Lietotājvārds
Parole
История успеха Латвии продолжается. То ли еще будет, когда не будет денег от Евросоюза, а это скоро. Ждите.
Nepiekrītu brīvpusdienu piešķiršanai no valsts budžeta līdzekļiem! Nevienam nav jābaro mani bērni, jo ES pieņēmu lēmumu laist bērnus pasaulē, zinot, ka viņi būs jābaro, jāapģērbj un jāskolo! Laukos bērni nabadzīgāki? Tad kāpēc netur govi, cūku, aitu, vistu? Tāpēc, ka tauta kļuvusi slinka, dzīvo uz nodokļu maksātāju rēķina!
Tas nebūtu prātīgi,noņemt brīvpusdienas...īstā realitāte ir mazajās lauku skoliņās,tur dažam tā tiešām ir vienīgā nopietnā ēdienreize.Zinu pat lauku skoliņu,kur no rīta maizīti un tēju var dabūt,jo bērņuks ir atbraucis uz skoliņu nepaēdis,un līdz ar vecāki neko ēdamu nav iedevuši.Reizēm rodas sajūta ,ka īstā cilvēcība un izpratne par bērna vajadzībām ir lauku skoliņās
Manos skolas gados brīvpusdienas dabūja tie, kas vasarā PAŠI vismaz mēnesi strādāja kolhozā, mēs savus bērnus izskolojām un paēdinājām- pat prātā neienāca, ka kāds kaut ko dos par velti, kaut nesaņēmām superalgas. Kur palikusi vecāku atbildība? Un tikai nečīkstiet par grūtiem laikiem, maziem pabalstiem un "man taču pienākas"!
lauku bērni apēd visu ko dod
Formulējums par skolotāju algu celšanu uz bērnu brīvpusdienu rēķina ir nekorekts, kas kārtējo reizi konfrontē pedagogus un sabiedrību.
3 bērnu mamma 02.09.2019. 12:55:24
IZM arī pārstāv valsts pārvaldības līmeni,tādēļ jebkurš jautājums saistībā ar skolām un bērniem JĀIZDISKUTĒ UN JĀPLĀNO laicīgi,CIENOT vecākus, bērnus,pedagogus un pašvaldību vadītājus.Mēs visi esam Latvijas valsts iedzīvotāji.Mums visiem ir vienlīdzīgas tiesības un vajadzības. Kādēļ ministrijās ir tik daudz ekspertu, padomdevēju, konsultantu,departamentu vadītāju, vietnieku, ja par tik sensitīviem tematiem (algas,bērnu ēdināšana) jāpaziņo dažas dienas pirms jaunā mācību gada sākuma radikālā,revolucionāro lozungu stilā bez cieņpilna izskaidrojoša darba?Varbūt konsultantu par daudz?Nav īstas skaidrības, kurš par ko atbild. Naudu jau paspēs pārdalīt,bet,kad paspēs iemācīties cieņu?....
Tā kā nav ne kara, ne bada laiki, valsts pārvaldei ir jāsakārto savas funkcijas. Ne vienu brīdi nav runa par to, ka jaunāko klašu bērniem nav vajadzīgas brīvpusdienas (tas atskan vienīgi no komentāru rakstītājiem). Patiesībā jautājums ir par valsts līdzekļu sadali ministrijām un to izmantošanas mērķiem.
Muļķības. Skolotāju algas no tā neiegūs neko, kārtējā tukšā muldēšana. Bet tas taču ir tik izdevīgi - atkal skolotāju pataisīt par vainīgo?
Nu kā tā? Bērniem būtu jānodrošina viss, kas vajadzīgs, - ēdiens, mācību līdzekļi, transports, izglītība, apģērbs, higiēnas preces utt. Vecākiem jau savu rūpju pietiek, nav jātērē līdzekļi savu bērnu vajadzībām. Un pedagogi varētu paciesties - kam viņiem vispār nauda? Lūk, vecākiem gan vienmēr grūti un visa par maz.
