Lietotājvārds
Parole
kods - " ilgtermiņāsamazinatpedagogu trūkumu". Skaidrs, ka ūdens jau smeļas mutē, jo šī problēma vienkārši netika risināta gadu gadiem ilgi. Skaidrs, ka vismaz puse īsto (profesionālo) skolotāju šobrīd ir pirmspensijas vecumā. Un ,kad viņi pensionēsies, tad būs ziepes. Tāpēc žigli tagad jāmeklē kaut kāds risinājums., jo skolotāju trūkst jau tagad. Normāli jau būtu maksāt skolotājiem adekvātu algu - VISIEM - un prasīt no skolotāja profesionalitāti, adekvātu, spēcīgu, pamatīgu izglītību joprojām.Nē,bet ko jūs - maksāt adekvātas algas VISIEM Latvijas skolotājiem, kuri uz saviem pleciem iznesuši visas nejēdzības, eksperimentus un tā tālāk.....to taču nedarīs nekad. Labāk lāpīs un lāpīs šo sistēmu ar aizvien jauniem ielāpiem, ielāps uz ielāpa, tagad laidīs skolās bez pedagoģiskās izglītības.... Un vēl - darba vidē balstīta mācīšanās notiek jau gadiem - katrs, nu vismaz šķiet, trešais skolotājs, izstudējis , reizē arī strādājot skolā. Nav nekas jauns. Strādāt skolā un reizē studēt - tikai skolotāji to darīja par savu naudu. Vienīgā atšķirība.
Man patīk visiem priekšmeti
jauki jauki man daudz darba es nevaru rakstīt ilgi
jaunajās kompetencēs pašvadīta mācīšanās ir paredzēta jau pirmsskolā un ar jauno mācību gadu kompetenču pieeja ir jāievieš arī vispērizglītojošā skolā , sākumā atsevišķām klasēm.Tā lūk.
Bija mums skolā viena tāda gudriniece no "ne Iespējamās " misijas. Uz visiem skatījās no augšas. Noželojami. Pēc 4 gadiem knapi tikām vaļā.
jaunajās kompetencēs pašvadīta mācīšanās ir paredzēta jau pirmsskolā un ar jauno mācību gadu kompetenču pieeja ir jāievieš arī vispērizglītojošā skolā , sākumā atsevišķām klasēm.Tā lūk.
Vai Iespējamā misija ir spējīga informēt interesentus par savas darbības lietderīgumu šo gadu garumā: 1) cik cilvēku ir "apguvuši" skolotāja profesiju - skaits/procentuāli; 2) cik no šiem cilvēkiem ir palikuši strādāt skolās- skaits/procentuāli; 3) cik lielas ir viena skolotāja "sagatavošanas" izmaksas, iekļaujot šeit piemaksu pie algas. Ar komentāru - vai tas atmaksājas, jebšu tikai piesedz Iespējamās misijas kantora darbību. Varbūt tad kļūs caurskatāmāka Iespējamās misijas darbības jēga. Un vēl - manuprāt, nav ētiski, izmantot šī brīža bezdarba situāciju, aicināt kļūt par skolotājiem visus, kas palikuši bez darba. 3)
Esam redzējuši vairākus skolotājus no "Iespējamās misijas", 2 gadus kamēr piemaksā , strādā , pēc tam "Good bye! " Paliek atkal tie paši , kuriem neko nepiemaksā.
Jau 11 gadi? Laikam skolās tagad ļoti daudz skolotāju?
Beaumarchais 18.05.2020. 12:56:39
Vēl viena ierēdņu barotava uz skolotāju rēķina.
Tik necaurspīdīgu kantori vēl pameklēt.Tur būtu darbs visiem gan KNABam gan VIDam,jo tās neskaitāmās reklāmas,tad atlases kritēriji-tātad salīdzinājums kuri ir tie atbilstošie un kā to pārbaudīs pēc 5 gadiem,kuri ir tikuši un kuri ir tie "nederīgie".Kādi speciālisti to nosaka,vai viņiem ir pedagoģiskais stāžs vismaz 15 gadi,kā sevi šī misija ir attaisnojusi? Būtu lietderīgi zināt,cik maksā telefinsaruna,kādi honorāri par vēstules atbildes rakstīšanu.Kad subjektīvisms ņem virsroku pār profesionalitāti.Un ko nozīmē vēstnese un kā šis amats ir apmaksāts.Ļoti daudz jautājumu un daudz neskaidrības.
