Lietotājvārds
Parole
Citāts: "...Tai [reformai izglītībā] nav saprotama mērķa vispār..." Mērķis ir gan saprotams, tikai nav skaļi deklarējams - tam kāds no vārdiem savulaik bija "konsolidācija", tagad "optimizācija" u.t.t. Krīze beigusies, bet naudas jau nav. Jāpārdala kaut kā tas, kas ir un vēl jāietaupa. Makroekonomika šajā ziņā līdzinās mājas mikroekonomikai privātajā biznesā - jāsamazina izdevumi, bet darbu apjoms jāpalielina nosaucot to par darba ražīguma kāpumu, intensifikāciju, pašizmaksas samazināšanu, lētāku izglītotu jauniešu "ražošanu"...uz lētāka darbaspēka rēķina. Skan pabriesmīgi..., bet kaut kas no patiesības tur ir, jo taisnība atkal katram sava.
Valdiibai ir bail pat domat par izdeinas pensijaam, ja taas vecaas nekam nederigas 40 un 50 gadnieces aizies no skolas, kas tur straadas? Tutr jau tas suns aprakts gribetu jau no tam vecajam tikt valja , bet reali saprot ka tas bus zighlitibas sitemas beigad, jo jauno ta nav , un kaada buus kvalitate?
sportiņa skolotāja sieva 21.04.2015. 17:44:21
Kad tas naivais,visām valdībām un izglītības ministrijas muļķotais,mūžīgi pēc uzvarām tendētais, laika nenormētais darba holiķis,fanātiķis,sāks pelnīt ģimenei naudu un uzturēt ģimeni.??? Vīrietis ir ģimenes galva,bet piedodiet pāšlaik viņš ir tikai -pakaļa,kuru baro mani vecāki!! Izsmiekla objekts skolotāju kundzīšu acīs ,kas laiciņu pastrādā un aiziet dekrētā ,visu sačakarējot skolā! Un bieži neatgriežas pēc dekrēta.!!?? Sāksim cienīt skolotājus vīriešus skolā , jo tie strādā skolā no zvana līdz zvanam(pensijai) Maksāsim skolotājam vīrietim vairāk ,lai viņš nebūtu izsmiekla objekts,ģimenes ,,pakaļa",bet būtu galva! Un beigsim tukšas debates par izdienas pensijām ,kad nav pareizas algas! Nabadzība dzen mani streikot !.
sportiņa skolotājs 21.04.2015. 17:00:23
Ja mēs strādājam par tik zemu samaksu-iztikas minimumu un mazāk ,tad nekāda pensija tā nebūs un neviens izdienas pensijā neies.!jo ar to izdzīvot nevarēs.Sporta skolotājs ar beigtām kājām un muguru citos darba laukos nebūs vajadzīgs! MUMS JĀIZCĪNA SEV CIENĪGAS ALGAS UN TAD JĀRUNĀ PAR IZDIENAS PENSIJĀM.!!!!
sportiņa skolotājs 21.04.2015. 16:30:39
Ja nevar vairs skolēnam parādīt kā ir pareizi,tad cieš izglītības kvalitāte.
tad jau visiem kokapstrādē,ķīmijas rūpniecībā utt. tā būtu jāpiešķir...jebkurš taču saprot,ka 60 gados jebkuru darbu darīt ir grūtāk,kā 20...
sākumskolas skolotāja 19.04.2015. 11:37:25
Pilnīgi piekrītu iepriekšējam komentāram. Tā vien šķiet, ka arodbiedrībai un SAEMAI izdevīgi sarīdīt skolotājus ar skolotājiem, skolotājus ar citu profesiju pārstāvjiem, neskatot jautājumu pēc būtības, bet pametot izsalkušu suņu baram sīku kauliņu, lai plēšas. Atkal novērsta uzmanība no galvenās sāpes!