Daudz ēdiena izmet ārā, bērni to neēd. Ja 3 reiz nedēlā ir griķi, klāt "kotlete ar dārzeņiem", kurai gaļas smaka minimāla, nu neēdīs tādu. Uz jautājumu, kāpēc nedod kartupeļus, ēdinātāji atbild, ka nav kas mizo (pat ar mašīnu?!). Protams vieglāk iebērt griķus. Un bērni nav pieraduši pie ūdens (t.s. veģetārajām ) zupām bez aizdara. Ēdienkarte vienveidīga. Agrākai firmai bija daudzveidīgāka.
Visiem brīvpusdienas nav vajadzīgas, daudzi vecāki paši var samaksāt. Jādod tiem skolēniem, kuriem ir vajadzīgas, lai ēdiens nebūtu jāmet ārā.
3 bērnu mamma 31.08.2019. 12:17:51
Valsts politika sasniegusi cinisma augstāko punktu!Trūkst komentāru!Netrūkst asaru. Tā tik revolucionārā garā turpiniet, līdz Latvijā paliks vien seniori un smagi slimi ļaudis, jo viņiem jau nebūs citas izvēles...
Tas ir sviests. Bērniem atņems brīvpusdienas lai skolotājiem sanāktu algām. Tā ministre ar steigu jāpatriec. Man nebūtu pieņemami, ja uz bērnu rēķina, man, paceltu algu. Visa valsts ir izzagta un tiek slēpts ka ir krīze. Kur tik klausies, naudas nav. Viss aiziet partiju sponsoru kabatās.
Attiecībā uz frāzēm „IZM uzsver, ka tās primārā funkcija ir izglītība...”, „…IZM norādīja, ka brīvpusdienu nodrošināšanas funkcija nav saistīta ar IZM mērķu un rezultātu sasniegšanu…”, atcerējos kādreiz dzirdēto, ka bada un kara laikos bērni skrēja uz lauku skolu, jo tur skolotāja bija sakurinājusi krāsni un, mācoties, varēja sasildīties. Pusdienu starpbrīdī nesa bērniem savus svaigi ceptus pīrādziņus un vārīja tēju. Daudziem sev pusdienām no mājām nebija ko atnest, un tas skolotājas pīrādziņš bija vienīgais kumoss dienā, kas palicis atmiņā uz mūžu. Es domāju, ka skolotāja apzinājās, ka tikai kaut cik paēdis bērns spēj uztvert mācību vielu… Tātad ēdināšana IR saistīta ar izglītību. Šis stāsts arī parāda, kāpēc SKOLOTĀJS kādreiz bija ļaužu cienīts un bērnu apbrīnots CILVĒKS. Arī mūsdienās sabiedrības viedokli ietekmē pedagogu darba rezultāti, attieksme pret bērniem, un, izvirzoties amatā, jaunie lēmumi par labu.. sev. Tāpēc attieksme pret skolu un skolotājiem, un visu izglītības sistēmu kopumā sakrīt ar valsts nostāju pret bērniem. Tikai cilvēks, kas nemīl bērnus, saka, lai tos pabaro kāds cits, jo sev budžeta ietvaros piešķirto naudu vēlas ieguldīt algās un attīstībā. Vai mūslaikos, kad nabadzībā dzīvo vairāk ģimeņu, nekā pārticībā, datori ir svarīgāki nekā paēduši bērni??
Vai tad valsts nevar noteikt ka jābūt vienlīdzīgi visās skolās Latvijā brīvpusdienas no 1 līdz 4 klasei vai līdz 5,6,7, -12 klasei. Pašvaldības un tā nauda ir zem Valsts, ja tā nav, tad kāda jēga no Valsts, tad rodas diskriminācija, utml., pret citiem bērniem no citām skolām, ka viena pašvaldība var atļauties finansēt brīvpusdienas līdz 8 klasei, bet cita pašvaldība nevar atļauties finansēt brīvpusdienas. Vai nav pretrunā ar LR Satversmi.
Piekrītu Tālim 30.08.2019. 19:57:48
naudu vajag tām stulbajām kompetencēm,kuru īstenošanu jāsāk nožēlot jau tagad.Bērni smīkņā vien
Зачем давать бесплатные обеды собственным детям ? Лучше покупать ржавое старое американское военное железо, совершенно бесполезное в современной войне (да и кому Латвия нужна, чтобы на нее нападать, ее ведь надо будет содержать) и финансировать США - очень бедное государство по сравнению с Латвией. Ума нет - считай калека.
