Lietotājvārds
Parole
radivilo1212 20.04.2020. 09:37:17
Attalināto mācību laikā pārāk daudz tiek uzdots!!!!!
Es piekrītu patiesībai!!!!
Kāda atšķirība - attālinātās vai klātienes mācības? Abas bezjēdzīgas, stulbas, kaitnieciskas un iznīcinošas.
Piekrītu!Apnikušas tās uzpūtīgās un tukši bļaustīgās "skolotājas"! Man jau pirmskrīzes laikā, kad sāka runāt par skolēnu pašvadību, paškontroli, pašmācību, arī par to, ko darīt vietās, kur tiek likvidētas skolas, gribējās ieteikt pāriet uz mācīšanos bez skolotājiem. Jo arvien biežāk redzēju, ka skolotājs uzdod apgūt jauno vielu Uzdevumi.lv(tikai jāpieslēdz arī Profit), neliekoties ne zinis par pārējām sekām. Ja esi dusmīgs vecāks par to, ka saturs tiek pasniegts nepilnīgi un mācību grāmata tikai sajauc skolēnam galvu, jo nesniedz pilnīgu vielas skaidrojumu, tad pelni skolotājas vietā viņai maizi pēc formulas: vecāks strādā, bet skolotājs saņem algu!Bet ko devītie lai dara?! Liec eksāmenu kā gribi pamatskolu beidzot!
yffjhgygkjgugfhjfyuktgm,h,kujliufl, 16.04.2020. 14:09:41
neviens neko nevar paspēt izdarīt, bet te komentārus visiem ir laiks rakstīt,
Manā skolā patlaban attālinātā mācību procesa laikā viss norit diezgan labi - var paspēt, skolotāji pretimnākoši, taču par lielāko problēmu uzskatu eksāmenus, jo mācos 12. klasē un šis ir ļoti liels stress. Nezinu, kā sagatavosimies, jo mācības mājas apstākļos tik tiešām nav salīdzināmas ar pilnvērtīgu mācību vidi skolā. Uztraucas ļoti daudzi, jo tomēr zināšanas tiek iedragātas, neskatoties uz to, ka visu daram pēc skolotāju sastādītas programmas. Dažreiz arī ir grūtības saprast, kur ir kļūda vai vienkārši trūkst kāds, kurš sakarīgi prastu paskaidrot - video konferences laiks ir 30 minūtes, jautājumi ir katram, ne visiem pietiek laika, lai uzzinātu sev aktuālo. Šajā laika periodā video konferences bijušas tikai 3 mācību priekšmetos. Mans lielākais klupšanas akmenis ir matemātika, skolā vidējā atzīme vienmēr bijusi 7, mājās mācoties atzīme uzlabojusies, jo uzdotie uzdevumi ir krietni vieglāki, nekā skolā, taču uztraucos par to, ka tas negatīvi ietekmēs manu eksāmena rezultātu. Saprotu, ka eksāmeni ir vajadzīgi, bet domāju, ka šogad rezultāti būs viskritiskākie - daudzi saskaras ar problēmām, daži nemācās vispār. Gatavoties vai nē - tā, protams, ir katra paša atbildība, tomēr neuzskatu, ka eksāmeni būtu labākais lēmums šajā situācijā. Jā, to atcelšana sagādātu problēmas ar iestāšanos universitātē, taču arī to rakstīšana nav risinājums - stresā ir gan skolotāji, gan skolēni. Es negribētu, lai šī laika perioda dēļ cieš manas zināšanas, kas kļūtu par sekām slikti uzrakstītam eksāmenam un ietekmētu iestāšanos universitātē, kuru emu izvēlējusies..
Vecāka gājuma cilvēki savas zināšanas ieguva, sūri grūti kaļot no galvas lietas, kas jāzina. Tad bija pienākumi. Tagad bērniņi no galvas mācīties nevar, jo tas ir grūti. Ja kāds skolotājs pamēģinās savā klasē ieviest veco laiku izglītību, tad viņš ātri no skolas aizlidos. Tagad visam jābūt viegli un interesanti. Bet tā labu izglītību iegūt nevar. To arī tagad izbauda vecāki - bērni bez skolotāja skaidrojuma nesaprot uzdevuma nosacījumus. Vecāki šokā - kā tā. Bet, ja skolas mācību procesā skolotāji bērniem visu nesakošļā un mutē neieliek, tad vecāki sūdzas - šitais paidagogs slikti māca, neko neskaidro! Tur nu mēs esam.
