Lietotājvārds
Parole
Eks-skolotāja >> Kārlim 17.06.2019. 10:43:21
Negatīvismas rodas no tā, ka skolotāji par kursiem bija spiesti un vēl joprojām bieži maksā par obligāti nepieciešamajiem kursiem (36 stundas ik 3 gadus), tērē savu naudu, savu brīvo laiku (tieši tāpat sestdienās, svētdienās un atvaļinājumā), var jau protams piemeklēt bezmaksas kursus, bet tur dažreiz tāds "ūdens tiek liets", pie tam tas pats, ko esi jau citur un iepriekš dzirdējis. Es piemēram par pedagoģijas kursiem maksāju divreiz - vienreiz 80 latu, otreiz 150. Ir starpība?
Kas tā par "misiju", ja saņem algu + nopietnu piemaksu? Noņemiet to piemaksu, tad pavērojiet, cik no viņiem dodas "misijā"!
Ļoti daudz bezargumentu negatīvisma un tieši šī ir viena no problēmām, ka jebkurš, misijas vai nemisijas, skolotājs skolu pēc laika grib pamest. Jo skolotāji skolā bieži grib citus noēst bez sāls, jo slimīgi domā, ka visu zina labāk, ka jaunajiem jānostrādā 10 gadi, lai būtu skolotāji utt., bet paši baidās, ka nāk cilvēki ar citu pieredzi un liks izkāpt pašiem no komforta zonas. Un tas, ka misijas skolotāji nepaliek skolās vai izglītībā ir pilnīgas muļķības un vispār bez jebkādas statistikas pateikta informācija. Skolās pašreiz strādā 45% absolventi un izglītībā 75%. Skolotāji, izglītības pārvaldēs, 5 gb ir direktori, ir direktoru vietnieki, izglītības uzņēmumu vadītāji utt. Vai šeit cilvēki nav vajadzīgi, ir vajadzīgi tikai skolotāji? Pēc pieciem sešiem gadiem pēc absolvēšanas, misijas skolotāji teju puse ir skolās, ziniet cik no pedagoģijas studentiem? Ja bērniem jāmāca kritiskā domāšana, tad šeit ir piemēri, ka nav nekādas kritiskas domāšanas, tikai bailes no kaut kā, no kā galīgi nav jābaidās.
Paskatījos jauno misijas dalībnieku izglītību. Nu nez par daziem ir šaubas. Varētu cerēt uz rezultātu , ja pie specialitātes pievelk klāt pedagoģijas minimumu, bet, ja tā specialitate attaļai saistīat ar mācamo priekšmetu? Protams, ka viss atkarīgs no cilveka, var būt patīkami pārsteigumi, bet manam bērnam pieredze ar misijas skolotāju (un tieši gadījums, kad mācāmais priekšmets nebija ne specialitāte) nebija pozitīva - kad nomainījās skolotāji, tad atklājās drūma aina.
Nu nezinu. Jūs visas skolotājas komentāros, vajadzētu jums kādu reizi pirmās klases ētikas stundiņā atgriezties. Man vienmēr mācīja, ka "nevajag ieskatīties cita bļodiņā, kā tikai tad, lai pārliecinātos, ka viņam nekas nepietrūkst". Nu gan, pašām kauns par sevi nav? Lai gan jūs atšķiraties no viņiem, tie jaunie skolotāji arī ir skolotāji (tāpat kā jūs!), un mums, skolēniem, varbūt dažreiz pat labāk patīk, ja skolotājs joprojām var saskatīt skolu arī no pašu skolēnu skatu punkta. Pašam bija skolotājs no šīs programmas, fantastiski visu iemācīja, ar klasi lieliskas attiecības. Un tā es nevaru sacīt par visiem skolotājiem. Varbūt man vienkārši paveicās, ka "iekrita" tāds, bet man personīgi tas kaut ko pasaka par to programmu, ka tā nav pilnīgi nejēdzīga, kaut kas tur ir. Varbūt nākotnē visi skolotāji būs studenti? Es nesaku, ka tā būtu laba lieta, bet varbūt tā sanāks, kas to zina? Vecajai skolotāju paaudzei, kurai jāstrādā ilgi pensijas vecumā, vismaz mierina tā doma, ka viņas ir neaizstājamas, un tā lielā mērā arī ir, un liels paldies jums par savu darbu! Tomēr tie jaunie aizstājēji ir jāsameklē, izejas nav.
