Lietotājvārds
Parole
šo skolu nu noteikti nevajadzētu izvēlēties jaunajai paaudzei un mazāk lasīt pasakas dažādos reklamrakstos, lai pēc tam nebuutu žēl izniekotaa laika.
Daudzbērnu ģimene 29.05.2020. 10:54:12
Noteikti savus bērnus mudināšu iet mācīties par kapteini, arī meitu!
Palasot visus šos komentārus, tik melns jaut nav tas velna kā viņu mālē. Pasniedzēji ir pretimnākoši, ja ar viņiem kaut cik normāli iet un runā par savām problēmām studējot, tad visu var noskaidrot. protams, ir tādi kas ir mazāk pielaidīgi, bet šī nav vidusskola, kur katru izvelk aiz ausīm, gribi mācies, mācies, gribi nemācīties, nemācies! Tas ir attiecināms gan uz LJA, gan uz Jūrskolu. Un iespēja strādāt ir, tā ir tikai pašam jāmeklē cītīgāk! Par kopmītnēm piekritīšu, salīdzinot viņas ar citu "labāku augstskolu" kojām, viņas ir ļoti labā stāvoklī.
Jūrskolas audzēkņa vecāks 28.05.2020. 16:52:49
par matemātiku - un kā tad Jūs to diez iedomājāties, kā te rakstīja iepriekš, ka matemātiku nevajag līmenī ? Tas ir viens no galvenajiem priekšmetiem Jūrskolā ! Tā nav mākslas skola !!!
Jūrskolas audzēkņa vecāks 28.05.2020. 16:49:35
Nepiekritīšu īsti negatīvajam tieši par Jūrskolu. Kaut ko vienmēr var vēlēties labāk, bet...mans dēls mācās šobrīd Jūrskolā un gatavojas CE. Ja jaunietis mācās, nebasto un nebumbulē, viss notiek un viss ir normāli. Broblēmu nekad nav bijis. Par skolotājiem runājot - ik vienam Atvērto durvju dienās tas tika un tiek teikts , ka Jūrskola nav Parastā visusskola, kurā ar kādu auklēsies! Ja Tev vajag, tad ej un meklē to skolotāju, komunicē un risini savas lietas un tiec galā ar iekavētiem darbiem! Respektīvi - darbojies un mācies visu pats organizē, jo to no Tevis prasīs arī uz kuģa vēlāk. Disciplīnu. Un jā, to visu var izdarīt ! Jūrskolas skolotāji neskries nevienam pakaļ . Jo Jūrskolas izglītība nav obligāta. Tā ir katra izvēle, vai tur mācīties, vai nē . Jaunieši mācās un ne slikti. Kam neder - nu tam neder. Nav ko apvainoties - tāda dzīve. Jauku vakaru :-)
2 gādus atpakaļ mācījos LJA, bet aizgāju prom, jo ar tādu attieksmi pret studentiem pilnīgi negribējās tur mācīties. Tagad mācos RTU inženieru fakultātes un sapratu, ka labas augstskolas ir, RTU nav viegli, bet vismaz pasniedzēji tev nāk pretī un labi saplānotas mācības. LJA pasniedzējiem nav nekādas vērtēšanas kritēriji, liek tev atzīmes pēc sava garastāvokļa. Ejot mācīties par jūrnieku kārtīgi padomājiet.
Palasot komentārus par LJA pilnībā pārgribējas tur iet mācīties, laikam tur sen nav bijusi nekāda valsts pārbaude
Mans draugs mācās LJA un redzot kādā līmenī tur ir matemātika - mati krīt nost! Tādu matemātikas līmenī māca Matemātikas un fizikas fakultātēs, pie tam mācoties LJA pret tevi izsturās kā pret sū... Draugs arī teica, ka ņemot vērā tagadējo situāciju valstī saistībā ar vīrusu, tiem kam ir problēmas ar aiziešanu jūrā LJA pretī neiet, tikai spiež tev ņemt akadēmisko gadu, jo pašiem slinkums kaut ko mainīt, šausmas!! Lai sākumā salabo savu apmācīšanas sistēmu, lai studenti vismaz varētu vispār saprast ko no viņiem grib skolotāji!
