Lietotājvārds
Parole
atbilde-realiste 28.01.2020. 08:51:08
nav ne 1 paralēlklase.
Reālistei. 27.01.2020. 16:32:56
Es gan zinu cilvēkus, kam konkurence rada lielāku stimulu darīt. Tie, kas tagad lasa un domā, ko darīt pēc 9.klases, atcerieties, ka spēcīgajās skolās Jums būs konkurence ( visi klasesbiedri līdzīgā situācijā), bet nebūs stundās jāstreso tādēļ, ka 3/4 klases skolēnu vienkārši ālējas vai citādi traucē jebkādu normālu zināšanu ieguvi. IZV jau ir tikai 1 paralēlklase, bet, piemēram, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā ir, laikam, 7 paralēlklases, un visi gudri un mācīties spējīgi.
Pirms iestāšanās tiešām skolēnam kritiski jāizvērtē savas spējas un arī raksturs. Zināmā mērā tā pārspīlētā tiesību deklarēšana pamatskolā un rūpes, lai tikai bērniņš nepārpūlas rada jaunietim mānīgu ticību, ka vienmēr kāds uz asākiem 'akmentiņiem' noliks mīkstu spilventiņu. Tā nu spējīgs skolēns, kurš izturējis lielu konkursu, saprot, ka viņš nav pietiekoši psiholoģiski norūdīts, lai ilgstoši intensīvi strādātu. Tā vietā, lai patstāvīgi pūlētos, sāk sevi žēlot un meklē attaisnojumus. Bet jāsaprot arī, ka parakstītais līgums nav formalitāte. Ja mācības tiek sponsorētas, katram bez maksas piešķirts dators, ideāli aprīkotas laboratorijas, arī RTU, apmaksātas pusdienas, kopmītnes par brīvu, ZPD piešķirts zinātniskais konsultants no RTU utt., tad tas jānovērtē un jācenšas. Un jārēķinās, ka darbi jāveic laikā, bez tam jāiet uz teātriem, izstādēm, jālasa daiļliteratūra, jāraksta esejas, jo mērķis ir audzināt intelektuāli daudzpusīgu, domājošu personību. Nu nebūs tā, ka no siltumnīcas apstākļiem skolā pēkšņi lielajā dzīvē viss pats no sevis sakārtosies.
No malas, redzi, buciņ, bucenīt! Iedomājies, kādā progresijā pieaug cilvēka slodze, ja līdz šim augstie rezultāti sasniegti minimālas konkurences apstākļos. Sāc reizināt ar 26 - x...x....x....x.....x.....x.....x.....x.....x.....x.... un tad iedomājies, kā aug stresa līmenis... jo pēķšņi, tu vairs neesi labākais no 30, bet gan esi labākajā gadījumā viducī :)))
Skaidrs, ka ir nepieciešamas skolas, kurās visi skolēni ir spējīgi mācīties un netraucē viens otram ( ne tikai IZV). Īsti nesapratu, kādēļ skolēnam tāds stress. Ja jau līdz 9.klasei bija spējīgs sasniegt augstus rezultātus mācībās, un ja jau spēja iestāties šajā skolā, tad nevajadzētu būt smagi te mācīties. Drīzāk tas ir jautājums par to, cik daudz cilvēks prasa pats no sevis. Varbūt vajag drusku mierīgāk uztvert visu, vairāk pievērsties kādai vienai jomai.
atbilde---->un 24.01.2020. 13:18:18
nav jautājums "cik aiziet uz RTU",kas arī ir svarīgi, protams, bet gan cik spējīgs un, ja tā var teikt, "gudrs" ir šis izv skolēns, kurš iestājas RTU.līdz šim statistika rāda, ka izv skolēni savā izvēlētajās RTU programmas ir starp pirmajiem savos kursos,arī tie, kas aiziet piemēram uz LU utt. kas nozīmē, ka tie ir potenciālie biznesu veidotāji un darba devēji nakotnē. tie, kas neiet uz RTU, lielāko ties dodas uz Eirpoas preztižākajām univesitātēm; iespējams, arī šie nākotnē darbosies atpakaļ mājas, kas arī nav nekāds retums.protams, ka pat tad, ja katru gadu visi izv absolventi ies uz RTU, as tāpat NEKĀDU finansiālo pienesumu nedos.tāds arī nav mērķis. pietiek ar (pārspīlēju) dažiem studentiem, kas būs spējīgi attīstīt zinatnēs un tautsaimniecības vidi Latvijā. kas tad to darīs? tas, kurš universitātē 1.kursā matemātika vēl reizrēķinu nezina?
