Lietotājvārds
Parole
Kā prasīt prasās, lai liela daļa pirmspensijas vecuma skolotāju uzrakstītu atlūgumus, izmantotu valsts atļautos bezdarbnieku pabalstus 9 mēnešus un vēlāk pastrādātu par aukļiem, kaut kādiem palīgiem, administratoriem, biroju darbiniekiem, tad atkal - bezdarbniekos 9 mēnešus un t. t. Kāds valstij būtu ekonomiskais ieguvums un beidzot tiktu atbrīvots ceļš jaunajiem censoņiem pedagoģijas druvā!
Salti meli! FM neko nav saskaņojusi, tātad itin nekas nav garantēts!
Kuram īsti tās reformas ir jāveic? 07.06.2019. 18:23:05
2019. gada 7. jūnijs 16:40 Tvnet ziņo: Izglītības nozares reformu trūkuma dēļ FM pašlaik nesaskaņo pedagogu algu celšanu...
Izlasot rakstu, radās pārdomas par izglītības sistēmu '' laika griežos.'' Tad jautājums, kāpēc skolotājam nav iespēja iet pensijā ātrāk, kāpēc jāstrādā līdz 65 gadiem? Daudzas profesijas pārstāvji iet izdienes pensijā, bet pēc tam strādā citā jomā ''cepuri kuldami''. Vai skolotāji ar 30 gadu stāžu un vairāk nav pelnijuši cilvēka cienīgu atpūtu? Ja tāda iespēja būtu, skolas būtu jāslēdz, jo paliktu tukšas. Un vecums, diemžēl, pienāk jebkuram, arī mimistriem......
Cienījamie skolotāji, streikam ir jābūt dzīvē, nevis komentāros. Eksāmenu laikā, nevis sestdienā. Tad arī varbūt kaut ko nopietnāku sagaidīsiet par 40 eiro.
Cienījamā ministres kundze, algu pielikumam jābūt adekvātam nozares un atbilstošās kvalifikācijas speciālistu algu līmenim, tātad, ja tā pavisam vienkāršoti x2. Tad arī varam sākt runāt par kvaltāti, atbildību un cieņu pret skolotāju
Kolēģi, ir jāpieprasa ministres demisija!
Skumji un nožēlojami
Latvijas skolotājs ir sabiedrības atspulgs, tik pa kaktiem spēj runāt un bubināt..nekas nemainīsies,viss būs pa vecam.. un drīz pa vienam aizklapēs visas skolas Latvijā..pēdējais ceļš uz lidostu..)))
Piekrītu skolotājai skolotājiem: anonīma purpināšana "pa kaktiem" (e-klasē) ir pilnīgi neproduktīva. Sarīkotu reiz streiku sprādzienbīstamā (piemēram, eksāmenu) laikā - adekvātam darba samaksas pielikuma uzreiz līdzekļi atrastos. Gaudu kori Dziesmu svētkos neuzvar.
Piekrītu skolotājai skolotājiem: anonīma purpināšana "pa kaktiem" (e-klasē) ir pilnīgi neproduktīva. Sarīkotu reiz streiku sprādzienbīstamā (piemēram, eksāmenu) laikā - adekvātam darba samaksas pielikuma uzreiz līdzekļi atrastos. Gaudu kori Dziesmu svētkos neuzvar.
Pievienojos Odai Priekam, absolūta taisnība. Skolotāji, tāpat kā pensionāri ir šīs valsts īslaicīgi parazīti. Pensionāri nomirs, bērni izaugs. Kuru tas interesē. Labas ziņas dzirdēju šorīt - 80%L atvijas tautas skolu uzskata par nevajadzīgu apgrūtinājumu. Lai top!!!
Nu tad nosakiet, lai skolotāji iet pensijā 50 gados kā policisti un ugunsdzēsēji! Nez kas tad strādās skolās? 12.to klašu absolventi uzreiz par direktora vietniekiem un skolotājiem vai neiespējamā misija! :)
"no mazajām algām pieklājīgas pensijas nekādīgi nesanāks"? - mierinājumam - arī no "lielajām" ne! Portālu pīlei par to, ka, tagad pelnot ap 1000 (uz papīra), pensija nesanākšot vairāk kā 250, - nez kāpēc diemžēl ticu..
