Lietotājvārds
Parole
Jau ilgi gaidu iespēju apgūt pedagoģijas priekšmetus un strādāt skolā. Jo matemātikas, programmēšanas, elektronikas zināšanas man jau ir. Arī pedagoģiskās iemaņas un prasmes ir. Jo nevaru izturēt tās nejēdzības, kas ir skolēnu programmās un skolu attieksmē pret skolēniem šobrīd.Es, bez matemātiķa izglītības varu saprast savu bērnu un iemācīt, piemēram, jebkuru pamatskolas matemātikas vielu, bet matemātikas skolotājs ar pedagoģisko bakalauru nevar?!!!Nu, jā! Viņš/-a ir morāli izsīcis un sadedzis. *** Centos iestāties LiepU maģistratūrā, tomēr citu gribētāju studēt matemātikas skolotāja profesiju bez ped.izglītības nebija, tāpēc man atteica. Grupu nevarot nokomplektēt, ja nav vismaz 5 studentu attiecīgajā specializācijā. DU vai LU ir ārkārtīgi akadēmiskas un stagnējošas augstskolas.Tās varēs sagatavot 1 gada laikā nākotnes prasībām atbilstošus izglītības darbiniekus? !!! *** Arī man ir mūzikas vidusskolas izglītība(4 gadi), kas nedod tiesības iekļūt darba tirgū!Tajā kādreiz varēja iekļūt ar lielu konkursu un vienīgi pēc Bērnu mūzikas skolas absolvēšanas.Ne mācīt bērnus mūzikas skolā, ne bērnudārzā ar šo diplomu nedrīkstēju daudzus gadus.Ja būtu mācījusies par pavāri, sen jau būtu ar lielu stāžu savā profesijā.
Kā viss piegriezies, atklātās stundas, mūžīgie kursi, bezmaksas pienākumi un vēl mājieni, ka būtu taču pareizi skolmeistaram ierasties arī uz kultūras pasācieniem vietējā klubā, lai rādītu piemēru Atdodiet manus 10 nozagtos pensijas gadus, pī pī pī
Ak, kas par žutainiem komentāriem. Nenobrīnīties. Un tie "nabaga skolotāji", kuriem ar visām augstākajām izglītībām, visdrīzāk lielpilsētu skolās, neļauj mācīt kādus priekšmetus - droši nāciet uz lauku skolām, tur jūs gaidīs atplestām rokām. Tur ir tāds pedagogu trūkums, ka, piem., zīmēšanas skolotāja māca arī dabaszinības. Bez visiem sertifikātiem un īpašas apmācības.
interesents 13.02.2020. 08:56:27
Kad varēs pieteikties ķirurga profesijai un apgūt to gada laikā? Es būtu gatavs bez maksas pēc tam operēt visus ministrijas pārstāvjus. Gribam kvalitatīvu izglītību, bet jebkurš var kļūt par pedagogu gada laikā - absurds!
Vai saņemot piemaksas pirmajos gados, šie cilvēki paliks strādāt skolā arī tad, kad vairs nepiemaksās? Būtu tikai godīgi, ja tagad par visiem A kursiem esošie pedagogi saņemtu atpakaļ savu samaksāto naudu. Jā, arī darba likumā noteikto darba samaksu, ja kursi notikuši brīvdienās.
Nāk prātā senā latviešu tautas mīkla:"Ielāps uz ielāpa...,kas tā ir?"Atbilde:''Latvijas izglītības sistēma",kura vilina jaunos cilvēkus sistēmas dūksnājā,jo cer izlāpīties ar sagrabinātām naudiņām. Jaunievilinātie skolotāji nesaprot,kamēr atalgojuma jautājums nebūs noteikts kā valsts politika, ar likumu, tikmēr" ielāpi"plīsīs un dils...arī viņi piedzīvos vilšanos... Un varēsim klausīties ,skatīties asimetrisko frizūru un sudraba disku ap kaklu, valkātāju gudrās runas...
Te pat nav ko komentēt. Tāds sviests pagājušā gadsimtā izglītībā nebija.
kad beigsies! 11.02.2020. 18:18:53
Kad beigsies karš pret skolotājiem (jā -karš), psiholoģiskais terors ar daudzajām atklātajām stundām, kur sadzen visus kolēģus un tad izķidā tevi pa kauliņiem. Ja nelabvēlīgs kolēģis, vispār aplej kā ar mēsliem ne par ko. Insults un infarkts nav tālu! Ne velti daudz skolotāju ilgstoši slimo. Kad beigsies ar izglītības pārvalžu ņirgāšanos pārbaužu laikā (teica, kolēģes blakus novadā raudājušas pēc kārtējās pārbaudes). .Kad IZM strādās viedas galvas? Vairs nebūs, kas strādā skolās. Ne-būs! Vai to mēs gribam?!! Izskatās, ka jā.
