Lietotājvārds
Parole
Projekts bija labs. Reālas mācību stundas, kuras var izmantot arī turpmāk.
Krīzes monentam bija pat ļoti labi,bet, tam turpinoties arī rudenī, baidos, ka šāds formāts ilgtermiņā tomēr nav dzīvotspējīgs. Nesasniedz mērķi. Skolotāji centās, bija gan interesanti, gan pilnīgi garām un ar rupjām gramatikas kļūdām, gan jautri un vērtīgi! Kurš mācās, tas arī iemācās!
Paldies par 12.kl. latviešu valodas un literatūras stundām I.Ratinīkai. Bija saturīgas un derīgas pirms eksāmena (tas ir skolotājas un manu vairāku skolēnu viedoklis), jo mācīšanā pieejas un arī darba lapas mums ir līdzīgas. Paldies arī otrai skolotājai, kura vadīja latviešu valodu un literatūru. Papildu stundas latviešu valodā noteikti noderēja.
Par latv.val. stundām mazākumtautību 5.,6.kl. Primitīvā līmenī, varbūt bija domātas 2.-3. klasei? Tās mīklas stundas beigās arī pimskolas bērniem derētu?
Sports bija izcils! To skatījās arī tie, kuriem nav skolas bērnu, bet darbs no mājām. Diemžēl vistrakāk bija ar angļu valodu. Kāpēc tāda otrādība? Mazajiem skolēniem bija "native speakers", bet 9.klasēm skolotājas, kurām valoda nav tik laba. Tēmu izvēle 3.klasē diezgan absurda - biomi; ~ 3 stundas veltītas kosmosam un planētām; folklora un leģendas; ģeogrāfija; arheoloģija; dzeja u.t.t. Tēmas pašas par sevi nav sliktas, bet vai tās ir aktuālas 3.klasē svešvalodā? Cik daudzi no bērniem šajā vecumā sarunājas par arheoloģiju un raksta haikas? Turklāt - svešvalodā ... 4.klases 1.stundā tiek mācīti tādi vārdi, kā - stetoskops, asins spiediens un tā mērīšana u.t.t. Šīm skolotājām neapšaubāmi ir izcila valoda, bet cik noderīgi un aktuāli tas bija mazajiem skolēniem? Un tad pārsteigums - 9.klases angļu valodas skolotāju valoda. Piemēram, stundas par lasīšanas un klausīšanās stratēģijām. Tāpat stundas par neformālas vēstules vai argumentētas esejas rakstīšanu. Pieļauju, ka samainot šīs skolotājas vietām, rezultāts būtu labāks un baudāmāks. 9.klasei - "native speaker" un mazajiem šīs skolotājas, kas mēģināja uzrunāt 9.klases. Ļoti pietrūka savlaicīga informācija par stundu tēmām. Tāpat pietrūka savlaicīga informācija par stundai nepieciešamajiem materiāliem. Intro mūzika ļoti kaitinoša, jo īpaši, ja jāskatās vairākas stundas un katru dienu.
Bērns mācījās 3.klasē. Sekoja līdzi mācību stundām. Ļoti ieinteresēja matemātikas skolotāja. Bet kad tika nomainīta pret 2.klases skolotājām, tad nepatika. Latviešu valoda patika un varēja gūt priekš sevis. Vizuālā mākslā ļoti labas idejas. Angļu valodas stundā neko līdzi nedarīja-nesaprata. Bet sports bija no pirmās nodarbības līdz pēdējai- FANTASTISKS. Katrai skolai tādu sporta skolotāju!
Par vizuālo mākslu. Nu sākums jau bija tīri labs, bet tas turpinājums- simtiem vienādu darbu, jo skolotāja zīmē priekšā visu. Kur paliek skolēna spēja domāt un radošā darbība?
Gaiļbiksīte 11.06.2020. 16:51:31
Angļu valoda sākumskolā un 6. klasei... Domāju, ka stundas, kas tika piedāvātas, nebija īsti pārdomātas: 1. papīra lapas ar roku rakstītiem, šķībiem tekstiem, 2. drukātie burti...lai jau būtu, bet kā izskatās vārds "egg" ? Nu, apmēram šādi " E99 ". 3. izmantotie video un foto likās diezgan jau seni, 4. sākumskolas skolēni nav visi gatavi VISU uztvert tikai angliski, 5. apgūstamā viela un vārdu krājums - par daudz un sarežģītu... Kopumā ņemot šis variants nebija izmantojams. Bet par to, taču, kāds saņēma naudu. Hmmm... Jā, bērniem tika pateikts, ka var klausīties angļu valodu, bet...viņiem ir citas vietnes, kur viņi pilnveido savas angļu valodas prasmes. Piedodiet, bet tika jautāts viedoklis.