Kāpec ministriem nevar samazināt algas, tas novirzot brivpusdienām vai skolotāju algām?
Nu nezinu, kā jums tur Rīgā. Mūsu skolā ne mazie, ne bērnudārznieki, ne lielie tā nemaz ēdienu ārā nemet. Varbūt tāpēc, ka jau pirmklasnieki saņem nevis gatavu porciju, bet liek sev ēdienu šķīvī paši? Un neapēsto paši arī izliek atkritumu spainī? Tad sāk drusku domāt. Un ir kompleksās pusdienas + veģetārais ēdiens. Nekādas n-tās izvēles, bet brīvpusdienas vienādas visiem. Vienmēr kāds kaut ko neēdīs, ar pieaugušiem vai tad savādāk? Un garšošanu lielā mērā nosaka pavārs, nevis par brīvu vai par maksu.
Ļoooti izšķērdēta nauda. Čīkstētāji, ka nedos un mērdēs bērniņus, varētu skolās "pamērīt", cik tiek izsviests atkritumos.:( Un ja nu nekādi nevar bez naudas izsviešanas, tad pilnīgi noteikti tam nav jābūt no IZM budžeta, bet teiksim, Labklājības...
piekrītu -skats no malas 30.08.2019. 15:17:20
Gala beigās tā ir arī mana nodokļu maksātāja alga , neesmu ar mieru, ka ēdiens tiek izgāzts , ko novēroju tieši 1-.4. kl, grupā katru dienu.
Par pusdienām 30.08.2019. 13:06:06
Par tik maziem skolēniem nezinu, bet 6-9.kl puse no skolēniem brīvpusdienas neēd, pat nepagaršo, jo viss, kas par brīvu uzreiz ir nevērtīgs, negaršīgs un nestilīgs! Zupas vispār neēd. Skumji! Labāk aizskriet pāri veikalam pēc bulciņas!
Uzskatu, ka šāda doma ir neprātīga, nepārdomāta, jo tieši mazie bērni ir tie, kuriem visvairā vajag pusdienas, jo viņiem ir visgarākā diena skolā. Vidusskolnieki jau drīkst doties ārpus skolas, tādēļ var paēst arī citur. Domāju, ka vajadzētu bērniem dot nelielu izvēli ēdiena ziņā, tad arī tik daudz nepaliks pāri. Somijā bērni ēd, ēdiens ir garšīgs, ir arī izvēle( 2 ēdieni). Ja gribi ko citu, tad maksā. Ja valsts vairs nemaksās, tad samazināsies vienlīdzības princips.
Un kāpēc ne? IZM - ir valsts, viena no Latvijas Republikas pārvaldes iestādēm, nevis vienas kņazienes vai kņaziņa personiskā daliena. Kāpēc Somijā valstij nav problēmu par brīvu ēdināt visus skolēnus, ēdināt veselīgi un ar izvēli? Ne pašvaldībai - jo tad netiks ievērots vienlīdzības princips, ja kas; bet tieši valstij. Kura ministrija to menedžē - IZM vai LM, vai pat IeM, :D , tas ir tehnikas jautājums, nauda ir valsts budžeta nauda, IZM savas naudas nav!
Sen jau ir skaidrs, ka šai izglītības ministrei nav nekādas sajēgas, kā jārisina aktuāli jautājumi. Vai tiešām mūsu valstī nav neviens sakarīgs speciālists šim nozīmīgajam amatam. Ministru prezidentam nekavējoši būtu jāpieprasa ministres demisija.
Izlasiet uzmanīgāk rakstu. Šobrīd IZM finansē brīvpusdienas tikai1.-4. klasēm. Pārējām klasēm pusdienas jau tagad nodrošina pašvaldības, cik nu kura spēj. Rakstā viss ar procentiem ir norādīts.
