Lietotājvārds
Parole
Lai ko par viņu domājam, Lembergs malacis. Ventspils mājas lapā var apskatīt video, ko pilsētas vadītājs doma par šo izglītības reformu. Malacis, vienīgajam dūša pateikt patiesību publiski par šo murgaino reformu un tās sekām. Visi mēs pārējiem tik kā marionetes klanām galvas, sak, domāsim, mēģināsim, cerēsim, pielāgosim, meklēsim ...Tā sakot, esam sākuši rakt tuneli, nezinot, kur tas mūs izvedīs.
KUR ATRAST NARKOTIKAS BLE MAN LOTI VAJAG :(((((((((((((
Kur ir mana folija cepurīte? Bērnam arī vajag.
Piejaucot nopietniem materiāliem un sarežģītai informācijai tā sauktās "cilvēciskās intereses", sportu un vēl dažas lietas, aiziet uz urrā. Vienkāršā tauta neizzina, bet uzticas "viedokļu līderiem" ar TV , u.tml.palīdzību. Mērķis - sajaukt prātus, iegūt kontroli. Liels drauds ir paviršā informatīvā interneta vide, uz ko mūs tendē. Pašreiz cilvēki, kaut ko pa ausu galam sadzirdējuši, ka tas ir labs, aiziet masu psihozē. Tas notiek arī ar izglītības s-mu pie mums.
Tas ir sabiedriskās domas formēšdanas veids. Lai ticētu blēņām, izglītības kvalitātei ir jāpazeminās, tāpēc pazūd domraksti, daži eksāmeni nav obligāti, izglītība būtībā manāmi tiek degradēta un šajā duļķainajā straumē rosās tādi darboņi kā Š...., C....., O,...... un citi.
Džordžs Orvels
Attiecībā uz šo projektu jājautā : Kas nozaga smadzenes 21.gs.cilvēkiem? "Jaunvalodas uzdevums sašaurināt domas horizontu. Mēs padarīsim domu noziegumus neiespējamus, jo tiem vairs nebūs vārdu. Katru jēdzienu apzīmēs tikai viens vārds, bet blakus nozīmes tiks aizvāktas un aizmirstas" (Džordžs Orve, 1984.)
Sagrābstīts, apgrābstīts un nekā konkrēta, kauns par naudas atmazgātājiem
ir atbalsta materiāli latv. valodā mazākumtautību skolām? Kāpēc vakar Šuplinska meloja tv ekrānā, ka visiem esot. Nav taisnība. Nav zināms pat, kad būs.... Kļūda vārdā bija atbalsta
ir atablsta materiāli latv. valodā mazākumtautību skolām? Kāpēc vakar Šuplinska meloja tv ekrānā, ka visiem esot. Nav taisnība. Nav zināms pat, kad būs....
Ministre vakar nekaunīgi meloja TV visai Latvijai, ka materiāli skolotājiem ir. Vajadzētu kādam palūgt, lai viņa ieskatās visu mācību priekšmetu mapēs Skola 2030, vai ko atradīs. Tikai standarti un programmas. Meli, meli... Kas par to atbildēs? Protams, skolotāji!
labs
Dusmīga skolotāja 01.09.2020. 16:52:44
Rīt jāiet klasē. Ar ko?! Viss, ko iepriekš mācīju, ko darīju, tagad neder. Vietā nekas netiek piedāvāts. Augusta sākumā beidzot parādījās savārstīta mācību programma, kurā tikai bla, bla. Ar piebildi, ja nepatīk, taisi savu. Viņiem maksāja tādu naudu, bet man tagad jātaisa programma pašai?! Mācību materiālu nav, kad būs, nav ne jausmas. Tos arī jāmeklē pašai. Tāda haltūra šī skola 2030. Ņēmās, ņēmās, bet galā čiks. Kā reiz kursos teica viens no šīs reformas izstrādātājiem - ir jāsaprot, ka vismaz 3 gadi būs "norakstāmi". Gribētu zināt, kas par visu šo atbildēs - par iztērēto naudu un "norakstītajiem" skolēniem?