Stāsti ir dažādi. Bet patiesību jau te 3.stūrmanis pateica - dod jauniešiem no netik turīgām ģimenēm sāk studēt. Un es piebildīšu. Izrauties normālā dzīvē bez parādiem un mitekļu īrēšanām. Romantika. Mīlestība uz jūru. Tā jau ir cita dimensija. Ar mūsdienu pragmatiskās pasaules virsroku piedzīvojumu alku un sapņotāju gadsimts ir beidzies. Bet gan jau ir arī tīrradņi
3. stūrmanis 27.05.2020. 13:33:30
LJA ir laba augstskola, kas dod jauniešiem no netik turīgām ģimenēm sāk studēt, jo budžeta vietu ir ļoti daudz. Kojas ir normālas/lētas/tuvu pie jūras. Praksēs var labu naudiņu sastrādāt (it īpaši 2.) un vasarās var vēl aizskriet īsajā kontraktā pēc papildu $$$. Ja te kāds sūdzas, ka nevar LJA nolikt matemātiku, tad, atvainojiet, jums nav ko darīt jūrā. Tikpat sarežģīta ir Padziļinātā fizika, Kuģu teorija u.c priekšmeti. Noliec eksāmenu un ej tālāk.. Praksi atrast ir grūti, īpaši meitenēm. Taču LSC un vēl pārītis ņem arī sievietes. Var nepaveikties ar 1. kuģi, bet 2.praksē jau $$$ nāk labi un var izvēlēties kur strādāt. Jā, indieši/filipo pārņem tankkuģu nozari, bet EU kompānijas gaida baltos cilvēkus uz RoRo, pasažieru, Offshore, Superjahtu kuģiem ar labām algām/kontraktiem/privātiem pensiju fondiem. Algas ir atkarīgas no nozares. Man personīgi (1 gads pēc LJA jūrā) ir 36k £/gadā, kas uz LV fona nav slikti. Cītīgi strādā, ejot augstāk tas uzaug līdz pat 100-120k £/gadā. Miljonārs neesi, bet dzīvot var ļoti labi. LJA diploma pozitīvais aspekts - izdomājot strādāt krastā ar LJA bakalauru ņem pretī visur kur jākrāmējas ar jūras papīriem - kruingi, stividori, loģistika, HSEQ (arī ārzemēs). LJA Jūrskola ir cits stāsts. Šajā skolā lūdzu neejiet (pajautājiet atsauksmes savām paziņām, draugiem, kas tur ir gājuši). Galā iegūtā kvalifikācija ir nederīga tirgum. Pabeidziet normālu vidusskolu (kārtīgi - matemātiku, angļu val un fiziku) un tad uz LJA vai LJK. Matroži no Latvijas nevienam nav vajadzīgi un 1.5-1.8k €/mēnesī var nopelnīt arī mājās strādājot.. Bet LJA ir cool - mācies, streso pie sesijas, neguli naktis un pēctam ballītes ar nosvinēto sesiju... piedzīvojums 4.5 gadu garumā.
Katru gadu viens un tas pats raksts. Nāciet, būs 10 tūkstoši. Kaut kā pēc reklāmas, gandrīz vai izmisīgas, sāk izskatīties. Ņemot vēŗā, ka gadus 4 atpakaļ par maksu varēja macīties arī ar 20 punktiem valsts eksāmenus nokārtojušais (budžetnieki sākās no 74), kopējais fons gan audzēkņu gan pasniedzēju tomēr prasa uzlabojumus.
Redzot kādas ir studiju izmaksas, nav brīnums, ka mums trūkst jūrnieki!!!
Mūsu jūrniecība iet pamatīgā di-sā. Mēs esam konkurētnespējīgi ar tādu apmācības sistēmu kā LJA. Vai nu gatavo jūrniekus vai arī matemātikas pasniedzējus. Indiešiem jūraskola ir trīs gadus, no kuriem viens gads paiet jūrā praksē. Jūrasskolu pabeidz un visi dodas uz Angliju Southemptonas jūras skolu, kur diploms tiek pielīdzināts angļu diplomam. Latvijas Kuģniecība ir pārdota un mums nav savas rēderejas, kur latviešu jūrniekiem veidot savu karjeru. Mēs esam lūdzēju lomā, jāstaigā pa pasauli. Pat praksi nav kur iziet. Drīz indusi būs visur. Angļu un visu pārējo kantoru biroji sāk piepildīties ar indusiem. Tie savējos neaizmirst. Kur viens iekšā tur jau pēc pāris gadiem jau vesels bars. ejos
Mājas lapā teikts, ka Jūrskolas audzēkņiem tiek nodrošinātas prakses vietas - reālitātē esot pašiem jāiespringst, lai atrastu. Par to meiteņu būšanu - ja vadība, mācībspēks un skolas personāls pret LJA Jūrskolas meitenēm attiecoties daudz/maz pozitīvi, un puiši arī neapceļ, tad dienesta viesnīcā esot divas intrigantes, kuras derētu pašas izmest, nevis ļaut ēsties pusaudžiem virsū un meitenēm pārmest, priekš kam atnākušas (viņuprāt tikai puiši dēļ). Tādas jau atsit vispār vēlmi turpināt mācības tik jūtīgā vecumā. Tā ka Jūskola būtu Ok, ja sakārtotu arī dienesta viesnīcu.
