Lietotājvārds
Parole
Fa bemol minors juhū 21.06.2019. 05:01:46
Sabiedrība atkal tiks maldināta, ka skolotāju algām ir iztērēti milzu līdzekļi, bet atdeves nav. Jāņem piemērs no Baibas Raiņa "Pūt, vējiņi" (Ja tev puisim kauna nava, pati sevi aizstāvēšu!......)
Fa bemol minors 21.06.2019. 04:56:26
Tā arī ir, ka mēs - pedagogi esam zaudējuši pēdējo cilvēciskā pašlepnuma (labā nozīme) sajūtu. Tiešām, tas nav pat sunim kauls, bet kāda paliela suņa bara jau nograuztās paliekas.Kas ir šie suņi? Domāsim! Un nu mēs tagad laizīsimies!! Vēl jau solīts makā nekrīt! Bet....50 un 50 % negaidiet! Nebūsim atkal izpildījuši mājasdarbus un neprotot strādāt pa jaunam, izniekojuši iedotos 40 EUR!
Nez. Ka tik atkal finansu vai cita ministrija jeb partijas izpildkomiteja neizdomā, ka komp etence vai ref o rma, vai vēl kāds nesaprotams citzemju vārds nav kārtīgi apdarināts un skolotāji algu nav nopelnījuši. Te jau nav vīrs un vārds, bet tikai partijas un solījumi. Aizmirsu, ka lietoju sliktus vārdus, jāieliek pāris atstarpes.
Nez. Ka tik atkal finansu vai cita ministrija jeb partijas izpildkomiteja neizdomā, ka kompetence vai reforma, vai vēl kāds nesaprotams citzemju vārds nav kārtīgi apdarināts un skolotāji algu nav nopelnījuši. Te jau nav vīrs un vārds, bet tikai partijas un solījumi.
Hmm var just ka jūs skolāi pat blakus nesat stāvējusi vai stavejis - ož pēc interneta troļļa.
Jūs tam patiešām ticat? Ka skolotāja slodzi patiesi veidos 50% kontaktstundas un 50% pārējie pienākumi? Latvijā, kur sabiedrība un valdība par skolotāja darbu uzskata tikai kontaktstundas?
to skolotājam ... Tik ļoti savu vienīgo organizāciju ķengāt, kas jūs aizstāv . Varbūt parādiet, ko jūs variet šīs lietas labā darīt, tā atklāti, visās presēs savus izcilos priekšlikumus, varbūt tiksiet pie ministres. Parādiet kā darboties, lai skolotāju algas būtu jūtami lielākas. Viegli jau savu žulti anonīmi izgāzt internetā. Un arī tas ir tikai šķietami, ka esiet anonīms runātājs, visus var atšifrēt. .. to to skolotājam... Atvaļinājumi. Kad sākāt strādāt skolā, taču zinājāt , ka tā būs - tikai vasara. Kurai profesijai vēl ir šāda iespēja - zināt, ka vienmēr atvaļinājums būs vasarā. Ja gribi ziemā atvaļinājumu, tad jāmeklē cits darbs. Ja sasniegsim skandināvu valstu paraugu, tad jau būs arī ziemā slēpošanas nedēļas, bet vasarā, tad gan atvaļinājums būs vienu mēnesi, jo jūnijā un augustā būs stundas. Par slimošanu atvaļinājuma laikā piekrītu, pēc tam izņemt atvaļinājumu ir sarežģīti. Par to, ka obligāti jāiet ar 25.jūniju, aizej uz Darba inspekciju, noskaidro. To likums nenosaka. Bet vai būsi gatavs nostāties aci pret aci ar savu darba devēju, jeb visa tava varonība izkūpēs gaisā.
Izcili smieklīgi..... līdz skumjām asarām. Pameta sunim kaulu!
Panāca mums to algu paaugstinājumu ( jā, nelielu, bet tomēr), bet tāpat ir slikti! Varbūt tad tiem čīkstētājiem nevajag tos 40 eiro?! Iedošu konta numuru, pārskaitiet man katru mēnesi! Es atkārtošos, bet sēdēt uz savas pakaļas, čīkstēt un rakstīt komentārus - neko tas mums nedos. Ja gribat vairāk par 40 eiro, tad ir normāli jāstreiko, maijā, nevis septembrī. Lietuvas skolotāji panāca algu paaugstinājumu ar reālu streiku - pie tam vēl kādu! Lasu komentārus, smiekli nāk par tām nabaga dvēselēm, kuras nevar izdzīvot ar savu algu, kurām ātrie kredīti jāņem. Tad jautājums - kur jūs to naudu liekat? Nē, zelta kalni nav skolotājam, bet man nav problēmu pārtikas veikalā atļauties visu, ko gribu un iekrāt naudiņu dažādām lietām, ja nepieciešams.
