Lietotājvārds
Parole
Tas taču ir elementāri - skolēniem jebkurā skolā var pajautāt - kādā veidā tiek izlikta atzīme sportā par basketbolu (vai visiem skolēniem vajag 10 reizes iemest bumbu grozā, lai būtu 10, vai ko citu darīt basketbola spēlē ar konkrētu skaitu), kā izliek atzīmi par vieglatlētiku (vai vajag visiem uzrādīt konkrētu rezultātu 60 m, tāllēkšanā utt.), kā izliek atzīmi par volejbolu (vai vajag noteiktu piespēļu skaitu, servju skaitu utt.) un tā tālāk visos sporta veidos. Jāliek esot par skolēna INDIVIDUĀLO izaugsmi, attieksmi un to, cik pareizi attiecīgais vingrinājums tiek darīts. Kā varēja redzēt kādā TV raidījumā (laikam, Aizliegtais paņēmiens), tad vienā otrā Rīgas skolā liek ļoti progresīvi tos vērtējumus - ja skolēni ierodas uz stundām, dara to, ko māca skolotājs, tad neatkarīgi no auguma īpatnībām, pēc skolotāja izstrādātas punktu sistēmas par apmeklējumu, var iegūt 9 vai 10 balles (tā laikam bija Rīgas 3.ģimnāzija, jo meitenes tika intervētas pie tās skolas ēkas). Taču rādīja arī skolas tur pat Rīgā, kur skolotāji izdomā kaut kādus normatīvveidīgus vērtējumus. Un, vispār, skolās taču jābūt redzamiem, visiem izlasāmiem vērtēšanas kritērijiem (vai kaut kam tamlīdzīgam), kas atbilst IZM nostādnei un prasībām. Vismaz, man šķiet, ka mūsu skolā tādi ir. Būs rudenī jāpajautā (bērns gan vēl sākumskolnieks, tāpēc nekādu neskaidrību līdz šim nebija).
vajag runāt konkrēti, kurās skolās ir labi sporta skolotāji, kurās - ne., ar visiem uzvārdiem. Konkrēti: kādi normatīvi, pēc kādiem principiem liek atzīmes utt. nav ko anonīmi gudri runāt
Jā, un bēdīgākais, ka no sporta viņi izvairās skolotāju dēļ. Manos rados vienā lauku skolā sporto visi - gan apaļi, gan gareni, un viņiem sportā ir tikai 9 un 10 balles (gana liela motivācija, lai ietu un darītu, pat, ja nepadodas). Toties maniem bērniem ar sporta skolotājiem nav paveicies, jo klasē ir vairāki bērni, kas ņem ilgstošos atbrīvojumus no sporta skolotāju normatīvu dēļ, bet vēl dažiem ir 6 balles, vai kādam pat mazāk, lai gan iet un dara, ko liek.
Vajadzētu būt ne tikai sporta nedēļai, bet sporta gadam! Citādāk tāda kampaņveidīga sportošana neko tik ātri vien nespēj mainīt. Skolēni apaļi un izvairās no sporta.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.