Mja... rudenī uz skolu atnāca 8 jauni pedagogi - gāja augustā pa klasi kā tanki, no augšas skatījās uz rūdītajiem pedagogiem un smīkņāja - nu tik mēs rādīsim klasi!!! Jau oktobra brīvlaikā atkrita 3, bet otrā semestra sākumā no 8 palika tikai divi!!! jo izrādījās ar augsto pasvērtējumu nepietiek! Jo jānostājas 30 bērnu priekšā, kuriem katram savas problēmas , savas spējas un savas nevarēšanas. Un tad vēl izrādās, ka jātiek galā ar 60 vecākiem katrā klasē, un, ka vecāki nemaz neņem vērā tavu jūsmīgo runu un aizrāda uz biežajām kļūdām un nekompetenci. Un ak, vai!!! Skolēni klasē nesēž rāti un paplestām mutēm neskatās uz gaismas nesē'ju skolotāju, bet atļaujas neklausīties un stundās darīt blakuslietas, atļaujas uzdot neērtus jautājumus un pat pasmieties par skolotāju! Un tad ir - ak, šausmas, es te nestrādāšu!! Un pa vidu vēl bija kolēģu aprunāšana - ko tad viņi te māk un man neviens te nepalīdz!! Un gribējās visu gatavu - palūdza mājturībai trafaretus, jo iepatikās darbiņš, ko taisījām ar savu klasi - un kāda bezkaunība!!! atļāvos iedot vienu komplektu!!! Bet princesei klasē 28 bērni, vajag taču katram!!! Vai tad viņai tagad poašai esot jātaisa???? Smieklīgi, ja nebūtu tik skumji! Ļoti gaidu tos speciālistu barus skolā !!! Un likšu likmes, cik ilgi katrs izturēs šeit skolā!!
Baigi zog! Bez mazākās kautrēšanās. Derdzīga sajūta, kā netīrs jūties arī pats, kad saskaries ar visu šo šļuru.
Šī ir problēma 10.02.2020. 18:51:18
Šī ir prblēma
Šodienas raksts portālā Jauns 10.02.2020. 07:23:50
No nepilniem trim miljoniem eiro trīs gados, 1,3 miljoni veltīti komunikācijai un atlasei, no tiem ap 600 tūkstošiem eiro – komunikācijas stratēģijai un mediju kampaņai Papildus darba algai skolā, jaunais skolotājs saņems arī stipendiju 200 eiro mēnesī, bet vēl 120 eiro stipendiju arī nākamajā gadā pēc mācībām. Linku jau nevar ielikt, raksts saucās No skolotāju izglītošanas naudas vērienīga daļa - komunikācijai un publicitātei ..samaksa mentoriem, kas šobrīd plānota 55 eiro mēnesī.. ??? Burvīgi, vnk burrrrvīgi. Tagad, kad man praksē ir students no LU, man par 2 mēnešu darbu ar viņu ir 30 eiro uz papīra. Un piemetīs dubultā. Studentam gan motivējoša piemaksa un pāri visam - milzu summas tur, kur tām nebūtu jābūt.
Tā ir tieša naudas pumpēšanai iespējamajai misijai.
tieši tā īgņa 09.02.2020. 14:24:31
Kā noskaidroju no kolēģiem, vadības nodarbojas ar mazohismu ne vienā vien skolā - sākot ar atklātajām stundām, papīru kalniem, ar vārdiem : nemēģini iebilst, nerunā pretī! tu neko nesaproti1 tev par to maksā! un beidzot ar visu pārējo. -
Tieši tā, pasniedzēj! Par baltu velti apkrauj un nepīksti! Ja pīkstēsi, tad dabūsi samaksu jebkādos citos veidos. Un vispār, labāk vadībai vairs neuzdot nekādus jautājumus, jo raugi, atbilde - tas uz mani neattiecas (kaut gan attiecas gan un vislielākajā mērā). Tā teikt, neapgrūtināt ar neērtiem jautājumiem. Atliek vienīgi Bez Tabu. Bet tad lasies no darba!
Vecais īgņa 09.02.2020. 09:40:22
"Dedzīgos un aizrautīgos"velti meklēt starp sektu vadoņiem.Viņi paši tādus meklē,kam var maksāt par smagu darbu ar "garīgām vērtībām", tādus,kas gatavi " paši sadegot, dot gaismu citiem". Kamēr vieni degs,citi sildīs savas netīrās ķepiņas un priecāsies,ka vientiešu vēl ir daudz.Daudz vienkāršāk būtu bijis nozari sakārtot, nevis potenciālos pašnāvniekus vervēt, bet izvēli nosaka dižbāliņiem/tautu meitām piemītošā kaķa augstsirdība kombinācij;ā ar rukšā sātību(piedodiet,dzīvnieciņi!)
