Lietotājvārds
Parole
arī skolotājs 17.06.2019. 15:27:22
Es esmu skolotājs ar 20 gadu darba stāžu. Nav ļoti daudz, bet nav arī maz, lai nespētu saprast elementāras lietas. Prestižs darbs ir tad kad tu cilvēks strādā vienā darba vietā un nopelni pienācīgu algu ar kuru vari uzturēt savu ģimeni. Tas ir tad kad tevi ciena kolēģi, klienti un apkārtējā sabiedrība. Paanalizēsim reālo situāciju. Deputātu bērni lielākais pārsvars mācās ārpus latvijas ( tā mēs novērtējam un atbalstām vietējās augstskolas ) Jebkurš vecāks, neskatoties uz viņa izglītības līmeni un specializāciju var norādīt un pamācīt skolotāju kā darāms skolotāja darbs. ( tā mēs cienam izglītību ko ieguvuši paši skolotāji ) (interesanti vai pacienti ārstus pamāca kā ārstējams nu piemēram apendicīts? Vai kāds pamāca kā jāklāj asfalts, vai jāregulē satiksme? ) Un galu beigās skolotāji, lai sakasītu pietiekami naudas ikdienas iztikai ir noskrējušies vairākos darbos strādādami, ka nav pat laika kolēģim acīs paskatīties un tīri cilvēcīgi aprunāties. Kur redzat prestižu? Skolas direktoram būtu jāaizstāv savi skolotāji, savi padotie. Jāatbalsta ja ne materiāli, tad vismaz morāli. Tā, laikam esmu pafilozofejis pietiekami. Skumji, ka par prestižu runā cilvēki, kuri īsti neizprot šī vārda jēgu.
Teikt jau daudz ko! Zane Oliņa uz teikšanu liela gudriniece. Bet tad lai viņa panāk, ka normāla alga ir puse uz pusi - 1/2 kontaktstundas, 1/2 gatavošanās!
Nauda=Prestižs Ja gaterī bez jebkādas izglītības var nopelnīt vairāk tad kur pedagoga profesijā radīsies prestižs.
pedagogiem nepieciešams atgādinājums par to, cik nozīmīgu un vērtīgu darbu viņi dara. Tas sekmētu pedagogu pašapziņas un arī profesijas prestiža pieaugumu. Cik reizes to ir grāvusi izm ministre, nosaucot skolotājus par nedisciplinētie, ka skolotāji strādā līdz pensijai...?
Kāpēc, lai skolotājs strādātu atbilstoši mūsdienu kvalitātes prasībām?????????, ja vide un klimats, kurā jāstrādā, neatbilst mūsdienu kvalitātei, un plus vēl pedagogs tajā ir vainīgs, jo netērē savu naudu atbilstošas mācību vides iekārtošanai, jo skola pedagogu šajā ziņā vispār neatbalsta... Plus vēl nākas izlikties, ka esi sajūsmināts šajā darbā atrasties, jo , ja izrādi jebkādu neapmierinātību, tad vadība pasaka. Tu, kaut ko nesaroti, Tev kaut kas nepatīk - raksti atlūgumu ..
... teica 7 babuļi t.i. NEVIENA vīrieša!
Zivs taču vienmēr pūst no galvas.
Prestižs par apkopējas algu???? Kad sapņo - aizver acis
Kaut kas "neiet kopā"... 1.jaunie pedagogi tiek sagatavoti atbilstoši mūsdienu vajadzībām skolās jaunajās apmācību programmās - viss kārtībā, tik uz priekšu, ar degsmi, iniciatīvām, radošumu...Kur tad pēc laika pazūd jaunie kadri? Vainīgi "vecie"- neradošie, neatsaucīgie, iesīkstējošie kolēģi..?.Redz, ko iespējams tik viegli vainot... 2. Nez, pa kuru laiku "vecie" kolēģi vēl iespēs jaunos iedrošināt, ja jau tagad kompetences jāapgūst un vēl alga 2 skolās jānopelna...
