā (nu nekādi nevairosies izglītoti ļaudis).
Kāpēc runā par visu kaut ko tikai ne par pienācīgas algas nodrošināšanu skolotājiem! Var atvieglot kvalifikācijas iegūšanu, bet viņi pastrādās 2-3 gadus un arī būs prom! Jādomā tak ilgtermiņā nevis tikai šodienai rītdienai.
Skolās trūkst 500 skolotāju? Pieskaitiet arī tos, kuri strādā, kaut gan nav ieguvuši bakalauru. Skolas ir tādā izmisumā, ka ņem arī 1. kursa pedagoģijas studentus, kuru zināšanas ir tas pats vidusskolā apgūtais + vēl drusciņ. Padomājiet paši, kādu izglītību un kvalitāti viņi sniedz, bet, ko darīt, kādam jāmāca ir.
Lāpīšanās nav risinājums un nopietns darbs.
Kāpēc uztraucas par metinātāja, mūrnieka, šofera kvalifikāciju un piemērotība profesijai, bet skolā ( pēc vadoņu domām)drīkst strādāt katrs,kam sagribas? Tas, droši vien, ir kāds eksperiments:kurš kuru piebeigs,neprasmīgs, profesionāli nepiemērots pedagogs bērnus, vai bērni novedīs līdz"'trako mājai"skolotāju?
neko jau !!! 24.05.2019. 06:42:30
Bet par izglītības kvalitāti augstskolās , es domāju , arī būtu ko teikt . Paziņa mācās LU pirmsskolas pedagoģijā PAR MAKSU !!! Nedēļas plāns : Vienā dienā 2 lekcijas , otrā dienā 1 lekcija , trešā - bibliotēka , ceturtā 2/3 lekcijas , piektā reizēm brīva .... Ja šīs lekcijas saliktu kā pienākas - katru dienu no 8 - 17 tā kā tas bija kādreiz , domāju , ka nevajag bakalauram 4 gadus , iznāks krietni mazāks laiks , ko mācīties . Tiksim ātrāk pie jaunajiem skolotājiem un arī nevajadzēs ATKAL IZGĀZT LĪDZEKĻUS bezsakarā kaut kādām liekām reformām ... (līdzīgi kā tas bija ar kompetencēm )
neko jau !!! 24.05.2019. 06:39:36
Tātad - pedagoģijas studenti plēstin plēšas uz darbu skolā , bet nevar , jo jāatsēž augstskolās 4 gadi ? :D :D :D Nu kur var būt tik neaptēsti cilvēki TUR - augstajos plauktos !!! Lai sāk ar visas sistēmas sakārtošanu , ar izpēti , kur tad ir tie skolotāji , kur viņi paliek? Lai paskatās , par kādu farsu ir pārvērsta skolotāju kvalitātes pakāpes iegūšana atsevišķos novados !!! IP strādā jaunas darbinieces , bez pieredzes un jebkādas sapratnes pedagoģijā . Izgudro jaunus riteņus , bet nabaga skolotājs pat nevar vairs dabūt savus 30 eur par kvalitātes pakāpi !!! Atnāks mūsu jaunie studenti - un būs gatavi strādāt par kapeikām ? Mūsdienu jaunā paaudze , kura aug ar ļoti lielām ambīcijām un prasībām ... Pie pirmās sarunas ar kāda bērna vecākiem paķers koferi un aizlaidīs meklēt laimi ...
Mūsu skolā jaunie pedagogi, kuri vēl studē, bet, skolotāju trūkuma dēļ, pieņemti darbā,pamatā nodarbojas ar izdabāšanu priekšniekiem, un sacenšas, kurš labāk ielīdīs tur, kur saule neiespīd. Piedalās intrigu vīšanā un skolēnu aprunāšanā.
tas ir krimināli 23.05.2019. 22:24:22
pusgadu nevar atrast matemātikas skolotāju 10. un 11. klasēm!!!
Acīmredzot, studēt pedagoģiju ir lieka izšķērdība. Drīz vien katrs, kam nav slinkums, varēs būt skolotājs. Tad rodas arī jautājums - kam gan pedagoģiskās programmas augstskolās?
Ja LIZDA nebūtu tik tizla, tad tagad būtu streiks (eksāmenu laiks), iespējams, ka tas jau būtu beidzies, jo valdība naudu pieliktu ātri un bez bakstīšanās (sk. tekstu iepriekšējās iekavās). Diemžēl LIZDA ir tizla.
Audzinātāja 23.05.2019. 16:29:30
LIZDA s kārtējais murgs!!! Kā ar algu pielikumu? Kaut ko atrisināja???
Nu ko darīt, ja skolā lietvedis pelna 1000 uz rokas, bet skolotājs tikai 600....
750 euro bruto? Un cik aptuveni piemaksā pašvaldības? Piemēram, Rīgā - ja drīkst zināt?
No sirds izsmējos par rakstu! :)) Vai tiešām Latvijā dzīvo āmurgalvas, kuriem liekas, ka kāds inženieris metīsies strādāt par fizikas, matemātikas vai ķīmijas skolotāju par 750 naudiņām mēnesī bruto??? Inženieri pelna no 1000 eiro mēnesī uz rokas, viņiem nav jālabo skolēnu mājasdarbi un kontroldarbi un nav jāklanās izlaistu nejēgu priekšā. Visu cieņu Skolotājiem, kuri neskatoties uz šadurskiem, oliņietēm un vanagām vēl skolo mūsu bērnus!
pirmspensionāre 23.05.2019. 10:48:35
līdz pensijai 5 gadi, ja pagājušo gadu jau aprīlī no trokšņa bija slikti, tad tagad jau martā, ko darīt? rīkot pirmspensionāru biedrību? Ja nopietni, jau kaut kāda profesijas invaliditāte, bet kas Tev dos pensiju, vienotības un tēvzemiešu izlaupītajā valstī?
