Lietotājvārds
Parole
Good game! (57012656182)
Very good! (859306374925)
Projekta nauda iztērēta, nekas nav izdarīts līdz galam un nu jau daži Latgales novadi (sakot no augšas zvanīts- laikam caur oļiņietes gādīgajām rokām?!) skolu vadībām pieprasa jomu koordinatoriem veidot saturu, piem., lai literatūras saturs sakristu ar mūziku, utml. Kaut kāds murgs! Pašu neizdarība, nauda iztērēta un skolotāji par velti lai rukā nezin ko. Vai tas vajadzīgs? Jeb pilotskolu vadības iet sviestā un nesaprot, ko uzlikt , lai tik izceltos uz citu fona?!
Pēc pāris gadiņiem tos jaunuzceptos skolotājus izmetīs aiz nevajadzības. Atnāks jaunais ministrs un viss būs savādāk. Bet nauda jau būs iztērēta un atbildību par to neviens nenesīs.
Man šķiet, ka skolotāji ātri varētu kļūt par dakteriem? Gadiņu tāda iespējamā misija un ej strādā slimnīcā? Dabaszinātņu skolotāji noteikti! Pārējie pēc divu gadu studijām?
Ja no manis neprasītu rezultātu... Es, mīļie, ar tādām metodēm, ar tādiem paņēmieniem, jautrību , atraktivitāti, izdomu, alternatīvām darba formām varētu darboties... Un, ja vēl nāk klāt īslaicīguma faktors- pastrādāšu, aizpildīšu tukšo vietu...Bet man taču jāatbild par REZULTĀTU.Vai no jaunajiem to arī prasīs...Šaubos. Pastrādās un būs prom, kas sapratīs "drēbi"un visu iesaistīto pušu milzīgās ambīcijas. Ierosinu, lai velti neizpleķerētu tos paredzētos miljonus, apmācību pretendentiem obligāti nedēļu ēnot kādu līdzšinējo, nevarīgo praktiķi kādā skolā. Un tad lai izlemj.
Reformatoram nebūs taisnība!Kāmēr klasē būs kaut vai kāds ērms,kas ņemsies bērneļus pieskatīt, tikmēr mūsvalstiņā valdīs miers, prieks un harmonija.Problēmas sāksies tad,kad vecākiem nāksies atlikt "lielās naudas"pelnīšanu un pašiem šo problēmu risināt.Tad būs milzu tracis, naids un brēkšana, vainīgi protams, būs tie bezatbildīgie skolotāji. Ko ar viņiem darīs, katrs drīkst izdomāt pats, bet algu nepaaugstinās nekādā gadījumā...
Reformātors 30.01.2020. 18:12:51
Vajag uz kādu pusgadu visās skolās visus darbiniekus aizstāt ar visiem tiem, kas uzskata, ka var mācīt. Pēc tam uzreiz pieliks algas un lūgs atpakaļ vecos.
Vai tiešām gada laikā cer sagatavot spējīgu skolā strādāt speciālistu??? es un mani kolēģi 4-5 gadus apguvām šo profesiju ar neskaitāmām praksēm, ikgadējiem kursa darbiem!!! Daži mani kolēgi vēl joprojām izmaksā studiju kredītu!!!
Vai tad nav skaidrs 30.01.2020. 05:34:57
Ka, speciāli tiks gatavoti skolotāju v. i. izpildītāji vai aizstājēji. Pag, pag, gan jau pēc kādiem gadiem atkal kaut ko reformēs, optimizēs, jo ko ta' darīs citu, tiem, kas skolā nestrādā, bet tikai bīda projektus un apgūst Eiropas naudu...
(Kad) kad parādās tāda veida informācija, "...šķiet satrunējis kas ir Dāņu karaļvalstī...":kāds izplata nejaukas baumas, māna un tracina tautu, ja ziņa ir patiesa, kas tos pextiņus apmaksā, no kurienes naudiņa?
Kad iespējamā misija sagatavos matemātikas skolotāju, kas vada mācīšanās procesu no 7.klases līdz 12. klasei un palīdz skolēniem sagatavoties centralizētajam matemātikas eksāmenam? Vai tā ir taisnība, ka šādam skolotājam piemaksā 500 eiro pie pamatalgas 750 eiro? Vai tas ir mīts?