šaubos ja mums būtu cita ministre!
skolotājs skolotājām 06.06.2019. 14:12:29
būtu vēl labāka ministre tad būtu viss šiki un ideāli
Tās 30 h ir domātas kontaktstundas? Vai tikai atkal netiek maldināta sabiedrība par pedagoga darba likmi un reālo darba apjomu.
Gribētos ministru, kas iedvesmo, bet ne pazemo. Nezinu, bet viņa pati man asociējas ar nogurušu pirmspensijas vecuma pedagogu, no kura izglītības sistēmai būtu jāatbrīvojas.
Vislabākie skolotāji ir pēcpensijas vecumā, jo pensija jau ir nopelnīta un var strādāt misijai un atbilstoši mūsdienu kvalitatīvas izglītības prasībām!
... un nabadzība pensionāra statusā, jo no mazajām algām pieklājīgas pensijas nekādīgi nesanāks.
Ja nu kaut kas mums, skolotājiem, tiek GARANTĒTS, tad tas ir pazemojums, nievas un mūžīgā cīņa par "izdzīvošanu" no algas līdz algai.
oda priekam 06.06.2019. 10:58:33
"Es pievienojos ministrei. Skolotāji, par savu iztiku domāt ir kauns, domājiet par idejām, par reformām!"- tiešām, skolotāji, kā jums nav kauna domāt par iztiku, jādomā par idejām, par reformām...nav ne jāēd, ne jādzer, ne jāģērbjas, ne grāmatas jālasa, nav savi personīgie bērni jāskolo, piedodiet, viņi atsakās ēst ar idejām un reformām aprakstītos papīrus,tātad nedzemdējiet, bakstiet ar deguniem mākoņus, ģenerējiet idejas, ...likvidēsim skolotājus- lai strādā datori un roboti- alga nav jāmaksā, pretenzijas neizsaka- Latvija, uz kurieni ejam???????
"ļoti daudzi skolotāji strādā līdz pensijai, nevis strādā atbilstoši mūsdienu kvalitatīvas izglītības prasībām". ...Tiešām, ministres kundze? Cik tad ir to jauno, kas ienāk skolās, tātad pārējie, jūsuprāt, nestrādā atbilstoši ...lielākā daļa skolotāju? Tie ir tie, ko nosaucāt par ļoti nedisciplinētiem, nu jau, Jūsuprāt, arī ir nekvalitatīvi, nederīgi? Jūs stājāties šai amatā, lai likvidētu skolas un nomelnotu skolotājus?
skolotāja skolotājiem. 06.06.2019. 10:26:19
Nepieliek pie algas - slikti. Pieliek pie algas- arī slikti. Varbūt vienreiz ir jāizbeidz šī nenormālā čīkstēšana un pīkstēšana, un savas algas ar vidējo salīdzināšana? Streiku normālu uztaisīt nevaram, bet gaidām nez kādus Dieva brīnumus! Vai nu klusējot pieņemiet to, ko mums dod, vai uztaisiet normālu streiku, nevis nepārtraukti pīkstat e-klases komentāros, jo tas vispār NEKO nemaina!
Ja visi pensijas vecuma pedagogi apvainotos un aizietu no darba skolās- kas tad mācīs? Un izteikums par pensionāriem ir aizvainojošs, kaut ko tādu ministrs nedrīkst atļauties!
Pievienojos: ak tad 06.06.2019. 06:49:39
Sašutu- kāpēc no septembra? Kas vainas bija jūnijam? Pēc piespiedu atvaļinājuma jūlijā skolotājas gatavo stundas ar visādiem šova elementiem, plāno mācību standarta dramaturģiju augustā!