Pāris pēdējie gadi jānostrādā. Ir ļoti šķērmi ap dūšu. Mūžs nostrādāts. Lielāko daļu alga ir pietikusi 2 nedēļas. Kad bērni sāka pelnīt paši, palika vieglāk. Bet iekrāt, ko tā gudrie iesaka, neko nav bijis iespēja. Smieklīgi nožēlojami - savā mūžā neesmu pat 500 eiro varējusi atlikt. Un kāda vēl būs pensija no šīs nožēlojamās algas?! Arī jaunās kompetences ir kā ilūzija. Vai tiešām domā, ka pirmspensijas skolotāji tā pēkšņi varēs tā pa jaunam strādāt? Var jau gribēt, bet tā nebūs. Nav vairs spēka un visa pazemojošā attieksme mūža garumā ir briesmīga.
Piesmiets skolotāju gods un tikums. Vi mūsu valsts vīri zina kādas ir skolotāju algas ārpus baltijas robežām. Zinu kā ir kad katru menesi jaņem atrais kredits lai samaksatu reķinus un tad kad saņem atvaļinajuma naudu uzreiz atdod paradus. Ta lūk mūsu mazajā valstī jadzivo pedagogiem. Un vel nav kauna lepoties ar saviem darbiem tadiem ka Dombrovskis.
Diži jau liela summa - 40 eiro uz papīra! Nožēlojami, LIZDA un valdošie būtu kaunējušies tā ņirgāties par pedagogiem! Vai arī ir ar valdību vienojušies? Pašūmēsies skolotāji un kādu laiku(parasti ilgu laiku) būs miers!Izdevīgi, vai ne? Deputātiem regulāri pieliek bez jebkādām debatēm, un ne jau 40 eiro! Kāpēc tiem vispār paaugstina un nekādus kritērijus neprasa?
to to skolotājs 19.06.2019. 16:23:22
Uz skolotājiem vispār neattiecas Darba likums!!! Piemēram, par virsstundām un/vai darbu izejamās un svētku dienās neviens nemaksā 200% algas! Skolotājam nav tiesību ņemt atvaļinājumu ziemas mēnešos (lai paslēpotu) arī tad, ja vasara noslimota! Skolotājam tiek norādīts, no kura datuma jāņem atvaļinājums, piemēram, šogad no 25. jūnija, lai nepārnestos Jāņu svētku dienas. Un par to visu arodbiedrība klusē! Krīzes gadā vispār bija šedevrs, atvaļinājumā skaitījāmies no 1. jūlija, lai gan patiesībā bijām no 20. jūnija, lai saņemtu mazāku atvaļinājuma naudu. Bet mēs klusējam, un esam muļķi.
Skolotāju skaits vispārizglītojošās skolās 2016 gadā bija 22754
Bet cik pedagogu ir Latvijā? Vai tad varētu būt, ka ir ~48000? Atradu, ka dažus gadus atpakaļ bija ~30000. Tad kā tie miljoni tiek sadalīti?!
ilgstošs vērojums 19.06.2019. 10:04:08
Sabiedrības sarīdīšana pret skolotājiem!!! Prasa, prasa un nekad nepietiek - vai tur kāds pamana, ka skolotāju maciņos bieži pat EUR samazinās!
to skolotājs 18.06.2019. 22:33:11
Jau pašā sistēmā "nauda seko skolēnam" ir ielikts tas - "Strādā līdz oktobra vidum pusotru mēnesi , un tikai tad dabū zināt , ka tev maksās par 270 eiro mazāk , jo par gatavošanos un citiem darbiem skolā nemaksās , skolai neesot naudas ". Bet tas jau nevienu neinteresē. Uz skolotājiem netiek attiecināts tas, ka pirms darba uzsākšanas jāzina, cik par to tiks maksāts... Bet valdībai tas šķiet pilnīgi normāli...
2. septembrī streiks un miers!
2020. gada otrajā pusgadā uzreiz būs vajadzīgi daudz vairāk līdzekļu, jo, ieviešot kompetenču pieeju, skolotāja slodzi tikai par 50% veidos kontakstundas, nevis kā tagad - 80 - 100%.
Ko arodbiedrība LIZDA ir darījusi , lai skolotāji uzzinātu savas darba algas pirms jaunā mācību gada sākuma? Strādā līdz oktobra vidum pusotru mēnesi , un tikai tad dabū zināt , ka tev maksās par 270 eiro mazāk , jo par gatavošanos un citiem darbiem skolā nemaksās , skolai neesot naudas
Riktīgi daudz

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.