Lietotājvārds
Parole
Skolnieciņš 26.08.2020. 08:56:29
Studiju kredīts nav nekāda labdarība.Tas ir tapat kā situācijā. Ja slīkstošajam mestu glābšanas riņķi, bet viņam vajadzētu vel dažus gadus peldēt līdz glābšanas riņķim. Un katru gadu viņu sistu pa pauri, prasot procentus. Ar skaudību, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) (Skauģu skauģis) Skolnieciņš® Skolnieciņš™ (Skauģu skauģis)
Es esmu pedagos nevis vienā vai divās, bet vēl vairāk darba vietās. Katrā darba vietā ir nepilna slodze. Ar fantastiskajām algām un audzēkņu "tiesībām" esmu nonākusi līdz tam, ka, šķiet, meklēšu darbu vēl kaut kur papildus, lai varētu samaksāt maksājumus un dzīvot, varbūt beidzot iegādāties savu mājokli, varbūt kaut kur aizbraukt. Bet vispār, es nezinu, cik ilgi es vēl pakļaušos šai fantastiskajai valsts kārtībai. Liekas, vieglāk iet uz kādu noliktavu kaut ko kraut vai krāmēt un saņemt par to lielāku algu. Cienītā valdība ar Šuplinskas k-dzi priekšgalā - Jūs kodīsiet pirkstos, kad patiešām valstī būs krīze izglītības jomā. Un jau tagad uz to pamatīgi ātri iet.
Man ir studējošā kredīts, kuru līdz šim atmaksā valsts, jo strādāju skolā. Vai drīzumā valsts nedzēsīs nevienam par strādāšanu skolā, vai tikai studentiem, kuri tagad uzsākuši studijas? Ja visiem, tad kad valsts neatmaksāšana stāsies spēkā, 1.aprīlī?
šītā'ī un to šitā 09.12.2019. 20:01:50
Kāds sakars tēmai ar maksas zobārstniecību?
Valsts jau šogad uzmeta visus, kas paļāvās uz sistēmu, kura kredītu dzēšanu atteica. Tas notika vasarā, kad skolotāji saņēma atteikumus, bet MK noteikumus pieņemem tagad? Kur tiesiskā paļāvība? Kur ticība valstij, IZM, Saeimai?
Tieši tā 600 eiro GADĀ, nevis semestrī. Un te pat LU pedagoģijas studenti maksā sākot no 750 eiro SEMESTRĪ!!!! Mīļie, attopieties, par to algu, kuru saņem skolā nav iespējas dzīvot. Mēs izdzīvojam no algas līdz algai. Mēs strādājam 12 h dienā (te ir gan gatavošanās, gan labošana, gan visi citi darbi, kuri paliek citiem neredzami), lai nomaksātu rēķinus un studijas. Man gribas attīstīties un augt, gribas mācīties, bet saņemot algu saprotu, ka man ir jāizvēlas - vai nu darbs, vai nu mācības...
Kolēģis - latvietis strādā Igaunijā un studē tur. Saka - tur vispār nav budžeta un maksas vietu. Visi maksā 600 eiro gadā un atskaitīti var tikt par sliktām sekmēm, nevis studiju maksas parādiem. Sacīja, ka šī sistēma bijis galvenais iemesls studiju vietas un valsts izvēlei. Jo nevēlas ņemt milzīgo kredītu.
Interesējos par jaunajiem skolotājiem dažādās skolās: lielākā daļa aiziet jau pēc šī semestra. Galvenie iemesli ir divi: atklāsme, kas ir skola un darbs skolā, kā arī neadekvāta samaksa par šo darbu. Bet IZM, šķiet, ir gatava tirgoties ar skolām: atdodiet mums daļu no jums piešķirtajiem līdzekļiem, pretī dabūsiet jaunos skolotājus, kuri, tā liekas, vienkārši iet pa apli.
Mācoties papildus, lai varētu strādāt skolā, nācās ņemt kredītu studiju maksai. Procenti tika bankai, daļu no kredīta valsts dzēsa. Vēl joprojām par darbu skolā nesaņemu tik, cik reāli būtu jāsaņem, lai varētu vajadzības gadījumā gan studiju kredītu nomaksāt, gan bērnu audzināt, gan dzīvokļa maksājumus segt.
Pienācis laiks aizmirst Padomju laikus. Daudz Eiropā ir bezmaksas zobārsti? Mūsdienās nekas nav par brīvu. Tas nu būtu jāsaprot. Paskatieties kā Krievijā (bijusī PSRS) dzīvo cilvēki. Latvijā ir pat ļoti labi.
pamazām Latviju iznīcina: no valsts apmaksāta zobārsta (krievu laikos) līdz zoba izraušanai par 127 eiro vai daudzi jau paši savus zobus rauj, dakteri uz māju nācu pie slimajiem, tagad, ja nevari samaksāt, tad nevajadzīgais valstij ...
Motivē jauniešus iet strādāt skolās kā var.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.