Un cik tad no katra gada beidzējiem dodas studēt uz RTU? Cik liela nozīme šādai skolai, ja paskatās uz reālo rezultātu un uz to, cik izlietots finansējums? Un vai tad RTU studenti ar jūtas izcili?
Šī skola ir maksas, mācības apmaksā RTU, taču izstājoties no skolas, vecākiem ir jāatmaksā par bērna macību laiku. Tādēļ šo skolu ir grūtāk pamest nekā valsts skolu.
Es pieļāvu kļūdu, izvēloties mācīties šajā skolā, jo nespēju izturēt stresa līmeni. Ar komentāru centos cilvēkus, kuri šaubās par spēju mācīties šādā skolā, brīdināt par to, ka varbūt labāk nevajadzētu. Izturēt nav viegli un Taisnības cīnītājam! ir taisnība par to, ka "skola ir pamatoti strikta". Daudziem (stiprākiem) tas nāk par labu, bet citus tas iznīcina. Nākotnē, protams, stresa būs vēl vairāk, bet tas nenozīmē, ka tas jācieš jau tagad, it īpaši šādā vecumā. Lai mierinātu mammas uztraukumu - mani vecāki ir par to informēti un es cenšos problēmu risināt jau kādu laiku, bet tas neizdodas. If all else fails, es to pametīšu, bet tas būs pēdējais, ko darīšu. Necentos aizbiedēt visus topošos skolēnus (jo skola tiešām ir lieliska īstajiem cilvēkiem) - tikai tos, kas šaubās par savām spējām. Pēc Taisnības cīnītāja! domām, tādi jums arī nav vajadzīgi, vai ne? :/
Skolēns! Vai tu esi par šo jautājumu runājis ar saviem vecākiem? Pieļauju, ka viņi iespējams nemaz nav informēti par to, kā tu jūties! Es zinu, ka slodze ir liela un stress ir milzīgs. Pašas dēls šeit mācās. Bet varbūt kopīgiem spēkiem problēmu var atrisināt!
mēs visi pieļaujam kļūdas. Varbūt arī skolēns pieļāva kļūdu.taču tas nenozīmē, ka labs būs labs visiem, vai slikts būs slikts visiem.Ja tas stress ir tik "milzīgi liels", tad ar viņu ir jātiek galā, nevis jācieš pašam. nez, vai izv skolas (laikam no 2015. gada tā pastāv laikam) mērķis ir "stresot skolēnus". Tad jau avīzēs nelasītu, ka izv skolēniem ir augstu un galvenais stabili, regulāri sasniegumi.
Nepiekrītu. 23.01.2020. 08:49:19
Nevaru piekrist ne Skolniekam, ne Taisnības cīnītājam. IZV nav vieta tikai tiem kam ir dabas dots talants, es iestājos IZV ar centību un neko vairāk, es pat nebiju teicamnieks savā iepriekšējā skolā. Lai gan tā ir taisnība, ka slodze mums ir liela, vienmēr var vērsties pie skolotājiem vai RTU psihologiem pēc atbalsta. Ja Skolnieks patiesi ir no IZV, šaubos, ka Skolnieks ir vērsies pēc atbalsta, lai risinātu savas problēmas, bet gan uzkrājis negatīvās emocijas, kuras likušas publicēt šādu komentāru.
alla - skolēnam 23.01.2020. 07:58:53
Kas Tev liedz skolu mainīt, ja jau nespēj izturēt to stresu? Un vai domā, ka pieaugušo dzīvē būs mazāk stresa?
Taisnības cīnītājs! 22.01.2020. 20:29:15
Atbildot "skolēnam", skola ir pilnīgi pamatoti strikta. Lieliski rezultāti nerodas no maziem "snowflakes", kas nespēj izturēt nekādu stresa līmeni. Skola nav domāta Latvijas viduvējībām, bet gan izcilniekiem, kas grib augt vēl vairāk. Ir jāprot pārvaldīt savas emocijas nevis jāraksta muļķīgi komentāri! :)
Iesaku uz šo skolu neiet mācīties, jo tajā ir jācieš neizturams stresa līmenis. Tajā šobrīd mācos un jūs, kuri nevēlas nopietnu depresiju, - turieties pa gabalu. Nožēloju savu izvēli te mācīties
iespēja labākajiem atkal sevi pierādīt.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.