Lietotājvārds
Parole
Jābrīnās, ka līdz šim vispār tā ēdināšana sākumskolā bijusi IzM budžetā, ja tas vispār nav ministrijas lauciņš. Cik naudas iepriekšējos gados noņemts izglītībai, lai ēdinātu, t.i. pildītu pašvaldības pienākumus!
Mūsu skolā ļoti garšīgs ēdiens un bērni pārsvarā visu apēd... tā kā to, cik garšīgi tiks uztaisīts ēdiens, nav atkarīgs no finansējuma.... Bet lielīšanās raksts, ka ietaupīti tik un tik līdzekļi e-klasē.... būtu uzrakstījuši, kam šie ietaupītie līdzekļi tiks novirzīti, citādāk rakstam drīzāk negatīvs raksturs kā pozitīvs...
Saprotu, ka ir MK noteikumi, kas ierobežo visa ēdiena sastāvdaļas saturu, kas pēc būtības vajadzētu attiekties uz brīvpusdienām, bet kāpēc man, kā cilvēkam no malas savas skolas ēdnīcā ir jāmaksā par nekvalitatīvu ēdienu sākot ar garšvielu trūkumiem un beidzot ar paša produkta apstrādes procesu. Manas skolas lielākā daļa skolēni (kuri paši maksā par pusdienām) pusi no šķīvja satura izmet ārā, jo vienkārši pēc laika garša pasliktinas un apetīte zūd, un tā ar tukšu dūšu nosēdēt skolā vēl 4,5h
Šajā rakstā vispār nebija neviena vārda ka bērniem negaršo pusdienas, bet 10 komentāri ir par to kā negaršo. Es nesaprotu tos ,kuri atbalsta LSM
būs tomēr jāpiekrīt Lindai. Vēl tikko skolas ēdnīcā kā brīvpusdienas dabūju vienu kotleti un divus sagrieztus tomātus, kur vēl atradu plastmasas gabalu, lieki teikt, ka nebiju fans pusdienām. Griež stūrus, kur var un tik liek kabatā viss kas paliek!! šis jau visiem sen zināms, nav diskusija! Paskatieties kā viņi tur domē ēd! Divas bulciņas un vēl... ZB
rinkēvičam jāiemaksā katru gadu 10 milj eiro - Jaunā vilņa vietā, kuram šis, pakaļā lepnums, neļauj iemaksāt Latvijas budžetā! Nelietis, viņa dēļ Latvijas skolēni bez pusdienām!
ēdu pusdienas skolā 03.11.2019. 17:30:45
Atbilde LINDAI. Ikdienā kopā ar 5.klases skolēniem esmu ēdnīcā, redzu, ko un kā skolēni ēd. Bet nekad neesmu redzējusi nevienu vecāku, kurš atnāktu pagaršot skolas pusdienas. Varbūt vispirms atnākt un pagaršot ( vecāks var nopirkt to pašu komplekso pusdienu porciju par naudu), pirms apgalvot, ka skolas pusdienas nav garšīgas?
Zinu, ko runāju 02.11.2019. 22:38:57
Katru dienu esmu klāt pusdienās, palīdzu ēdināt mazos sākumskolēnus. Varu droši apgalvot, ka mūsu skolā pusdienas ir garšīgas- jā, saldajam gribētos vairāk cukuru, zupai/ mērcei vairāk sāli. BET- vai esiet lasījuši MK noteikumus par uzturvērtībām, kalorijām, piedevām skolēniem? Bērni liek vairāk kartupeļus/ makaronus vairāk, kā ir norma(citiem var arī nepietikt) un saka, ka porcija ir maza. Jā, porcija sanāk maza, bet MK ļoti cerēja, ka bērns ēdīs arī zupu! Ļoti bieži zupas paliek pat nepagaršotas!!!!! Ir bērni, kuri sēž un ēd maizi, dzer sulu, vai pat trakāk- atnāk ar savu pusdienu kastīti, kurā ir....saldumi, cepumi! Nu kā gan bērns ēdīs griķus, mērces, zupas utt, ja vecāks ieliek našķus? Tā kā akmens ir jāiemet arī mūsu, vecāku, dārziņā. Manā pieredzē ir gadījums, kad vecāks ir pārliecināts, ka bērns jau pusdienas neēd.. Bet šis bērniņš regulāri ir tas, kurš paprasa papildporciju!! šobrīd ir ļoti moderni visur vainot skolu, sabiedrību, valsti. Bet varbūt ir laiks ieskatīties pašos?