Piekrītu Domai, ka ēdināšana patiešām nav IZM funkcija. Drīzāk jau tas ir Labklājības ministrijas lauciņš. Ja negrib visu uzlikt pašvaldību pleciem, bet saglabāt arī valsts finansējuma daļu, Ministru kabinetā ir jāsaprot, kurš par ko atbild.
Īsti nesaprotu kamdēļ tieši sākumskolai? Tie jau vēl maziņi, iemācīsies ēst veselīgāk un nevar starpbrīdi aizskriet uz veikalu pēc bulkām. Bet pamatskola un it īpaši vidusskola, tur gan varētu domāt.
А как же развитие латвийской экономики семимильными шагами ? очередная латышская брехня - сколько их было за 28 лет Вашей смешной "независимости." Пока только заметна независимость от ума - его полное отсутствие.
No vienas puses tomēr sabiedrībā ir tā- tas, kas par brīvu, ir nevērtīgs. To redzam publiskajos pasākumos- pilsētu svētkos, brīvdabas pasākumos, kur valda troksnis, kņada, visatļautība utt. Tur īsti mākslu vai kultūru baudīt nav iespējams. Bazārs un balagāns. Kad esi labu naudu samaksājis, tad vari cerēt arī baudīt un izmantot. Tāpat ar visu došanu skolēniem... grāmatas un darba burtnīcas , ko saņem par brīvu, īpaši netaupa, nav jau par to maksāts... Bet par brīvpusdienām- 1.-4. klases tieši ir tās , kas vēl ar apetīti, lielākoties, tās pusdienas notiesā, vecāko klašu skolēni tiešām tikai ķernājas un tā ir naudas mešana pa tiešo atkritumu spainī. Bet mazie jāturpina ēdināt kaut vai tāpēc vien, ka ēd veselīgi un sabalansēti un kaut cik iemācās ēst veselīgu ēdienu. Ja kāds tādu nevēlas- var taču atteikties. Bet tas gan nav dzirdēts, ka kāds tā darītu. Par brīvu taču...
Galvenais jautājums ir - kādiem mērķiem atceļ brīvpusdienas?
skats no malas 30.08.2019. 08:40:10
Ņemot vērā, CIK DAUDZ ēdiena tiek izmests atkritumu spainī..... Pareizi vien ir, ka atceļ. Arī tajās pašvaldībās, kur bezmaksas pusdienas ir līdz 12.kl. ir jāatceļ. 2/3 ēdiena tiek izmestas atkritumu spainī, jo tas man negaršo, šitais ir par auksts, tas par karsts, to es neēdīšu utt. Atnāciet uz skolu ēdnīcām un paskatieties! Cien. ģimenes, vecāki, aizbildņi!!!! Vispirms iemāciet savus bērnus ēst, cienīt otra darbu un galda kultūru kā tādu! Šobrīd sabiedrība nav pelnījusi šādu ekstru - brīvpusdienas!!! PROTAMS, IR ARĪ SKOLĒNI, KURIEM BRĪVPUSDIENAS IR JĀNODROŠINA!
Pāris gadus atpakaļ ieķiķināju, kad kæds augsts ierēdnis izpļāpājās, ka paceĺot akcīzi alkoholam un labam apgrozījumam un konkrēti alkohola akcīzes nodokļa ieņēmumi tiek novirzīti bŕīvpusdienàm. Te nu ir lai labāk aiziety alko, samazina akcīzi = nost brīvpusdienas. Secinājhms: jāveicina alkohola patēriņš????
Man šis paziņojums raisa dīvainas pārdomas. Tas "velk"uz sabiedrības sakacināšanu un skolotāju prestiža jau tā zemā līmeņa pazemināšanu.
Manuprāt, nekā nepareiza tur nav. Izglītības nozarei jānodrošina izglītība, nevis barošana. Tad jau tikpat labi var prasīt, lai Izglītības ministrija nodrošina bērna apģērba, ar kuru viņš nāk uz skolu, izmaksas.
Jo tālāk, jo trakāk! Ministrijai nav vajadzīgi bērni, bet izglītības programmas (par ES naudu).
Galvenais - lai ierēdņi būtu paēduši
Brīnišķīgi. Ko gan citu var gaidīt šajā valstī.
Nav ko teikt....

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.