Lietotājvārds
Parole
kad pagājušo gadu 04.10.2014. 15:49:00
kad pagājušo gadu Šamanis lika mūsu klasei iesniegt referātu, tad četras personas savus darbus skaisti nokopēja. Pēc vieninieka vērtējuma (par plaģiātismu) direktoram tika adresēts sešu klasesbiedru iesniegums (četrotne pluss divi, kas vispār nebija nodevuši savu referātu) par to ka darbs darīts, bet vērtējums neapmierinošs. Pēc ilgas ietekmēšanas "no augšas" skolotājs bija spiests vieniniekus "pārvērst" par četriniekiem, jo darbs taču ir darīts, fonts nomainīts, bildītes lapās pārvietotas un, vispār, kāds gan tur plaģiātisms. (vienā darbā saturs bija 80% kopēts no interneta 1:1 ar visām gramatikas kļūdām,)
Labi skolnieki jau arī špiko(piemēram, es), jo vienkārši pietrūkst laika visus tos trakos darbus izdarīt. :( es jau labprāt nešpikotu, bet tā sanāk, ka vienmēr ir špikeris. Vienīgi vieglajās mācības nav (man-matemātika, angļu valoda,sociālās varbūt vēl kāda..), bet, piemēram, krievu valodā man VIENMĒR ir špikeris, jo neko nesaprotu, un skolotāja arī slikti māca. Citās mācībās nav tik bieži, bet ir.
Jurkāns Burkāns 29.09.2014. 21:45:44
Lai gan man vienmēr ir riebies rakstīt esejas un tamlīdzīgas lietas, es nekad neesmu kritis tik zemu lai mēģinātu atrast atbildes internetā. Tie kas necenšās domāt un vienkārši sāk norakstīt pa taisno, ir vienkārši slinki tirliņi. Un ja tas špikotāju skaitlis pieaug tad nu s*di ir. Tāda lūk ir mūsu slinkā nākotne.
pēdējam komentāram 29.09.2014. 07:39:26
Tu gan esi jocīgs. It kā nevarētu pārrakstīt cita darbu ar savu roku !!! :-DDD
Nu, kur ir problēma! Lai tak tās augsskolas liek rakstīt tos darbus rokrakstā un salīdzina ar studenta rokrakstu pirms aizstāvēšanas! Pasaules labākajās augsskolās tā dara. Un viss!
Es vispar negribetu iet uz skolu
Tajos aizvēsturiskajos laikos, kad mācījos Universitātē, šāda tādā sīka plaģiēšana, protams, pastāvēja, ne bez tā. Taču trīs iemesli neļāva tam pārvērsties par ļaundabīgu masveida praksi. Pirmkārt, nebija interneta, datoru un copy/paste. Otrkārt, nebija ne Google's, ne Vikipēdijas. Treškārt, studentiem neuzdeva tādu lērumu darbu(pašai bija divi lauka prakses darbi, kurus noplaģiēt nebija iespējams, divi kursadarbi - bāze un iestrādnes diplomdarbam, un pats diplomdarbs. Un divi referāti. Pasniedzēji - darbu vadītāji tos tiešām v a d ī j a, lasīja ļoti rūpīgi, analizēja, mums tos savukārt tiešām nācās a i z s t ā v ē t. Tagad mapītes(papīra vai digitālās) pasniedzējiem krājas kā malka grēdās, tos fiziski nav iespējams apjēgti izlasīt, kur nu vēl kaut ko vairāk.
Gan es, gan mani bērni esam studiju laikā saskārušies ar nicinošo izteikumu no pasniedzēju puses: "...jūs esat to darbu kaut kur norakstījis". To apvainojumu (pilnīgi nepamatotu) ir daudz grūtāk "norīt", nekā atzīt, ka pastāv godīgs bizness konkurences apstākļos. Tāds ir bijis vienmēr. Bet pasniedzējus, kuri izteikuši šādus apgalvojumus, nevēlos ne sastapt, ne sveicināt.
