Lietotājvārds
Parole
Un mikrorajoni vispār ir pretrunā ar Izglītības likumu, kurš paredz bērnam vietu TUVĀKAJĀ skolā, Franču liceja juridiskā adrese Valdemāra 48, bet mikrorajonu meklētājā ierakstot PAT Valdemāra 48, izlec vienīgā - Hanzas vsk. Muļķīgi, ka man nekādi nespīd RFL.
Izglītība tagad ir kā kuģis vētrā. Milzīgā vētrā. Kapteinis īsti nezin , ko viņš tur vada, komanda salasīta arī nezin kāda...Redzēs, kas beigās iznāks no tās paaudzes, kas to briesmīgo jūras slimību pēc padsmit gadiem būs izslimojusi... Kapteinis un komanda gan tad jau baudīs mierīgākus ūdeņus citos atbildīgos posteņos.
Izdzirdot vārdu kritēriji, skolotājam kārtējo reizi jānodrebinās. Varētu vēl saprast, ja tie būtu ar tādu jēgu, lai palīdzētu izglītības satura apguvei. Varbūt vajadzētu kritērijus izvirzīt augstākajam varas likumdevējiem, noteikumu izstrādātājiem, jo tagad liekas, ka neviens nav atbildīgs par nejēdzīgām reformām izglītībā
Patiesībā izglītības sistēma Rīgā varbūt prasa vislielākās pārmaiņas, no kurām dažas ir sāktas ļoti pozitīvi, bet pārāk lēni. Pozitīvais ir tas, ka vairākām pieprasītajām skolām kā 40.; 34.; 64., Franču, nu arī Juglas vsk. atvēlētas vairākas ēkas, kas ļauj uzņemt lielāku skolēnu skaitu. Tā vajadzētu turpināt, izvietot pieprasītās skolas vairākās ēkas (kuras noņemt tukšajām). Ieguvumi būtu vismaz 2 - ietaupītos administrācijas štats un vecākiem tomēr būtu iespēja izvēlēties arī novirziena skolas, tad gan atbrīvoto naudu varētu atvēlēt padziļinātai priekšmetu apguvei.
Pamatizglītībai jābūt visiem saturiski vienādai. Pārējais ,,padziļinājums" ir interešu izglītība.
Vajadzētu sākt ar VIENLĪDZĪGU iespēju iestāties šajās skolās! Citādi - finansējumu nost! Kāpēc, ja es, piemēram, dzīvoju Ķengaragā, man nav nekādu tiesību izvēlēties savam bērnam franču vai angļu valodas padziļinātu apguvi? Man vispār nespīd franču valoda! Kāpēc tikai franču liceja "mikrorajona" bērniem pienākas franču valoda? Un cik ir tādu, kuri deklarāciju nopērk fiktīvi???Ja nav, tad lai nav nevienam! Ja ir, tad katrā RĪgas un ne tikai RĪgas skolā nodrošiniet iespēju izvēlēties padziļinātu svešvalodu, vai izstrādājiet objektīvus kritērijus uzņemšanai valodu skolā, nevis - mirkrorajons. Kāpēc tad Ebreju un Lietuviešu skolām nav mikrorajons??
šādi skolotājus cer piespiest pašiem izveidot tos mācību materiālus, kuriem dižajā 18 miljonu projektā nepietika naudas. Pieprasām atkaiti par šīs naudas izlietojumu!
Nebūs jau skolotāju, kas tos padziļinātos priekšmetus māca. Ja arī finansējuma nebūs, tad aizmirstiet par tādiem.
Ir beidzot laiks izstrādāt kritērijus, kuriem jāatbilst cilvēkiem, kuri ieņem augstos amatus izglītībā un piedalās nozares reformu izstrādē. Kā arī paredzēt atbildību par nozares graušanu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.