Lietotājvārds
Parole
Uzskatu, ka priekš mājas apstākļiem ir par daudz uzdotā (9.klase), tomēr blakus nav skolotāja, kurš paskaidro! Un, ja jau paši tiek galā, kāda jēga skolām??? Veram ciet vispār!
Lielākā daļa staigā apkārt varētu vienkārši nestaigāt apkārt verētu vienkārši varātu iet uz skolo un ne staigāt apkārt:)
Vai mūsu daudzskatlīgā IZM nevarētu pārorientēties no konferenču organizešanas un plānu pieprasīšanas uz reālu tālmācības vadīšanu TV šajā ekstrēmajā situācijā ? Vai tur speciālistu trūkst ?
Vienkārši nevajag censties visiem pieslēgties tieši tajā laikā, kad notiek klātienes nodarbības. Brīdināja taču. Es, piemēra, īsi pēc 8.00 no rīta un pēcpusdienā ap 15.00 jau ļoti brīvi visu aizsūtīju un no skolēniem saņēmu. Bet par TV piekrītu. Un nevajag jau meklēt ārzemēs. Tepat pie mums vēl 80-tajos gados labi atceros vismaz sākumskolā nodarbības matemātikā, kuras vadīja Mencis seniors regulāri TV rādīja.
Citās Eiropas valstīs attālinātā mācišanās procesā aktīvi ir iesaistīta televīzija. Veseli tv kanāli sadarbojas ar ministriju .Un ministrija vada un organizē lielāko daļu apmācības , no tv studijas pa klašu grupām ar īpašu sarakstu. Kapec musu visc un simti ministrijas ieredņuu tik taisa vadlīnijas un papīrus vāc ?
E-klase uz doto brīdi pat neļauj pat ieiet sistēma.... :(
Bet žēl ka E-klase neslēdzas iekšā (vismaz man). Man sākumā likās ka tā ir interneta vaina. Bet tad sapratu ka visi vecāki un skolnieki gaida ziņojumus no skolotājiem.
kā jau teicu-skolniekam 23.03.2020. 12:07:27
Vari iedomāties, ka ir arī tādi priekšmeti profesionāli tehniskajās, mākslas un mūzikas skolās, kuri neietilpst uzdevumi lv.piedāvājumā?
Man tā patīk mācīties attālināti. Ceru ka nostrādās.
kā jau teicu 23.03.2020. 12:03:49
O, sākās...cenšos jau pusstundu ietikt e-klasē...atvainojiet, tehniska kļūme , ir vienīgā atbilde:(((
izklausās labi.
Attālinātā mācība izklausas labi , bet ir arī savi mīnusi. Piemēram eklase neizturēs tik lielu datu slodzi, ja vienlaikus skolēni lasīs epastu vai arī sūtīs pabeigtos darbus. Tātad vajadzētu lietot vairākus saitus. Piemēram, skolotājs atsūta uzdevumu uz eklasi ar linku uz uzdevumi.lv un skolēns to izpilda. Vai arī var izdarīt tā katrai skolai ir taču sava mājaslapa.Tātad šajās mājaslapās var pievienot sadaļu ar klasēm un uzdotajiem klases darbiem. Tātad eklasi varēs izmantot lai paskatītos uzdotu un šādā veidā nebūs lielas slodzes uz saita un tas neuzkārsies. Jā piekrītu neērti, bet šādā veidā ir lielāka iespēja, ka vasarā nebūs jātstrādā šis mēnesis. Vēlos novēlēt visiem stipru veselību un, lai ši attālinātā mācība izdotos!
Arī man bērns mācās 2 skolās.Vienā attālināti, otrā patstāvīgi.Pa telefonu atspēlē skolotājai skaņdarbus un uzjautā nesaprasto.Var arī uzņemt video un nosūtīt WATSAP-ā utt..
Skatoties kā latvieši mīl žēloties, šķērmi metas.Par visu ko!Skolotāji arī kļuvuši nevarīgi: vai vecs, vai jauns.Tikai tie, kas prot un dara godprātīgi savu darbu, nežēlojas.Viņiem tas nav vajadzīgs. ASV jau sen notiek apmācības no attāluma: pa radio u.c.! Arī vecākiem ir atļauts apmācīt savus bērnus, ja kāds spej un var! Varbūt, tieši tas ir "Jaunās reformas" nākamais solis?!
Bērni, kuri apmeklē divas skolas (vispārizglītojošo un mūzikas vai mākslas skolu)- tagad sēdēs pie datora dubultā!? Klavieres spēlēs caur internetu? Gleznos caur internetu?
Kristers L. D1v. 22.03.2020. 10:51:28
Tas bišku nav par traku no pirmdienas-piektdienai piemēram pirmdien 6st pie datora otrdienā 8st pie datora trešdien 7st pie datora ceturtdien 6st pie datora piektdien arī 6st pie datora to dators nepacietīgs it īpaši 8st dators vnk nodegs bet es neuztraucos par datoru es uztraucos par acīm
Bail pat iedomāties, kas ar e-klasi darīsies nākošnedēl...
Arī nedaudz nejaukajai 20.03.2020. 14:24:37
Interesanti, ja vispārizglītojošajās skolās bija brīvdienas, mēs, profesionālajās jau raujam nedēļu...skola izdomājusi, ka katru nedēļu vajagot pa vērtējumam!Sēžu šīs dienas pie datora un to vien daru, kā lieku un laboju darbus! Un, ar kādām tiesībām ,man kāds jau tā nožēlojamo algu drīkst samazināt?