Esmu otrā kursa NLK studente un strādāju jau divus gadus skolā, 30 kontaktstundas nedēļā, tamdēļ nesaprotu, kamdēļ tiek runāts par to, ka vajag atvieglot kritērijus tam, kā cilvēks nonāk līdz darbam skolā. Problēma jau nav tikai vispārizglītojošās skolās, lielākā daļa lektoru LU skaita dienas līdz viņi dosies pensijā, ko tad var teikt par parasto - mirstīgo skolotāju. Maksāju par studijām, alga smieklīga, pēc studiju beigām skolā strādāt neplānoju, jo ar 600 EUR mēnesī Rīgā izdzīvot nav vēlme.
Ja cilvēkam ir augstākā izglītība bioloģijā, tad kāpēc gan lai viņš nevarētu lieliski mācīt bioloģiju, pedagoģiju apgūstot šajā viengadīgajā apmācībā? Domāju, ka viņš būs daudz labāks sava priekšmeta spēciālists, nekā skolotājs ar pedagoģisko izglītību, kurš bioloģiju apguvis 72 stundu kursos. Sen jau vajadzēja saprast, ka laba skolotāja pamats sākotnēji ir labas sava mācāmā priekšmeta zināšanas.
Varbūt trūkstošo ārstu vietā arī varētu sūtīt praktikantus un uzticēt cilvēku veselības? Kurš uzticētu savu veselību ārstam, kurš tikai mācās? Kādu darba kvalitāti var piedāvāt skolotājs, kurš būs mācījies vienu gadu 2 dienas nedēļā? Par ko runājam? Par kvantitāti vai kvalitāti?
santehniķim 22.05.2019. 20:04:30
Nu, lūk - krānu nomaināt par 30 eiro, un nedarāt taču to 5 stundas, bet pie ārsta par 30 eiro reti kurš grib iet...
santehniķis 22.05.2019. 19:29:46
Skolotāji tādi mozohisti,kurus valdība baro ar solījumiem plus katru gadu slēdz skolas,Kāda perspektīve jaunajiem skolotājiem.?!Nerunājot,kad augstskolas topošos pedagogus ,tur čakarē nevis māca..manai sievai skolā patīk strādāt ,jo ir jauni cilvēki un patīk bērni,bet naudas viņai nekad nav pēc divām nedēļām..šī pat ironizē,kad es krānu nomainu par 30 euras ,kas viņai ir dienas alga..))
Nezinu kam/kuram ir izdevīgi kultivēt mītu par "milzīgo skolotāju trūkumu". Šī organizācija *IZDA, protams ir kā rupors, kai izbļautu ziloni no mušas. Tiem, kas uzskata, ka es rakstu muļķības, iesaku paskatīties vakaņču piedāvājumus - piedāvā 10 - 15 kontaktstundas, darbu vsk kura skolēnu skaita nepietiekamības dēļ no 1.sept. reorganizēs par psk vai arī kādā nomaļā čūsku midzenī kurā neviens sevi cienošs cilvēks nav spējīgs strādāt. Vanaga, kādas 500 vakancas???!!! Beidziet taču vienreiz šo demagoģiju jo tāpat jau ir skaidrs jūsu mērķis - ļaut lai skolotāji "šūmējas" par da jeb ko, tikai ne par algu pielikumu. KAUNS!!!!
Es kā ventilācijas sistēmu inženieris tagad stūrēšu uz skolu..., un tik pūtīšu un pūtīšu, un visi, ar un bez kodiem būs integrēti un kompetenti.
Pagaidām vēl skolotāja ... 22.05.2019. 14:48:32
Vienīgi tad, kad skolotājiem maksās izglītībai, darba un atbildības apjomam atbilstošu algu, skolās uz vakancēm būs konkurss (kā Somijā) un vadība varēs izvēlēties vislabākos un amatam atbilstošākos pedagogus. Arī tad, kad visi - sākot ar IZM ministri, valdību un vecākiem mājās pie vakariņu vai pusdienu galda neapspriedīs un nenoniecinās Latvijas skolotāju veikumu tikai tāpēc, ka bērns atnākot mājās saka, ka nebija interesanti un jautri, mācības bija garlaicīgas un man tur iet vairs negribās ... Reālajā dzīvē nebūs daudz darbavietu, kur katra diena būs rotaļu pilna, aizraujoša un jautra. Līdz "jautrībai" nonākt var tikai ar darbu.
Varbūt kāds man nepiekritīs, bet es uzskatu, ka tiem, kuri par budžeta naudu studē pedagoģiju 4 gadus (un valsts samaksā aptuveni 6000eiro) vajadzētu ieviest obligāto gadu skaitu, kurš jānostrādā skolā, vai jāliek kredītu atmaksāt. Daļa no pedagoģijas fakultātes studentiem ir dīkdieņi, kuri tur aizgājuši, jo ir budžeta vietas un skolā neplāno un nekad nav plānojuši strādāt.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.