Lietotājvārds
Parole
J-Lee - vai tiešām motivēšanas mācīšana ir skolotāju darbs un ģimenes - nemaz? Kā reizi līds skolas vecumam ģimene mazo iemāca piedalīties un darīt darbiņus. Un tas ir pamats. Ja pamata nav, grūti kaut ko būvēt. Konsultācijām gan būtu jānotiek, iesaku painteresēties pie skolas vadības.
Mani uztrauc, ka skolotāji nav iemācījuši bērnu ne sevi motivēt darīt lietas, kas nepatīk, ne arī ieintersēt kaut ko lasīt no daiļliteratūras, kur nu vēl katru dienu. Kā arī nenotiek nekādas konsultācijas pirms eksāmeniem. Mani ļoti uztrauc, ka atzīmes CE būs zemākas, nekā cerēts.
Mammīte :) 22.05.2020. 19:21:49
Es esmu laba Mammīte.
mamma valodniece 21.05.2020. 14:18:23
Diskusijai, protams, jābūt par CE. Nevajag iedomāties, ka skolotāji nav bērnu vecāki. Lielākā daļa šajā laikā dara "divus darbus". Varu salīdzināt kolas. Mana dažādu darbu pieredze rāda vienu - pēc iespējas precīzāk jāsaprot, jāizpilda darba nosacījumi. Neiebildīšu - 1.-4.kl. skolēniem ļoti jāpalīdz. Pieredze ar saviem bērniem pierāda, ka no 5.klases ir pietiekamas iemaņas pašorganizēti strādāt. Vecākiem vajag augstu vērtējumu, bet bērns labi reaģē arī uz 'nv' - tas ieaudzina spēju risināt problēmas, pildīt uzdevumus. Slikti ir tas, ka abiturienti bieži ir tik lieli un aizņemti ar svarīgākām lietām, ka pamatuzdevumam laika nepietiek. Es kā darba ņēmējs šādu darbinieku savā uzņēmumā negribētu. Un, ja cilvēkam nav rakstīt un runātprasmes..
Māmuļām. 21.05.2020. 13:56:57
Un kā vienmēr māmuļas neapmierinātas. Ne tas, ka bērni nemācās un pat elementāri nepiepūl savas galvas, aug par izlaistiem dārzeņiem ar visatļautību no priekšas un pakaļas, bet atkal vainīgs skolotājs. Derdzas. Pirms sāku strādāt skolā, pat iedomāties nevarēju, cik vecāki var būt pretīgi. Audzina neko nespējīgu triliņu papaudzi un vaino visus citus. Nekas, nāks vien jums pašiem tas atpakaļ, pagaidiet.
Mamma, sava bērna privātskolotāja 21.05.2020. 00:03:37
Beidzamo pāris mēnešu laikā radušies vairāki secinājumi. Pirmkārt - bērni skolā neiemācās runāt (skaidri un jēgpilni), rakstīt (sakarīgi un jēgpilni), un rēķināt (apgrābstot katru tēmu nedēļas laikā). To pēc tam jāmāca mājās, "uz pilnu slodzi". Otrkārt - neesmu droša, vai skolotāji pielemtajā laikā paši spētu izpildīt uzdotos pārbaudes darbus (protams, ne tos, ko paši sastādījuši). Es teiktu - lielā daļā novēroto gadījumu pat pieaugušam cilvēkam (ar atbilstošu priekšmetiem izglītību) to aizpildīšana aizņemtu divreiz ilgāku laiku. Treškārt - uz jauniešiem, kam vēl tālu līdz politisko, bioloģisko un narkoloģisko tiesību izlietošanas legālajam vecumam vēl krietni gadi, tiek uzlikta pilna atbildība savas izglītības dienaskārtības plānošanu, ar no tā izrietošajām vērtējumu un neirožu sekām. Ļoti atšķirīgos pasniegšanas līmeņus laikam nav vērts pat pieminēt. Brīžiem šķiet, ka... kam tad tās skolu institūcijas vajadzīgas? Mamma, sava bērna privātskolotāja dienā, naudas pelnītāja savā darbā vakaros, rītos, naktīs, dārza un mājas kopēja visā pārējā brīvajā laikā. Viedoklis subjektīvs.
Ar nepacietību gaidu, cik šogad būs kļūdu CE. Jo kļūdas sastādītajos uzdevumos ir katru gadu. Tā kā nevajag te spodrināt spalvas.
