Lietotājvārds
Parole
Nav ko brīnīties! Kādreiz skolēni , kuriem bija problēmas vielu apgūt, mācījās speciālajās skolās, bet tagad - visi kopā! Kurš no tā ir ieguvējs?
Starp citu, uz trešo gadu atstāt tajā pašā klasē nedrīkst, izņemot 9. Pārceļ ar visiem 1-3 un nav vērtējuma Autors ir izpētījis MK noteikumus par atkārtoto mācību gadu???
tas nav korekti.
Es domāju, ka informācija nav korekta. MK noteikumi neatļauj atstāt uz otru gadu vidusskolas klasēs. Tāda gaisa jaukšana atkal.
Pirms 30 gadiem visā valstī pēc ES parauga uzsāka bērnu visatļautības laikmetu. Ko tik gribēja, to katrs nepilngadīgais varēja atļauties.Pieaugušajiem bija šie elki jāuztur un jālutina.Tagad viņi ir kļuvuši paši par vecākiem un nesaprot, ko no viņiem Jūs, vecā paaudze, vēlaties. Bērni nebija spējīgi jēgpilni veidot savu laiku un paši sevi izaudzināt, vecākiem tas nerbija atļauts.Skolotājiem nekas nebija jādara! Bija taču jauki!!! Kāpēc tagad par slinkumu ko runāt? Priecājaties, ka ar kulakiem nemetas virsū!!! Jo jau 7-8 gadu vecumā staigā piepūtušies, kaut uz vislabāko apģērbti, paēduši un iztusējušies starp vienaudžiem! Nevar gribēt augļus, ja nav ieguldīts pirms tam jēgpilns darbs! Sabiedrības attīstība notikusi pašplūsmā!
Nē, akmens laikmets nav!!! Totalitāras vienaldzības laiks un amorāla izglītības darbinieku attieksme pret savu darbu! Lai gan paši Valsts ģimnāziju " darbinieki" nespēj ar savu darbu tikt galā, bet tēlo, ka spēj metodiski izglītot parasto vidusskolu skolotājus. Palīdzi savam kolēģim, kas iestrēdzis " akmens laikmetā" un tad dodies pie cita, kurš , iespējams, nemaz nav mazāk zinošs, tikai nav tik augstprātīgs un iedomīgs!!!
Nepiekrītu Omei un Maz optimisma! Arī mans dēls mācās ģimnāzijā.Jābeidz 9.klase, bet sekmes vairākos māc.priekšmetos: 9 1 8; 18/3=6 ! Jo pēc slimošanas jāsaķer un jāuzraksta konsultācijās k/d visos prekšmetos + tekošā viela(kas saprotamu iemeslu dēļ ir neskaidra).Tas viss saspringtā ātrumā par noslimoto mēnesi parādi 2 nedēļu laikā jānokārto! Daudzi vecāki nemaz nesniedza dokumentus šajā skolā, jo bija dzirdējuši par skolas darbinieku(skolotāki un vadība) pasīvo attieksmi pret savu darbu un skolēniem. Ir skolotāji, kas ir ģimnāzijas cienīgi, bet lielākā daļa " velk laiku" līdz pensijai. Daudz ir bez jēgas pavadītu fakultatīvu un ZPD, kas atņem laiku no skolēna atpūtas. Šogad nemaz negribējās nākt uz skolu!Nebija motivācijas un redzamas jēgas!Skolotāji pieprasa no jauniešiem pašmācību, paškontroli, pašiedvesmu utt..Tas ir jaunais un modernais saturs!!! Lai gan skolēns ir centīgs, kluss un vēlas labi mācīties.Atbalsta nav. Vecāki ir " skolai nepiederoša personas", tāpēc galīgi vinaldzīgi skolas darbiniekiem un audzinātājiem. E-klases vide nav nekas obligāts un saistošs skolotājiem un skolas vadībai, mājas darbi :citos priekšmetos ļoti sarežģīti, citos - ārkārtīgi minimāli.Matemātikā, piem. nedēlas laikā ir uzdots X uzdevuma d) piemērs vai " Uzdevumi.lv".Daudzos priekšmetos ilgu laiku nav nekas uzdots! Ko lai vecāks domā?!Kā lai seko un saprot sava bērna problēmas?!Kā lai atbalsta vai palīdz?!
Nespēju noticēt, ka izglītības sistēmā , skolās valda akmens laikmets. Nenormālā dzīšanās pēc atzīmēm , vēlme pēc augstiem skolu reitingiem un skolotāju pārāk lēnais ceļš ārā no novecojošā vielas pasniegšanas veida ir vienkārši graujoša :(
Pirmo reizi dzirdu, ka vidusskolēnu atstātu uz otro vai par vēl trešo gadu skolā...Manā skolā ir tā, ka met no skolas ārā, ja ir kaut viena nesekmīga atzīme gadā, bet tas ir sākot no 10. klases.
Maz optimisma 30.12.2019. 17:12:00
Lieta ir pavisam nopietna, jo bērnu slinkums mācīties, vecāku bezprasīgums un absolūtā tīksmināšanās ap savu lolojumu, emocionālā vardarbība pret skolotājiem rada nespējnieku paaudzi darba tirgū. Tagad, ja bērnam ir 4, zini, ka viņa galvā kaut kā kaut cik gudra ir stipri pamaz. ,,Augšas" piever acis, tēlo, ka nesaprot, kāds materiāls sēž šodienas skolas solos. Skolotājs cenšas kaut ko sagrābstīt zināšanu sniegšanas lauciņā, bet vienalga paliek praktiski vienīgais vainīgais bērna nesekmībā (ne tā māca, ne tā paskatījās, ne tā izlaboja, ne tā motivēja, ne tā atbalstīja u.tml.). Gars un miesa jaunajai paaudzei ir švaka. Domāt nespēj, sportot grūti, sevi apkopt arī. Jauki, ka tomēr ir daži skolēni klasē, kas ļauj gūt gandarījumu skolotājam par darbu.
Agrākais 3, tagad velk uz 8, nav motivācijas jaunajiem mācīties, jo visus ceļus un vēlmes piepilda vecāki ar savu pāraprūpi.
Vai tas nav pretrunā ar noteikumiem par pārcelšanu? Vidusskolēnus taču neatstāj uz otru gadu... Kur nu vēl uz trešo gadu! Skarbā mūsu nākotne...
Varbūt skolĀM IR LIELĀKS SKOLĒNU SKAITS NĀKAMAJĀ MĀC. GADĀ?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.