arī rakstu citiem 28.09.2014. 11:22:45
Pilnībā piekrītu <Tā, kas raksta> komentāram. Vēl gribu piebilst, ka augstskolu, arī citu izglītības iestāžu pedagogiem vispirms vajadzētu aizdomāties, kāpēc šāda situācija ir izveidojusies. Manuprāt, tas ir tikai tāpēc, ka pedagogiem, pasniedzējiem nekad nav pietiekami laika, lai paši spētu pilnvērtīgi konsultēt, atbalstīt studiju darba rakstītājus. Arī es esmu studējusi vairākās augstskolās, pati esmu saskārusies ar šādām nepilnībām, un tā kā esmu piespiedu kārtā kļuvusi par ilgstošu bezdarbnieci, jo izglītoti un kompetenti darbinieki mūsdienās tikai atbaida darba devējus, tad daru to pašu, ko <Tā, kas raksta>, t.i., konsultēju vidusskolēnus, studentus, palīdzu viņiem uzrakstīt, noformēt savus darbus, bieži arī uzrakstu studenta vietā un pārdodu savu darbu. Taču gribu atzīmēt, ka nekas jau netiek vienkārši iedots gatavs studenta rokā, bet kopīgi tiek izrunāts darba aizstāvēšanas process, kopīgi meklētas sakarīgas atbildes uz iespējamajiem komisijas locekļu jautājumiem, respektīvi, darbojos kā privātpasniedzējs un daru augstskolu pasniedzēju, arī daudzu vidusskolu/profesionālo vidusskolu skolotāju nepadarīto darbu. Vai par to man būtu jākaunas saņemt arī atlīdzību? Vai tāpēc jāpārmet studentiem plaģiātisms, ja viņi meklē privātskolotājus, privātpasniedzējus, privātus studiju darbu vadītājus? Manuprāt, jānokaunās skolām, kas skolēnus, studentus māca tikai uz papīra, savās atskaitēs, bet praktiski neko neiemāca.
Un tie,kas sludinās ss un citos portālos, ko ar tiem? Vai portāla aizklapēšana atrisinās problēmu, vai atkal izliksimies, ka problēmas nav?
FIZIKA.LV , par kuru raksta Voldemārs (26.09.2014 plkst. 13.48) , ir tikai viena no daudzajām "točkām". Skumji , ka šādi "fiziķi" uz skolu atnāk tiki ar vienu mērķi - kritizēt visu , kas vien iespējams un kāpt pa karjeras kāpnēm
"Tā, kas raksta" visu perfekti pateica, gluži kā burtus no klaviatūras izrāvusi. Ļoti labi teikts! Un pieprasījums tam, lai kāds cits tavu darbu izstrādā, ir bijis vienmēr, nesaprotu, par ko jūs šausmināties un par ko brīnāties, vienmēr ir tas vairāk vai mazāk pastāvējis, bet pašlaik vienkārši ir tāds laikmets un tāda paaudze, kas prot izmantot savas iespējas un zināšanas, lai veiksmīgi "nošpikotu" un kā saka - špikot arī ir jāmāk! Tāda pati māksla kā būt gudram.
Augsskolu pasniedzējiem vajag ieviest citu veidu vai metodi, lai students pats varētu sevi pierādīt. Nav jēgas šiem darbiem, tikai laika "nosišana". Bet tas laikam pasniedzējiem ir vieglākais ceļš. Lekciju sarakstā pus gadu rakstīts - maģīstra darba aizstāvēšana, bet reāli students aiziet kādas 2 reizes. Bet pasniedzēju darbs tiek apmaksāts.
Kad es, atvainojos par izteicienu, uzcepu savu maģistra darbu, darbu, es vispār nevarēju iedomāties domu, idejiski, zagt cita cilvēka maizīti, cita cilvēka darbu un dvēseli! Dvēseli! Vai jums vairs nekas nav svēts? Mans dēls jau ir nozombēts ar mūsdienu mēdiju palīdzību, spēlē need four speed - pagrīdes spēli ar vardarbīgām tieksmēm, kas es esmu par cilvēku, ja es pat nevaru pateikt savam dēlam ka viņs nedrīkst virtuālā realitātē savu dvēseli pazaudēt, piezvaniet man 26950001, mekleju piedzivojumus
Tā, kas raksta 26.09.2014. 17:07:29
