Lietotājvārds
Parole
Komentārs ļoti vienkāršs - ir lietas, kuras prasa kontaktu ar skolotāju, ir lietas, ko paši var mācīties. Svešvalodā ļoti svarīgs kontakts, kaut vai, lai varētu runāt, veidot dialogus utt. Kas attiecas uz mūziku un vizuālo, absolūts "sviests". 5.klasē jāpilda darba lapa, kas atbilst mūzikas skolas 3.klasei. Pilnīgi "nosists" laiks tā pildīšanai, kur šo laiku varētu izmantot matemātikas vai citu noderīgu mācību priekšmetu pilnveidošanai.
Es pats domāju ka daudz grūtāk mācīties no mājām jo man jau 1 nedēļā iedeva dabaszinības pārbaudes darbu un matemātikas pārbaudes darbu. Kad ari gaidiju Zoom linkus tie bija disorganizēti. Viens aizsūtija pa ē-pastu, viens dienasgrāmatā ielika un viens pat nevarēja aizsūtīt dēļ tehniskas kļūmes. Tā pat arī ir ar dažiem darbiem izņemot to ka nevar aizsūtīt dēļ tehniskas kļūmes.
viss ir ļoti labi saprotams nav ko čīkstēt vajag tik smadzeni ieslēgt
skolotājas viedoklis 31.03.2020. 08:48:08
Lasu komentārus un mēgināšu formulēt arī savu viedokli, kurš ir veidojies, pēc labākās sirdsapziņas mēģinot realizēt atttālināto apmācību. 1. Labs laiks atkārtošanai un vielas nostiprināšanai. Ja skolēns un skolotājs ir draugos ar IT tehnoloģijām - ideāli. 2. Tiešsaistes nodarbības - vecākajās klasēs -jā, jaunākajās - noteikti nē. Kurš mazajam pirmklasnieciņam ieslēgs datoru, kad vecāki darbā? No šī arī izriet nākamais punkts. 3. Jaunās vielas apguve - nē! Par mazo pirmklasnieciņu - jau runāju. Par vecākajām klasēm - ne visi skolēni prot strādāt patstāvīgi(kā izrādās). Un vēl visas problēmas ar ierīču esamību/neesamību... Es esmu par pagarinātu mācību gadu. Labi, ne no šodienas, bet, ja ārkārtas stāvoklis tiks pagarināts - tad IR jādara! Ir lietas, ko NEVAR iemācīt attālināt, nekas un nekad neaizstās skolotāja un skolēna komunikāciju klātienē.
būtu labi ja visi skolotāji liktu normāli termiņus nevis iedotu 1-3 stundas garus termiņus un tad neļaut labot (bez iepriekše'ja brīdinājuma ka šādi termiņi būs)
Mājās mācoties ir grūtāk pieslēgties mācībām bet skolā nozvan zvans un jāsāk mācīties.
Skolēns, kurš negrib piedalīties olimpiādēs, 30.03.2020. 10:58:53
To: Zeme Ja jau "olimpiāžu uzvarētājam" ir tik grūti izpildīt uzdevumus, kuri ir iesūtīti e-klasē, tad jau izskatās, ka tas "olimpiāžu uzvarētājs" tikai to vien darīja, kā lietoja kalkulatoru. Jā, olimpiādē var izmantot kalkulatoru, ja sēdi vistālāk no tiem, kas pieskata skolēnus olimpiādes laikā,
Šobrīd varu lieliski pārbaudīt, vai e-klase sevi attaisno.Varu teikt, ka laimīgas skolas , kurās tā ir.Strādāju 2 skolās .Vienā e-klase ir un varu lieliski sazināties ar vecākiem,sūtīt uzdevumus,redzēt,vai bērns uzdevumus ir skatījies,sakārtot žurnālu esot pat mājās.Otrā skolā e-klases nav.Notiek saziņa pa e-pastu:gan vecāku,gan bērnu un ,protams,konsultējoties pa telefonu.Ļoti daudz laika tiek patērēts skolotāja dzīvē,dodot uzdevumus caur e-pastu.Neredz pat ,vai bērns un vecāks ir paskatījušies manis sūtīto materiālu.Ļoti,ļoti gaidu e-klasi arī otrā skolā!
