Lietotājvārds
Parole
Man vins tik loti patik
Man vins patik
Tikai visu laiku nesaprotu vienu lietu! Ieviešot jauno programmu, skolotāju sadarbību, tiek solīts slodze 21 + 9. Kā to cer īstenot? Pirmkārt, visur kliedz, ka mums skolotāju par daudz, bet tad jau iznāks, ka par maz. Kur dabūs tos skolotājus? Skolā, kurā strādāju, svešvalodās nedala grupās 29 - 30 bērnu klasi, jo fiziski nevar dabūt svešvalodas skolotājus. Un, kad vēl ienāks riktīgi īpašie iekļaujamie bērni, tad arī būs jautrība visiem. Pedagogu palīgi - a kas tie tādi, kur tādi redzēti???
Do3 minors Ak un ak 08.08.2019. 16:34:40
Tā teikt, aizgruzīti būsim, un perieties! Vai tad nav skaidrs, ka tas ir SPECIĀLI, lai pedagogiem nav laika domāt par savu dvēslisku izglītošanos (kas šai dzīvē būtu galvenais, jo tad arī var un ir ko DOT citiem - skolēniem, vecākiem), ģimeni, kur nu vēl, par streiku!
Do dubult# minors 08.08.2019. 16:29:50
Neviens jau nestreikos. Vadības teiks : taču mācību gada sākums! Kur nu! A...biedrības līdere nesen skaisti., mierīgi parunāja TV un pietiek. Ko vēl? Pazīmējusies esmu! Jūs, muļķīši. rukājiet! Tiesībsargs prasa palielināt minimālo pensiju. Piekrītu, pareizi! Domāju, mēs varēsim ar savu klusēšanu pagaidiīt, kamēr reāli pamanīs, ka skolās trūkst LABU skolotāju tāpat kā mediķu!
Nu, ko! Skolu vadības neko neteiks par groziem, jo varēs tā teikt, darboties pēc sirds patikas. VISI būs uzbudināti, stresaini. Tā arī vajag, jo tas arī ir šī stulbā MĒRĶIS. Visi paplestām mutēm gaidīs, kam, kas, cik daudz sabirs tai veļas grozā. Sāksies veļas skalošana, neatliks laika nekam citam. Rezultāts : domāju, gudri cilvēki saprot, kāds (ne jau izglītības šī vārda īstajā nozīmē) bet nesaka. Pabļaustīsies dažai un viss.
Sniegbaltīte 08.08.2019. 13:12:36
Un atkal vecā dziesma par to ka jau vairāk ka 20 gadus IZM nespēj vai negrib normāli attīstīt izglītību un rupēties par pedagogiem, ka to dara visur citur ES valstīs.Kur tad ir tie skolotāju palīgi katrā klasē, normāls atalgojums utt....Citas ES valstīs skolotāja alga ir no 1000-4000 eiro, prestižs utt.Un valsts un sabiedrība ciena savus skolotājus...Tāpēc jau viņiem nav tādas problēmas
Ļoti skaisti izdarīts. Tikai atkal skolām tas būs jādara bez jebkādas atlīdzības. Tā ir papildus slodze. Kāpēc ar to būtu jānodarbojas skolām? Un kad to darīt? Ārpus darba laika?
Atkal daļai (neizlēmīgāko) skolēnu tiks nogriezts ceļš, ja padziļinātā izvēle nebūs bijusi pareizā. Kāpēc nevarēja atteikties no 12-tās klases? Vidusskola - 11 klases un tālākā izvēle neapdraudēta katra jaunieša rokās!!!
Vai uz šī grābekļa jau nebijām uzkāpuši? 1. 90tajos gados īsu brīdi bija pilnīgi brīva priekšmetu izvēle, kad visi slaisti izvēlējās pašu vieglāko - mūziku, mājturību, un tikai tad saprata, ka ar šādu priekšmetu komplektu neņem nevienā augstskolā. 2. Ko darīs skolēni, kuriem nāksies mainīt skolu pēc 10. vai 11. klases, un tas tieši visvairāk skars laukus, kur ir 1 skola. 3. Kā piedāvās 2 komplektus tās lauku skolas, kurās ir klasē 10 bērni, vai arī šis nozīmē ceļu uz skolas likvidāciju?