Veļas grozi vidusskolā. Nu tik būs speciālisti darbam ārzemēs ar labām svešvalodu zināšanām - angļu, vācu, krievu, u.c.
juhūū otrādi 26.01.2020. 16:22:59
Ko tu vari teikt? Uzreiz atbilde gatava. Ja kas negrib strādāt ar kompetencēm, var iet meklēt citu darbu. Skaidri un gaiši. Administrācijas kā zombētas uz kompetencēm. Viņiem kursi izieti, var runāt par G 9, E 5 un H C F. Kaut kāds sviests! Daudz sprēgāsi, miera nebūs ne no viena. Tāpēc jau esošajiem skolotājiem no bezcerības, apjukuma un diskomforta ir zudis viss radošums.
Šis izgājiens ir kārtējais spļāviens sejā skolotājiem no ministrijas puses!
Neviens skolmeistars pat nedomā prasīt supergudrās ministres demisiju...Ko dara arodbiedrība?
Realizējot šo programmu, valdība īstenos pedagogu sagatavošanas izglītības programmu restartu, ceļot pedagoga profesijas prestižu... PAŠIEM RAKSTĪTĀJIEM SMIEKLI NENĀK????
Nu mums, pieredzes bagātajiem, ir tagad iespēja uzņemties atbildību un sagatavot gada laikā strādāt varošus skolotājus! Jā un nopelnīt!
Kārtējais murgs un absurds! Pati esmu skolotāja un tikai skolotājs zina, ka augstākā līmeņa prasmi strādāt ar bērniem un prasmi mērķtiecīgi nodot savas zināšanas varam iegūt darbā. Tā nāk ar pieredzi un ar gadiem! Man šī doma par skolotāju sagatavošanu gada laikā, pie kam vēl piemaksājot potenciālajam nākamajam skolotājam, šķiet galēji absurda! "Topošā skolotāja"apsvērumi...Pirmkārt, ja es esmu apguvis profesiju kādā sevis izvēlētajā jomā un nevēlos tajā strādāt, esmu jau tad izdarījis nepareizu izvēli un, īstenībā, pats nezinu ko vēlos. Kāpēc gan nesaņemt algu un vēl papildus naudu un vēl arī iegūt "papīru" par tiesībām veikt pedagoģisko darbību? Pavadīšu gadu skolā,...bet, ja nepatiks (un, droši vien, ka tā arī vairumā gad.būs), neviens man nevarēs piespiest skolā strādāt! Došos tālāk! Tas viens apsvērums no topošā skolotāja puses. Otrs. Es esmu "vērtīgāks" skolotājs, jo man ir izglītība jau kādā jomā un man par darbu skolā piemaksā pie algas! "Vecajiem"skolotājiem, kuri 4 vai 5 gadus studējuši pedagoģiskās gudrības, kuri gadiem krājuši savu pieredzi gan darbā, gan dažādos kursos, šādas piemaksas nav! Kuru gan šobrīd interesē izglītības kvalitāte! Par to daudz runā, bet īstenībā TIKAI runā!
Labāk tos miljonus iedevuši skolotāju algām. Alga kā kalpiem,mazāk laikam neviens nesaņem. Kurš normāls jauns cilvēks bāzīs galvu šajā cilpā???
Ko jūs te visi par skolotāju trūkumu? Šupliska teica, ka skolotāju netrūkst! ;)
Zeme atveries 23.01.2020. 18:55:49
miljoni Zanes Oliņas un Swedbank BIZNESA projektam "Iespējamā misija" PAR VALSTS NAUDU .
Kāpēc neviens nav sapratis,vai baidās TĀDAS LIETAS(tfu,tfu,ka tik kas nenotiek!) skaļi runāt,ka ministrija esošajiem skolotājiem ir darbu uzteikusi, viņuprāt, skolā var strādāt jebkurš, gribētāju netrūkst,neviens skolotājs, arodbiedrība, pilsonis neprotestē(tātad,neviens viņiem neko nevar padarīt) varēs vēl atalgojumu samazināt,skolas likvidēt, ārdīties un plosīties" uz vella paraušnu", bet kam nepatīk,var iet projām,nevienu ar varu netur.Ļaunākais ir tas,ka šāda politika tiek mērķtiecīgi realizēta visu mūsvalstiņas pastāvēšanas laiku,katra reforma kaut ko ir sagrāvusi, katra reize,kad skolotāji protestējuši, viņi saņēmuši mazāku algu(it kā naudas mazliet vairāk,bet darba apjoms katru reizi vairojies neproporcionāli algas pielikumam)." Apēda" skolmeistari slodzi 30 kontaktstundas,ar to,iedeva"zaļo gaismu"jebkādām brīnumainā pārvērtībām nozarē.