Atbilde Lauriks Tīģerplēsējs: Tā nu izklausās ļoti pēc slinko skolēnu problēmas. Nezinu, kā šis atrisināsies, bet neuzskatu, ka tas būtu godīgi, ka man, kas pilda visus uzdevumus, tādu skolēnu, kā Tu ( pēc tava komentāra spriedu, ka pats esi šis "slinkais" skolēns) dēļ tāpat būtu jāiet vasarā uz skolu. Vienkārši tagad sūkstās tie, kas jau tā neko nedara, tracina tas. Vienreiz sāciet darīt un viss!!
Lauriks Tīģerplēsējs 28.03.2020. 09:36:33
Attālinātā mācīšanās, manuprāt, nav pozitīva, jo tiem, kuriem ir slinkums mācīties skolā, grūti piecelties no rītiem, sēžot mājās, visi slinkie skolēni kļūst vēl slinkāki, izdara vēl mazāk, jo attālināti tiek uzdots lielāks uzdevumu apjoms, kas, protams, netiek pilnībā izpildīts un tad tas viss iekrājas un rokas vēl vairāk nolaižas kaut ko darīt jau tā grūtajā brīdī, kad bezmaz vai dzīve ir apstājusies visiem, jo nekas vairs nenotiek, sēdi mājās un sajūc prātā ar visiem tiem skolas sasūtītajiem uzdevumiem. Vienīgā izklaide ir dambretes spēlēšana un to pašu ir problemātiski spēlēt, visi tie kauliņi jādezinficē, ja vien nespēlē kaut kur tiešsaistē. Nu vienkārši viss šis jau ZB!!!
skolotājiem 27.03.2020. 12:52:14
pirmās atziņas - nav atgriezeniskā saite, jo nosūtītajā mājas darbā angļu valodā vērtējums 5, bet kļūdas jau neredz, lai labotu un mācītos. Vēl sajauc datumus par mājas darbu iesūtīšanu utt. Skolotāji, lūdzu, nepārcentieties un netrakojiet, to vielas daudzumu, ko jūs tagad sūtiet uz mājām, klasē nekad neizņemtu pat dažu stundu laikā. Kāda jēga no tādas sasteigšanas?
Ex skolotāja 27.03.2020. 10:23:05
informātikas mācīšana pirms gadiem 20 un tagad stipri atšķiras. Tajā laikā skolēniem acis dega uzzināt kaut ko jaunu gan ar prezentācijām, ar word dokumentiem, pat Excel varēja atrast idejas kā iemācīt. Tagad ar jaunajām vēsmām "bērni visu jau prot", izdomāja, ka galvenais ir mācīt algoritmus, programmēšanas pamatus, bet solos sēd "viszinīši", kuriem galvenais mērķis ir izlūgties stundas laikā kaut ko uzspēlēt. Agrāk pēc 7.klases vienas stundas nedēļā daudzi jau kaut cik visas ofisa programmas apguva vismaz labā līmenī. Tagad no 5.- 7. klases laikā, tikai motivētie bērni to izdara
Viss labi strādā pagaidām. Mācamies 5.klasē indormātikā vielu, ko vecākam bērnam mācija 7.klasē. Dabaszinībās mācamies ģeogrāfiju 5.kl ko tagad māca 8.klasē. Jaunā sistēma.
To: Kaija Jā, tagad lieliski izgaismojas, ko bērniem būtu jāmāca informātikas stundās (kompetenču izglītība). Citāts no Kaija: Kaija 26.03.2020. 14:59:11 Un pamazām klīst arī mīts par skolēnu milzīgo tehnoloģisko advancētību.... neprasme pievienot e-pastam failus, koplietot failus, strādāt koplietotos failos, izmantot to pašu zoom.us utt. Laikam jau nav gluži tas pats, ka spēlēt spēlītes, čatot WA un sūtīt jociņus snapčatā. ;) Tad izrādās, ka 1/3 datoros vispār nevar atvērt Word dokumentu, utt.