Un tas būtu apsveicami, ja 55 gados es varētu iet pensijā! Bet...kurš mani laidīs, vai no tās vnk UNIKĀLĀS pensijas varēšu sevi nodrošināt? Pansionātam vēl būšu par jaunu.
Šitā ministre ir vēl trulāka par Šadurski. Katrs nākamais ministrs paliek ar vien trakāks un nozari graujošāks.
eidžisms - ir vienīgais diskriminācijas veids, par ko Latvijā nerunā, kas 50.–60. gados īpaši uzplauka ASV. Tā ir diskriminācija pēc vecuma...
Ak tad no septembra? Redzēs, kā vēl būs ar to 40 EUR uz papīra! Varbūt lai skolotāji nomierinās aizejot atvaļinājumā. OKTOBRĪ !!! novembrī decembrī varbūt var vēl paciesties.
bekars un oi 05.06.2019. 20:26:39
Redzams, ka šodien Latvijā mērķtiecīgi tiek grauta gan veselības, gan izglītības nozare. Zeļ un plaukst ierēdniecība visās nozarēs.
Vai tu pats būsi ar savu ideju paēdis un pabarojis ģimeni? Varēsi uzsildīt un sev uzlikt uz šķīvja savu ideju gan brokastīs, gan pusdienās, gan vakariņās un uzstīvēt arī naktskrekla vietā!
Ministres kundze jau kuro reizi publiski apvaino skolotājus. Vai tik nav laiks demisionēt. Par ministru nedrīkst strādāt cilvēks, kurš publiski vairākkārt apvaino savas nozares cilvēkus.
... tagad zinu, kas ir eidžisms
A kā- skolotāji nedrīkst strādāt līdz pensijai.????? Šitas velk uz vecuma diskriminācijas pusi. Nez vai Zviedru zemē pēc šāda izteikuma nenāktos atstāt ministres krēslu.
Eidžisms augstākajā pakāpē. Un tā esot eiropeiska ministre.
Ko nozīmē - strādā līdz pensijai!? Ir iespēja nestrādāt līdz pensijai, likums kko paredz tādu? (neaplūkosim tād valstij ļoti izdevīgu situāciju, ka darba ņēmējs nomirst, pensijas vecumu nesasniedzis). Daudzi skolotāji labprāt dotos pensijā "pēc vecajiem standartiem", 55/60, bet nav jau iespējas. Nomainīt darbu? Latvijā eidžisms zeļ un plaukst, pēc 50 tu nevienam darba tirgū neesi vajadzīgs, lai kādi tev būtu skilli(it īpaši provincē), bet iesākt savu biznesu - labi domāts padoms, ko ne visi var tik viegli realizēt.
Kā nav kauna apvainot skolotājus par strādāšanu līdz pensijai! Fui! Bet šī ministre ar etiķeti ir uz JŪS, to mēs jau dzirdējām, kad arodbiedrību sanāksmē apvainoja skolotājus kā neuzvedīgus. Ko šāds cilvēks domā? - visi skolotāji ir veci, neuzvedīgi muļķi, kuri gaida pensiju, tāpēc nekādu dižo algu arī nav pelnījuši. Vai Ētikas komisijai nekas nav sakāms??
Pirmspensijas skolotāja 05.06.2019. 16:11:14
"ļoti daudzi skolotāji strādā līdz pensijai, nevis strādā atbilstoši mūsdienu kvalitatīvas izglītības prasībām". Vai nu lai ministre iesniedz pierādījumus, vai atvainojas tiem ļoti daudzajiem skolotājiem, kurus ir apvainojusi. Manās acīs tāda ministre gan cieņu vairs atgūt nevar...
ļoti aktuāla esot pedagogu nomaiņas problēma, jo "ļoti daudzi skolotāji strādā līdz pensijai, nevis strādā atbilstoši mūsdienu kvalitatīvas izglītības prasībām". ____________Mēs drīkstam nestrādāt līdz pensijai? Nu tad maksājiet pensiju no 35/40/45/50 gadiem. tad arī pedagogi nestrādās līdz pensijai! Kā ministre var izteikt tādu stulbumu?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.