Atbilde SOLČAI - viena no nīgrajiem skolotājiem, notikti esat Jūs. Ja ņemsim subjektīvi, tad lielākai daļai pedagogu nav skolā, ko darīt. Jums vajag klusumu, mieru, tad nevajadzēja izvēlēties strādāt nevis par pedagogu, bet strādāt bibliotēkā. Un vispār, katram vajadzētu atbildīgi pildīt savu darbu. Nevar salīdzināt nīsto "Padomju laiku"izglītību ar šodienas. Reāla pieredze, kur vecāka gada gājuma cilvēkiem ir daudz labākas zināšanas, nekā šodienas. Vienīgais izņēmums ir modernās tehnoloģijas!!!
Es tā saprotu, ka pēc karantīnas beigām skolās pieteiksies strādāt milzums jaunu, talantīgu pedagogu - skolēnu vecāki? Beidzot pensionāri varēs doties pensijā, nevis "nu, lūdzu, pastrādājiet vēl vienu gadiņu" /skolas direktors/, beidzot varēs vadīt vienai slodzei atbilstošo stundu skaitu, nevis maksimāli atļauto? Paldies, vecāki! Gaidām papildinājumu!
Ja nu Jūs varat iestāstīt / paskaidrot / izlabot utt. mācību vielu VIENAM VIENĪGAJAM (miesīgajam) bērnam, tad tas nebūt nenozīmē, ka Jūs derat skolotāja darbam! Pamēģiniet to izdarīt ar 30 skolēniem vienā klasē + 30 skolēniem citā klasē + .. + ... Un jā - pamēģiniet to iestāstīt arī tiem, kam ļo-o-o-o-ti lielas grūtības ar mācībām. Pamēģiniet pārvaldīt skolēnu LIELO kolektīvu, uzturēt disciplīnu un sasniegt rezultātus! Redz, viņa tiek ar savu bērnu galā, tāpēc tie skolotāji nu nekur neder! Svētais vai nu stulbais (piedodiet, bet ar savu bezkaunību pelnījāt šo izteicienu!) naivums!
Vai, vai, mīļie, bet ne visi esat cieņu pelnījuši - indīgie, skaudīgie, paštaisnie vecāki!!! Tā vien liekas, ka tikai daži no jums šobrīd ir pamanījuši kā jums ir bērni!!! Ziniet - skolotāji atrastu veidu un ceļus, kā nopelnīt tos grašus, par kuriem jūs šeit pārmetat.
atbildot Solčai 09.04.2020. 06:43:57
''...žurnālistiem,kuri ar savu subjektīvo viedokli tā grāva skolotāju prestižu,ka prieks!'' - NEVAR SAGRAUT TO, KĀ NAV.
Secinājums pēc šīm aizvadītajām nedēļām: - vienīgais mācību priekšmets, ko kā vecāks neesmu spējīga savam bērnam iemācīt, ir mūzika. Tad nu vai tiešām tie skolotāji sevi nepārvērtē?
''Tādi nīgri vecāki skolai ir ļoti nepieciešami!'' - 'ģeniāls' teikums... Skolas un skolotāji ir priekš bērniem - NEVIS OTRĀDI!
Betmenam... Nebūs,nebūs skolotāji vajadzīgi!Varēsi izpausties gan kā vecāks,gan kā Betmens ,pildot skolotāju darbus!Varēsi pieteikties darbā!Tādi nīgri vecāki skolai ir ļoti nepieciešami!
Piekrītu viedoklim, ka skolotājiem būtu nepieciešams izvērtēt, vai pēc šis "brīnumainās tālmācības" būsiet vispār vajadzīgi!!! Faktiski pedagogu darbu veic vecāki. Arī apjoms, kas tiek uzdots ir nesamērīgs. Dažkārt uzdotais ir pilnīga nejēdzība!!!!
Man mājās 2 skolēni, ne teicamnieki, bet gandrīz... tagad staigā sarkanām acīm, nesaprot kas par dienu un skatās kalendārā, kad tas murgs beigsies...kādā bezsakarā var uzdot pārbaudes darbu ,,ne stundas'' laikā un likt nodot līdz ....plkst.? Ja ne, tad nv...jādzīvo ar telefonu rokā 24/7, jo kāds var izdomāt, likt kaut ko nofilmēt un aizsūtīt ...tas ir normāli 10.kl.likt iztaisīt lelli par noteiktu R.Blaumaņa lugas ,,Pazudušais dēls'' tēlu?!
