Lietotājvārds
Parole
RTU beidzot sākuši domāt!!!!!
Līdz šim ņēma pretim visus neskatoties uz eksāmena atzīmi???
Ļoti loģiska prasība. Vai jums nav ienācis prātā, ka pēc 1. semestra, un vēl jo vairāk 1. gada, paliek tik maz no tiem, kas iestājas tieši tāpēc, ka nespēj sekot līdzi dēļ bezgala vājām vidusskolas zināšanām. Jūs te tikai par eksāmenu vērtējumiem. Bet kā jus domājat, vai cilvēks ar 30 vai mazāk % matemātikas CE spēj sekot līdzi augstākajai matemātikai? Ar visu auklēšanos un skolas vielas atkārtošanas nodarbībām temps augstskolā ir tik liels, ka tie, kas skolas laikā nav iemācījušies, augstskolā sekot līdzi nespēj. Tieši tas pats notiek fizikā un ķīmijā. To dēļ atbirums vēl lielāks kā dēļ matemātikas. Tie taču ir tie paši studenti, kam parādi matemātikā, fizikā, ķīmijā, rasēšanā. Kam parādu nav citur, parasti nav arī matemātikā. Ja kādi studētgribētāji tagad būs atjēgušies, ka jāmācās fizika un ķīmija, to vēl var lieliski paspēt līdz vasarai. Ticiet, RTU studējot, tiek dots vēl daudz mazāk laika zināšanu apguvei. Un ne jau pasniedzēju vaina - agrāk matemātika bija 5 semestrus, tagad 3, bet jāiemāca jau apmēram tikpat, cik iepriekš. Tagad esot nostādne, ka 4 gadu bakalaura studijas esot pārāk ilgas, ka augstskola sev gribot pieturēt studentus (itkā naudas dēļ), to visu varot iemācīt 3 gados. Ir runas par vēl lielāku apguves tempu palielināšanu. Par to gan man bail, jo tad jauniešiem būtu vēl grūtāk studēt. Kur visi grib steigties, nesaprotu. Tāda tā dzīve...
Liela nozīme reklāmā likt,ka ņems vērā šo priekšmetu atzīmes, ja p[at budžeta vietas nevar aizpildīt? Un cik paliek pēc pirmā semestra?
atbilde gigi 02.12.2019. 20:22:10
Ai, "paldies" par gigi "intelektu"! Kāds prāts, tāda runa! Ne jau sliktām atzīmēm, bet specifiskos priekšmetos arī jābūt zināšanām. Tad jau varbūt mūzika ir grūtāks priekšmets kā ķīmija, ja nevar dabūt labu vērtējumu? Ko tad gudrās ķīmijas galvas saelpojušās vai sadzērušās CH3CH2OH nevar nodziedāt?
Varbūt kādreiz arī tiksim atpakaļ pie jēdzīgām mācību grāmatām?
Juris>>GIGI 02.12.2019. 11:08:27
Kaut ko jau nu no šiem priekšmetiem vajadzētu saprast. Mājturība ir viens no attīstošākajiem priekšmetiem. Ja cilvēciņam rokas aug no pakaļas, vai ir slinkums, tad viņš ar matemātiku vien dzīvē tālu netiks.
tas viss ir labi , bet tad kāda velna pēc ir jāmācās obligāti , mājturība , mūzika un vizuālā kur skolotaji gāž tik iekšā ar sliktām atzīmēm , itkā tie būtu tik svarīgi priekšmeti , bet svarīgajiem priekšmetiem burtiski nepietiek laika .... žēl .
Kāpēc gan skolā nevarētu normāli mācīties un efektīvi tikt galā ar tiem , kas traucē mācību darbā,...bet, nē...vajag papildstundas un nodarbības...Skolotājs var tikt galā ar mācāmo saturu. Problēmas sākās eksāmenos, kuros neviens nevar saprast, uz ko gatavoties...Tomēr, kad bija konkrēts satura apjoms un konkrētas lietas, ko ar šo apjomu darīt, tad zināšanas un pamatprasmes bija labākas. Šā brīža smalkajos kompetenču eksāmenos kaut kā orientējas tikai sastādītājs...Nevar būt tāda situācija, kad pamatjautājumus spēj "pieveikt" neliela daļa beidzēju...eksāmens galīgi nav tā vieta, kur atlasa olimpiešus.
Pasniedzējs 01.12.2019. 15:48:25
Labi, redzu, ka jaunā kārtība būs jau 2020.gada vasarā. Bet, ja nevarēs savākt pietiekamu studēt gribētāju skaitu, gan jau ka papildus uzņemšanā varēs pieteikties arī ar zemākiem punktu skaitiem. Un vēl - pastāv jau arī visādas RTU filiāles, kas nav Rīgā, un tur laikam ir mazāk drastiski iestāšanās noteikumi.
Pasniedzējs 01.12.2019. 15:45:51
Kāpēc šajā rakstā nav pateikts, no kura gada sākot tas stāsies spēkā? Jo bērniem, kuri vēlas stāties šajā augstskolā ir speciāli jāpiesakās LU sagatavošanas kursos vai RTU sagatavošanas kursos, kā arī jāapmeklē konsultācijas skolās un privātstundas pie privātskolotājiem.
Pareizi vien ir! Tā galu galā ir inženierijas augstskola.
RTU beidzot sākuši domāt?
Līdz šim gan nevarēja aizpildīt pat budžeta vietas, ņēma pat bez CE. Tā ir tikai ārēja izrādīšanās.
Ļoti žēl, ka nepaziņoja ātrāk, būtu jau laikus pieteikusies sagatavošanas kursos ķīmijā.
kāds ir vidējais vecums šo komentāru lasītājiem? Visi boomeru paaudze esat? bez loģikas spiežat 'dislike'. Slikts lemums no RTU
Pareizi. Katra augstskola nosaka,kuru priekšmetu atzīmes būs noteicošās.Muļķīgi,ja slikta atzīme fizikā,bet cilvēks netiek Mākslas akadēmijā.
Tas bija jāpaziņo jau septembrī, jo skolotāji liek izvēlēties eksāmenus un šajos priekšmetos ( fizika , ķīmija) strādā individuālajā darbā.
Ļoti pareizi. Dīvaini, ka līdz šim tā nebija. RTU ir tehniska augstskola. Bez stabilām matemātikas, fizikas un daudzās specialitātēs arī ķimijas zināšanām neiztikt.
trench mafia locco 28.11.2019. 17:52:46
nav gan tas pareizi. labi rezultati visos prieksmetos ir loti nevajadzigi, multitasking ir loti neefektivs un tas ir zinatniski pieradits. labak fokuseties viena joma, bet pateicoties sim izmainam jauniesi bus spiesti censties multitaskot un sabojat savu dziivi. OK boomer.
LieneGaming 28.11.2019. 17:34:54
Labi, augstā skolā tiks bērni kuri cenšās iegūt labus rezultātus ne tikai divos trijos priekšmetos!!!!!!!!!
Pareizi vien ir!
nepatik sitas te!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.