Nezinu gan,jo pedagogs Latvijā saņem mazāk,nekā pārdevējs...Jāstrādā 30 stundas nedēļā+darbu labošana,sagatavošana ,vecāku sapulces,svētki,zvani uz kuriem jāatbild,jo vecākiem jau šķiet ka pedagogs strādā 24/7 un tas viss ārpus šim stundām...par kurām neviens nemaksā Attālinātā mācību procesā vel tiek izmantota sava elektrība, viedierīces un kurās jālādē programmatūras utt.privātais telefons kurš piebāzts ar watsapp ziņām.....vecāku dusmas,ka kaut ko neizprot un sabiedrības attieksmes...
kaut kur lasīju 1 16.05.2020. 12:10:21
jaunajās kompetencēs pašvadīta mācīšanās ir paredzēta jau pirmsskolā un ar jauno mācību gadu kompetenču pieeja ir jāievieš arī vispērizglītojošā skolā , sākumā atsevišķām klasēm.Tā lūk.
Lācim sveiciens! 16.05.2020. 11:34:49
Gribu tev jautāt, vai tu spēsi"humāni" nolaist pa burbuli lidmašīnas pasažierus, lidojot virs jūras bez inženierzinībām? Tikai ar pilota pamatkursu? Ja spēsi, cepuri tev nost! Ak, jā! Lāčiem jau nav cepures!
SIVA koledžā stipendijas invalīdiem, kas apgūst 1.līmeņa augstāko izglītību, studiju laikā (2-4 gadus) nemaksā.Iepriekš šie cilvēki nav bijuši lūzeri.Neredz, nedzird, nevar paiet, bet studē!!!
Kaut kur lasīju 16.05.2020. 11:18:10
Kaut kur lasīju, ka tikai izprotot un apmierinot vajadzības jaunietis ar laiku spēj izprast vērtības.Tas notiek 16-19 gadu vecumā.Citam ātrāk, citam lēnāk, vēl kādam -nekad! Akli pārņemot no augtskolām jēdzienus "pašvadība, atbildība par savu pašpilnveidošanos" šajā vecumā, kas liecina par izglītības darbinieku tukšiem apgalvojumiem, lai nebūtu jānes pašiem atbildība par nedarītu darbu, ir noziedzīga manipulācija un necienīga attieksme pret visu sabiedrību.No kuras nodokļiem tiks apmācīti jaunie "neveiksminieki", kas nav vēlējušies savā profesijā strādāt, lai gan diplomus par sabiedrības naudu ieguvuši.Nevis stipendijas viņiem maksāt, bet palūgt atmaksāt iepriekšējo studiju valsts samaksāto finansējumu!
Laukakmenim no grantskaudzes 16.05.2020. 11:02:58
Pirms tur parādījās uzaicinājums Mācītspēks, atceries, bija metāla lielizmēra (sabiedrības vīrieša)loceklis-katrā pieturā. Kurā autobusu uz skolu gaidīja arī mazi bērni ! Tas jāsaprot tā: vispirms pofigisms, tad nafigisms!!!
Максим 15.05.2020. 17:50:21
Это же огуречик-мен
Bija tāds onkolis Uļjanovs, kurš teica, ka ķēkša var valsti vadīt. Un kas nu iznāk- izrādās, ka viņam ir bijusi taisnība...
Skumji. Citāts no raksta: "...bet arī ieviestu darba vidē balstītu studiju īstenošanu. Radot platformu cilvēku izaugsmei un skolotāja talanta attīstībai, redzam, ka ilgtermiņā samazināsim pedagogu trūkumu Latvijas skolās.” Vai skolēnam, kurš mācās skolā, ir jābūt par "izaugsmes platformu"kāda cita , neveiksmīga savā iepriekšējā izvēlē "profesionāļa",izmēģinājumu lauciņu? Nekad arī neesmu sapratusi, kāpēc šiem misijas studentiem tiek maksātas stipendijas?
Atbilde skolēns. Tev vajag ievērot pareiz rakstību jo tu neuzrakstīji ar skrituļdēli!
Gudri skolotāji ir vienmēr bet ne visi ir tik laipni un tādi kuri ļoti labi māca .
Tātad jūs domājat ka visi skolnieki ir izžuvuši kaktusi kuri brauc skrituļdēli? Vai arī jūs reklamējāt kaut kādas kaktusu skolnieku animācijas? Kas jums prātā!?
Man ir divas humanitārās augstākās izglītības. Gribu pieteikties par pasažieru lidmašīnas pilotu, atbalstu visādas misijas un kompetences. Varu sākt, kad atvērsies gaisa telpa.
Man ir augstākā izglītība. Gribu uzzināt kad būs viena gada kursi ķirurga specialitātes iegūšanai?
Jūs pārvērtāt skolēnu kaktusā???? Man nāksies jums pajautāt dažus jautājumus par šo tēmu...
Iespējamā misija, ko tu dari???? Vai sekas apzinies? Vai tas ir nopietni? Vai tas notiek tāpēc, ka īsto skolotāju paaudze, kas ir lielākā daļa, drīz pensionēsies un nebūs, kas strādā?