>>skolnieks 06.04.2020. 23:53:16
Mācies matemātiku, kura disciplinē domāšanu. Tavi divi apgalvojumi ir pretēji : vai nu skolotājas slinko un linkus iemet , vai nu skolotājas izveidojušas uzdevumus uz vecā offisa. Meliem īsas kājas
infSkolotāja 06.04.2020. 23:49:47
Izbrīnīja, ka lielākie nerātņi centīgi pilda uzdoto, jautā. Vecākiem pārpratumu, stresu rada, kad e-klase pati pieliek pie mājas darbiem datumu, kaut gan mēs centīgi ierakstam līdz kuram jāizpilda. Parasti ierakstu pirms nedēļas kā mājas darbu. Ar punktu var apiet, bet tad bērns redz šodienas darbu.
Mamma Rīgā 04.04.2020. 16:39:14
Priecājos, ka manu 3 bērnu skolā darbs tiek organizēts IZCILI. Katrs darbs zināms 48 stundas pirms iesūtīšanas termiņa, un ir vienalga, kurā laikā iesūta. Skolotāji parasti pārbauda tajā pašā dienā, kad saņem. Skolotājiem var zvanīt vai sūtīt jautājumus no 8.45 līdz 16.00. Visi, kas grib, var mācīties. Visu laiku pie datora arī nav jāsēž - tiek lietotas arī mācību grāmatas, daļu darbu jāpilda uz papīra un jāsūta bildes. Bērnam nav obligāti jābūt redzamam video, vienīgi sportam veidojam bildes vai video ar redzamiem bērniem. Šie solotāji ir pelnījuši algas paaugstinājumu! Mācību materiāli tiek gan pašu garavoti, gan atlasīti tā, lai nebūtu par grūtu, bet arī zināšanas tiktu apgūtas. Bet bērni - kurš klātienē labi mācījās, tā dara arī tagad, kuram ikdienā vajadzēja 10 reizes atgādināt par neizpildītu mājas darbu, arī tagad jāzvana 10 reizes dienā un ļoti konkrēti jāprasa par katru pildāmo uzdevumu, vai dara, vai izdarīts. (Pati nevaru būt klāt)
Katra skolotāja liek kur pati vēlas,nav nekādas kartības. Daudzi faili sūtīti no 2000. gada versījām,kurus nav iespējams atvērt. Nav iespējams izpildīt visus darbus pat mēnesī. Daudzas skolotājas iemet uzdevumi.lv linku un par to viņām maksā algu + prasa algas pieaugumu? Varbūt paprasat skolēniem kā ir patiesība nevis bāžat to ko domā skolotāji un kaut kadi ministri. Skolotājam jaceļās no rita 1 links jaielīme , loģiski ka viegli un viss kārtībā. Tie ir meli ka viss ir izdevies.
Mamma, skolotāja, cilvēks. 04.04.2020. 13:23:58
Cik cilvēku, tik viedokļu. Šis laiks nav viegls nevienam valstī, jo MĒS neviens neesam atradušies šādā situācijā. Vainīgos nav jēgas meklēt. Iespējams mums vajadzētu beidzot iemācīties sadarboties, atbalstīt viens otru, sadzirdēt viens otru. Vēroju attālināto mācību processu no visām pusēm, saprotu, ka nav viegli ne skolēniem, ne skoltotājiem, ne vecākiem. Tāpēc vēlos pateikties manu (3) bērnu skolotājiem, ka atbalstat mani kā mammu, sadzirdat mani, palīdzat apgūt bērniem jauno un nesaprotamo. Pateicos savu skolēnu vecākiem, ka esat saprotoši, pretim nākoši un nākat ar konstruktīvu kritiku, nevis ar pretenzijām. Ceru, ka kopīgi mēs sekmīgi pārvarēsim mums tik sarežģīto laiku!
tētis SAULEI 04.04.2020. 12:59:20
Hei, dāmīt! - Jūs tomēr esat priekš bērniem, nevis bērni priekš Jums. Tā ka muti ciet un pacensties vismaz kaut ko no savas algas arī nopelnīt - kā nekā skaidrošanas un jaunās vielas apguves darbu tagad veic vecāki!!!
Ļoti interesanti - tālmācība strādās, ja vecāki to vēlēsies. Tas parāda, ka bērni var iztikt bez skolotājiem. Bet vai skolotāji iztiks bez bērniem? - augstprātīgajām skolotāju kundzītēm beidzot laiks aizdomāties, vai tiešām esat tik nepieciešamas...
Klātienē mācoties bērnam dienām stāvēja neskatīti un nelaboti mājasdarbi, jo skolotājiem neesot laika. Un tad nu tagad skolotāji ņerkst un pīkst, ka kāds vakarā darbu atsūta?
Tak lai sūta kaut 2-os pa nakti. Nav jau tad uzreiz arī jālasa un jālabo.