Šokā? Nekā pretlikumīga – ļoti daudzi diplomdarbu rakstītāji (arī es) ir saimnieciskās darbības veicēji un valstij maksā nodokļus. Konsultācijas ar likumu nav aizliegtas, un ar informāciju studenti ir tiesīgi rīkoties pēc saviem ieskatiem. Citējiet kaut vienu LR normatīvo aktu, kas tiek pārkāpts? Kā domā cienītie augstskolu pasniedzēji – par ko jūsu studenti mums maksā lielu naudu? Ne jau par plaģiātu – to viņi par pārdesmit eiro var nopirkt ,,atlantā”. Mēs veicam pasūtījumus saskaņā ar studentu plāniem, metodiskajiem norādījumiem, izmantojam studenta avotus utt. Un rakstām oriģinālus darbus (lai negrautu savu reitingu konkurences vidē). Arī galīgas muļķības, ka students, kas nav darbu pats rakstījis, nevarēs to aizstāvēt! Un kā vēl var! Manus darbus aizstāv uz 10 ballēm un vēl pēc tam paldies pasaka! Pasniedzēji nevēlas atzīt, ka daudzi studenti ir zinošāki par pašiem pasniedzējiem un tas diploms viņiem vajadzīgs tikai ,,papīra” pēc. Un viņiem nav laika rakstīt, jo jāstrādā, lai apmaksātu studijas un pasniedzēju banketus pēc eksāmeniem. Ja nevar aizstāvēt, tad jāprasa – kāda ir augstskolas izglītības kvalitāte, ja cilvēks vairāku gadu laikā nav neko apguvis? Kā viņš licis ieskaites, eksāmenus (kur nebija maksas aizvietotājs), ka tika līdz diplomdarbam? Varbūt lai augstskolas vadība šokējas pati par sevi, ka pieņem augstskolā jebkuru, kam ir nauda, nevis talantīgus, bet nabadzīgus (daudzās augstskolās tādu budžeta vietu vispār nav). Kā arī galīgs stulbums par plaģiātu – pretenzijas pirmām kārtām var izvirzīt tikai darba autors, bet mēs, rakstītāji, savas autortiesības esam pārdevuši, mums pretenziju nav. Kāds ir raksta mērķis un mērķauditorija? Kuram būtu jānokaunas? Studentiem? Pasūtījumi bija un būs, un man, piemēram, ir vairāk, nekā es varu fiziski veikt. Mums, rakstītājiem? Viss ir godīgi – mēs strādājām, nevis zogam, un saņemam samaksu. Mēs izmantojam savas spējas un talantus, par ko saņemam atlīdzību. Kas ar to darbu ir tālāk – nav mūsu daļa un mūsu problēma. Ja kāds, piemēram, Makdonaldā pērk hamburgerus un noēdas līdz aizdusai un liekiem 100 kg, tad arī vainīga ēstuve? Būs pieprasījums – būs piedāvājums.
Pirms pāris gadiem "Dienā" bija darba sludinājums: "Meklējam juristu. Biznesa augstskolas Turība diplomu nepiedāvāt!". Tāpat vajadzētu ar skolotāju vakancēm.
Palasot rakstus par to, kas nitiek LV un komentārus ne pie šī raksta vien, secinu, ka lielākā daļa dzīvo it kā uz citas planētas, it kā nekad neko tādu agrāk nebūtu dzirdējuši un redzējuši! Visapkārt mums sūdu bedres, bet tik brīnās un brīnās...vaimandieniņ, kā tad tā pēkšņi...
Pamodušies! Par tādu lietu kā fizika.lv neviens gan nesūdzējās ;)
Var protams liekulīgi izlikties, ka šāda parādība iepriekš nekad nav bijusi. Iepriekš tas tika darīts tā teikt "pa kluso", bet tagad iznācis atklātībā šāda portāla veidā. Tā teikt pieprasījums rada piedāvājumu. Turklāt atbilstoši laikmeta garam pašlaik ir moderni ēnu ekonomiku legalizēt :)
Kauna studentiem nav. Bet nav ko brīnīties, vai tad mūsu sabiedrībā kultivē, ka ar godīgumu var ko panākt? Nu ne taču!
Vēsturiski un normāli 26.09.2014. 11:17:57
Nu, vienmēr skolēni un studenti ir špikojuši un krāpušies.
Ir ļoooooti nepatīkami, kad pats esi no pirmā līdz pēdējam burtam iedziļinājies savā bakalaura darbā un visu rakstījis pilnībā pats, bet pasniedzēji skatās ar aizdomām. Jo pierasts, ka ir sastopami plaģiāti. Es atceros vidusskolā vēl bija jāraksta tāds ZPD. Nenormāli centos, gāju uz n`tajām konsultācijām, bet žūrijā uzskatīja, ka ir plaģiāts, jo nevar būt tik labi uzrakstīts. Tikai tāpēc, ka pārējie 90% sacep nedēļās laikā, nospiežot kaut ko no Vikipēdijas, nu tiešām trulā līmenī (tā vismaz bija pirms gadiem 7). Nu tad tiešām ir tāda vilšanās un "nekas pasaulē nav godīgi" sajūta, jo esi centies, bet ne tikai nenovērtē, bet apsūdz. Beigās gan viss bija kārtībā, darab vadītāja pārliecināja, ka ir individiāli izstrādāts un dabūju 10. :) Ha, mazie dzīves prieciņi!
Tas patiešām degradē augstāko izglītību. Tagad augstskolas diploms, manuprāt, vairs nenozīmē pilnīgi neko. Tiešām žēl, to studentu, kuri godīgi raksta visus darbus, jo viņiem vienkārši var neticēt.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.