Pagaidām vēl sklotāja 23.01.2020. 17:00:45
DAKTERU UN MEDMĀSU TRŪKST VĒL VAIRĀK! Noteikti vajag vēl dažu miljonu programmu: "Vidē balstītu medicīnas personāla sagatvošanai". Katrs, kurš ir ar autovadītāja tiesībām, izaudzinājis vismaz vienu bērnu, u.c. dzīves pieredzes (piem. šuvējas, policisti, tālbraucēji) guvušais, jau ir ar konkrētām priekšzināšanām un prasmēm, lai pēc saīsinātas kursu programmas mierīgi stātos darbā ārstniecības iestādēs. ... tikai ceru, ka neatradīsies kāds humora apdalītais, kurš šito ņem nopietni. Bet analoģiju taču var saskatī???
Man izskatās šādi. Tā vietā lai cilvēks kārtīgi apgūtu nākošo amatu tiek piedāvāts iziet īso kursu darbam vajadzīgā dokumenta izsniegšanai. Ko cilvēks iegūs viena gada laikā - ministriju neuztrauc. Nu ja - un tad jau sanāk, ka kāds var uz budžeta rēķina tikt aši pie iespējas skolā, bet kurš tad vairākus gadus par naudu it kā to pašu mācīsies? Vispār šķiet ministrijai ir pareiza un mūsdienīga pieeja - īsi, aši kaut ko pieķert un aiziet nevis labi izdarīt darbu.
Zāģeris - Juristei(topošajai) 23.01.2020. 15:31:18
Policijā varat savu laimi meklēt,pastāvīgi trūkst izziņas inspektoru(seviški nesvarīgu lietu izmeklētāji), vajag arī tādus,kas spēj ar jaunatni(topošo cietuma inventāru) strādāt. Ir prasības noteiktiem fiziskiem parametriem, par priekšrocību uzskatāma(kā runā) pazīšanās attiecīgajās struktūrās...Varbūt, Jūsu gadījumā , ieteiktais variats nebūs piemērots, bet skolotājiem laiks sākt apjaust kapitālisma realitāti un pastāvīgi interesēties par" darba tirgu".Fakts,ka uz skolu nelaužas gribētāju bari ir divējādi skaidrojams: tas ir tik augsts un nesasniedzams mērķis,kā Olimps, vai Stikla kalns, ku tikai varonis Zelta Zirgā var augšup tikt, vai smags, neprestižs darbs par mazu atalgojumu, katram ir tiesības savu versiju aizstāvēt...Pirmā Nopietnā ,Saprāta Diktētā Reforma to dumbrāju susinās, tad zudīs vienīgā, šobrīd pastāvošā skolotāja darba priekšrocība:konkurences trūkums.
Tiem drosmīgajiem būs smaga dzīve - no kolēģiem, no administrācijas, nemaz nerunājot par skolēniem - viņi būs nežēlīgi. .....tā būs vējā palaista nauda ....
tā saucamā sen izceptā učenīte 23.01.2020. 14:49:30
Tikko biju atbalstīt kolēģi- brīnišķīga jauna skolotāja raud, raud, raud... Pēc stundā notikušā un demonstrētā totālā cinisma no pusaudžu puses... Kaut jaunajiem pedagogiem būtu spēks palikt skolā.... un kur nu vēl strādāt ar prieku! LAI PATIEŠĀM IZDODAS! Bet .... vai ar emocionālu atbalstu vien pietiks... :(
Labdien, juristes kundze. Un kādu mācību priekšmetu Jūs gatavojaties mācīt. Tiesības - viena stunda nedēļā vidusskolā. Tur speciālistu pietiek.
Topošā, cerams. Jo man ir pamatīga pieredze un zināšanu bāze pedagoģijā, saskarsmē ar bērniem, vecākiem, vecvecākiem, priekšniecību, inspekcijām n ko tik vēl ne. Vēl valoda- izcila dzimtā un pāris svešās. Es arī, lūdzu, gribu gada laikā pārkvalificēties- apgūt tos likumu pantus un kodeksus. To teorētisko bāzi, tā teikt. Un gan jau man ir vēl daži sapņi, par ko varētu gada laikā tapt,kur nu vēl solītā stipendija... Gaidu ar nepacietību! Lai dzīvo rotācija- Jūs mīļi lūgti skolā, mēs arī labprāt ieprovētu citas interesantas un vajadzīgas profesijas...
Ministre nesen teica, skolotāju trūkums ir mīts.
