Lietotājvārds
Parole
... Kārtējā jaunizceptā skolotāja. Padomā kārtīgi vai tiešām tev to vajag! Bliezīs tikkai vienu, es zinu labāk, a jūs pārējie neko nejēdzat.
Mācos maģistratūrā pedagoģijas jomā, bet nedrīkstu paralēli strādāt skolā, jo diploms būs tikai jūnijā.Darba vides studētājs -drīkst! Šie MK noteikumi nav priekš visiem!
Nu nu. Lai jau tā būtu, bet kad iedzerat šņabīti, tad paši daudzko izstāstat. Ko un kā darat.
Mēs nesēžam. Patīk tas jums vai nepatīk, bet mēs strādājam. Sēz tie, kas iesēdināti.
Ja jūs skolotāji tik traki izglītoti, tad kāpēc jūs negrib citos darbos? Kapēc jūs sēžat tajos sliktajos skolu amatos?
Izglītoti, domājoši, ar visaptverošu skatījumu apveltīti cilvēki pastāvošajai sistēmai ir kā sprunguļi riteņos. Visu līmeņu varām vajadzīgi paklausīgi izpildītāji...Bez šaubām, savu darbu mīlošam skolotājam ir sarežģīti pieņemt šo haosu
Šķiet, ka mūsu valstī par izglītības jēgu, saturu un izglītības nākotni rūpējas tādi darboņi, kuri nemitīgi meklē vainīgos, neredzot un neatzīstot savas kļūdas.Tās plašās iespējas novedīs jau tā samocīto izglītību līdz haosam.
Biju izmācījusies par programmētāju un toreiz varēju skolā mācīt matemātiku un informātiku, pie manis arī studenti nāca praksē... Pēc 10 nostrādātiem gadiem mans diploms vairs nebija derīgs, jo nebija vārda "pedagogs". Stājos otrreiz LU un pabeidzu pedagogus. Tagad vēl 20 gadi pagājuši un mans pirmais diploms tomēr būtu derējis. Tāpat ar maģistratūru. Kad tā sākās, tad pēc pedagoga studijām iestājos maģistratūrā un to pabeidzu. Pēc pāris gadiem manu primo diplomu pielīdzināja maģistram... Tā mums iet ar diplomu derīgumu un nederīgumu.
Jau šogad trūka ap 800 skolotāju. Kad pensionēsies pašreizējais skolu "pamats", un tas būs drīz, tad nebūs, kas iet klasēs. Tāpēc tagad tiek piedāvāts teju jebkuram ātrā laikā kļūt par "skolotāju", pat pedagoģiskā izglītība vairs nav vajadzīga......jo klases priekšā kādam ir jāstāv. Noniecinot skolotāju darbu, padarot to reizēm neizpildāmu, nonievājot profesiju kā tādu, maksājot neadekvāti zemas algas, neapmaksājot visus padarāmos darbus, Latvijas varas ir panākušas šo skolotāja profesijas degradēšanu.
vienkārši izcili.... Esmu sākumskolas skolotāja, tātad varu pasniegt bērniem līdz 6.klasei. Man labi padodas vizuālā māksla, bet nedrīkstu... man vajag piemācīties par savu naudu 1500x2 gadi, lai varētu to darīt arī 7., 8., un 9. klasē.. Nopietni??? Es labprāt izietu pusgada kursus un strādātu arī pamatskolā.. jo citādi sanāk, ka man profesionālais grāds pedagoģijā ir kaķim zem astes.... Toties kāds , kura būs kaut kādi kursi pedagoģijā, mācīt drīkstēs... vnk stulbums!!!!!