Nepareizi,nepareizi,nepareizi!!! Esmu par to,lai pirmspensiju kolēģi ir mentori jaunajiem kolēģiem. Nu,nevar viņš palekt kā zaķītis ar sāpošām kājām un gūžām. Tas ir izsmiekls prasīt to no pirmspensiju skolotāja. Kā mentors,šāda vecuma skolotājs, var daudz dot. Esmu pateicīga,ka man,kad sāku strādāt, bija šāda iespēja- mācīties no saviem kolēģiem. Viņi labprāt dalījās pieredzē. Ļāva sēdēt savās mācību stundās un vērot darbu!Labprāt ieteica kā kvalitatīvāk veikt skolotāja pienākumus. Viņu padomi un idejas bija zelta vērta! Mums bija teicama sadarbība! Un šo paldies, nekautrējoties,saku Dunalkas pamatskolas skolotājām Ritai Jaunskungai, Pārslai Ivanovai,Ilgai Lapiņai!!! Toreiz,kad es sāku strādāt, viņas bija mans paraugs!!!Diemžēl, kāda no viņām jau ir tajā saulē,kāda vairs nestrādā skolā, jo pietika. Paldies,kolēģes! Visiem pārējiem Latvijas kolēģiem- lai Jums laba veselība! Lai sajūta- pazemojums- Jūs neapciemo!!!
-->Prestižs nāks kopā ar pašu skolotāju pašcieņu un analītiskiem stāstiem par profesiju,” norādīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.<-- Tātad man pašcieņas nafff, un kā es bez tās gandrīz 40 gadus nobiju par to paidagogu.... Būs jāpieskaita sevi vēl arī pie tiem, kuri, pēc šuplinskas vārdiem, tikai gaida pensiju (un nestrādā). Tā tas tiešām varētu būt - jo gaidu to brīdi, kā nekā, mūsu "gudrās galvas" var izdomāt arī skaitli 75, kā rezultātā nenoķert to, kam jau vajadzēja būt...
Pareizi teica Zane Oliņa no kompetenču projekta - skolotājiem tikai pusi no apmakātā darba laika jābūt kontakta stundām klasē. Otra puse - lai gatavotos stundām un sadarbotos ar citu priekšmetu skolotājiem. Šobrīd skolotājs vārās pats savā sulā, mēli izkāris skrien starp 3 skolām, lai sagrabinātu slodzi.
Kāds prestižs var būt profesijai, kur tiek nīdēta jebkāda pašcieņa- skolotājs ir visas sabiedrības pēramais zēns. Sākot no ministres un beidzot ar jebkuru šizofrēnisku vecāku- visi pamācīs skolotāju, kā strādāt un noliks, cik zemu vien var. Un šī vecāku-stukaču paaudze ir kaut kas prātam neaptverams! Par katru iedomātu sīkumu rakstīs tik sūdzības uz visām malām, ar skolotāju pat neaprunājoties. Iestādes, sākot ar IKVD un beidzot ar "Bērnu tiesībām" skolotāju novedīs līdz infarktam vai panāks, ka jauns un perspektīvs skolotājs uz visiem laikiem pamet šo profesiju.
Jā, domāju un izdomāju, es arī pēc 30 gadiem šajā profesijā došos citā virzienā, kur mani jau atpazīst un novērtē kā vispusīgi attīstītu personību, kura viegli orientējas daudzos citos jautājumos, kas nav vairs saistīti ar skolu un mūžīgām problēmām. Veiksmi kolēģi! Un kā teica Liene:) pēc 40 mums ir fantastiskas iespējas vēl mainīt savu dzīvi un nesadegt maldu ugunīs
lasīt, ka tagad augstskolās tikai veido jaunas programmas
Jāmaina augšām beidzot ilgi kultivētā skolēnu patvaļa, kuriem ir tikai tiesības. Rezultātā absolventi, kas no manas skolas top par pedagogiem, kas savulaik gudri pamācīja - nedrīkst kliegt! Ko jūs kliedzat!- tagad ir ar sausu muti, lai daudzskaitlīgas klases vestu pie atbildības. Par to skolotāju nodrošinājumu - sliktajos padomju laikos lauku skolotājam bija par brīvu malka un daļēji atmaksāta elektrība. Bet tagad jau lauki kā sociāla vide jālikvidē. Un tas, ka skolotājs risina visas problēmas - sākot no nepaēduša un nemazgāta bērna un beidzot ar konfliktiem ģimenē - 100% taisnība, tikai nav ērta, lai to redzētu.