Piekrītu beidziet rieties! 25.02.2015. 21:24 Patreiz viļā izdienes pensijas jautājumu skolotājiem, to būtu jāviļā arī citām profesijām. Ne visi policisti ir bijuši ļoti aktīvā darbībā, ne visi šoferīši, ne visi kurinātāji, ne visi ... . Būtu jāskatās cilvēka veselības stāvokļa atbilstība veicamajam darbam, no 55 gadu vecuma dodot iespēju doties izdienes pensijā, ja intensīvi nostrādāti 30 gadi!!! Nebūtu te vienam otru jāķidā, bet jāsaliedējas! Bet tādi jau , lūk, esam. Žēl gan... UN MUĻĶĪGI tas ir - jebkurš patiesi īsts Skolotājs katrā priekšmetā strādā - matemātikā, mājturībā (kur sevišķi kokapstrādē strādājot ikdienā putekļu vairāk kā jebkuram citam un arī darba intensitāte un nostaigātie km katram paskaidrojot...) u.t.t. Pēc būtības LIZDA vajadzētu cīnīties par VISU skolotāju iespējām ne tikai direktoru (darba devēju) un dažu profesiju labā.
Devils+kitokay( sex)
Devils+kitokay( sex)
Kitija+JekabS LOve gultu cikstina.
Un kā vēl! Visi Latvijas skolotāji to jau sen bija pelnījuši!
Tāravas Anniņa 16.04.2015. 20:20:05
Un tad jau arī ķīmijas skolotāji var savu artavu piemest - reaģenti, laboratorijas uzturēšana kārtībā utt. Tad jau arī viņiem pienākas, vai ne?
Izdienas pensijas iespēja pēc savas būtības daudziem skolotājiem ir un daudziem ar laiku var kļūt izdzīvošanas jautājums. Diemžēl no vecuma, slimībām u. tml. nav pasargāts neviens... Komentārus lasot, nāk prātā tā epizode no sengrieķu mīta ,,Argonauti", kur jaunais Jāsons iesvieda akmeni karapulka vidū, kā rezultātā karavīri savā starpā sāka plūkties uz dzīvību un nāvi, kamēr visi gala beigās pagalam gan, kur nu vecumdienas, pat rītdienu nemaz nesagaidījuši... Izdienas pensija dēļ tās skolotāju šķirošanas ir kā tas Jāsona sviestais strīdus akmens lielajā Latvijas skolotāju pulkā. Nu tad ko, cienījamie kolēģi, vai sāksim tagad plūkties paši savā starpā, aizmirstot par pašu svarīgāko? Atbildīgi un humāni būtu izdienas pensiju piešķirt visu specialitāšu skolotājiem. Vilks viņu zina, kad šis jautājums par visu Latvijas skolotāju izdzīvošanas iespējām mūsu valstī tiks gan apspriests, gan risināts augstākā līmenī?1
...lai sporta skolotājam nebūtu jāgatavojas stundām ,jālabo inventārs ,jāuzrok tāllēkšanas bedre ,jāpumpē bumbas ,jāmazgā sporta formas,jāžāvē,jāgludina , uttt.,tad viņam vajag laborantu vai arī vajag super bagātu skolu ,kur ir labs un dārgs inventārs ,kurš neplīst un nelūzt un saplīsušo izmest un tūliņ jaunu dabūt vietā...
Apbrīnojami, sporta skolotāji pārguruši! Vai viņiem pēc skolas vēl stundām mājās jāgatavojas un darbi jālabo????????????????????
Inguss reguts nereta +samanta cvetkova nereta 16.04.2015. 12:14:32
love un gulta čikst
neticīgais Toms 16.04.2015. 11:43:37
Vai no iespējas doties izdienas pensijā, Latvijas augstskolās būs konkurss studiju programmā "speciālās izglītības skolotājs"? Neesmu eksperts un statistiķis, bet, manuprāt, kad IZM dāmas sāks skaitīt pirmspensijas un pensijas vecuma speciālo skolu un speciālo klašu skolotājas, nāksies aktualizēt jautājumu par vairāku speciālo skolu apvienošanu, pievienošanu vai pat slēgšanu. Ne vienmēr ar 72 stundu tālākizglītības kursiem (B sertifikāts) var izlīdzēties, nepieciešamas divas augstākās izglītības.