Redz izrādās metamies atpakaļ. Turpinam sen iesāktas lietas. Velkat arā izietos kursus, iesniedzat darba devējam un strādājat vienā skolā.
strādāju skolā jau 25 gadus. Pirms 22 gadiem bija likums, kurš atļāva mācīt priekšmetus , kuri ir savstarpēji saistīti. Protams bija jāiziet kārtīgi papildkursi, bet mazā skolā tas ir svarīgi, ka viens skolotājs var mācīt vairākus priekšmetus. Es kā ģeogrāfs drīkstēju mācīt arī ekonomiku un vēsturi. Bija pilna slodze. un skolā labs pedagogs. Tagad drīkstu pasniegt tikai ģeogrāfiju un man jastrādā 3 skolās. un tā visi pedagogi bakstās pa vairākām skolām , lai kaut cik saņemtu algā.
Ne vecāki, ne skolotāji izveidoja šo izglītības sistēmu.
Omīte, nu neviens Latvijā, vairs nav vērts. Tikkai tu un tev līdzīgie. Tas pierāda kā paši jūs Latviju novērtējat un cienat kopumā. Smieklīgi vai ne!!???
Nu tagad skolās varēs iet strādāt visi tie vecāki un ne tikai, kas saka ka visi skolotāji slikti. Varēsiet i mācīt i par to algu saņemt. :)
Šādi likumiski izsijās, tos kuri neder vairs savam darbam.
piekrītu Jutai 26.11.2020. 01:04:36
Izglītības sistēmā to dara ar nolūku. Jo glupāks, jo labāk. Aitas viegli vadāmas. Kur barvede, tur viss bars blēdamas pakaļ, kaut vai bezdibenī. Bezdibenī arī krītam ar visām kon....tēm.
Nesmejaties1 Psiholoģija mācīta, daudz lasīts, prakse ikdienā. Par psihoterapeitu varētu droši strādāt. Kuriem vajadzīgas zāles, izrakstītu psihiatri.
Izvēlas studēt, jo viena no lētākajām un agrāk bija arī tā : viena no labākajām intelektuālajām izglītībām. Tad var doties studēt par dārgāku maksu citur, papildus strādājot, bet ne par pedagogu.
No kurienes? 26.11.2020. 00:50:57
Prātiņ, nāc mājās! No kurienes tāds naids vienam pret otru! Covid rāda cilvēklu īstās sejas, precīzāk - dvēseles stāvokļus. Bēdīgi....
Nu nesanāks ar kursiem tik par ārstu un algas mazākas. Jāstrādā spectērpos utt. Neizturēsiet, pat dienu.
Ieva, trūkst ārstu un strādā 14-16 stundas maskās, spectērpos. Mums ir mazākas algas, kā skolotājiem. Bet mēs nenicinam visus, ar ko ir saskre vai ilgstošš darbs. Mēs daudz dārgāk un ilgāk studējam, lai tiktu pie diplomiem un ilgāk izejam procesu, lai noslētu darba līgumu. Bet jūs aizbļaujat visus mēdijus un saitus.
Izglītība 25.11.2020. 20:06:26
Izglītība kā tāda vairs nav! Covid 19 ir parādījis 100%, nevarēšanu tik galā satrauktā situācijā, skolas vide senjau ir ierūsējusi. Visi vainīgi tikkai ne skolotāji.
... lūk, tā izglītība meimuro - no viena grāvja otrā.
Nu te laikam ir bailes skolitājiem, kad cits varēs izpildīt ko prasa izglītības sistēma. Baidaties vien. Te atklājas jūsu slinkums un negribēšana. Valsts maizē iesēdējušies.
Vecāki, saprastāt, jūs ar saviem negantajiem bērniem cik tālu esat noveduši valsti, padomājiet.! Nav biki vainas sajūta, ehhh. Tak savācaties vienreiz, audziniet kā iestīvinātas bikses, savas atvases, te visiem jājūk prārā.
