Lietotājvārds
Parole
es domāju ka katram jaunietim ir vajadzīgs privātums
Varbūt dažreiz vecākiem būtu jāpalaiž mūsu "pavadiņa" nedaudz vaļīgāk. Mēs jau neko sliktu negribam, gribam tikai iekļauties mūsdienās, kur bez Facebook, Instagram un Tik Tok ir grūti izdzīvot. ( Ja runa par skolu vai universitāti) Ja tu nebūsi kā visi, tevi var pazemot, izslēgt no draugu puliņīem utml. Bet katram tom;er jācenšas saglabāt savu identitāti.
Vai tā ir sensācija?
Nedomaju,ka viņi grib redzet kadus porņikus skatamies
Protams, jaunieši var veidot savus privātos kontus un dalīties informācijā tikai ar draugiem, bet ir arī jāatcerās kāda sena patiesība, ja kaut ko zin viens, tad to zin visi. Tamdēļ ir svarīgi jauniešos ieguldīt laiku un iemācīt pamatvērtības nevis ierobežot piekļuvi tehnoloģijām. Tie vecāki, kuri ir vecāki ne tikai pēc nosaukuma, par šo tik ļoti nesatraucās.
Atbilde ne boomeram- nē,mīļais, katrs privātās dzīves aspekts vecākiem tiešām nebūtu jāzin zināmā vecumā. Bet zināt, ko Tu tur visu publicē un ievieto internetvidē, būtu labi. Tā tas Tevi pasargātu nākotnē, kad Tu gribēsi labu darbu, augstu amatu, studijas ārzemēs vai vēl citu ko, bet Tavas pusaudžu un jaunības gadu stulbības, kas izvemtas tīmeklī, nāktu gaismā un Tev daudzas durvis aizvērtos. Jau tagad darba devēji čeko tīklus, pirms pieņem darbā, kur nu vēl pielaides noslēpumiem utt. Pēc gadiem tā būs ierasta prakse un daudzas durvis būs ciet.
Kaimiņiene 14.01.2020. 20:39:54
Vecākiem vajadzētu kontrolēt bērnus, kaut vai tāpēc, lai sekotu bērnu gramatikas prasmēm. Palasiet šeit bērnu komentārus... noņemt telefonus un grāmatu rokā. P.S. Vecākiem nav jāatskaitās bērnu priekšā, to arī šī paaudze nav iemācījusies ar tām pārprastām tiesībām, brīvību utt.
kāpēc vecākiem kaut kas par to būtu jāzina??
Ideāls nav neviens. Privātums - jā, tās ir pamattiesības; bet jautājums, vai aiz tām netiek slēpta aizsardzība, kas viegli ved pie atsvešināšanās? Droši vien jautājums ir par robežām. Man šķiet, ja attiecībās pamats ir uzticība, ir viegli gan pieņemt to, ka otrs kaut ko negrib rādīt, gan pamazām abpusēji atvērties, kas laikam būtu pats svarīgākais. Un, kad cilvēki ir vaļā, nebradāt ziedā ar pieaugušā zābakiem un tiesībām (Ziedonis :)) ... Aiz "vienkārši plikas informācijas" jau atrodas notikumi vai attiecības, kas pusaudzim ir nozīmīgi, un atbalstīt, dalīties dzīves pieredzē tajos būtu tā kā pieaugušā uzdevums - nu, tā iekārtots, ka bērnam, lai cik viņš internetā nebūtu salasījies, reālas pieredzes tādā apjomā, kā lielajam, nebūs. Es atceros, cik apjukusi biju, kad ar māti nevarēju runāt par pirmajām attiecībām ar puisi; viņa vienkārši ignorēja šo tēmu. Un pēc tam brīnījās, kad notika gandrīz katastrofa. Nedomāju, ka mūsdienās emocionalitāte un pusaudžu vajadzības tik ļoti atšķirtos; mainās dekorācijas. Līdz šim ir bijis; - ja es bērniem izstāstu būtiskāko, kas ir manā dzīvē, to pašu varu saņemt atpakaļ. Ja esmu gatava klausīties un ziedot laiku (vai tādu ieplānot) tad, kad bērns ir atvērts; jo pēc tam būs trīsreiz grūtāk "atslēgt".