Muļķīgi lielīties, ka ietaupīts uz bērnu, slimu un vecu cilvēku veselības rēķina valsts budžetā.
Manējiem garšo un ēd skolā, laikam esmu slikts pavārs :) , bet prieks, ka ēd, ko dod. Ir retas reizes, kad iebilst, bet tiešām ļoti retas.
Mīļie vecāki. Ja jūsu bērns apgalvo, ka skolas pusdienas ir negaršīgas un pilnīgi nebaudāmas, padomājiet divreiz! Iespējams, ka bērns vienkārši cenšas manipulēt ar jums un izspiest papildus kabatas naudu. Lai it kā pats sev nopirktu ko citu, jo ar tukšu vēderu nav nekāda mācīšanās, vai ne? Un, jūsuprāt, pērk dārzeņu vai augļu salātus , biezpienu, kefīru? Cik naivi! Pērk bulciņas, čipsus, saldumus. Tāpēc nemētāsimies ar nievājošām piezīmēm pa labi un kreisi! Tos pašus burkānus, kartupeļus un ķirbjus kāds ir audzējis un kāds centies pagatavot šī brīža iespēju robežās.
1. Bērni skolā neēd, jo pusdienas ir negaršīgas. 2. Negaršīgas tās ir tāpēc, ka iepirka pēc lētākā piedāvājuma principa. 3. Pats lētākais 90% gadījumā nav pats kvalitatīvākais. 4. No nekvalitatīviem produktiem pagatavot kaut ko kvalitatīvu un garšīgu viennozīmīgi ir grūti. 5. Pašu lētāko iepērk, jo ieekonomējuši 1,5 milj. Lūk, rezultāts. Labāk jau no mūsu ministru algām ieekonomētu - vairāk sanāktu, goda vārds (un aizietu atpakaļ tajās pašās kabatās, no kurām tika ņemts).
Izlaidušies esam tauta. Bērnus radam, tad paši arī barojam. Un ja vēl tie bērni kārtīgi ēstu! Smieklīgi! Izrokas pa šķīvi, vai novīpsnā un aiziet no galda. Zinu, ko runāju- esmu to redzējis! Ja nāksies no savas kabatas maksāt par ēdienu, tad varbūt arī attieksme mainīsies. Nojaušu, ka tūliņ dabūšu pa sprandu, bet- nav ko audzināt patērētājus. Tā ir smiešanās par cilvēkiem, kas pārtiku ir audzējuši, gatavojuši utt. Ja negaršo- nav problēmu, lai knauķis ēd restorānā.
Būtu labāk kvalitatīvākus produktus pirkuši, nevis lētāko pieejamo.
Kauns!!! Ka var ietaupit uz bernu rekina, protams, ka tas miljons aizies premijam un algu pacelsanam.
Vareni! Un, šie paši 1,5 miljoni kur visur citur nepamatoti aiziet.Vareni!
Atņemt no bērniem pusdienas uz 1 mljn.,un to pašu gandrīz miljonu novirzīt Latvijas dalībai Eiropas Kosmosa organizācijā.Fantastiski!
Kārtējais esošās ministres melnais darbs. Latvijā ir tik daudz patiešām erudītu izglītības darbinieku, bet mums ministres amatā patiešām ,, gudrīte"...
kā var ietaupīt naudu, kura tālāk tiks tērēta, piemēram, militārajām vajadzībām
Skaidrs kādēļ ir tik negaršīgas pustdienas skolās un neviens viņas nepērk...
Nu precīzi uz gadumiju. IZM klerkiem spīd atkal piemaksas un prēmijas?
No citiem ekonomē, lai sev pieliktu, supper. A naudas kā nav tā nav.
Novirzīt pedagogu algām uz nākamo gadu!
Tā pat jau šī nauda no viena valsts budžeta. No samaksātajiem nodokļiem. Tagad varēs sev pa kabatām sabāzt. Murgs.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.