Cik vērtīgu darbu mēs darām, skolotāji ?
Skolotāji lai nopelnītu sev normālus dzīves apstākļus strādā 40 stundas nedēļā. Kāda tur atdeve? Kāpēc jaunieši ātri iet no skolas prom, jo ir pamatīga nervu slodze - skolēniem un viņu vecākiem ir tiesības... skolotājiem tikai pienākumi... Ja kaut par 25 stundām nedēļā varētu nopelnīt labu algu, lai nebūtu kaut kur jāpiepelnās, jāņem mājskolēni..., tad arī skolotāji būtu smaidīgāki un strādātu ar atdevi, jo būtu laiks pārdomāt savu veicamo darbu. Skolotāji ir noguruši... un kāpēc - lai nopelnītu normālus dzīves apstākļus, lai klases priekšā nebūtu jāstāv skrandās...
Ja eksperti spēj iegūt šādus pilnīgi aplamus secinājumus, tad jau laikam neviens nespēj pateikt, ko tad jādara. Acīmredzams, ka darbu secība un būtiskie punkti ir pilnībā saputroti un salikti ačgārni. Ja pieņemam, ka t.s. eksperti ir kaut cik domājoši, daudz maz sakarīgi, tad atmetam domu par kļūdām, nezināšanu un nonākam pie.... diemžēl apzinātas kaitniecības. Fūuu. kur mana loģika aizveda... Īsi sakot sviests.
Kas par blefošanu! Teksts labākajās sovjetisma tradīcijās - tik uz saulaino nākotni, frāzēs un liekuļošanā!!!
Skolotājs nav misionārs. 13.06.2019. 05:38:50
Kas tas par padomju laiku populismu prasit no strādājošiem pilnu atdevi darbam par tik niecīgu samaksu.Nu tad lūdzu arī skolotājiem nodrošiniet bezmaksas pusdienas, transporta 100 % apmaksu , komunālos rēķinus,komandējumus.Izskatas ka mūsu skolotājiem ir jādtrāda tiknpar paldies un lielākā alga ir mūsu skolēni.......Nu kur tas vispār 21.gs. ir redzams.....
Kad beidzot būs saprast vienkāršu lietu- adekvāta samaksa par darbu atrisina kadru problēmu. Es te šorīt sēžu un rakstu pēcpārbaudījuma darbu , tā vietā saldi vēl gulētu! Kadri noveco un nekādi debesu brīnumi, misionāri neatrisinās to, kas pats efektīvākais motivators- samaksa par darbu. To, ka daudzi ministri sataisīja kļūdas un cilvēki aizbrauca ekonomiskajā emigrācijā un nu Latvija kļūst tukša, nav viegli atzīt. Tāpēc izdomā te visādas pasakas.
Skolotāja, kas saprot, ka pensijas nebūs 12.06.2019. 22:58:54
Vai ministres teiktais "Ļoti akūta problēma ir tā, ka ļoti daudzi skolotāji strādā līdz pensijai, nevis strādā atbilstoši mūsdienu kvalitatīvas izglītības prasībām" ceļ skolotāja prestižu? Kā ministre ceļ pedagoga un izglītības prestižu?
Pasniedzējs 12.06.2019. 21:02:11
Kamēr man valsts nemaksās 10 eiro stundā uz rokas, tikmēr es uz skolu par skolotāju neiešu. Jo es gribu nopelnīt un nevis strādāt - tāpat kā citu profesiju darbinieki. To es, starp citu, pateicu arī "Iespējamās misijas" kaut kādai pārstāvei - ka es nevaru palikt un klausīties viņas prezentāciju par brīnumainajām pedagoģijas teorijām, jo mani gaida mani privātskolnieki. Ar vārdu "strādāt" es saprotu to strādāšanu vai nestrādāšanu, kāda tā pedagogu izpildījumā patreiz notiek skolās.