Patīk Do minora skarbā humora izjūta! :-) Mana alga 600. Skolēni startē olimpiādēs un ZPD. Tas viss brīvajā laikā, par kuru nemaksā. Cik ilgi vēl izturēšu, nezinu. Šai valstij (valdībai) ne tikai gudrus bērnus nevajag, arī labos skolotājus.
Rakstīsim un runāsim tā, kā mūsdienās vajag : cik jauki, ka būs veļas grozi vidusskolām. Būsim tīri, balti gan prātā, gan dvēselē. Tas nekas, ka pasēdēsim arī līdz pusnaktij.Čaklums daiļo cilvēku. Ja ne, no pārslodzes iznesīs kādu ar kājām pa priekšu. Rindā gribētāju daudz.
diēzs no Latgales 03.08.2019. 09:52:57
nevar jau lietot pat vārdu konfetentes! Lamu vārds skaitās.
papildinājums 03.08.2019. 09:52:17
jau aptracis tas pārskatītājs!
atkal diēzs no Latgales 03.08.2019. 09:51:23
Protams! Pilnīgi piekrītu gandrīz visam iepriekš teiktajam!!! Tos pašus vēžus likt citās, smalkākās kulēs, kur birst cauri! Atklājuši jaunu riteni!! Naudiņa viņiem iet, ko vēl vajag! Un ir jau, kas sit plaukstas. Nu tik būs!! Mūsdienās lai priecājamies vispār, ka tie bērni kaut ko labu grib, un ir vēl, kas grib mācīties nevis kon-fe-ten-tes!
Un kāpēc tika kritizēta vecā sistēma un par lielu naudu it kā jāveido jauna, - cik pasaules olimpiādēs mūsu skolēni iegūst medaļas? Te ir pretruna. Sadarbību varēja nodrošināt daudz vienkāršākām metodēm.
Daži raksta, ka katra skola "rullēs pa savam". Bet vai tad šādi nenotiek jau šobrīd? Manuprāt, tas nebūs nekas jauns. Jau šobrīd pamatskolas un vidusskolas posmā ir satnadarts, kas nosaka, kas skolēnam ir jāapgūst. Bet kādā veidā šo skolēns apgūst, tas ir atkarīgs no skolas un arī no skolotāja. Jā, ir paraugprogrammas, pēc kurām strādā, tomēr daļa skolotāju veido savas unikālās programmas. Zinu vienu lielisku kolēģi, kura pamatskolas ģeogrāfijas apguvē ir atteikusies no pamatprogrammas piedāvātā kontinentu modeļa, un strādā pēc savas programmas, lai uz 9.klasi atbilstoši standartam, skolēns noteiktos mērķus būtu apguvis, manuprāt, dziļāk, vairāk nekā to piedāvā pamatprogramma. Šajā gadījumā būs tas, ka mainot skolas, kāds atnāks uz 8.klasi un teiks: "Hei, šo mēs mācījāmies 7.klasē"! Otrs piemērs ir par izmantotajām metodēm, ja ir kāda metode, kuras jēgpilnai izmantošanai ir nepieciešams, lai skolēnam ir attīstīta prasme, skolotājs secīgi plāno prasmi mācīt 7., 8.klasē, lai 9.klasē metodi var izmantot pilnībā. Arī šādā gadījumā, ja kāds ir atnācis uz 9.klasi, blisinās acis. Standarts ir viens un ceļi, kā to sasniegt ir vairāk. Bažas, ka vidusskolas posmā nevarēs atarst līdzvērtīgu programmu, būs tikai tādos gadījumos, ja Latvijā saglabāsies daudzas un mazas skolas.