Pasniedzējs 08.02.2020. 00:07:42
Tās iestādes nosaukums "iespējamā misija" izklausās pēc kaut kāda sludinātāju bara. Nez, ar kādām teorijām viņi tur visiem smadzenes skalo? Jo nedomāju, ka tur kādi profesori vada akadēmiskus vai zinātniskus pētījumus, lai noskaidrotu, piemēram, bērnu mācīšanās traucējumus. Drīzāk tur viss notiek uz emocionāli pacilāta patosa viļņa, nu kā jau jaunībā visi ar patosu skatās nākotnē un kad doma, ka tūlīt veiksi žilbinoši spilgtu misiju nes kā ar spārniem. Bet visas tās sapņu pilis un iedvesmas saplok, kad nonāc īstā skolas vidē un dari pavisam pelēku un ikdienišķu skolotāja darbiņu, kas patiesībā sastāv no matemātikas mājas darbu un kontroldarbu labošanas un nodarbību gatavošanas. Beigu beigās nekādam radošumam, patosam vai misijai laika nepietiek, it sevišķi, ja skolas direktors dēļ humāniem principiem apkrauj ar milzīgu slodzi, jo kaut kāds kolēģis ir saslimis un slimības laikā jāaizvieto vai arī ja kolēģis ir aizgājis no darba.
Brīnišķīga ideja! Mūsu nodokļu nauda otro reizi tiek iztērēta. Pirmkārt, katru gadu augstskolas sagatavo pedagoģijas studentus, kuri mačās budžetā, proporcionāli maz no viņiem nonāk skolās. Jādomā, kā viņiem likt strādāt skolā, bet mēs - tērēsim vēl miljonus, sagatavosim citus. Brīnišķīgas idejas!
"Vecais īgņa" visos komentāros laikam spriež pēc sevis. Acīmredzot pats nelaimīgs skolmeistars, kurš gaida, lai citi izcīna viņam vietu zem saules.
Jo tālāk, jo trakāk... 07.02.2020. 10:27:29
Es ar divām augstākajām - sākumskolas pedagogs un skolotājs logopēds nedrīkstēju strādāt bērnudārzā par audzinātāju, bet tagad ...?! Kas vēl būs, kas vēl sekos!?
Tad, pirmkārt, jāpārskata esošo pedagogu kvalifikācijas un jādod iespēja mācīt priekšmetus kaut vai atbilstoši tam, kādus kursus ir noklausījušies. Piemērs par to bērnudārzu ir reāli kliedzošs un patiess. Es arī ar sākumskolas pedagoga izglītību, mūzikas skolas diplomu un studiju laikā apgūtu mūzikas metodiku par muzikālās izglītības skolotāju pirmskolā nevarēju strādāt- neatbilst kvalifikācija. Ja esošajiem atļautu strādāt- trūkums nebūtu tik jūtams.
Vecais īgņa 07.02.2020. 07:50:03
Paraudās skolmeistari par savu lētticību un mūsvalstiņas vadoņu divkosību,ies uz darbiņu pēc sīknaudiņas,cietīs pazemojumus, bet savas tiesības aizstāvēt un saukt pie kārtības arodbiedrību , skolas administrāciju un gudriniekus valdībā, neviens nav domājis un nedomā.Par skolotājiem bēda maza; izglītoti,pieauguši cilvēki, drīkst nodarboties ar mazohismu, vai citām draiskulībām, ko tādi var bērniem mācīt?Ja tikai, kalpot par uzskates līdzekļiem tam,kā dzīvot nedrīkst...
Viņi nesaprot, uz ko parakstās...
Tikko vēl ar maģ grādu vēsturē, augstāko pedagoģ ar vēl 2 soc zin jomas priekšmetu bakal nedrīkstēja pat Soc zin mācīt. Zeme, varbūt atveries, - kā jājūtas profesionāļiem bez sponsoriem?
Strauja mums tā dzīvīte :D Es nupat vēl ar savu mūzikas vidusskolas pedagoga diplomu un mākslas bakalauru mūzikā nevarēju bērnudārzā mūziku mācīt :D :D :D Nacās par maksu cītīgi iegūt jaunu grādu - vajadzēja drusku pagaidīt :D Jaunumi birst kā no pārpilnības raga!
....drosmīgs eksperiments. padārgs.
Brīnišķīgi (!). Tagad ir atlikusi tikai rūpīga (?!) interesentu atlase. Būtu vēlams, lai tā notiktu publiski, proti, angažētu žurnālistu nepastarpināti. Tagad veidojas pretrunīga, pat absurda situācija. Jāvērtē objektīvi un obligāti pedagoģiski, tātad nezinot atlases rezultātus. Taču ESF projektā ir apsolīts, ka paliks tie 100 , kam tiks finansējums. Tātad rezultāts jau ir zināms pirms tā noskaidrošanas! Tas patiešām ir izaicinājums!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.