Lietotājvārds
Parole
Tālrunīte 03.06.2015. 16:43:30
Eksāmena priekšmetā 2 stundas nedēļā!!! Ko var apgūt, nodarbojoties 80 min. nedēļā? Pat lieko svaru nenomest, ja nodarboties ar vingrošanu 80 min.nedēļā! Pēc šīm 2 st./1ned. jāliek tas pats eksāmens neatkarībā no skolas veida (bagāta/nabaga, privāta/valsts, dienas/vakara, specializēta programma/vispārizglītojoša programma, atskaitītie skolēni/konkursa kārtībā atlasītie skolēni, skolotāji ar piemaksām/ skolotāji bez piemaksām, ar privātskolotāju/bez privātskolotāja, ar vecāku atbalstu/bez vecāku atbalsta...). Prasības vienādas=augstas visiem skolēniem visās skolās, lai kārtotu vienotu eksāmenu.
Nav atbilstošs mācību stundu sadalījums pa klasēm -soc.zinības, ētikas, kristīgās mācības un tml. - laika nosišanai, ko var apvienot vienā priekšmetā ar mazāk stundām. Eksāmenu priekšmetos nopietnas programmas, bet stundu pamaz. Problēma jāmeklē saknē.
to ķīmiķis 02.06.2015. 19:51:27
Ja kaut ko tādu pieminēs, tad izplēnēs mīts par mazāko skolēnu skaitu uz vienu pedagogu. Ir taču skaidrs, ka problēma ir pašā uzskaites būtībā. Tā kā lielākajai daļai nav zināms, ko pieskaita statistikā pie skolēnus izglītojošiem pedagogiem ārzemēs, tad protams to nevar apgalvot par visiem 100%, taču izskatās, ka šajā skaitā tomēr neieskaita visus tos, kas strādā skolā un ir "pedagoģiskais personāls" pie mums - skolas bibliotekāru, psihologu u.c. Tāpat māc šaubas, vai tur tiek pieskaitīti 'pedagoga palīgi (otrie skolotāji) klasei.
Kā "algo privātskolotāju" - privātskolotājs uzrāda savu pašnodarbinātā apliecību un izraksta vecākiem rēķinu? Redzams, ka runa un aptauja ir par aplokšņu algām un nelegāliem ienākumiem.
Kāpēc noklusē pētījuma datus, ka daudziem bērniem ir veselības problēmas, viņiem ir atļauja iet skolā uz kontroldarbiem, piemēram celiakija, psiholoģiskas dabas problēmas, jo nevar mācīties kolektīvā, jo nav sadarbības prasmju, ar katru gadu šādu bērnu vairāk, es pati esmu privātskolotāja tieši šiem skolēniem. kāpēc pētījums klusē par to, ka katru gadu mums pieaug to skolēnu skaits, kas vispār nav spējīgi apgūt mācību programmu un šādos gadījumos ārzemēs ir otrs skolotājs.
Neesmu skolotāja un man būtu daudz kritisku vārdu, ko teikt par mūsu izglītības sistēmu. Bet par šo "pētījumu" domāju, ka re;baltica kantorītis atstrādā pasūtījumu un viss mērķis ir sabiedrības kūdīšana un neapmierinātības novirzīšana uz pedagogiem.
ano skolotājai2 01.06.2015. 19:42:39
Jā. Ir radusies patērētājsabiedrība. Viņiem ir tiesības, jo mums valstī ir tiesībsargs(Zviedrijā-ombucmanis), BET VALSTĪ MUMS NAV PIENĀKUMSARGA, kurš aizstāvētu skolotāja, skolas darbinieka, cilvēka uz ielas tiesības pret bērnu bezkaunību. Viņi nevēlama skolotāja mātei, no savas mātes piedzīvotā rakstu, parāda pliku pakaļu. Es liku vilktās balles. Bet cik var vilkt?!
Neticami dati. Lai būtu 200 anketu, tomēr no apkārtesošajiem daudzajiem kolēģiem, kas strādā arī par privātskolotājiem, nezinu nevienu, kurš prasītu mazāk par 10 eiro par vienu, parasti astronomisko stundu. Mēdz būt, ka šāda samaksa ir arī par akadēmisko stundu.
Tikai dēļ tā vien, ka bija jāautorizējas anketu nepildīju... :)
skolotāja2 01.06.2015. 15:10:09
Būtu jau labi, ja pētījuma veicēji pajautātu, kāds ir privātskolotāju devums konkrētajā gadījumā. Zinu daudzus gadījumus, kad bērniņi (un tīnīši) mācību stundās pat necenšas pieslēgties. Arī vecāki pret skolas un skolotāju prasībām ir ignoranti. Daudziem mūsu sabiedrībā šķiet, ka bezmaksas izglītība jau pēc idejas nevar būt kvalitatīva un tāpēc algo privātskolotājus. Knēveļi to izmanto, lai skolā pilnīgi atslabinātos, jo ir pārliecināti, ka mājas darbus varēs izpildīt kopā ar privātskolotāju
Šis pētījums varbūt varētu dot kaut kādu jaunu pienesumu stereotipam, ka Privātskolotāji nav tikai nesekmīgajiem un mazāk apdāvinātajiem skolēniem. Privātskolotājus algo talantīgo bērnu vecāki, kuri nesamierinās tikai ar to, ko sniedz obligātās stundas un pārpilnā klase ar 25 skolēniem, kurā skolotājs nespēj sniegt gana lielu uzmanību visiem skolēniem.
ups! nu nav tas nekāds uberais atklājums. katrs daudz maz loģiski domājošs indivīds to spēja arī bez šī "pētījuma"saprast. drīzāk backgroundā ir mēģinājums tracināt sabiedrību izglītības lauciņā. bet gribas kliegt un teikt, ne tur rokat!!!!!!!!!!
skolotāja. 01.06.2015. 10:56:16
Tas ir lielo kombinātu rezultāts. Ja klasē ir 25 skolēni, tad 40 minūte garā stundā uz katru nesanāk pat 2 minūtes. Ne visi skolēni ir spējīgi bez papildus paskaidrošanas saprast. Taisām tik kombinātus. Būtu jānosaka nevis minimālais skolēnu skaits klasē, bet gan maksimālais. Tad nevajadzētu privātskolotājus.
Rakstīts, ka anketa ir anonīma. Bet tajā lapā ir jāautorizējas ar Facebook pasi... Khm, diez ko anonīmi neizklausās! Tas nozīmē, ka aptaujas statistikas veidotāji redz datus.
Visi diemžēl varbūt arī nevar nodrošināt dārgus privātskolotājus, taču katram parasti kaimiņos ir kāds gudrāks, vecāks bērns, kurš var apmācīt savējo. Tādēļ vienmēr ar skepsi skatos uz tiem, kuri attaisnojas, ka nevar tik daudz nopelnīt, lai algotu privātskolotāju.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.