Nu- ļoti normāla jaunu cilvēku izvēle- nestrādāt par niecīgo atalgojumu pēc IM absolvēšanas. Varbūt valsts sapratīs, ka, lai piesaistītu jaunos cilvēkus darbam skolās, nepieciešams tomēr palielināt algas. Nez ko ministres kundze nodomāja, kad IM prezentācijā redzēja vienas IM dalībnieces uzstāšanās slaidu- alga- 389 eiro uz rokas. Jā, protams, par nepilnu slodzi, bet... ne jau visas skolas var nodrošināt pietiekamu slodzi skolotājiem. ...un es arī nestrādātu par tādu algu, tikko nostrādātu tos tie 2obligātos gadus, dotos meklēt citu vietu. Skolā vai ne skolā, bet ar pieņemamu samaksu.
trūkums??? 13.06.2019. 07:52:47
Es - vīrietis ar pedagoģisko izglītību - domāju, ka arī varu izpildīt šī sashēmotā naudas projekta augstās pedagoģiskās meistarības prasības, BET, mēģinot pieteikties dalībai, - kā nelabojama vaina izrādījās mana pedagoģiskā izglītība.
atbilde atbildei tomēr 12.06.2019. 23:11:20
Mājas lapā jau sākot no 2010.-2011. vińi nav mainījuši info par tiem dalībniekiem. Lā bija toreiz, tā arī ir. Palasiet....
Arī mūsu skolā ir bijuši misionări, pastrādāja tos divus māc gadus, kamēr piemaksa pie algas un tad beidza savu pedagoğisko darbu.
Iespējamās misijas mājas lapā nav patiesa informācija par dalībniekiem. Apskatoties secināju, ka 2012.gada misionāre vēļ joprojām strādā mūsu skolā, kaut gan pēc 2 gadu darba aizgāja neatskatoties.
Gan jau nākotnē vārds "iespējamā misija" Latvijā būs vārds, ko gribētos aizmirst. Kā gan skolu direktori var tik viegli pieņemt darbā cilvēkus, kuriem par pedagoģiju minimāla vai nekāda sajēga.
Ja man maksātu plus 200,es arī izdejotu savu priekšmetu!
Arī es kādreiz mācījos sestdienās un svētdienās un strādāju pilnu slodzi, bet par to nemaksāja. Uzskatu, ka "misijas " cilvēki nav speciālisti, kuri varētu saņemt pedagoga pilnu atalgojumu. Protams, ka ir izņēmumi.
Un cik jaunajā mācību gadā darbu skolā beigs iepriekšējo gadu misionāru?
Jūs lasījāt kāda izglītība viniem?! Dažiem diezgan atbilstoša, bet daudziem vispār šausmas!!!! Bakalaura grāds tūrismā un mag ekonomikā, pasniegs matemātiku!!!! Un pēc tam diskusijas par zemiem rezultātiem eksāmenos!!!! Kā cilvēks, kuram vispār nav izglītības šajā jomā var pasniegt!!!! Paldies Dievam manam bērnam nav tādas skolotājas!!!! Nabagi vecāki, ar tādu skolotāju var jau sakt meklēt repetitorus!!!!
Atbilde Tomēr 12.06.2019. 10:50:02
Ja ieiet Iespējamās misijas mājas lapā, tur var redzēt visus dalībniekus pa gadiem. Uz dalībnieka foto uzklikšķinot var redzēt, cik ilgi strādājis. Piemēram, no 2008. gada dalībniekiem visi, izņemot 1, strādājuši divus vai trīs gadus un tikai viena skolotāja šobrīd vēl turpina darbu. Secinājumus izdarīt paši.
Tomēr gribētos zināt, cik misionāri pa šiem gadiem ir sagatavoti, cik - joprojām strādā skolā un māca savus mācību priekšmetus? Nevis "izglītībai pietuvinātās jomās", bet tieši skolās. Cik viņu ir palicis?
Kāpēc kropļo vārdu ""misija"?Misija ir tad , kad tu strādā par velti nevis papildus samaksu!
Un kad skolotāji brauc uz mācībām sestdienās un svētdienās, tad tā ir viņu misija, par savu naudu mācīties
Kā kurš misionārs, bet vairāk gan savā skolā neņemšu. Viens tikai karjerists, viens pofigists, viens gadījies normāls.
Labvēle- neslavini pati sevi.
Ļoti labs papildinājums mūsu skolā - atsaucīgi, izdarīgi, interesantas stundas, audzina klases, ir ļoti atbildīgi. Papildus samaksa tāpēc, ka viņiem piektdienās, sestdienās ir mācības. Kā stipendija sanāk. Un no jaunajiem daudz tiek prasīts, jo visu laiku ir vadības uzraudzība. Veiksmi jaunajiem! Lai izdodas!
Iespējamās misijas skolotāji saņem labu algu. Atbildība nav nekāda. Atnāk paspēlējās un aiziet, ļoti nenopietna attieksme. Mēs savā skolā viņus iekšā nelaižam.
Ja lietosiet vārdu misionārs-komentārs netiks pievienots.
Blakus misionāriem būs vienkāršie skolotāji,kuri strādās par krietni zemāku samaksu.
Apkārt misionāriem būs muļķīši-skolotāji, kuru strādās par krietni zemāku samaksu.Forši!
IM skolotāji saņem prāvu piemaksu.
Šodien biju, redzēju! Jauni, degsmes pilni! Lai izdodas!
Tas izmaksās papildus 84 tūkstošus gadā.Tur 200 eiro atradīsies ko katram piemaksāt!
Kāda ir "misijas darbinieka" alga? Neticas, ka viņi no laba prāta strādās skolā par likmi 710 eiro kā parastais skolotājs.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.