Gluži kā jaunajā pieejā: ir vairākas pareizās atbildes....
Ja skolotājs var teikt "dumjie bērni raksta tā..."... Turpināsim.
Vecajai un jaunajai skolotājai. Ziniet,jums abām ir taisnība. Abām! Jautājums-kas notiks pēc 1.septembra, ja šī realitāte tavaklase.lv paliks līdzšinējā izpildījumā un attālinātās mācības turpināsies visu 2020./21.gadu? Vēl, ļausim cilvēkiem pelnīt,nu ļausim,taču!
Vecajai labajai skolotājai 11.06.2020. 13:59:01
Esmu gan cita priekšmeta skolotāja, bet gribu redzēt Jūsu izpildījumā radošu pieeju 20 minūšu stundā, kuras primārais uzdevums ir palīdzēt skolēniem sagatavoties eksāmenam, ja es pareizi sapratu, ja nē, palabojiet mani. Dalieties ar savu bagāto pieredzi, pamāciet tos jaunos...!
Vecā skolotāja 11.06.2020. 13:07:37
Matemātikā 12.klasei, pilnīgi garām. Gaidīju no tās jaunās skolotājas, radošu pieeju, kuru es - vecā, varēšu nākamgad aizņemties. Jaunie, tak tagad visu labāk māk. Nesagaidīju....
Pati mācu skolā 3.klasi- ļoti patika 3.klasei stundas- skolotāji bija fantastiski gan matemātikā, gan latviešu valodā. Lai tēmas nesaskanēja ar mūsu, bet bērniem ar patika. Dabaszinību skolotājs lielisks- tās pat skatījāmies visas gan 1., gan 2., gan 3., gan 4.klases. No 1.klases patika latviešu valoda un matemātika un 4.klases matemātika ar patika. Bet nu piedodiet sociālās zinības gan iemidzinošas. Ja es kā skolotājs aizmigu pie 5.klases sociālajām zinībām!!!! Es saprotu, ka kameras un vēl.... bet ja skolotājs nesadraudzējas ar kamerām, balss- monotona... Pat radās priekšstats, ka sociālās zinības ir garlaicīga, neinteresantas un vienmuļas.
Citai skolotājai 11.06.2020. 10:52:58
Tiešām SAVĀDĀK?
2.klases latviešu valodas bija gaidītākais notikums. Foršas, raitas, mīlīgas stundas. Hārpers vispār izcils! Paldies visiem par ieguldījumu!
Dranķim - no diezgan drošiem avotiem zinu, ka attālinātās mācības rudenī būs. Jūtu līdzi kolēģiem un vecākiem.
Es gaidīju skolotāju prieku par savu darbu, iedvesmojošas stundas, kas rāda Skola 2030 idejas. Bet tādas tās nebija. Īpaši sākumskolā- garlaicīgas, ar noskumušām, blāvām skolotājām. Foršākais bija Dinārs!!! Lielajiem interesanti bija vērot vairākus māc. priekšm.- matemātiku (iemīliet uzdevumus!!!), angļu val. ar Džošu (tak nemācieties...), programmēšanu, robotiku u.c. Man lielākās pārdomas par to, kas vidusskolā jāzin- nu kam tas viss. Dažas dzīvē izmantojamas, nepieciešamas lietas iedziļinoties, bet ne jau visus asinsvadiņus, matemātikas formulas utt.
Paldies par izstrādātām stundām! Ļoti noderēja. Cerams, tās varēs arī vēlāk izmantot mācību procesā.
Nupat kasjauns.lv izlasiju I. Vanagas vēstījumu-attālinātās mācības turpināsies. Kam mūs gatavo? Vecāki un skolotāji, beidzot sākam protestēt pret zombēšanu . Arodbiedrība un I.Vanaga,jūsu viedoklis? Tāds pats,kā valdībai,kura dala miljonus?
Nebiji slikti, bet ļoti lielās bažas par to, lai šo "pandēmijas situāciju" neatkārtotu un šī digitālā revolūcija nenotiktu tā, ka tauta nepamanīs, ka nokļūs ciparu verdzībā, kur nebūs vietas plašam masām pieejamai kvalitatīvai izglītībai . Es neesmu pret progresu un jaunākajām tehnoloģijām, bet esmu pret antihumānu politiku, kur nauda nosaka visu. Protams, attālinātas mācīšanās atrisina veselu virkni problēmu jebkurā valstī- dārga izglītības ēku uzturēšana, skolotāju trūkums utt. Bet galvenais - jaunā paaudze, kura nebūs spējīga socializēties, kurai vairs nebūs kolektīvas atbildības, kura nespēs dibināt ilgstošus noturīgus kontaktus, kurai būs aizvien vairāk bērnu ar digitālo autismu utt. Mūsdienas skolas uzdevums ir - dot bērnam iespēju attīstīties, izglītoties, sargājot viņu no visiem šiem gadžetiem . Jo rīkoties ar gadžetiem daudz prāta nevajag. Mēs to redzam - bērni to apgūst, vienkārši "ar mātes pienu". Bet kādus draudus nes jebkurš gadžets ir labi zināms. Tie, kuri izdomāji viņus, saviem bērniem ļauj pavadīt ne vairāk, ka pusstundu dienā.