Lieliskus ceļavārdus un novēlējumu vecākiem attālināto mācību llaikā ir skolas FB lapā uzrakstījis Raunas vidusskolas direktors Edgars Plētiens. Ne ko pielikt, ne atņemt.
Ļoti,ļoti piekrītu domas rakstītajam,un būtu vēlams šo viņas komentāru aizsūtīt Aidim Tomsonam un pārējiem 4 žurnālistiem,kuri ar savu subjektīvo viedokli tā grāva skolotāju prestižu,ka prieks!Ja paši nevar bērnam palīdzēt,tad taču nav jānoliek visu skolotāju darbu prasmes un spēju darboties e-vidē.Tagad nu skolas vadībai jāizvērtē,kurš prot strādāt,kurš nē,jāsūta uz kursiem un ko vēl tik nē.Lai pats tas viens žurnālists iemācās skaidri runāt mikrofonā,ne tikai kritizēt,cik visi skolotāji slikti strādā!
Ir pozitīvi tas, ka acu priekšā meitai notiek process, ko var nosaukt par - mācās mācīties. Tādu patstāvību vielas apguvei, meklējot atbildes gan grāmatā, gan mātē googlē vēl nebiju redzējusi, parasti bija atbilde, ka skolā jau visu izņēma. Tas patiesi priecē, šī metode ir tik laba, ka atgriežoties normālā dzīvē, to derētu šad tad pa nedēļai pielietot, sakarīgāk kā tukšās projektu nedēļas. Šo patstāvību skolā nemāca, to iemāca dzīve. Jautājums par darba lapām - kāpēc tik maz tiek izmantotas mācību grāmatas, bet sūta n-tās darba lapas? Vai ir pareizi, ka 14 gados 7 stundas jāsēž pie datora, lai izpildītu darba lapu uzdevumus ķīmijā, ģeogrāfijā u.c? Ja šobrīd kontūrkartē neprecīzi iezīmē Urālus, domāju, ka nekas ļauns nenotiks,apgūs vēlāk, bet, ja sačakarēs redzi, tad tos Urālus tāpat neatradīs. Lūdzu, pārdomājiet mājas darbu apjomu! Manuprāt, ministrijai steidzīgi jānorāda pieļaujamais apjoms, ja paši pedagogi to neredz, lai ierobežotu bērnu laiku (obligāto) pie datora.
9.kl. skolnieks 03.04.2020. 11:43:16
Mēs dzīvojam tehnoloģiju laikmetā. Sen jau vajadzēja pārmaiņas uz digitālo mācību procesu. Un par eksāmeniem - šajā krīzes situācijā tos ir jāatceļ. Ja skolēns ir visu mācību gadu mācījies atbilstoši savām spējām, tad arī saņems tādu gala vērtējumu. Viss ir godīgi. Tā pat ir labāk, jo, kārtojot eksāmenus, tev var paveikties vai nepaveikties, bet godīgi ir, ja rezultātus ņem no visa mācību gada vērtējumiem. No katra paša ir atkarīgs, kādu vērtējumu viņš iegūs.
Nemaz tik saldi nav 03.04.2020. 10:16:50
Izglītības ministrei Ilgai Šuplinskai publiskajā telpā būtu jāuzsver, ka šī attālinātā mācīšanās NAV 100% mācību process. NAV! Un skolu vadībām un skolotājiem ir jāsaprot, ka septembrī būs jāsāk ar neapgūto. Vecāki, kas strādā, ir pārslogoti. Skolotāji, attopieties! Piemēram, Beidziet ar tiem video! Vai skolotājs ir tiesīgs prasīt vecākiem filmēt savu bērnu un video nosūtīt skolotājam?
piektklasnieka mamma 03.04.2020. 08:42:15
Arī mūsu skolā skolotāji dod pietiekami daudz laika, lai varētu izpildīt uzdoto. Nevienam skolotājam nav prasība darbu nodot tajā pat dienā - ir skolotāji, kas dod laiku līdz nākamās dienās rītam, ir skolotāji, kas ievieto e-klasē uzdoto dienu ātrāk - visu ir iespējams saplānot un bērnam neskaidro paskaidrot arī pēc vecāku darba laika. Bērns labprāt mācās. Es šajā laikā saskatu daudz pozitīvā - bērns apgūst patstāvību, pašdisciplīnu un plānošanu daudz vairāk, nekā esot skolā - un šīs prasmes dzīvē noderēs daudz vairāk par skolas atzīmēm.