Pilnīgi piekritu, LJA pasniedzēji pilnīgi nav orientēti uz studentiem. Lekciju plānošanā tādā, ka viena nodarbība krustojas ar otro, studentiem jāizvēlas kuru bastot. Pilnīgā vienaldzībā. Jā LJA nemainīsies savu attieksmē to Latvijas virsnieku drīz nebūs. Salīdzinot ar citiem Latvijas augstskolām tas ir briesmas. Iet mācīties LJA nav prātīgā izvelē. Diemžēl.
Paklausoties cilvekos,kas tur sobrid macas, sak likties, ka tie skolotaji nevis motive, bet tiesi preteji iegaz. Ar matematiku un visu parejo, pec draugu loku pieredzes LJA nekadas pretimnaksanas no skolotaju puses, pilnigi nulle, ipasi no tiem skolotajiem, kuriem jau ap 80 gadu un tadu ari ir diezgan. Ko var gribet.
Alga liela? Ha-ha-ha. Krastā neko nemaksā. Dali ar 2 vai pat 3.Nav soc.garantiju, nav mājās, nav pensijas. Izej visas dienesta pakāpes par 600€ mēnesī arī nāksies pastrādāt.
Piekrītu ka ir kvalificētu jūrnieku trūkums pasaules flote un tāpēc komentēšu kā strādājošs Kapteinis, kas redz reālo situāciju pasaules jūrniecība no cita skatu punkta.Mūsdienās Latvijas virsnieki un it sevišķi ierindnieki nav interesanti kuģu īpašniekiem,jo nav konkurēt spējīgi ar Filipīniešiem utt., atalgojumu un kontraktu ilguma ziņa!.
Jūrenē ir dūšīgi jāmācās nevis tikai jāstudē, un matemātiku tajā skaitā ļoti nopietnā līmenī! Cik tad to grib un spēj mūsdienās!?
Neticu ne vārdam !
Latviešus pret filipīniešiem nomaina. Alga viņiem trīs reiz mazāka un kontrakts 2x garāks.. ta kā nevajag te muļķības stāstīt. Līdz labai algai ilgi gadi. Labi pelna 1.kaipteiņa palīgs un kapteinis. Līdz tam alga zemāka kā labi atlagotā darbā te pat uz sauszemes. Tik cik kamēr esi jūrā tiek apmaksāta ēšana un dzīvošana un nav, kur to naudu tērēt...
Jāsāk ar to, ka, lai novāktu ražu, tā no sākuma ir jāiesēj un jākopj. Lai netrūktu kadru, no sākuma ir jārūpējas par labvēlīgu demogrāfisko stāvokli un sociālo nodrošināšanu daudzbērnu ģimenēm. Līdz šim šāds atbalsts parādās partiju priekšvēlēšanu programmās ... un tad pazūd. Nav jau tā, ka nekāda atbalsta nav, bet kopējā Eiropas Savienības atbalsta pārskatā Latvija ir uz zemākā pakāpiena.
interesenti, bet tas par tiem indiešiem mani pārsteidz (4 gadus dzīvoju indijā)
A par kapteini arī var kļūt ?
ex LJA absolvents, virsnieks 25.05.2020. 09:30:02
Apgalvojums, ka latviešu virsnieki ir ļoti pieprasīti starptautisko lielo kompāniju virsnieku rindās, ir diezgan apšaubāms. Pēc pieredzes ir zināms, ka lielās kompānijas Shell, BP, Eqinor (Statoil) daudz labprātāk izvēlas nevis latviešus, bet gan indiešu virsniekus, turklāt maksā arī lielākas algas.
kikis_Jekabpils 25.05.2020. 08:51:47
Es laikam tomēr gribēšu iet mācīties par jūrnieci! Tikai man līdz 12.klasei vēl 5 gadi!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.