Izlasiet taču beidzot par ko te diskutē...par nejaušām kļūdām.
mamma valodniece 20.05.2020. 12:26:41
Un ko tad tiem bērniem iemāca? Runāt neprot, rēķināt neprot, par dabu neko nezina, par mūziku un vizuālo mākslu vispār nav, ko runāt. Rokdarbi - muļķības. Bet varbūt tomēr ievērojāt, ka arī šī mūsu diskusija noteik rakstiski. Bērniem var iemācīt tikai to, ko viņi mācās. Arī es bieži atgādinu savējiem, ka skola pāriet, bet uzdotais ir jāizpilda. Un man ir pilnīgi skaidrs, kāpēc daudziem skolēniem ir vajadzīgas papildus nodarbības. Visi nav vienādi, bet klasē viņu ir 30. Mums ir nabaga valsts, kas slēdz skolas, apvieno klases, bet šī karantīna pierāda, ka normālam darbam ir jānotiek nelielās grupās, plašās telpās. Un vēl, nekas nav atcēlis ortogrāfiju un interpunkciju. Arī testos ne.
Dace - pēdējam 20.05.2020. 09:04:26
Latviešu valoda un literatūra ir jāmāca attiecīgajā priekšmetā. Katrā citā priekšmetā ir jāmāca attiecīgais tā priekšmeta saturs. Jo, ja tas būtu jāstāsta mutiski, tad piem. cilvēka uzvārds(kā te minēja iepriekš) tiktu nosaukts pareizi un neviens neredzētu, vai raksta ar lielo vai mazo burtu. Un kļūdas nebūtu ! Jo, runājot, kļūdu neredz, dzird pareizo atbildi. Un tikai un vienīgi pareizā atbilde ir tas, kas jāvērtē attiecīgajā priekšmetā. Savukārt par atķeksēšanu, tā ir IZM sistēma, kā mūsu bērnus māca jau n-tos gadu desmitus. Latviešu valodā un literatūrā grāmatas pilnas ar muļķībām, tikai redz tā arī neiemāca izteikties un paust savas domas uz papīra. Tā kā tā nu nav bērnu vaina un ar kultūru tam maz sakara.
mamma valodniece 20.05.2020. 08:47:12
Ar atķeksēšanu jau sākas visas problēmas, jo jaunieši izsakās ar grūtībām. Diespas, ja vēl 15 lappuse jāpārraksta - pasaules gals! Lai kāds būtu tava bērna vai tavs vārds, diez vai tasbūtu sīkums. Pareizrakstība tāpēc arī ir pareizrakstība, ka cilvēks zina, kā vajag, un tā arī raksta. Kāpēc ķīmijā vai matemātikā kļūda ir kļūda? Ir tādi mācību priekšmeti un dzīves sfēras vispār, kuros pareizrakstība pierāda cilvēka prasmes un kultūru.
RSU mācībspēki nav vidusskolu skolotāji.Viņiem nekas nav jāskaidro! Jau tā par savu personīgo naudu viņus studenti uztur!
mamma vēsturniece 17.05.2020. 12:53:50
Labāk ieejiet uzdevumilv un paskaitiet, cik tur katrā darbā ir kļūdu un nepareizi noformēti jautājumi pēc būtības !!! Īpaši vēsturi papētiet. Pat atbilžu varianti ir norādīti nepareizi un pareizo ciparu vienkārši nav ko atķeksēt !!!Man kā vēsturniecei kauns to vispār lasīt, ko redzu, ko mans bērns dara uzdevumilv vēstures priekšmetā. Un tad tā ķēmošanās katrā jautājumā ar piebildi: lūdzu ievērot pareizrakstību ! Mī un žē, ja aizmirsa garumzīmi, tad automātiski kļūda, lai gan atbilde būtībā pareiza. Tad veidojiet uzdevumus tā, lai var atķeksēt, nevis pārrakstīt pareizo vārdu no dotajiem. Bērnu dabā ir kļūdīties un neuzlikt kādu garumzīmi vai lielo burtu. Tas ir tikai cilvēcīgi - kļūdīties. Ziniet, tracina jau pa visām vīlītēm šī uzspēlētā latviskošanās. Ko mēs pārbaudam? Vēstures zināšanas vai latviešu valodu katrā priekšmetā, uzdevumos un eksāmenos??? ātrumā uzraksta : gorbunovs, lai gan vajag rakstīt: Gorbunovs ar lielo burtu. Un rezultātā atbilde nav ieskaitīta. Un tāpēc arī šis te viss tracina.
Elza Kļaviņa. 15.05.2020. 18:31:36
...mjā

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.