Kā tad! Bez jebkādām psiholoģijas un pedagoģijas zināšanām. Tagad jau pietiek tādu skolotāju, kuras kaut ko panāk diemžēl tikai ar bļaušanu un draudēšanu bērniem, jo savādāk neprot. Par bērniem arī kāds padomā???
Pārliecināti piekrītu tiem ,kuri raksta,ka agrāk vajadzēja mācīties 5 gadus par skolotāju,tagad uzreiz bez mācīšanās var uzsāķt darbu skolā, saņemot algu un stipendiju, vai šie būs labākie skolotāji.Un interesanti tas,ka skolotājs ar augstāko izglītību, nostrādājis 15 gadus skolā ( māca latviešu valodu 5.-7.kl. un ir labi rezultāti skolēniem olimpiādēs,) nedrīkst mācīt latviešu val. 8.-9.kl. jo to neatļaujot diploms, bet misijas skolotājs drīkstēs mācīt bez diploma.
pupsiks181105 11.05.2020. 14:20:38
atbilde 7 klases skolniecei nu tā arī varētu teikt.
7. klases skolniece 11.05.2020. 13:56:43
Atbilde pupsiks181105. Es vairāk teiktu 'daudzi', nevis 'visi'. Varbūt vairums skolotāji tādi ir, bet tiešām, ne visi.
7. klases skolniece 11.05.2020. 13:41:50
Atbilde Mazajai. Kāpēc jāsalīdzina tagadne ar pagātni? Jā, varbūt agrāk bija jāmācās tikai 2 nedēļas. Nu un? Skolotāja profesija ir daudz svarīgāka, kā jebkad. Un kas no tā, ka rokraksti kādreiz bija ideāli? Tagad fokusējas arī uz citām lietām, nevis tikai rokrakstiem. Un arī - tikko* ideāli*
pupsiks181105 11.05.2020. 13:31:08
man liekas ka visi skolotaji ir normāli un mācīt griboši bet ja bērna attieksme ir pretīga tad skolotajs nevar būt labāks..
Man liekas ka profesija skolotājs ir reāli svarīgi jo ja nebūdu skolotāju nebūdu ne kripatiņas gudrības un mēs būtu visi stulbi.Tāpēc nevajag komentēt kādi skolotāji bija kādi nebija.
Ko jūs cepaties. Visas kā viena 5gadi bij jāmācās ko kunkstat? Agrāk pašos pirmsākumos, kad tiko veidojās skolas un vajadzēja skolotājus, bij jāmācās vispār tikai 2vas nedēļas,lai iegūtu izglītību. Jums 5gadi un iemācīt bērnam praktiski neko nevarat, bet kas 2nedēļas mācījās... Rokraksti idiāli, iemācīja daudz labāk kā tagad. Nesaprotu un nesapratīšu jūsu attieksmi.
Kurā skolā tas notiek? Ko mēs visi nezinām?
Zviedziens nāk,ka šīs reklāmas -aicinājumam iepazīt jauko skolotāja profesiju un skolotāja algu,ir izvietotas uz pieturu un ielu stabiem...
Tagad visi mācās attālināti.Bērni ir tikai ieguvēji.Beidzot nav ākstu, zubrilku u.c. skolotājiem izdabātāju trokšņa un divkosības.Var koncentrēties mācībām.Jā... sen vajadzēja pāriet uz kolektīvu mājmācību! Tad lauku skolas nebūtu jālikvidē! Tur būtu pansionāti, atskurbtuves, sociālie vai jauniešu centri!
Nu skaidrs! 09.05.2020. 10:52:00
Vecie skolotāji skolā ierodas, lai aizvilktu līdz pensijai.Nu skaidrs! Bet ko tur aicināt citus?! Ja mācīties var ar e-klases un uzdevumi.lv palīdzību, nekādu skolotāju nevajadzēs.Jau tagad galvenais skolotāju darbs ir uzrakstīt kurš tests un cik ilgi jāpilda.Mājturības skolotājs uzdeva mežā meklēt izsmēķus, bet tos jau var atrast arī nebraucot uz mežu... ! Visi, kam negribas strādāt, bet vajag ārpuskārtas saņemt dzīvesvietu, b/m automašīnu, lielisku darba samaksu un "humāno apģērbu", ir jau policistu rindās! Ko vaidat? Pasteidzaties arī Jūs, kamēr ir vakances! Kas skolā nemācījās, visi tur atrodas valsts maizē!
Mūsu skolā arī cauri staigā, kam vien nav slinkums! Uz misijas laiku kaut ko divatā dara raudādami un iesniegumus direktorei uz galda metot, bet kas no tā? Ne paši , ne viņu skolēni gudrāki nepaliek!!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.