Bērniem ieteicams telefonu un tml. ierīces ierebožot. Nu nav tas labākais veids attīstībai.
Un ko vecāki slēpj no mums? Nav nemaz tik balti un pūkaini. Privātums ir normāla parādība.
ir viena lieta. man tagad ir 30 un piedzīvoju abas pasaules - pirms soct. un pēc. Nu nevajag melst, ka vecāki "nesaprot, kas ir memes" utt. Normāls cilvēks to visu var saprast. Pusaudži, pēc nieka 5-10 gadiem jūsu bērni jūs norakstīs kā neko nerubošus opjus. Jūs gribētu, lai tā notiktu? Tad, piedodiet, neattaisnojiet sevi. Ja paskatītos vēsturē: paaudžu konflikts ir pastāvējis cilšu laikos. Mainās tikai dekorācijas, ne jau saturs, un nevajag te atmazgāties ar "nekad neredzētām tehnoloģijām". Bija paaudzes, kur vectēvs nezināja, kas ir vilciens; tēvs nezināja, kas ir mašīna, tālāk - veļasmašīna, dators.. (Pilna pasaules literatūras klasika). Un vienmēr ir bijušas ģimenes, kas tiek ar šo plaisu galā, un tās, kas atmazgājas (atrod iemeslu). Abpusēja gribēšana, un viss notiek. Ne mēs pirmie, ne pēdējie. Un vienmēr nākamie grib iepriekšējos aizvest uz mežu ragaviņās.
hmm. Mani skumdina divas lietas. pirmkārt, ka autoritātes reklamē un attaisno cilvēku izolēšanos. (Par to Samsung skolas pārstāvi es vēl saprastu, jo viņai interesē, ka bērni arvien vairāk lieto soctīklus un ka varas turētāji ģimenē - vecāki - to veicina. Bet tas Konstantinovs..?) Labi, pusaudzim vajag atrast identitāti, bet to dara ārpasaulē. Skumji, ja uzticība starp cilvēkiem ģimenē tiek noniecināta (starp rindiņām). Pusaudžu psiholoģijā pastāvīgi tiek uzsvērta svārstīšanās starp komforta zonu un ārpasauli, un ģimene kā optimāla drošā vide, miera osta, ja gribat - kur cilvēks var atgriezties un nomest maskas. Un surogāts, respektīvi, soctīkli to aizvietot nevar. Ja tiek reklamēts pretējais - šādu viedokļu "daudzveidību" neatbalstu. Cita lieta, ja ģimenes ailītē nav īsti satura. Tad to, loģiski, ieņems telefons. Dokatilisj.
boom dat.s right 13.01.2020. 22:07:41
tieši tā jo vecāki saka kad viņu dzīvē nevar bāzst degunu un mūsu varot ejiet galīgi uz 1.klasi
Droši ka trešdaļa? Es teiktu ka vismaz 70%
Uh oh stinky 69 13.01.2020. 21:07:08
Manuprāt tas ir pilnīgi normāli, bērniem ir vajadzīga privātā dzīve un nav tā, ka vecāki kaut ko slēpj no bērniem. Tas ir pilnīgi normāli
Katram ir ko slēpt,un ja vecāki līdīs katrā tavā lieta būs lielas problemas ar vecākiem kotaktēšanas ziņā.
Bruh nu katram cilvēkam jābut privātisms, nav jau tā ka vecāki nekko neslēpj no mums
Lielākā izmēra boomerisms, vecākiem nav jāzin katrs bērna privātās dzīves aspekts, itīpaši ko viņi publicē!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.