Esmu pirmklasnieka mamma. Uzskatu, ka vajadzēja pagarināt mācību gadu. Ļoti liela pārslodze vecākiem! Ja vienojos ar darba devēju, ka strādāju no mājām un paralēli darbam ir jāpēta un jāskaidro pirmklasniekam, kas ir jāmācās, jāpaskaidro uzdotais, jāsūta skolotājām utt. Tad pa kuru laiku, lai strādā? Ja strādāju, kā pilnvērtīgi pievērsties bērnam un viņa mācībām? Mūzika neiespējamā misija. Ne visi vecāki ir ar muzikālo izglītību un, ja mums tās nav, attiecīgi arī bērns nevar izprast uzdoto. Mūsu skolā nav ne video zvanu, ne tiešsaistes ar skolotāju. Mājas darbi jāpilda burtnīcās, izlasot uzdoto.
Bērnam skolotāja malacis. Katru dienu eklasē ir skaisti, saprotami dienas plāni. Bērnam nav pārslodze. Jaunā viela pašam jameklē gramatās vai tiek dots links uz video. 3.klase. 9os sāk mācīties un ap 11 jau beidz. Pēctam sports, brivais laiks. Vakarā mākslas skola attālināti. Tajā paša laikā, zinu 2.klases skolēnu, kuram darbi ir pāri galvai sadoti... Tiem, kam slodze ir par daudz, tiem jarunā ar savas klases audzinātāju, nevis jāčīkst netā. Tālmācība nav nekas jauns. Tā sen ir pieejama un daudzi bērni tā beidz skolu.
Un pamazām klīst arī mīts par skolēnu milzīgo tehnoloģisko advancētību.... neprasme pievienot e-pastam failus, koplietot failus, strādāt koplietotos failos, izmantot to pašu zoom.us utt. Laikam jau nav gluži tas pats, ka spēlēt spēlītes, čatot WA un sūtīt jociņus snapčatā. ;) Tad izrādās, ka 1/3 datoros vispār nevar atvērt Word dokumentu, utt.
Pašmācības-vienā ziņā ir labi.Taču svešvalodās tas ir galīgi auzās! Mūsējiem nekas prātīgs tā nesanāk-kaut ko tik pilda, ar tulkotāju, kaut kā atzīmi izvelk. Solotāja Vārdiņus neliek mācīties, tikai aumaļām gramatiku. Nez, kā citur māca?
Pašmācīšanās. 26.03.2020. 10:06:11
Labs ievads jaunajai kompetenču pieejai. Tie, kas šeti čīkst- tieši tā- klasē neko daudz nedara, pieraduši, ka skolotājs apkārt lūdzas- paklausies, paskaties, raksti, dari...Un paši patstāvīgi tiešām nav spējīgi neko daudz paveikt. Pirmkārt, arī liela daļa vidējā posma skolēnu ļoti slikti un lēnā tempā lasa, pusi vēl no izlasītā nesaprot un neuztver. Jā, tā ir liela problēma, tāpēc liekas, ka lielāks apjoms. Nē, tāds pats kā klasē, tikai patstāvīgi ar to lielākā daļa slikti tiek galā. Līdzīgi trakums sāksies, kad jaunā kompetenču pieeja arī prasīs lielu daļu pašmācīšanās un ģimenes iesaisti. Gribējām tak pārmaiņas, nu tās ir klāt...
Lasu un brīnos! Visi sūdzas par eklasi. Nu nezinu,kur jūs visi, uz kādas planētas? Mums viss +/-darbojās. Pirmajā dienā bija dažas aizķeršanās, bet tā - normāli. Vienīgi Somai dabūjām meklēt, lādēt programmu, interakt.lapu atvēršanai. Wcaps vienu momentu bija nobuksējis,nesaņēmām ziņu. Bet citādi viss kārtībā! Tā ka nenīdam un strādājam!.... (3bērnu mamma)
Tie kas te ņaud.... Mīlīši, beidzot nu ir jāmācās pa īstam! Nevar vairs nošmugulēt, kaut ko nedarīt! Neticu, ka nevar ziņot, ka ar skolotājiem nevar vienoties, ja uzdevumi šķiet par daudz?! Visu var taču cilvēcīgi sarunāt! Tas gan-es negribētu iet skolā-mūsdienās! Viss vienkāršais ir tik sarežģīti uztaisīts. Kam gan to tā vajag?
