Lietotājvārds
Parole
? Varbūt 21.06.2019. 09:23:31 21.06.2019. 14:15:47
Vai tad reitingu neveido automātiski? Vai tad jāpiesakās speciāli? Es, kā vecāks, nezinu. Skolotāji - paskaidrojiet!
Bet ir skolas, kuras netiecas pieteikties Ata Kronvalda fonda reitingu listēs, kaut to bērni piedalās un gūst labus panākumus olimpiādēs. Tā ka arī šie reitingi ir nepilnīgi, bet man kā vecākam - nevajadzīgi. Man nav būtiski olimpiāžu rezultāti skolā, svarīgs ir tas, ko mans bērns skolā iegūst un kā tur jūtas. Nu nesūtīšu es bērnu tagad uz Daugavpils Krievu skolu.
vecāks par olimpiādēm 19.06.2019. 18:30:56
Arī to skolu skolēni, kurus gatavo olimpiādēm, strādā papildus paši, daudzi apmeklē gan jauno fiziķu, matemātiķu, biologu, ķīmiķu utt. skolas. Tas, ka skola iedod teicamas pamatzināšanas vēl negarantē augstus sasniegumus olimpiādēs. Arī Rīgas ģimnāziju skolēni apmeklē papildus nodarbības ārpus skolas. Ir tikai lieliski, ja skolas skolotāji motivē skolēnu vēl meklēt un darīt papildus.
Daugavpils Krievu vidusskola-licejs labākā skola. Lepojos!!!
Izskatās, ka skolu reitings veidots ar pieņēmumu, ka katra olimpieša sagatavošanā skola ir ieguldījusi pamatīgu darbu. Patiesībā ir skolas, kur tiešām tiek strādāts ar talantīgajiem skolēniem, ir skolas, kur viņus atceras tikai tad, kad kādu jāsuta uz olimpiādi. Ja gadās kāds gudrītis, kurš savā nodabā patstavīgi kaut ko apguvis, tad skolai tas ir kā aklai vistai grauds. Tāpēc nav vērts pārāk pieķerties šiem reitingiem.
Nepiekrītu. Kursus apmeklē daudzi, bet netiek tajās skolās. Ja no vienas skolas kādi pieci 9.klases absolventi iestājas un mācās vadošajās Rīgas ģimnāzijās, tad tā skola zaudē būtiski. Un, tad nu visādiem līdzekļiem citus gadus mēģina jauniešus pierunāt palikt uz vietas. Bet, Pedagogs (ar lielo burtu) vienmēr gribēs, lai viņa skolēni iet tālāk, apgūst un zina vairāk, nekā viņš pats.
Tādā gadījumā ierosinu atņemt punktus tām skolām, kuru audzēkņi iekļuvuši prestižajās ģimnāzijās, bet mācību gada laikā apmeklējuši sagatavošanas kursus. Tā ir skaidra norāde, ka skola nesagatavo pietiekoši labi, ja reiz pat labākajiem ir jāapmeklē kursi, lai apgūtu pamatskolas vielu. Turklāt sagatavošanas kursi palīdz aŗī veiksmīgāk nokārtot 9.klases eksāmenu. Īsi sakot - uzlabot rāditājus aŗī šajā pozīcijā.
ierosinājums augšām 18.06.2019. 18:46:31
Būtu tikai ļoti godīgi, ja vidusskolām, kuru skolēni pēc 9.klases ir veiksmīgi nokārtojuši iestājeksāmenus, un iekļuvuši kādā no lielajām ģimnāzijām vai RTU inženierzinātņu vidusskolā, dotu kaut kādus papildus punktus vidusskolu reitingam (jo tie bērni vidusskolā tik labi iemācīti līdz 9.klasei, arī turpmāk būtu potenciālie olimpiāžu vietu ieguvēji un lielisku rezultātu sasniedzēji CE). Tagad skolas mēģina jauniešus paturēt sev, bet vajadzētu būt pilnīgi otrādi - motivēt iet uz priekšu, sasniegt savu izaugsmi, iet mācīties tur, kur savas spējas var izkopt labāk.
Nu, tagad ir kārtība - ģimnāzijas ir atdalītas no citām skolām un sacenšas savā starpā.
Rakstā kļūda! Valsts ģimnāzijas sarakstā ir 28 nevis 27! Tas jau nav svarīgi, ka Balvu valsts ģimnāzijai ir 0 punktu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.