Prestižs nāks ar analītiskiem stāstiem par profesiju ----Suplinskas kundze, Visas iespējas! Raujiet tik vaļā. tādu stāstnieku pilna pasaule. Labāk stāstiet stāstus Finansu ministram, paņemiet viņu ar izturību, aizrautību, prieku, čukstiem. Ar 2. septembri ar rīkojumu katram skolotājam 2 stundas nedēļā veikalā RIMI vai MAXIMA veikt analītiskus stāstus par profesiju.
Skumji, bet skolotāja profesija šajā valstī ir kā lamu vārds
Mūsu skolā svarīgi ir tikai bērni un vecāki. Ar pedagogiem var izrīkoties kā vien vēlas, ciena pret pedagogiem nav pilnīgi nekāda, vadība uzspiež savus ideālus un pedagogiem jābūt visiem vienādām marionetēm un vēl jāizrāda sajūsma par izglītības iestādes vadītājas doto "vienreizējo" iespēju - strādāt skolā. Plus vēl daļu materiālu jāpērk par savu naudu, jo skola to iegādei pēdējos gados nesniedz nekādu atbalstu, pa retam tik nopērkot nevajadzīgas spēles, kādas jau klasē atrodas. Vecāki uztaisa teātra izrādi par to, ka atsakies uzņemt klasē slimus bērnus un pēkšņi vadība tev pārmet, ka slikti izturies pret vecākiem, jo redz neizdabā visu vecāku īpašajām vajadzībām un neizrādi sajūsmu, un neviltotu prieku tiekoties ar šiem īpašajiem vecākiem
Ar šīm "gudrajām" runām nekas, diemžēl, nemainīsies. Skolās ir ļoti tālu no labvēlīgas psiholoģiskās vides. Skolotājs tiek terorizēts gan no skolēnu, gan viņu vecāku, gan skolas vadības puses. Un, visbeidzot, arī no IZM puses. Nezinu nevienu, kas aiziešanu no skolas būtu nožēlojis. Palikšanu gan. Un vēl izcilie pēdējie ministres izteikumi par skolotājiem! Tie noteikti cels profesijas prestižu.
Pēc mūsu cienījamās izglītības ministres publicētā mani aizvainojošā izteikuma : "Daudzi skolotāji strādā līdz pensijai, nevis atbilstoši mūsdienu prasībām," esmu sapratusi - visiem, kuriem pāri 40, steidzami jāpamet darbs skolā. Man 43, tātad pie pirmās izdevības mainīšu profesiju vai meklēšu iespējas, kādā veidā saņemt bezdarbnieka pabalstu, diemžēl man aug bērns. Iesaku arī citiem pedagogiem, kuriem pāri 40, pārdomāt savu dzīves ceļu un turpmāko karjeru. Skolotāja darbā "garoziņa" sāk kļūt pārāk bieza, un grauzt to ir ļoti pazemojoši. Tad jau labāk laikam būtu doties uz ārzemēm ar visu ģimeni vai lūgt valsts pabalstus. Latvijai cilvēki ar pieredzi un izglītību nav vajadzīgi. Tāds nu mūsu cienījamās ministres diskurss.
Tas, ka skolotājs šobrīd ir tāds "notes puļķis", ar ko aizbāž visus caurumus, ko atstājuši sociālais dienests, bāriņtiesa, ģimene, pašvaldības policija utt. - tas nu tā ir. Jebkuru bērna, skolēna problēmu var novelt uz skolu, risiniet. Nepaēdis, netīrs - risiniet. Ģimenē nesaskaņas - risiniet. Asociāli pavada laiku ārpus skolas - risiniet. Visi dienesti atkrustās no šīm problēmām, un kad kāds augonis plīst, visi draudzīgi rāda ar pirkstu uz skolu - jūsu nepadarītais darbs.
Jābūt (virs vidējās) algai par 21 kontaktstundu, kā arī uzskaitītam un apmaksātam laikam, kas nepieciešams darbu labošanai, stundu gatavošanai, sevis izglītošanai. Samaksas aprēķināšanai ir jābūt vienkāršai un saprotamai, lai ar to nevarētu manipulēt.
Nauda nepieciešama, nauda! Viss ir tik vienkārši!!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.