Piekrītu kolēģu teiktajam, arī Lācim.Kāds jauns saturs, kāda pilnveidota māc.programm!! Vai tad agrāk strādājām bez pilnveides? Viens vienīgs nelatvisks vārdu savārstījums, sagrābstījums kā Pietuka Krustiņam Mērnieku laikos :debess firmamentums (sāksim arī mēs stundās tā runāt kā standartos un programmās). Vai viņi paši saprot, ko pieprasa no skolotājiem un skolēniem! Skolotājiem tagad jāsaprot, kā izkulties no tā visa un bērniem ko iemācīt. 10-15 minūtes gan stundas sākumā, gan beigās jāziedo laiks tam: ko tad mēs šodien apgūsim? Kāds būs SR? Kā es to apgūšu? Ko es apguvu? Ko ne? ...Ak, iemācījies šodien kurpes sasiet! Jauki! Cik laika atliek reāli mācīties?
Būtu padomju laiks, momentā aizietu strādāt uz rūpnīcu. Tur vismaz tevi nepazemo un nervus nebendē. Kā lai māca literatūru, 10.kl., ja grāmatu nav? Kur skolēni ņems tās "Iliādas" un "Odisejas" u.c?! Vai tiešām 15.,16. gadīgi skolēni ir ļoti ieinteresēti apgūt antīko literatūru? Tas ir īstais vecums?! Un kā lai strādā skolotājs? Pa kuru laiku es tos Homērus, Moljērus pārlasīšu, ja ir arī citas klase, kuru stundām jāgatavojas? Sarakstīti penteri ar avīžu un žurnālu rakstiem, bet skolā tādas preses nemaz nav, kura pirms gadiem izdota. Vai man jābrauc speciāli uz biblioteku? Kas visus tos materiālus sakopēs, ja bērniem nekā nav?! Lai viņi strādājot telefonā, tur būšot. Kā es varu garantēt ,ka meklēs telefonā to , ko vajag? Tas, ka bērni bojā acis, stāju... Nu mums taču ir bērnu tiesību uzraugi, Veselības ministija, bet tie jau vaktē skolotājus, ka tik kādu bērnu nenolinčo.
Rīt 1. septembris, bet solīto materiālu skolotājiem nav. Eiropas naudu notrallināja un tas viss, labi, ka programmas parādījās tikai augusta beigās dažos priekšmetos.
Piekrītu Annai 30.08.2020. 15:50:41
Pēdējā laikā notiek daudz kursu par komp.pieeju. Kursu pasniedzēji paši saka, ka stādājiet, kā strādājāt, programmās esot tikai daudz jaunvārdu, lai neuztraucas, nekas jau nemainās. Patiešām saturs tas pats, bet "samētāts pa dažādiem plauktiņiem".
Kur ir tas jaunais izglītības saturs? Salīdziniet ar iepriekšējiem standartiem (kamēr vēl ir pieejami!): saturs faktiski tas pats, bet "samētāts pa dažādiem plauktiņiem", ar visādiem hibrīdlatviešuvalodas (patvaļīgiem jaundarinājumu vārdiem) piebārstīts, lai, pasarg Dievs, kāds tomēr nesaprastu, ka nekāda jauna satura nav! Normāli cilvēki tāpat saprot, ka tas ir bijis kārtējais nekaunīgais naudas atmazgāšanas projekts...
Kā īstenot jauno izglītības saturu 1. 4. un 7.kl, ja jāievēro distancēšanās, kā īstenot grupu darbu.
Interesanti, ka šogad 10.klase, kas mācīsies datoriku pēc jaunās programmas, tā arī nekad neapgūs to, kas jāmācās 8. un 9. klasē pēc jaunās programmas...
Ko nozīmē "sāks ieviest"? Vai mums skolotājiem kāds ir jautājis vai mēs vispār plānojam kaut ko jaunu ieviest? :D
Kāpēc neviens nejautā vecākiem,kā mēs gribētu,lai māca mūsu bērnus.Kārtējie eksperimenti,liela daļa bērnu jau tā ienīst skolu,jūs domājiet,ka šis veicinās vēlmi mācīties,uzlabos zināšanu līmeni?Kaut kādi lieli onkuļi un tantes sadomājuši sačakarēt bērnu nākotni.Esmu klasiskās izglītības piekritējs,mācīšanās ir individuāls proces,tikai programmas gan jāpārskata,atmest lieko un vienkāršot materiālu,lai bērnam nav vairākkārt jāpārlasa,lai vispār saprastu,ko grāmatā grib pateikt.Tieši tas arī apgrūtina mācību vielas izpratni,likumus un paskaidrojumus var pateikt vienkāršāk,tad nebūs jāprasa vecākiem un bērni paši tiks galā.
