Lietotājvārds
Parole
Mans viedoklis par jums visiem ir tāds:Jūs esat cilvēki, kam nav darb u kas tikai šeit sēž un apvaino citus. Ar cieņu, El Barto
E-Klase moderators 07.12.2020. 10:51:29
Labdien, beidzat apvainot viens otru savādāk, tiksiet banoti no komentāriem
Vai tas nav absurds, ko atļaujas pateikt IZM. Otrajā semestrī 9. un 12.klasēm mēģinās rast iespēju gatavoties eksāmeniem. Ar ko sliktāki 7., 8., 10., 11. klašu skolēni, ka visu gadu nebūs gājuši uz skolu? Kopš kura laiks skolu uzdevums un mērķis ir gatavoties eksāmeniem? Varbūt skolām mērķis joprojām ir rast vismaz iespēju iegūt izglītību? Tie eksāmeni kādām konkrētām klasēm vajadzīgi kā kazai piektā kāja. Ja tik izcila būtu tā attālinātā mācīšana, tad visu Tālmācības skolu rezultāti būtu visspožākie. Tajās daži normālie sasniegumi,ja pēdējā gadā no dienas skolas pārgājis uz tātmācibas variantu. .
Silvijai/skolotājai 30.11.2020. 18:08:52
Lai cik būs pārbaudes darbi, tie nedos neko skolēnam. Tie tiek atsviesti atpakaļ un nav paskaidrojuma, kas nav pareizi. Spītības un principa pēc nav. Gribat riebt, tad riebjat sev ministrijai utt. Nevis bērniem.
Derīgi līdz tam brīdim, kad tiešām diagnosticē, bet nevis pārvēršas represijās pret skolotāju.
Laikam būs pretējs viedoklis- domāju, ka diagnosticējošie kā reiz būtu vajadzīgi. To nozīme ir diagnosticēt esošo situāciju. Un, iespējams, tieši tas parādītu īsto ainu un ļautu izvērtēt attālinato mācību (ne)efektivitāti. Šo darbu vērtējums ir bez atzīmes, tāds, lai novērtētu esošās zināšanas.
Muļķības, vis tavā rakstītajā. Prom no realitātes.
Nezākājiet skolotājus, viņi dara, ko var izdarīt, meklē materiālus, veido video, vada tiešsaistes stundas, labo darbus, kur paiet bezgala ilgs laiks, jo katram jāuzraksta atgriezeniskā saite, ko ir sapratis, ko nav. Skolotājs dara savu darbu un īpaši nežēlojas, kašķējas IZM un arodbiedrība.
Egils Levits 30.11.2020. 10:55:01
Man nerūp jūsu viedoklis par mani.
Egils Levits 30.11.2020. 10:47:55
Es uzskatu, ka šie diagnosticējošie darbi ir vajadzīgi lai sagatavotu bērnus 9. un 12. klases darbiem. Paldies,Egils.
Skolēniem pie mums skolā,12.klasē nav šogad matemātikas skolotājas,jo nav iespējams atrast.. Kădiem ir privātskolotāji, citiem nav....ja viņi nenokārtos matemàtiku parējie eksāmeni neko jau baigi nepalīdzēs...a pag.gadā kad situācija tāpat bija sarežğīta - neviens nedomàja par bērniem un eksāmeni nebija necik vieglăki...pēc tam rakstīja daudz ka "vai cik zemi rezultāti.." Man ir 12.klasē, man bail par viņiem...ka viņi jau tagad lielā stresā domā ka nepabeigs skolu... Eksāmeni NEVAR būt tādi kā vienmēr. It īpaši ja būs online. Ir jareķinās ar internetu, slikto tehn. Aprìkojumu...ir jāreķinăs ar visu to, ko izgl. Ministrija negrib redzēt un zināt, jo viņi pilda "savu darbu". Tie nabăgie jaunieši gaidīs kad atvers robežus, lai tikai begt.
Sveiki tauta, ludzu ziedojiet naudu skoleniem, kuri nepabeigs 9. klasi, lai tie dzivojot uz ielas varetu atlauties kaut vai edienu. paldies par to, ka eksameni netiks atcelti
Strādāju Rīgā, pamatskolā. Pērn man bija jāmāca 9. klasei matemātika. Protams eksāmena neesmība ļāva uzelpot par pašiem vājākajiem skolēniem, taču pārējiem skolēniem priekšā bija gan iestājeksāmens 1-2-3 - inž ģimnāzijā, gan labākajās vidusskolās. Mēs zoomā maijā sēdējām dienām ilgi, nevis vienu stundu dienā, bet trīs. Un rezultāti bija ļoti iepriecinoši - 8 skolēni iestājās ģimnāzijās, arī pārējie, kuru vērtējums ikdienā bija 6 - 7, tika izvēlētajās labajās vidusskolās. Bet vājākie iestājās tur, kur eksāmenu nevajadzēja. Gribu uzsvērt to, ja ir vēlme mācīties, tad arī attālinātajā lieliski var sagatavoties eksāmenam.