Pati tagad mācos vidusskolā, es saprotu abas puses gan skolēnus, gan skolotājus, neviens nav pieradis un tas ir kaut kas jauns mums visiem. Nu jau ir pagājusi gandrīz vai nedēļa kopš mācīšanās attālināti, nav viegli un tas ir loģiski, visi gatavojās un zināja, ka nekāds rožu dārzs nebūs, bet es nebiju gatava, ka būs uzdots vairāk nekā mēs izņemtu skolā, darbi ir tik daudz, ka ceļos ap 6:45, uzsāku darbu 7:20 un beidzu ap 17:00, tas ir vairāk nekā skolā, pieņemot, ka īsti pat neņemu starpbrīžus, es esmu izsīkusi, ļoti cītīgi mācos un gatavojos, bet arī kontroldarbi ir vairāk nekā parasti. Tāpēc ceru, ka netiks pagarinātas mācības arī vasarā, jo tad sanāks, ka visu darīju dubultā. Nevēlos sūdzēties, bet vēlējos izteikt savas domas, jo esmu nogurusi un brīnos par to, cik daudz darbi ir uzdoti, tas nav ierasts, it īpaši, ja ir jāmācās pašam. Bet paldies skolotājiem, arī viņiem šis ir kaut kas jauns, turamies, gan jau būs labi :))
ZEMEI.....Sportā taču ir jāpavada 40 minūtes ārā,vai arī vingrojot!!!Nevajag te raudāt par visu dienu pie datora!!!
Jautājums- vai tas ir normāli 3 dienas pēc kārtas skolēnam(olimpiāžu uzvarētājam) matemātiku pildīt 3 stundas?! Cik ilgi tas aiziet pārējiem? Otrs jautājums- tas ir normāli katru dienu sēdēt pie datora no 8.00 līdz 20.00 un stresot, drudžaini skatoties pulkstenī? Trešais- šodien pat - 6.kl.2 pārbaudes darbi! Skolēns vai līdz asarām...
Man jau ir lid kaklam šī lieta uzdevumi ir tik daudz kā es to vairs nevaru ciest
Man jau apnīk šī lieta man jau ir zebe ļoti daudz uzdevumu es to vairs nevaru :(
Jāmācās ir 5x vairāk no 10 līdz 7 vakarā, FANTASTISKI! Uzdevumi apm 34. Forši tad labāk skolā mācīties.
Kārtējais Runātājs 25.03.2020. 17:19:40
Vajadzētu nopietnākas drošības pārbaudes komentāriem uztaisīt, lai tikai intelektuālas personas varētu komentēt šeit. Varbūt ne gluži determinantus, bet varbūt vienādojumus vismaz 7.klases līmenī, lai savu žulti neizgāztu tie, kas neko diži vairāk par saskaitīšanu un atņemšanu arī neprot, jo tādiem jau nekad nekas nebūs labi. :)
Speciāliste 25.03.2020. 14:52:17
Lasot komentārus un klausoties masu mēdijus. Esam nonākuši ārkārtas situācijā valstī un pasaulē!? Ciešam mēs visi!!! Galvenais pēc iespējas ieklausamies, lasām, rakstām, domājam! Bez aizvainojumiem un" sūkstīšanās",katrs daram to kas jādara. Vecāki, beidzot sapratīsiet skolotājus!? Var būt beidzot beigsim"gānīties"! Būs kā būs! Visi mācās jaunajā situācijā,t.i., lielie un mazie!!?