Solīts makā nekrīt. Vai tad pirmo rezi? Pat vērtēšana uzgrūsta uz skolu kakliem. Perieties, kā gribat un saprotat! Itkā dodot izvēles brīvību (sak, dariet, kā jums labāk), realitātē skolās IZMISUMS un gandrīz konflikts!!! Matemātiķi grib %, bet mākslas, latviešu STAP., u.c. Vai gudri ierēdņi tā rīkotos tieši pirms mācību gada sākuma! Bet...kur nu gudri! No gudrības tālu, bet bezkaunības pietiek! Nauda jau nesmird!
Projekts ir bezsakarīgs. Tā ir tīra naudas notriekšana. Reālāk ir7 strādāt ,ja tos murgojumus neņem vērā.
Kur tie brīnummateriāi, ko solīja? Vai tur kādam nav jāatbild par to?
Miljoni notrallināti, kaut kādas samudžinātas programmas vasaras beigās parādījušās, zem nosaukuma "Skola 2030 mācību līdzekļi" pilnīgs tukšums. Protams, beigu beigās būs vainīgi skolotāji, kuri "neko nesaprot" un "negrib mainīties"...
Pilnīgi piekrītu. Programm ir, pārējo materiālu nav!! Ja arī kādā priekšmetā visi materiāli ir (kursos jomu eksperti teica - VISS IR katrai stundai, lietojiet pēc saviem ieskatiem, nodots izdevniecībai, bet tālāko mēs diemžēl nevaram!!), tad t.s. 'gudrās augšas" nav ieplānojušas ne materiālos līdzekļus, ne laiku, lai to visu septembrim skolotājiem uzdrukātu un mēs varētu pilnvērtīgi strādāt. Gaidiet materiālus - pēc mēneša, pusgada... ? VISC saka- Viss izdarīts! Fui!
Ne jau "Ir radītas visas iespējas, lai nozīmīgs bērna dzīves posms – mācīšanās skolā 12 gadu garumā nebūtu formāla, bet būtu piemērota un atbilstu katra skolēna vajadzībām, mērķiem, iespējām" interesē dižā projekta bīdītājus, bet naudiņa...Pa fikso atstrādāja. Tādu pusapgrābstītu s..u piedāvāja, lai tagad skolotāji tiek galā.
"Ir radītas visas iespējas, lai nozīmīgs bērna dzīves posms – mācīšanās skolā 12 gadu garumā nebūtu formāla, bet būtu piemērota un atbilstu katra skolēna vajadzībām, mērķiem, iespējām." Kādi nu kuram pusaudzim tie mērķi... Un attālinātās mācības bez tehniskā nodrošinājuma jau nu noteikti ir rēķināšanās ar katra skolēna vajadzībām un iespējām. Kā tad! Skaisti vārdi bez iedziļināšanās realitātē.
Kur ir mācību grāmatas vēsturē un soc. zinībās??? Kas atmaksās miljonus par nočakarēto izglītības sistēmu??????????
Kad tad būs beidzot pieejami mācību līdzekļi , kas paredzēti zem nosaukuma Skola 2030. 1.,4., 7. klasēm visos mācību priekšmetos? Vai skolotājiem tie bija jāpaspēj uzrakstīt nepilna mēneša laikā pēc paraugprogrammas publicēšanas???
Vēstures un soc zinību paraugprogramma parādījās augusta sākumā, pilna ar norādēm - resursi stundām - Skola 2030. Tur nav nekā. Skolotāji var paši meklēt, kur un kā grib visu metodisko materiālu. Katras stundas izvērsts plānojums nesekmēs skolotāju radošu darbu, bet darbu ar plānošanu. Skaisti un cerīgi.
Šis raksts jau bija pirms apmēram mēneša. Kāpēc to pirmo likvidēja?! Cilvēku komentāru dēļ?! Tāpēc, ka nedziedāja slavas dziesmas šim tā saucamajam projektam?!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.