Nekas jums nebūs... Visiem ir grūti... Ne tikai aukstums veselību grauž...
Ar ko atšķiras sākumskolas skolotājs no pirmsskolas? Nu tad lūdzu pirmsskolas skolotāja darba laiks un galvenais visas stundas ir KONTAKTstundas un darbs ar vecākiem nepārtraukts, jo bērnus atved un paņem,
Esmu sākumskolas skolotāja. Domāju, ka to izdienes pensiju jādod visiem (arī ne- skolotājiem), ja nostrādāti 30 gadi. Tie jau būtu tikai graši, bet, ja veselība" čupā", tomēr kaut kāda alternatīva. Mūsu gados veselības problēmas ir praktiski visiem. Balss saites, locītavas, sirsniņas, nervi u.t.t. Tas nav atkarīgs no mācāmā priekšmeta. Kuriem veselība tur, to izdieni nemaz neizmantos, bet, ja tiešām vairs nevar, tā būtu iespēja cilvēcīgi to pensiju sagaidīt.
Sēdošajam darbam 16.04.2015. 08:11:42
Ne jau tikai fiziskā slodze ir noteicošā sporta skolotājam... Nenovēlu nevienam matemātikā ,valodās u.c.bērnu traumas un ātro palīdzību ! ...un kur vēl balss saišu operācijas pēc 20 nostrādātiem gadiem par sporta skolotāju ...
sporta skolotājas meita 16.04.2015. 08:01:55
Mīļie ,labie ,cilvēcīgie ! Lūdzu apgūstiet sporta skolotāja ,speciālā skolotāja ,pirmskolas skolotāja profesiju un JUMS būs tās pašas PRIVILĒĢIJAS!!!
Nesaprotu, kāpēc ienāca prātā kādreiz skatītas Sidneja Polaka filmas nosaukums “Nodzītus zirgus arī nošauj, vai ne?”
Nu jā! Bet kā ar sākumskolas skolotājiem? Vai visi sešdesmitgadnieki tiem var izskrie līdzi?
Jums nav ne mazāko zināšanu par cilvēka fizioloģiju, par slodzi uz locītavām, par temperatūras ietekmi uz organismu- nodarbības ārā, ziemā, baseinā , pat to, kāda garīga slodze ir tad, kad nodarbības nenotiek solos, bet sporta zāļē, baseinā vai āra apstākļos , par trokšņa ietekmi uz CNS.
Sākumskolas skolotāja 15.04.2015. 21:34:45
Kolēģi!Būsim savstarpēji iecietigi! Mūsu maizīte nav cukurmaizite! Esmu nostrādājusi skolā jau vairāk kā 30...kad skatos kā izdeg mani vienaudži kolēģi, šermuļi metās!Jaunie strāda labi, jaunām metodēm , mīl sevi, gudri un apsviedīgi, bet, bet, kur tad viņi IR????
Sēdošs darbs?! 15.04.2015. 21:02:37
Esmu mācījusi dažādus priekšmetus, arī sportu. Piedodiet, bet, ja skolotājs klasē strādā, tad par sēdošu darbu gan to nenosauksi. Daži, protams, ir iemācījušies sēdēt. Bet to ir iemācijusies arī atsevišķi sporta skolotāji - stadiona vai sporta zāles malā. Neredzu starpības - sporta, pirmsskolas, sakumskolas, pamatskolas... Arī pirmsskolā prot sēdēt - arā uz soliņa, grupa pie galda... Bet tas - individuāli.
Tas ir labi ,ka skolotajiem bus izdienas pencija a ko darit auklītēm , kas strada ar bērniem invalidiem , ka viņi jacel jabaro pamperi jamaina .Viņi vai ta nav cilveki un ari nav pelnijuši to pensiju ātrak.