Mīļie pamatskolas priekšmetu pasniedzēji! Lūdzu neaizmirstiet , ka, tās zināšanas un informācija, ko sniedz skolotājs stundā (ir nenovērtējamas!), nekad nebūs līdzvērtīga mājapmācībai, bērnam lasot tās neskaitāmās prezentācijas, darba lapas, un Jūsu nodrukātos materiālus, ir jāvelta vairāk laika uzdevuma atrašanai, saprašanai, kā to pildīt, kas to zin cik nu kuram laika aiziet izpildei. Skolniekam (arī man vecākam) galva iet riņķī, kad katrs no skolotājiem visu to sūta dažādās interneta vietnēs. Mīļie skolotāji, lūdzu izmantojiet pašu galveno saziņas līdzekli e- klasi un apmācībai izmantojat mācību grāmatu (cita lieta pārbaudes darbiem soma.lv, uzdevumi.lv)
Man liekas kad skolā daudz uzdod es domaju kad ir jauzdod mazak jo ir gruti organizeties piecelties laika un saplanot darbus
Vēl viena mamma 02.04.2020. 20:27:24
Mūsu skolas pedagogi domā gan par bērniem, gan par vecākiem. Katrs skolotājs dod pietiekami daudz laika uzdotajam darbam. Matemātika pat bija sarakstīta pa dienām: varēja, ja ir laiks, izpildīt darbus par rītdienu. Dažos priekšmetos, es pat teiktu, ka varētu uzdot vairāk. Cita lieta - bērna atbildība. Tā manam bērnam trūkst, tāpēc man pašai daudz jāiesaistās.
Esmu gan mamma, gan skolotāja. Piekrītu, ir neierasti, ir grūti... visām iesaistītajām pusēm. Bet galvenās atziņas šobrīd - 1)beidzot jaiemāca mūsu bērniem pašiem uzņemties atbildību - neskatoties uz to, ka esam mājās - no rīta jāpieceļas un jāsāk mācīties - kā skolā, jo īpaši jau nu tie, kuriem vecāki strādā, vienkārši pusi dienas guļ, un pēc tam vecākiem sūdzas, ka daudz uzdots. 2) jāiemācās izlasīt informāciju un jācenšas to arī saprast. Tik ļoti ir pierasts, ka skolā skolotāja visu 100 reizes atgādina... un tagad ir grūti, neievērojam termiņus, kavējam laikus, neizlasām norādes... 3) vecākiem reizi pa reizei jaatver e-klasē viņiem nosūtītās skolotāju vēstules un jāizlasa, un vēl labāk - jāuzraksta vai jāpiezvana skolotājam, -ai un jāizrunā problēmu, nevis jākliedz visai valstij, cik nu briesmīgi. Manam bērnam jau šajā pusotrā nedēļā ir izveidojušās daudzas jaunas un pozitīvas iemaņas, par ko varu tikai priecāties. Domāju, ka šis tomēr ir ne tikai izaicinājumu un grūtību , bet arī iespēju laiks mūsu bērniem, ja vien mēs paši to izvēlamies...
skolotajai SAULEI 02.04.2020. 17:31:36
A nekas ka mēs mājas esam pēc darba ap 19.00 un dažiem ir varāk neka 1 bērns, cikos varam tikos sūtam un sūtīsim!!! It īpaši tāpēc ka nevien no manas skolas skolotājs neveic onlain skaidrojumu maniem bērniem un es tagad esmu gan skolotājs , gan procesa kontrolieris.
Darbu apjoms skolēniem tik tiešām ir par traku, vairāk nekā parasti skolā un mājās kopā pirms šīs ārkārtas situācijas, ieteiktu to samazināt uz optimālāku daudzumu, jo lasot šeit publicētos komentārus var noprast, ka tas kas te tagad notiek, neder ne skolēniem, ne skolotājiem, ne arī vecākiem, kuriem jāpalīdz saviem jaunākajiem bērniem...
Esmu skolotāja , man tiešām no visām ierīcēm jau acis ir kubā. Daži vēl atļaujas iesūtīt darbus 10.40 vakarā.
Mēs tiekam galā, man mājās ir pirmklasniece un piektklasnieks. Puika lielāko daļu izdara pats, jāpalīdz vairāk pirmklasniecei. Bet tas vairāk ir uzmundrinājumu formā. Šonedēļ mazā taisīja sviestmaizes brokastīs. Kopā visi dodamies pastaigās, noejam konkrētus soļus, jo tas uzdots dēlam. Pašai ir arī jāstrādā. Bet atbalstīt bērnus ir mūsu pienākums, jo mēs par viņiem esam atbildīgi. Es uztveru šo laiku kā iespēju pabūt kopā ar ģimeni, atrast vairāk mīļu vārdu bērniem.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.