Lietotājvārds
Parole
Man liekas ka Latvijas skolĒnu finanšu koMpetence ir ļoti švaka
Ak dievs , tāds apkaunojums . Cilvēk , mīļais ! Tu piekasies manam angļu valodas neveiksmīgajam lietojumam jo tavam vārdu krājumā aptrūkās vārdi vai arī vienkārši nav kur citur piekasīties ? , tak atslābsti . Vienkārši beidz spēlēt anonīmi vārdu spēles aizej puzli saliec labāk .
Sakarā ar šo maksimāli neveiksmīgo angļu valodas ielauzījumu latviešu valodā atceros vienu senu gadījumu. Skatos - šķūnītis, uz sienas rakstīts - XY un vēl viens nezināmais, bet šķūnītī - malka. Morāle - neticiet visam, kas rakstīts uz sienas.
Vispār jau nav . Es vairāk baidos par tiem kam nav ko citu darīt kā bezjēdzīgi cepties anonīmi komentāros . Cerams , ka mani nenobanos .
Tas nebija apvainojums . Vienkārši ieskaidroja . Cepties ē - klases komentāros ir debīli .
Tas bija personisks apvainojums ?
Raudzies plašāk ! 15.05.2020. 13:22:51
Nu , kā katrs to saprot . Viss jau ir galvā , tā ir tava problēma , ka neproti raudzīties plašāk . Un jā , tas nebija domāts kā darbības vārds . Tas ir kā saīsinājums , piemēram , LU - Latvijas Universitāte , tāpat arī PISA . Ja tu to vārdu saproti , kā TU to saproti vai iedomājies nav mūsu vaina .
Vienalga NAV skaidrs kāpēc nosaukumā jālieto DARBĪBAS VĀRDS??
Jā, varu tikai apskaust 15 gadīgos skolniekus, kuriem ir norēķinu karte, bankas konts utt., un kuri var paši būt noteicēji par "savu" naudu! Un ja vēl bērns var veikt pirkumus i-netā.... Diemžēl manam bērnam šīs kompetences praktiskā pielietošana izpaužas 2eiro/dienā ēšanai.
TAGAD JAU BĒRNIEM IR TIK DAUDZ JĀMĀCĀS KA nevar visu paspēt
Lai visiem ir skaidrs 13.05.2020. 13:39:37
PISA = Programme for International Student Assessment
tiešām žēl, ka 94.7% skolēnu mācas par financēm no vecākiem (vismaz lielākā daļa gadijumos žēl). Labi, vecāki var iemācīt kas ir nodokļi un kā pieteikties darbam, un tur nostrādāt lidz pensijai. Vai tas tiešām ir labi? lielākā daļa pasaules nemāk rīkoties ar naudu taj starpā Latvija. Latvijā to norāda lielie parādi gandrīz katram Latvijas iedzīvotājam un ja tikai 17% latviešu ir droši par savu pensiju, kapēc lai pārējie saviem bērniem mācītu kā ieslīgt parādos un dzīvot financiālās grūtībās. Ja latvijas izglītības sistēmā nekas šajā ziņa nemainīsies. Man tiešām bail par latvijas iedzīvotāju nākotni (ieskaitot politiķus). Nēesmu experts šajā laukā, bet jebkurš var pamanīt latvijas un citu valstu iedzīvotāju slikto financiālo izglītību.
Ekonomikas skolotājs 12.05.2020. 10:00:16
Rezultāti pierāda arī to, ka Latvijas skolās strādā ļoti profesionāli ekonomikas skolotāji,kuri regulāri ar savām kompetencēm praktiskajā ekonomikā ir sekmējuši skolēnu izaugsmi. Ekonomikas skolotāju ,kuri apmāca un konsultē gan uzņēmējdarbībā un ir arī biznesa konsultanti Skolēnu Mācību uzņēmumos ( SMU ) pat dara vēl vairāk nekā no viņiem prasa mācību standarts finanšu pratības prasmju apguvē skolēniem. Ekonomikas mācību priekšmets Latvijas skolās tiešā veidā ir veicinājis ,ka Latvijas skolēni ir zinoši finanšu pratībā, paldies maniem kolēģiem !
Ekonomikas skolotājs 12.05.2020. 08:27:13
Interesanti, kā jaunā mācību pieeja sekmēs skolēnu finanšu kompetenci, ja ekonomika kā priekšmets vidusskolā tiek likvidēts? Tikai daļa skolēnu apgūs biznesa pamatus. Vēl daļa skolēnu apgūs nevienai augstskolas programmai neatbilstošu priekšmetu "sociālās zinātnes". Savukārt pārējiem būs tikai "sociālās zinības un vēsture".

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.