Izskatās, ka dažs labs it kā kolēģis - labvēlis, "skolotājs" gatavs acis izplēst tam sporta skolotājam. Vajadzētu ieteikt pamēģināt, kā tas ir 30 gadus diendienā pildīt dažādus lēcienus, locītavu rotācijas, bumbas mešanas, tveršanas, piespēlēšanas it sevišļki volejbolā, kūleņošanu, rāpšanos, skriešanu un tā bez gala. Jocīgi, ka pedagogi, kas mācījušies cilvēka fizioloģiju, nezina organisma funkcionālās izmaiņas slodzes ietekmē un vēl jo vairāk, nezina vecumposma īpatnības. Skaidrs, ka visiem būtu jāiet pensijā no 55 gadiem, bet ar kaut ko taču jāsāk.
Jebkurš skolotājs nogurst un izdeg. Nevajag mākslīgi naidot. Vienkāršāk būtu noteikt stāžu apmēram 30 gadus un tad lai nāk jaunie uz skolu.
mūzikas skolotāja 15.04.2015. 19:27:05
Un kā tad ar mūzikas skolotājiem? Visus gadus ne tikai runāt stundās, bet arī dziedāt. Arī balss saites stiprākas nepaliek un nolietojas. Vai par to kāds ir iedomājies no tiem, kas to lemj?
Bet, vai kāds padomā par tiem skolotājiem, kuriem ir tādi mācību priekšmeti, kuros katru gadu ir valsts eksāmeni? Stress katru pavasari! Tā tomēr ir liela atšķirība - vai tas ir eksāmena priekšmets vai nav.
Daudzu skolu, nevis ģimnāzijās/proģimnāzijās, katrā klasē ir vismaz viens speciālās skolas skolēns, jo tālāk jo vairāk šo spec skolu klientu salikti parastajās skolās!
Praporam un citiem. Senlatvieši teica, ka muļķību un nezināšanu vislabāk paslēpt klusēšanā. Dienēt "služiķ" - nozīmē būt valsts dienestā , cik valstij vajag labu medicīnu, aizsardzību un izglītību, tik valsts arī maksā un novērtē. Normālās valstīs viņi labi pelna un laikus aiziet pensijā. Es domāju, ka nevajag "cepties", tas ir manevrs, lai novērstu skolotāju streiku līdz jūnija beigām, kad beigsies Latvijas zvaigžņu stunda- prezidējošā valsts. Rējējiem, vēmējiem, ņaukstētājiem, eksibicionistiem, onanētājiem un ,atvainojiet, plikiem dirsējiem rekomendēju izlasīt Albēra Kamī " Mīts par Sīzifu". Lai Jums Veicas!
kurš tad gribēs pieteikties,ja maksās 80% no algas.Jau tā tā alga ir ar sētas slotas meistaru vienāda.Kāpēc tikai ar 30 gadu stāžu?Vai pedagogs,kuram jau 60 gadu un stāžs varbūt ir 20 gadi,nav to pelnījis?Viņa vecums tad netiek ņemts vērā?Tātad,ja ir daudz gadu un mazāks stāžs,tad rukā vecīt tālāk,kamēr nokrīti.Malači mūsu valdībā sēž.
Par vienlīdzību 15.04.2015. 17:52:28
Nekāda sakara ar dienestu. Palasiet informāciju VSAA, kas ir izdienas pensija un, kādam mērķim to piešķir. Pat ļoti atbilst!
Kāds sakars skolotājiem ar terminu -Dienests! Izdienas pensija!!?? Es vēl saprastu mediķiem-tiem ir mediķu formas...tad jau veikala kasierēm arī vajag izdienas pensijas. Kaut kā viss sakults baigi nesaprotamā sviestā!! Ja ir darbs-strādā,nepatīk nestrādā...kāds te pedagogiem sakars ar vārdu "Dienests" ????
Par izdienas pensiju runājot! Un kā ir ar sociālajiem pedagogiem, kas brauc apsekošanā uz nelabvēlīgajām ģimenēm un cīnās ar kavētājiem un uzvedības problēmām u.t.t.
Par vienlīdzību!!! 15.04.2015. 16:13:55
Visiem skolotājiem vienādas tiesības!!!!!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.