Runas sievai 02.08.2019. 07:31:51
Jūsu entuziasms pārvērtīsies murgā, lai neteiktu vairāk. Nāks kontroles, kā to visu pārgudro darboņu savārīto putru skolas strēbj. Pēc eksāmeniem vainīgi jau būs skolotāji, kas nav iemācījuši neko! To teiks arī lielākā daļa skolu vadības, kur nu vēl augšas, vecāki, un protams, sabiedrības daļa, kas būs ievirzīta pareizajā gultnē.
re, kā! Tas pats coment nonāca , tikai bez vārdiem. Muļķus vieglāk pārvaldīt!
neminot vārdus 02.08.2019. 07:23:39
Mākslas priekšmetus varēs mest no komplektiem ārā! Kāpēc izdaiļot dvēseli? Dziesmu svētki būs garām! Estrādē ar pastiprinošo iekārtu, gaismu, videomantāžu palīdzību varēs vilkt meldiņus jauktais duets no mūsu galvenajiem varoņiem un vēl kādas kundzes solo. Ceru, sapratāt!
Vai tad ne gudrajām galvām tur, augšā, nebija jādod gatavi komplekti, kas , kā, kādā veidā? Lai skolas, skolotāji par ubaggrašiem (pareizi iepriekš teikts) raujas melnās miesās! Mūsu valstij jau nevajag gudrus cilvēkus!
Šādus komentārus kā mans iepriekšējais aizgāja pārskatīšanai, tātad - nenonāks komentāros. Ko var gaidīt!!!!! Rakstiet tikai glaimus visām šīm izglītības bezjēdzībām un nepieminiet iet projekta varoņu uzvārdus!
juhūū vai otrādi 02.08.2019. 07:14:10
Vai tad vēl nav skaidrs, ka mūsu valstij NEVAJAG GUDRUS cilvēkus, jo muļķus un nabagus vieglāk pārvaldīt? Vai tad skolām, skolotājiem (pareizi iepriekš teikts) par tiem ubaggrašiem vēl jāveido grozi? Vai tad ne IZM, VISC nebija jābūt gataviem komplektiem, ko, kādā veidā piedāvāt? Ko dos standarti, kuri izstrādāti bezjēgā? Nu tik skolas tagad rausies? Tad jau mākslas priekšmetus dvēselei var mest no groziem ārā, jo skolu vadībām, valstij nevajag dvēseliski izglītptus jauniešus. Dziesmu svētki būs garām, un sveiki! Nākošajos tikai duetā viks Oliņa ar Catlaku!!! Pastiprinošās iekārtas, gaismas, videomontāžas un pilna estrāde! Vēl Šuplinskas solo!
Vai valstij ir izstrādātas prioritātes, kuras nozares jāattīsta?Kā lai skolas zina, ko vajag piedāvāt jauniešiem, lai viņi varētu konkurēt darba tirgū! Kad beidzot valsts dos pasūtījumu skolām, lai mūsu bērni varētu strādāt, nevis pēc skolas beigšanas papildināt bezdarbnieku rindas vai darboties pavisam citā jomā, jo, lūk, šajā nozarē jau ir darbaspēka pārprodukcija.
to skolotāja 01.08.2019. 20:23:43
Standarts būs. Veidojamie padziļināmie "grozi" (tā saucamie komplekti) arī būs aprakstīti. Mainot skolu, būs gan rūpīgi jāpameklē, kurā Latvijas galā kurš grozs meklējams. Iespējams, būs pieejama kāda datu bāze? Bet, jā, "..katra skola "rullēs pa savam"..", jo tas viss pirmoreiz. Visi būs izmēģinājuma trusīši...
Kāpēc tad skolām? Vai ar to nav jānodarbojas izglītības satura centram? Cik padziļināti tad tas priekšmets būs jāmāca, kāds līmenis jāsasniedz, kādus padziļinātos komplektus ir lietderīgi veidot? Ja skolēns maina skolu, vai ir iespēja šādā pašā komplektā iekļūt citā skolā? Tad jau katra skola "rullēs pa savam", kāds tad būs gala rezultāts? Izmērāms, salīdzināms? Vai pietiekami padziļināts?Ko katra skola sapratīs ar padziļinātu?
Exskolotajs 01.08.2019. 13:20:42
Idejiski izklausās ļoti pareizi, tikai būs jātrod muļķi, kas par to nabagmaizi, būs gatavi strādāt skolā ;)
Runas sieva 01.08.2019. 02:18:05
Joprojām esmu entuziastiska attiecībā uz šīs reformas idejām, taču diemžēl ir bažas, ka praktiskais īstenojums būs, mazākais, celmains.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.