Pedagogu ar nepieciešamo izglītību mūsvalstiņā ir vairāk, nekā daudz, vienkāršāk būtu jau esošos iedabūt skolā , nekā brūvēt diženus plānus,kas vairāk izskatās pēc valsts līdzekļu izniekošanas.Kāpēc mūsvalstiņā nekas nenotiek loģiski un vienkārši, bet murgaini sarežģīti un bezcerīgi mokoši"?Visu izšķir kadri!",reiz teica viens ūsains un asinskārs vīrelis."Kadru komplekts"ir izveidojies atbilstošs,lai radītu nelaimes un katastrofas visas valsts mērogā: populisti un "sovoki"politikā, bezatbildība nozares vadībā, arodbiedrība" komunisma skola", nevis darba attiecību regulētāja un skolotāji, pakļāvīgi, pazemīgi, gatavi paciest jebkādas cūcības un netaisnības.Vairs nav jāšaubās,ka mūsu bērni paliks bez normālas,konkurētspējīgas izglītības, dažādas prognozes vien par to,kad sistēma sabruks, cik laika vēl tautiņai ir, lai bērniem iemācītu kādu svešvalodu, derīgu mācībām ārzemēs...
Intersanti! Ja es gribētu apgūt kādu jaunu priekšmetu, lai , piemēram, varētu mācīt bērnus arī vidusskolā vai gribētu vienkārši pārkvalificēties, man tas prasītu 2 - 2,5 gadu studijas un tās es apmaksātu pati. Un summa mērāma ap 3-5 tūkstoši eiro gadā, atkarībā no izvēlētās specializācijas. Valdība veikli noņēma mācību kredītu atmaksu pedagogiem, lai atrastu šos miljonus šim projektam??? Kāpēc arī esošajiem pedagogiem netiek piedāvāts apgūt papildus kvalifikācijas, pie tam maksājot stipendijas papildus darba algai???
Vienreiz taču jāpieliek punkts tai bauru bērnu mācīšanai! Beidzot tiek īstenots senais muižkungu sapnis. Vecais Stenders var savā kapā raudāt!
Velti esošie skolmeistari nicīgi raugās uz perspektīvajiem "ātriceptajiem". Priekš Augstākās Valdīšanas(kas šo putru ievārīja), kā vieni tā otri ir" mazvērtīgais inventārs", dīvaiņi,kam nav nekādu spēju un vēlēšanās aizstāvēt savas tiesības(radīt tādu darba vidi un apstākļus,kuros varētu savu darbu labi padarīt).Daža laba "učene"varēs demonstrēt savu iedomāto pārākumu pret jaunpienācējiem, varbūt,ka tādas lietas garastāvokli vienotram nīkulim uzlabo... Interesanti būtu dzirdēt,ko par šādiem" ātrcepto pedagogu darināšanas" plāniem saka arodbiedrība?Esmu gatavs saderēt,ka izliekas par beigtu!
Un kur paliek izslavētā izglītības kvalitāte? Vai jaunizceptie censoņi šo latiņu spēs pacelt?
Varbūt pienācis pēdējais laiks kādam aizdomāties, kāpēc tad to skolotāju trūkst? Lielais optimizācijas vilnis veļas pāri Latvijai kā cunami, bet vienalga - nav, kas strādā skolās. Kad atradīs augšas atbildi uz šo it kā vienkāršo jautājumu, nebūs jātaisa mākslīgas misijas.
Citā situācijā, nebūtu slikti,ja skolā ienāktu kādi,kas nav visu mūžu gribējuši par skolotājiem būt.Drusciņa" svaiga gaisa"skolas atmosfēru tikai uzlabotu .Diemžēl, ar labiem nodomiem tiek bruģēts ceļš...paši ziniet, uz kurieni...Nemūžam mūsu dižbāliņi/tautu meitas,kas izglītības procesus viedi vada, neatzīs,ka visu" salaiduši dēlī", neatkāpsies no amatiem,neies klosterī un nelēks no tilta Daugavā, pat nemēģinās savas kļūdas labot,ko varētu pat bez reklāmas un trokšna izdarīt. Tos,kas Pedagoģijas Dumbrājus bradā, skarbi laiki sagaida!
Un kurš maksās stipendiju tiem pedagogiem, kuri joprojām turpina strādāt un ir ieguvuši pilnvērtīgu pedagoģisko izglītību? Kāpēc viņiem būtu jāsaņem mazāka apmēra apmaksa par kārtīgi veiktu darbu? Ja šie jaunie ,,pedagogi" tiešām būtu piecas dienas skolā un sesto (sestdienu) pavadītu augstskolā, tad to vēl varētu saprast.
Ļoti labi, labāk, lai māca speciālists, nevis universālais zaldāts, kas dažādos kursos sagrābstījis zināšanas ķīmijā, fizikā, matemātikā un ētikā

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.