Man mamma ir skolotāja un jūs pat nevarat iedomāties kādā slodzē un stresā viņa tagad ir. Visu laiku raksta eklasē, whatsappā, atbild uz zvaniem. Mums viens dators, nevaram to tagad sadalīt, kaut mamma jau no 7.00 strādā.
skolotāja/ mamma 25.03.2020. 14:05:06
Var pabrīnīties par tiem dažiem vecākiem, kuri saņemot e- pastu no skolotāja to pat uzmanīgi neizlasa vai arī nesaprot uzrakstīto, bet atrod laiku, lai celtu paniku. Vienkārši nožēlojami. Nekautrējas par savu aprobežotību, bezdarbības mākti mēģina atrast sev līdzīgi nedomājošus. Pamācieties kopā ar saviem bērniem, varbūt noderēs sava intelekta uzlabošanai.
Bardaks un bezjēdzība! Tikai, lai skolotāju armija varētu imitēt darbošanos, drudžaini kaut ko sacerot, lai kādam "augšā" neliktos, ka viņi neko nedara, par neko saņem algu.
Vienīgais ko es redzu šeit foršu to kas tu vari brīvi mācīties neko citu es neredzu pozitīvu bet tas nav labākais veids kā mācīties
Lauriks Tīģerplēsējs 25.03.2020. 09:15:05
Vienīgais pozitīvais šajā attālinātajā mācīšanās procesā ir tas, ka skolēnus, kuri ir nedaudz kunga prātā, nevar izmest no skolas. Neko citu pozitīvu es nesaskatu.
cītīga skolniece 24.03.2020. 23:00:15
Šeit skolniece, kura NEGRIB vasarā mācīties. Visiem jāsaprot, ka šī ir ārkārtas situācija, gan skolotāji gan skolēni ar to saskaras pirmo reizi! Tiem, kuri saka, ka darbu par daudz- lūdzu par to sakiet saviem skolotājiem, nevis šeit! Mana skola ļoti normālu grafiku sagatavojusi, visi skolotāji jau pirms uzdevumu sūtīšanas bija informēti CIK daudz drīkst būt dienā slodze. Bērniem būtu jāmāk sava laika plānošana un pašmācība- nebūtu vecākiem "jānīd" soc. tīklos ka dara darbu skolotāja vietā. Es domāju, ka bērniem šī ļoti laba pieredze, augstskolā arī taču neviens nestāvēs klāt un nebakstīs, lai mācies, tas pašam jāzina. Tas, ka skola uzdevusi neadekvātu daudzumu ar darbiem ir jādara zināms skolotājiem, nevis te jāraksta. Visiem veiksmi ;)
Varu vien piekrist, mēs skolotāji esam gatavi arī vasarā strādāt! Arī vecākiem ir jāsaprot, ka jāuzņemas līdzatbildība un Horta, palasot tavus komentārus, tā vien liekas, ka 8.klases skolēns nespēj organizēt savu māc. PROCESU! jāsaka, ka jaunais standarts ietver prasmi - pašvadita macīšanās un šāda mācīšanās ir nākotne... Darba tirgum vajag patstāvīgi domājoši cilvēki....
Man skolas laikā nekad nesēdēja blakus.Man bija ieaudzināta pienākuma apziņa.Stundās klausījos!Bērniem jāsaprot ka pašiem jāpilda mājasdarbi!
Horta! Pamosties! Ir ārkārtas situācija, pasaki paldies skolotājiem, kuri šajā bezizejā dara savu darbu, ka var un prot! Tas ir Tavs bērns un par viņa sekmēm arī Tu esi atbildīga!!! Ir īstais brīdis to saprast!!! Jeb, tu vēlies pagarināto mācību gadu? Mēs, skolotāji arī tam esam gatavi!
Mūsu 2. klasniekiem skolotāja NEKO nepalīdz, jo redziet pašai esot jāsēž mājās ar bērnudārznieku. Tikai atsūta uzdevumus - izpildat un viss.
skolotāja un mamma vienlaicīgi 24.03.2020. 16:03:42
Horta, Jums ir tikai jākontrolē, lai Jūsu lolojums strādā mājās. Visus neskaidros jautājumus viņš pats var uzdot skolotājiem. Ne velti, viņš mācās vismaz 8.klasē, ja mācās fiziku. Beidziet dramatizēt!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.