Lietotājvārds
Parole
Very good! (439992438522)
Good game! (202223410469)
Mūzikas skolotāja 09.02.2020. 00:28:24
Mani izbrīna šeit komentāros paustā dezinformācija. Galīgi garām, tapēc rakstu. Vispirms - tautasdziesma svētkos nekur nepazūd, šķiet gandrīz trešā daļa repertuāra ir acapella t.dz.. Otrkārt, viss process esot jau pārplānots un nekāda dziedāšana no rīta līdz vakaram nebūs. Treškārt, šie nav Vispārīgie svētki, kur kādam maksā tūkstošus. Mums ļoti daudzkas balstās uz entuziasmu, bet man prieks, ka ir ļoti daudz skolēnu un pedagogu - entuziastu. Ceturtkārt - par Kaupera-Aišpura dziesmu. Jā, tā nav nekāds trallalā, bet tapēc jau mēs, koru vadītāji esam profesionāli mūziķi, lai spētu to skolēniem iemācīt. Ritms ir sarežģīts, bet vārdi ir spēcīgi.
Ups, te pulcējas tikai īgņas? Mums korī patīk gandrīz viss repertuārs. Un mēs gribam uz Dziesmusvētkiem! Tā kā, tantes un onkas, paliekat mierā ar savu gaudošanu.
Piebilde Tēvam 28.01.2020. 20:21:03
Ir sācies otrais īstais vergu laikmet sabiedrībā darba tautai, un jo sevišķi skolās : ar skolotāju pārslodzi darbā, ka var aizgruzīīt bez maksas ar kolēģu stundām, salikt vairākas klases kopā vienā stundā (tiec galā, kā gribi) u.tml., ar smagajām Dziesmu svētku programmām, kur bērniem ir ko pasvīst un n-tās liekās stundas mācīties gan tautu dejās, gan koros, gan arī folklorā, lai tiktu uz biznesa skolēnu Dziesmu svētkiem.
uz priekšu 27.01.2020. 20:45:31
Vislielākajā sviestā Dziesmu svētkiem šoreiz ir sagājusi folklora. Nu tik nīdēsim ārā to tradicionālo kultūru! Lai būtu svētku dalībnieki ir jābūt: pieciem konkursiem, kuros jāpiedalās veselu DIVU gadu garumā ar pirmo pakāpi finālā, vēl pēc dotās tēmas pašizveidota skates programma, ko vērtē veselu divu gadu garumā, vēl tautu tērpu autentiskums, vēl rotaļu vija Latvijai ar n-to skaitu rotaļu-deju, nostiepjot kājas, paceļot rokas, u.tml.kā baletā. utt. Nevienas kopdziesmas! Bez vārdiem.
Būtu arī jāpārdomā kopmēģinājumu plāns svētku nedēļā. Nu nav 2xdienā koriem jāmēģina uznākšana un nonākšana no estrādes. Dalībnieku brīvā laika aktivitātes? Tie ir augoši bērni. Nav normāli, ka visu dienu sēdi - stāvi, sēdi - stāvi estrādē, no septiņiem rīta līdz sešiem vakarā. Dalībnieki nejūtas kā uz svētkiem atbraukuši. Viņi taču ir svētku mērķis, nevis līdzeklis, vai ne?
Kur nu sapņot par bezmaksas biļeti! To pašu maksas nevarēs dabūt ar visu ažiotāžu, it sevišķi uz stadionu, Deju koncertu. Tāpat piekrītu par auzās iebraukšanu ar koru repertuāru - priekš kam kaut kāds samocīts, ritmiski neloģisks Aispura Karogs. Pats nez vai mūziku vispār ir mācījies, bet nu dižais "komponists". Slavu dabūja ieprieksējos svētkos ar "Kalniem pāri", kurā arī ritms bija diriģentu bieds. Tagad vēl lielākas šausmas. Tāpat priekš kam R.Paula lētos, it kā patriotiskos gabalus pasūtīt. Asaras birst, atceroties Ešenvalda izjustos sacerējumus. Tur ir profesionālitāte + sirds.
piekrītu juhūu vai otrādi 20.01.2020. 07:37:41
Tieši tā! Programma( runāju tieši par koriem) ir viena vienīga virsdiriģentu un viņu draugu, dziesmu autoru ambīciju un maka piepildīšana! Tā vietā, lai bērni un vadītāji svētkiem gatavotos ar prieku, viņi tiek spīdzināti ar tādiem "opusiem", kā J. Aišpura "Tavs karogs", kuru pēc šiem svētkiem neviens pat neatcerēsies! Tā vietā, lai patiešām izkoptu a capella dziedāšanas tradīciju( ko, starp citu, pieprasa VISĀS pieaugušo koru un ansambļu skatēs) aurosim apšaubāmas kvalitātes "popsu".
"Vergu laikmets ir beidzies." Pilnīgi piekrītu. Tik daudz kas ir mainījies! Ja jau Saeimas deputāti ir laimīgi ar savām algām, tad jau mēs arī! Nē. Deputātiem vajadzētu paaugstināt algas par taupīgo un čaklo ceļu remontēšanu! Un iedot papildu atvaļinājuma mēnesi! :)
juhūū vai otrādi 19.01.2020. 12:58:22
Arī Skolēnu Dziesmu svētki mūsdienās ir bizness. Visiem rīkotājiem, t.s.projektu, programmu vadītājiem u.c.saņems simtos un tūkstošos. Jo svētki, jo sarežģītākas programmas. Tāda sajūta, ka speciāli, lai mazākas skolas, ar mazāku iedoto stundu skaitu nevarētu sagatavot. Kur ejam? Kolektīvu vadītājiem ir tas gods nedēļu pagulēt uz grīdas, vākt bērnus, dalītais atvaļinājums un piga. Ne piemaksas, nekā. Tikai vēl materiālie ieguldījumi no personiskiem līdzekļiem . Viss uz tava entuziasma pamata. Vai ir to vērts.
Forši, ka mūsu tauti ir saglabāti tik lieli un krāšņi svētki. Vismaz 1 reizi 4 gadu laikā varam vienoties kā tauta. Neskaitot jauniešu dziesmu un deju svētku, jo tad sanāk jau 1 reizi 2 gadu laikā. :):):)
Man dēls dzied korī un gatavojas šiem svētkiem, bet uzskatu, ja skolnieks piedalās šajos svētkos uz ģimeni vajadzētu būt vienai bezmaksas biļetei, lai vecāki redz un skolnieks jūt saikni ar deju un ģimeni, tas veido to kopības sajūtu. Savādāk šie svētki pārvērtušies pa cinisku biznesu, kur kāds nopelna desmitiem tūkstošus pāris nedēļās, bet otram tiek bezmaksas ēdiens un slava pastāvēt uz miljoniem vērtas skatuves. Jo vislielāko slodzi iznes tieši skolnieki un viņu ģimenes. Vergu laikmets ir beidzies.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.