Skats no malas 10.06.2020. 16:31:33
Lielākā daļa komentāru par un ap matemātiku, tas ir labs rādītājs, sliktāk ir kad nepmana, nepiemin! Matemātiķi malači!!!
Lielākā daļa stundu matemātikā, ko skatījos, bija nenoderīgas. Mana draudzene - vācu valodas skolotāja bija šausmās, ka tik daudz kļūdu. Priekšstats, ka treknais kumosiņš tika savējiem, jo nekur taču nebija aicināti skolotāji pieteikties konkursam. Maz profesionāļu.
Cita skolotāja 10.06.2020. 15:20:07
Paldies visiem skolotājiem, kuri uzdrošinājās! Lai gan savā priekšmetā varbūt būtu rīkojusies nedaudz savādāk, tās ir tikai pārdomas sēžot uz dīvāna. Pati protams nevarētu nemaz uzfilmēt, kur nu vēl citādāk. Lai izdodas pilnveidoties!
Arī RV3Ģ skolēns 10.06.2020. 15:14:00
Nepiekrītu, ka 12.kl.matemātikas stundas ir absurdas vai tajās ir pārāk daudz liekvārdības! Tas tā varētu likties sausiņiem, vai tiem, kuri matemātiku zina >85%, jo gribēja pagatavoties tieši 3.daļai. Uzdevumi bija gan pavisam vienkārši, gan sarežģītāki, kas noteikti palīdz sagatavoties eksāmena 1. un 2.daļai, noteikti šodien, rīt pārskatīšu vēl! Mums RV3Ģ skolotāja deva darba lapas no šīm stundām, pildīju pats, tad skatījos stundas, lai salīdzināt atbildes. Skatījos arī latviešu valodu un literatūru. Kopumā, paldies, ka tika sagatavotas šādas stundas arī 12.klasēm.
Tad,nu lūk,teikšu tā:projekts,kurā vajadzīgie cilvēki palīdz apgūt aizņemto naudu,kuru atmaksāsim gan mēs,gan mūsu bērni. Par savu priekšmetu- tukša skaņa,jā,dotā brīža krīzes situācijā iespēja noturēt zināšanas tajā līmenī,kas bija pirms. Taču ilgtermiņā- 0! Vēl, klīst baumas,ka attālinātā apmācība turpināsies arī septembrī(aizņemtā nauda vēl nav notērēta un ''briesmīgais'' vīruss vēl nav uzvarēts). Tā,kā gaidāt!
Arī RV3Ģ skolēns 10.06.2020. 14:22:57
Nepiekrītu, ka 12.kl.matemātikas stundas absurdas vai tajās pārāk daudz liekvārdības, tā noteikti varētu likties sausiņiem. Tas traucēja noteikti tiem, kas zina matemātiku >85% un gribēja sagatavoties tieši eksāmena 3.daļai. Vājākajiem un vidējajiem bija pat ļoti atbilstoši, bija gan pavisam vienkārši, gan grūtāki uzdevumi. Domāju, ka tiem skolēniem, kas pakāpeniski sekoja līdzi, tas ļoti palīdzēja + vēl savas skolas skolotājs. Pildījām darba lapas, kuras ir no tavaklase 12.kl.matemātikas, patika ka uzdevumi sagrupēti pa tēmām, nevis banāla iepriekšējo gadu eksāmenu risināšana, ko katrs pats mājās var darīt. Skatījos arī latviešu valodu un literatūru, noderēja, paldies! Bet gan jau būs arī tādi, kuriem vienmēr viss nepatīk.
Neskatījās neviens. Nebija tam laika, jo raidījumi nebija sajūgti kopā ar skolas programmu.
Patika fizika9. klasei.Skolotājs sniedza daudz interesantu faktu saistībā ar doto tēmu.
Paldies visiem pedagogiem, kuri uzdrošinājās un vadīja TV stundas!
Arī skolotāja 10.06.2020. 10:33:06
Praktiskā radošuma stundas ļoti patika gan kā skolotājai, gan kā cilvēkam no malas. Skolotāja ar degsmi, saturs-jēgpilns.
Dabaszinību skolotāja 10.06.2020. 10:10:37
Ļoti patika dabaszinības 4. klasei. Liels paldies! Skolēniem arī patika.
sākumskolas skolotāja 10.06.2020. 09:29:27
Mācu 3.klasi. Loti patika latviešu valodas stundas un matemātika. Paldies!