Vai nav par traku skolniekiem 8 stundas datorā būt
Jautātājai -Man ir daudz gadu, bet visas datorprasmes tomēr apgūtas. Es brīnos, kā skolotāji vispār bez tām var iztikt. Uzzināju, ka ir vēl skolas ar papīra žurnāliem. Vai ! Varbūt pilnīgi dziļos laukos?
Viedierīces un pieslēgums par brīvu būs šiem 5000 skolēniem. Pārējie maksās. Skolotāj, nevajag sevi pataisīt par upuri!
Arī nedaudz nejaukā 20.03.2020. 08:29:09
Tomēr jāieklausās nejaukā jautājuma teiktajā - elektrības un interneta arī, starp citu, izmaksas segsim no savām mazajām un nākotnē varbūt vēl mazākajām algām(skatīsimies, ko šodien ziņos arodbiedrība). Skolēniem viedierīces un pieslēgums - par brīvu! Bet vai, vismaz interneta pieslēgumu, arī skolotājiem nevajadzētu nodrošināt?
Varēja vīruss nepastāvēt un viss būtu bijis labi.
Vēl nedaudz nejaukajam jautājumam 19.03.2020. 22:22:40
Vispār mums ir jāpriecājas, ka ir darbs (kaut attālināti) un vismaz daļu algas maksā. Ar šausmām domāju, kas būs ar tiem, kas strādāja kafejnīcu vai tūrisma biznesā.
Lauriks Tīģerplēsējs 19.03.2020. 19:03:55
Mans ieteikums izglītības ministrijai: Vai nu ļaujiet mācīties tiem, kuri grib mācīties klātienē, skolā, vai arī dodiet visiem izglītības dokumentu tāpat vien, jo skolēni pie tā nav vainīgi, ka viņiem tiek liegta iespēja mācīties, jo visi nav spējīgi izmantot modernās viedierīces. Un valdība ar saviem aizliegumiem un ierobežojumiem vispār lai iet ieskrieties un noslīkt kaut kur purvā!
Lauriks Tīģerplēsējs 19.03.2020. 18:56:22
Vai mūsdienu pasaule sastāv tikai no datoriem, interneta un telefoniem? Tiešām nav nekādu citu iespēju kā mācīties, bez datoriem un viedierīcēm? Tagad visiem skolēniem ir jābūt IT speciālistiem, viss jāsaprot par datoriem un nevienam tas neinteresē vai skolēns saprot modernās tehnoloģijas.
nedaudz nejaukais jautājums 19.03.2020. 18:45:42
Jā, un vēl misijas apziņa...
Nedaudz nejaukajam jautājumam 19.03.2020. 18:36:51
Elektrību gan jau, ka neviens neatmaksās! Ietaupīsim taču uz zeķubiksēm, lūpkrāsām u.c. Transporta izdevumi un pašu amortizācija ceļā uz skolu, pusdienas darbā u.c. arī atkrīt...
Jautājums IZM, nedaudz nejauks 19.03.2020. 15:35:27
Ja nav iespējas apmeklēt darba vietu un strādāt no tās - vai IZM apmaksās elektrību, kuru patērēu strādājot attālināti?
paldies LMT un BITE !!! 19.03.2020. 15:17:01
IZM ar partneriem vienojusies par 5000 trūkstošo viedierīču nodrošināšanu skolēniem. Mobilo pakalpojumu operators Latvijas Mobilais telefons gatavs piedāvāt skolēniem 2266 viedierīces, savukārt uzņēmums BITE Latvija - 3000 viedierīču. Abi operatori nodrošinās šīm iekārtām arī bezmaksas zvanu un interneta pieslēgumu.
Nav skaidrības kā strādās speciālo programmu mācību iestādes?
jautātājai 19.03.2020. 14:08:24
Pievienojos komentāram. Skolotājs, kurš 5 dienas nedēļā n-tos gadus strādā savā zināmajā "perimetrā" tiešām nesaprot, kā skolēns var nesaprast, viņaprāt, elementāras lietas. Lūk, skolotāj, bez datorskolotāja prasmēm - apmēram tādā pašā stresā ikdienā jūtas vidusmēra skolēns! Iejūties skolēna ādā!
Bet skolēnam ir arī mācību grāmatas mājās! Vai tām vairs nav nekādas nozīmes?
Joprojām draudēšana par pagarinātu mācību gadu. Vasarā jau pandēmija būs beigusies! Urrā!
jautātājai 19.03.2020. 09:39:12
Ja jautātāja nespēj elementāras lietas iemācīties dažās stundās, tad kā viņa atļaujas tikai dažas stundas skolēniem mācīt "elementāras lietas" savā priekšmetā?
Buros cauri visādiem iespējamiem risinājumiem, bet …. Būs jāpaliek pie vienkāršā. Nestrādājam pārbaužu dēļ, vecāku dēļ, v , i, ni, x dēļ, bet bērnu dēļ. Bērniem jāmācās, nevis vecākiem.
Šodien noklausījos 2 vebinārus. Viss ir skaisti , gudri, pārdomāti ! Jūtos stresā, jo man nav datorskolotāja prasmju.To nevar iemācīt ar dažām stundām.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.