Tagad arī ārstu trūkst. Varbūt pedagogi varētu būt dakteri? Iziet kursus un dakteris pēc dažiem mēnešiem:D
Kāpēc jābrīnās par tādu izglītību? Jā tagad bērnudārzā var sākt strādāt par audzinātāju tikko sākusi mācīties auklīte,jo nevēlas tīrīt dibenus. Un kas galvenais, saņem arī tādu algu kā kvalificēti darbinieki
Lauki jau ir sagrauti. Tas nu būtu padarīts. Tikumība un morāle arī pasludinātas par atavismiem. Tagad graujam izglītības sistēmu- un nevis lēnām, skrubinot pa ķieģelītim, bet ar milzu buldozeru, bez žēlastības: lai būtu ātri un neatgriezeniski. To atmodas laikā sapņos par gaišo nākotni brīvā zemē pat ļaunākajos murgos nevarējām iedomāties. Bet realitāte ir klāt.
Bet kāpēc tad izvelējās studēt kādā no PEDAGOĢIJAS fakultātēm???
Jo tālāk, jo trakāk. Vai tad nav skaidrs, skolotājiem samaksa zema, sevis cienīgs jaunietis, kurš pabeidzis kādu no pedagōģiskajām fakultātēm augstskolā uz skolu nenāks, tāpēc piesaistīsim visus, kuri vēlas un neskatīsimies kāda izglītība.Ministre nav spējīga , vai nav ieinteresēta risināt problēmas, tāpēc visi, kam nav slinkums uz priekšu!
Kāda te var būt runa par skolotāja prestižu....
Vainīgi ir vecāki. Vissssss. Vis kas ir aizgājis greizi, vainīgi vecāki. Nav jāmeklē vainīgos ir jau atrasti.
Ja, ja. Skolotāja darbs jau tādi nieki vien, to taču var jebkurš aiziet bišķi kaut ko pastāstīt, ja nesanāks vai nepatiks, tad ies citur.
Lāpām valdības izplēstos caurumus. Pēc tam meklēsim vainīgos, kāpēc rezultāti ir tādi, kādi nu tie ir. Atkal būs darbs "Aizliegtajam paņēmienam" (bērnudārzus jau papurināja.)
Jaunie vecāki! Iedomājaties, ka tagad Jūsu bērniem klases priekšā būs cilvēki visi, kas pagadās- no augstskolām, no misijām, no projektiem un mēģinās atrast to sasniedzamo rezultātu katrs pa savam...it sev.augstskolas pasniedzējs mācīs reizrēķinu sākumskolā...Neapskaužu bērnus, t.sk.arī savējos.
Galīgi neciena pedagogus, kuri ir ieguvuši diplomu, vai pat vairākus diplomus un tam tērējuši personīgos līdzekļus, jo studijas par bargu maksu, salīdzinoši ar skolotāja algu... un pēkšņi saproti, ka tavs diploms vairs nav svarīgs, jo varēs strādāt ar dažādu izglītību, vai pat bez pedagoģiskās. Par mācību priekšmetu metodiku šeit vispār vairs nerunā! Viss tik uz kompetencēm un nekompetentiem ,jaunizceptiem skolotājiem balstīsies...
Pedagogu trūkst dēļ valdības attieksmes, tāpēc vajag dot iespēju būt par pedagogu visiem... Pretīgi!!!
Vēl varētu dzīvē ieviest modeli, ka "skolotāja" skolā nostrādā kādus pāris gadus bez kvalifikācijas un tad, kad viņa saprot, ka vēlas turpināt "mācīt" bērnus viņa varētu sākt studēt. Domāju, ka rezultāti būtu sensacionāli.
Jap, izglītības līmenis valstī plauks uz zels! Plauks uz zels! Pirms trim/četriem gadiem noņēma no trases pedagogus, kuru skolā 15-20-30 gadus strādājuši, jo ieguvuši izglītību "pedagoģijā" nevis konkrētā pedagoģijas jomā. Tagad atļaujam strādāt visiem pēc kārtas, jo izrādās, nav darbinieku un neviens šajā profesijā strādāt neraujas.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.