Lietotājvārds
Parole
floksis> vecai vardei 04.09.2019. 18:28:46
Visā civilizētā pasaulē runa ir runa par kontaktstundām un sagatavošanās stundām. Konkrētā "varžu" sabiedrība gribētu, lai pedagogi strādā 24 x 7 un par brīvu. Ja izlasa: "tur iekšā ir 30 + kontaktstundas", tad apmēram ir skaidrs, kas tajā galviņā darās... Skumji,protams.
Vecā varde Nikam 30.08.2019. 12:28:19
40 stundas vēl esot par maz strādāts, tā uzskata sabiedrība un vecāki(zinot, ka tur iekšā nereti ir 30+ kontakstsundas). Un jā, kā tad īsti ir, vai mums skolotāju ir par daudz(kā ziņo atbildīgie par algām), vai par maz(kā teic tie, kam vajag, kas strādā skolā)? Izloka tā, kā kurā brīdī ērtāk.
vecajai vardei 27.08.2019. 08:01:41
Ar direktoru viss kārtībā. nav kārtībā vai nu ar dzirdi vai saprašanu, vai pareizrakstību žurnālistam/redaktoram. Visur jau labots uz "veco gvardi".
vecā varde 26.08.2019. 22:16:07
6.vidusskolas direktoram. Kā veicas ar orgāniem zem jostas vietas un vai ar galviņu viss ir kārtībā?
>skolotāja. Tiešām nezinu kurā skolā strādājat, kāda Jums vadība, bet man ar akadēmisko izglītību bioloģijā nekad neviens nav prasījis kaut kādus papildus papīrus, tāpat kā kolēģiem ko pazīstu un kuri pasniedz dabaszinības 4., 5., 6. klasē. Par MK noteikumiem runājot - tie paši parastie - prasības pedagogiem kuri realizē vispārējās izglītības standartu.
Pensionāre 25.08.2019. 10:29:59
Varētu jau izlīdzēt ar kādu pusslodzi, bet viss nopelnītais aizies nodokļos un par braukāšanu.
Man šķiet, ka izskaidrojums skolotāju trūkumam nav tālu jāmeklē. No skolas aiziet vecā, nenovērtētā entuziastu saime. Būs vēl trakāk, jo alga nav konkurētspējīga. Bet tie, kuri saņem vairāk, ir pārstrādājušies.
Kāpēc dzēš komentārus?
Es nemurgoju! Tā ir reālā situācija skolās, ka bioloģijas, ģeogrāfijas, ķīmijas fak. beidzēji ar augstāko izglītību, kas pielīdzināta maģ.grādam, nevar pasniegt dabaszinības 5.,6.kl., bet savu priekšmetu var no 7.-12.kl. Lūdzu tos MK noteikumu pantus precīzi, kas atļauj to darīt bez kursiem, studijā! Es tad ar mierīgu sirdi varēšu strādāt!
>skolotāja. Cienītā, lūdzu iepazīstieties ar MK noteikumiem par pedagogiem nepieciešamo izglītību kā arī ar reālo situāciju visas Latvijas skolās. Nezinu kāpēc Jūs murgojat par kaut kādu nespēju/nedrīkstēšanu pasniegt dabaszinības, ja cilvēkam ir izglītība dabaszinātņu nozarē.
Cien.dr.Biol. pat nesaprot par ko raksta Ome!!! Tie ir skolotāji, kas pasniedz dabaszinātņu priekšmetus 7.-12.kl., bet nevar pasniegt 5.-6.kl.dabaszinības! Kursus, lūk, vajagot 160 st.!!! Valsts maksā valstij! Ko tad tur tādu jāzin, ko pedagogs ar stāžu nevar 5.,6.kl.mācīt! Tā ir gadiem nerisināta problēma!!! Mākslīgi izveidots skolotāju trūkums šobrīd un direktoru izmisums - nav ko ņemt, jo nedrīkst! Nu tad kvalitātes dienests lai atbild, kāpēc šie speciālisti nedrīkst to darīt!
Ne visi skolotāji strādā 40 stundas.Ir daudzi,kam slodzes nav un alga niecīga.
Jebkurš interesents var iepazīties ar vakanču piedāvājumu Rīgas un pierīgas skolās. Ko tur varam atrast - "aicinām darbā pedagogu (dabaszinātņu nozares) uz 6 līdz 10 stundām nedēļā. Vai tā tiešām ir vakance!!!??? 10 stundas ir 1/3 daļa no slodzes, tātad, 750/3=??? Beidziet šāda veida haltūriņas reklamēt kā pastāvīgas un pilnvērtīgas skolotāju vakances jo realitātē diez vai speciālists pieteiksies pamata darba vietā, ja viņam "spīd" 1/4 vai 1/3 no slodzes. Tā arī veidojas šī milzu kataklizma "milzīgs pedagogu trūkums Latvijā".
Ex skolotāja 23.08.2019. 17:29:33
Nupat izteicu neizpratni un dažus minējumus par neparasti mazo komentāru skaitu, salīdzinoši ar pagājušo gadu, un manu komentāru noraidīja. Nesaprotu iemeslu
Ex skolotāja 23.08.2019. 17:19:07
Ir vakances, nav vakanču...? Neviens vairs neuztraucas. Salīdzinu pagājušā gada komentāru tūkstošus pirms jaunā mācību gada sākuma un šogad. Vairs neviens neceļ ne ausu, nav ne komentāru, ne pretenziju. Vai nu visi "skandālisti"ir prom no skolas, vai nu visus ir pārņēmusi vienaldzība, nolemtība... .
>ome. No kurienes Jums šāda informācija? Ja cilvēkam ir augstākā pedagoģiskā izglītība kādā no dabaszinātņu priekšmetiem (fizika, ķīmija, bioloģija), kas papildināta ar 36 st. kursiem dabaszinību mācīšanas metodikā, nav problēmu, tā pat kā, ja ir akadēmiskais dabaszinātņu bakalaura/maģistra grāds vai doktora grāds kādā no minētajām zinātnēm + 72 st. sertifikāts, kas dod tiesības veikt pedagoģisko darbību. Galvenais, lai būtu dabaszinātņu nozares speciālists, citu šķēršļu nav bijis un nav arī tagad.
Pie mums jau veidojas arī absurdas situācijas. Skolotājs var un grib mācīt dabaszinības piektajām un sestajām klasēm , to jau ir darījis daudzus gadus. Arī akreditācijas komisija teica uzslavu. Nedrīkst strādāt jo nav tā atbilstošā papīriņa. Nepietiek ar augstskolas diplomu un zinātnisko grādu kādā no dabaszinātņu priekšmetiem!
Apsveicam ar šo faktu! Turpiniet iesākto! Tā iet, ka nedzird nozarē strādājošo viedokli.
500-385= 115. Tātad visās pārējās Latvijas skolās trūkst tikai 115 skolotāju? Jāatceras, ka tagad Skolotāju slodze nav vis 21 stunda, bet 30, un lielākā daļa strādā 40 stundu, kas ir nenormāla slodze. Nekur Eiropā tik milzīga slodze skolotājam netiek uzlikta. Uzskatu, ka brīvās vietas uz gadu būtu jāaizpilda IZM ierēdņiem, vienlaicīgi mācoties gadu un saņemot minimālo pedagoga algu. Varbūt tad vienreiz beigs reformēties un imitēt darbu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.