Ja 9. klašu eksāmeni šogad netiks attcelti, uzreiz var secināt, ka cilvēkiem, kuriem vajadzētu rūpēties par skolēniem, ir pilnīgi vienalga. Pasaulē ir globāla pandēmija, vecākus atlaiž no darba, skolēni mācās no mājām ar vienaldzīgiem skolotājiem, un tikai skolēni ar bagātiem vecākiem var atļauties privātstundas, lai izvilktu bērnu no sliktās izglītības bedres. Tas vienkārši nebūtu loģiski likt šiem bērniem (un es uzsveru, ka 9. klasnieki ir bērni, bet tiem liek darīt tik pat daudz darbu kā pieaugušajiem) pildīt tāda paša līmeņa eksāmenus kā citu gadu 9. klasniekiem. No sirds lūdzu, lai pažēlojiet bērnus, kas ir nostrādājušies un pārguruši.
Ak tā. Nevajag. Jums skolas, skolotāji ir dots uzdevums, tas ur jāizpilda. Nav atbildes priekšā? To nemācīja unversitātēs? Paldies Covidam, tagad jūsu vieglprātību un nesodāmību,bezbailību, necieņu var redzēt. Cik žēl. Sēdieties neieskatīts.
Pareizi, mārrutk, nevajag 3. un 6. šogad tirināt. cits ar kovidu mājās, cits attālināti, cits ar basām kājām :))) Tad rakstīs, tad pārrakstīs, tad ņemšanās ar tukšām klašu telpām un 3 metriem :))) Skolotāji savās maskās būs saķēruši ne to vien...
1. Vai diagn. darbu un eksāmenu sastādītāji ņems vērā, ka šis gads ir zināmā mērā haotisks gads skolēniem un skolotājiem - vai turpinās darbus veidojot apmierināt savu augsto ego? 2. 9. klašu eksāmeni ir vajadzīgi tikai IZM statistikai - lai atkal varētu zīmēt stabiņus, aplīšus, līknītes un rēķināt %. Nevienā tālākajā skolā to rezultātus vērā neņem, tikai vidējo balli un vērtējumus noteiktos priekšmetos. Tie nav 12. klases eksāmeni, kuri saistīti ar iestāšanos augstskolās.
Devītajiem būtu jāliek šis eksāmens, visi te izlaidušies, tagad pat nav diagnosticējošo darbu astotajā klasē...kādus 2 gadus tik bija, man nācās rakstīt eksāmenus un diagnosticējošos darbus 3.,6.,8. un 9. klasē, tūlīt būs 12. klašu eksāmeni...Jā noteikti jāpažēlo tie nabaga devītie tagad...noteikti...
Pēdējais laiks domāt par mācību materiālu pilveidošanu attālināto mācību īstenošai! Ar šausmām skatos uz savu 9. klases skolēnu, kas gandrīz gadu nav gājis uz skolu un kaut ko pašmācības ceļā apguvis. Konkrēts piemērs, pārbaudes darbs fizikā no 30 skolēnien 7 ir izpilde vairāk par 40%. Mati ceļas stāvus! Un nevaru palīdzēt!
Uzskatu, ka 9.klasēm eksāmeni nebūtu jāliek. Mana dēla klasei, piemēram, vēsture jau pavasarī tiešsaistē vispār nebija, un arī pašlaik pašiem visu laiku jāmācās. Tāpat ar pārējiem priekšetiem ļoti līdzīgi. Ja jau pagājušajā gadā devītie varēja eksāmenus nelikt (kaut attālināti bija tikai 2,5 mēneši), tad šogadējie devītie jau daudz ilgāk ir pašmācībā mācījušies (8.klases beigas+ 9.klasē oktobra beigas, viss novembris, un gan jau arī decembris).
Ļoti bēdīgi ir šie "āķraksti", kas nepasaka neko, neatstājot laiku e-klases darbiniekiem pilnveidot šo novecojušo un absolūti neparocīgo rīku. Nemēdzu būt pesimistisks, bet šis gads licis vilties valstī, nu arī līdzcilvēkos. Žēl!
Tāda mārutka pēc 27.11.2020. 09:22:55
3. un 6. klašu diagnosticējošie darbi jau nu gan ir mazākais, kas uzdzin stresu. Tie procenti pat uz liecības nav. Par tiem pat eklasē neliek. Par to, ka tas stesu dod jūs jau nu gan pārspīlējat. Šie darbi ir tādi paši pārbaudes darbi kā ikdienā, tikai nosaukums cits.
12.klases sagatavosies eksāmeniem. Tie jau ir gandrīz studenti (ja vēl ņem, ka viņi lielākā daļa ir pilngadīgi, tad būtu jāvar tomēr patstāvīgi mācīties). Par 9.klasēm apšaubu, jo pusaudžu vecums ir pusaudžu vecums. Varbūt apzinīgās meitenes - jā. Taču par puišiem stipri apšaubu, ja vien vecāki visu laiku negana savas atvases, kas šajā vecumā posmā pat nestrādā, jo katram skolniekam ir "liela galva". 9.klases noslēguma eksāmeni būtu atceļami, bet iestājeksāmeni saglabājami.
cilveksnomarsa 27.11.2020. 08:37:21
3.6 klases diagnosticējošie darbi nebija tik grūti.Tie ir vajadzīgi lai pārbaudītu viņus.
Tiešām- likt mierā 3. un 6.klases, bet derētu saprātīgi padomāt par 9. un 12., lai šo klašu absolventiem nezustu vēlme turpināt izglītoties.
Kāda mārrutka pēc? 26.11.2020. 18:57:46
Kāpēc šie diagonosticējošie darbi šajā mācību gadā ir vajadzīgi 3. un 6. kl.??? Skolotājiem, vecākiem, bērniem papildus stress. Var šogad izlaist!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.