Mums ģimenē ir divi sākumskolas bērni. Skatījāmies gandrīz visu no vietas. Citādi tās 20 minūtes, kas veltītas katrai stundai varētu palaist garām. Ar prieku gaidījām stundas pie Dināra ( ļoti aizrautīgas, visi līdzi vingrojām, pat mazā vienagadniece), un ļoti patika dabaszinības. Arī kopdziedāšana bija laba. Vēl gaidījām piektdienās zīmēšanu un aizrautīgi skatījāmies, kā top multiplikācijas filmas. Nepatika angļu valoda. Mūsu bērni nav tādā līmenī, lai saprastu angļu sarunvalodu. Pirmklasnieki tikko apgūst pirmos vārdus, trešklasnieki lēnām izprot pirmos teikumus, šeit viss notika tik ātri, ka arī mani pieaugušie bērni teica- var saprast apmēram 90% no visa. Pabrīnījos, ka sākumskolas latviešu valodas skolotājas raksta savā rokrakstā, nevis tā, kā tiek mācīts bērniem. Matemātikā trešajai klasei skaidrojumi likās mazliet par sarežģītu. Tēma bija atbilstoša.
12.kl skolnieks 09.06.2020. 22:55:21
12.klases matemātikas stundas diezgan absurdas. Esmu no 3.ģimnāzijas un mācījos eksāmeniem, skatoties "tava klase". Daudz liekvārdības un tāda auklēšanās kā bērnudārzā, tāpēc palika mazāk laika tieši mācību vielai. Vispārīgs komentārs par "tava klase"- nesaprotu, kādēļ nav pieejams internetā, arhīvā, jo grūti atrast tieši man vajadzīgo mācību stundu un, ja esmu palaidis ko garām, kas senāk kā 2 nedēļas, nekad neredzēšu. Manuprāt, laba Izglītības ministrijas iniciatīva ārkārtas situācijā, kā palīdzēt bērniem, taču vecākām klasēm šis nebija pārāk noderīgi, vismaz man.
Sporta skolotājs vienkārši fantastisks. Aizrāva ar savu darba sparu ne tikai skolnieku, bet arī bērnudārznieku. Domāju vislabākās stundas no visām, kas bija vērojamas pa TV. Skolotājs noteikti pelnījis atzinību. Angļu valoda 3 klasei- manam bērnam bija par sarežģītu un nepatika. Ātra runa, ļoti neskaidri izteikti vārdi ( kas ir saprotams jo viņai angļu valoda dzimtā valoda) ātras darbības, neviena skaidrojuma. Priekš 3.klases pārāk nepārdomāti. Interesantas likās dabaszinības stundas un arī datorika. Dažiem skolotājiem pietrūka prasmes/ pieredzes piesaistīt uzmanību, ja nav skolēnu, kas klātienē uzdod jautājumus.
Kā skolā - dažādas stundas, citas lieliskākas, citas mazāk. Saklausīju arī faktu kļūdas, bet nedomāju kritizēt, jo skolotāja darbs, kā daudzi citi, rodas darot. Tikai nevajag kādam uzskatīt, ka ir pārāks, jo katram ir sava situācija - savi skolēni, sava klase. Vērtīgākais, ja spējam sarunāties - arī par kļūdām un neveiksmēm. To arī novēlu. Bet kopumā pluss, ka ir vēl viens resurss, kurā skatīties.
Ļoti kaitinoši bija, ka katru rītu skanēja tā melodija. :(
Mūzikas skolotāja 09.06.2020. 17:13:39
Esmu mūzikas skolotāja, tāpēc sekoju mūzikas (nevis kopdziedāšanas) stundām. Paldies skolotājai Sintijai par darbu un centību, taču dažbrīd stundas izskatījās pēc grāmatas reklāmas, nevis jēgpilna mācību procesa. Dažas kustības piedāvāto video laikā šķita divdomīgas. Nedomāju, ka tās vajadzētu vēl vairāk popularizēt un mācīt, jo bērni ar tām jau sastopas internetā un ikdienas dzīvē paši. Dažām stundām trūka fokusa uz konkrētu sasniedzamo rezultātu.
Angļu val skolotāja 09.06.2020. 16:37:33
Skatījos angļu valodu 3.klasei. Stundu vadīja amerikaniete un vel viena arzemniece. Runas temps pilnīgi neatbilst 3 kl.līmenim (A1 iesacējs), bija maz paskaidrojumu..it kā bija domāts, kā bērni 3.klasē labi saprot ātru runas tempu svešvalodā. 8-gadīgam dēlam uzreiz palika garlaicīgi un teica,kā neko nav sapratis..Būtu tomēr jēdzīgi pieaicīnāt vietējo pieredzējusi skolotāju.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.